Searchable Schedule – ex. “14A Yorktown Thunder” – must use quotes

Age
Day
Date
Time
Away
Home
Field
Ump 1
Ump 2
Results/Comments
8 Sat 4/1 11:00 AM 8U NC BOMBERS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio game moved to 4/2
11 Sat 4/1 9:00 AM 11A RYE BROOK REBELS 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Ingram, Tyrell Heidanus, Randy game cancelled – field conditions
11 Sat 4/1 11:00 AM 11A RYE BROOK REBELS 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Ingram, Tyrell Heidanus, Randy game cancelled – field conditions
11 Sat 4/1 3:30 PM 11A NC KNIGHTS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Dratch, Mike Nowinski, John game cancelled – field conditions
12 Sat 4/1 12:00 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A YORKTOWN REBELS APAR – YORKTOWN Palladino, Howie Doherty, Mike game cancelled – field conditions
12 Sat 4/1 2:00 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A YORKTOWN REBELS APAR – YORKTOWN Palladino, Howie Doherty, Mike game cancelled – field conditions
12 Sat 4/1 1:30 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Muller, John Rodriquez, Raul game cancelled – field conditions
12 Sat 4/1 3:30 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Muller, John Rodriquez, Raul game cancelled – field conditions
13 Sat 4/1 12:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rinaldi, Mark Gurerro, Nelson game cancelled – field conditions
13 Sat 4/1 1:00 PM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment Home Assignment game cancelled – field conditions
8 Sun 4/2 1:00 PM 8U NC BOMBERS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio RYE BROOK, 6-4
8 Sun 4/2 12:00 PM 8U SOAC 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Greg Vetter game cancelled – field conditions
8 Sun 4/2 2:00 PM 8U SOAC 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Greg Vetter game cancelled – field conditions
9 Sun 4/2 9:00 AM 9B TYA TIGERS BLUE 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Max Perez game cancelled – field conditions
9 Sun 4/2 11:00 AM 9B TYA TIGERS BLUE 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Max Perez game cancelled – field conditions
9 Sun 4/2 2:30 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING NAVAJO – YORKTOWN Tatnel, Art TYA, 4-3
9 Sun 4/2 4:30 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING NAVAJO – YORKTOWN Tatnel, Art POUGHKEEPSIE, 8-6
9 Sun 4/2 10:00 AM 9A SOMERS RED STORM 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Catalano, TC game cancelled – field conditions
9 Sun 4/2 12:00 PM 9A SOMERS RED STORM 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Catalano, TC game cancelled – field conditions
9 Sun 4/2 9:00 AM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B RYE BROOK REBELS KING STREET – RYE BROOK Ingram, Tyrell YORKTOWN, 10-3
9 Sun 4/2 11:00 AM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B RYE BROOK REBELS KING STREET – RYE BROOK Ingram, Tyrell YORKTOWN, 14-4
10 Sun 4/2 1:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Grimes, James MAVS, 10-7
10 Sun 4/2 3:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Grimes, James MAVS, 11-1
10 Sun 4/2 1:30 PM 10A SOMERS RED STORM 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Rodriquez, Raul game cancelled – field conditions
10 Sun 4/2 3:30 PM 10A SOMERS RED STORM 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Rodriquez, Raul game cancelled – field conditions
10 Sun 4/2 9:00 AM 10A TYA TIGERS 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING NAVAJO – YORKTOWN Paonessa, Phil POUGHKEEPSIE, 18-1
10 Sun 4/2 11:00 AM 10A TYA TIGERS 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING NAVAJO – YORKTOWN Paonessa, Phil POUGHKEEPSIE, 18-5
10 Sun 4/2 10:00 AM 10A HARRISON BOMBERS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Gentile, Phil game cancelled – field conditions
10 Sun 4/2 12:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Gentile, Phil game cancelled – field conditions
10 Sun 4/2 1:00 PM 10B NEW CANAAN 10B RIDGEFIELD BASEBALL SCALZO – RIDGEFIELD Canino,Tony NEW CANAAN, 12-6
10 Sun 4/2 3:00 PM 10B NEW CANAAN 10B RIDGEFIELD BASEBALL SCALZO – RIDGEFIELD Canino,Tony NEW CANAAN, 13-6
10 Sun 4/2 9:00 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Spruck, Chuck MAHOPAC, 15-4
10 Sun 4/2 11:15 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Spruck, Chuck MAHOPAC, 11-3
10 Sun 4/2 10:00 AM 10B NC QUAKERS 10B WESTCHESTER BANDITS CROSSWAY – SCARSDALE Silver, Rich game cancelled – field conditions
10 Sun 4/2 12:00 PM 10B NC QUAKERS 10B WESTCHESTER BANDITS CROSSWAY – SCARSDALE Silver, Rich game cancelled – field conditions
11 Sun 4/2 9:00 AM 11A RYE BROOK REBELS 11A YBNR KING STREET – RYE BROOK Rinaldi, Mark Gentile, Phil YBNR, 12-3
11 Sun 4/2 2:00 PM 11A YORKTOWN A'S 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT McCarthy, Robert Caruso, Dave game cancelled – field conditions
12 Sun 4/2 10:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE game cancelled – field conditions
12 Sun 4/2 12:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE game cancelled – field conditions
13 Sun 4/2 2:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B BRIARCLIFF / CROTON CROTON HARMON HS DeGrazia, Tom Archacki, Bill game cancelled – field conditions
13 Sun 4/2 12:00 PM 13A PATTERSON PIRATES 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment Home Assignment PATTERSON, 10-3
13 Sun 4/2 12:00 PM 13A PATTERSON PIRATES 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment Home Assignment PATTERSON, 6-2
13 Sun 4/2 1:30 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Suhre, Bob Whiting, Michael game cancelled – field conditions
13 Sun 4/2 4:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Suhre, Bob Whiting, Michael game cancelled – field conditions
14 Sun 4/2 9:00 AM 14B BAT SILVERBACKS 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Pompa, Don Rouse, Bishop game cancelled – field conditions
14 Sun 4/2 11:00 AM 14B BAT SILVERBACKS 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Pompa, Don Rouse, Bishop game cancelled – field conditions
14 Sun 4/2 2:00 PM 14B HOUSE OF SPORTS ACES 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Mike Barone Mike Eilets HOS Aces, 9-6
14 Sun 4/2 4:00 PM 14B HOUSE OF SPORTS ACES 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Mike Barone Mike Eilets HOS Aces, 9-4
14 Sun 4/2 11:00 AM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Mooney, James Matavalage, Mark game cancelled – field conditions
11 Wed 4/5 5:30 PM 11A HARRISON HURRICANES 11E ROCKLAND ELITE BULLS KINGS PARK – CONGERS game cancelled – field conditions
11 Thu 4/6 6:30 PM 11A TYA TIGERS 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Heidanus, Randy Waldo, Stefan game cancelled – field conditions
9 Fri 4/7 5:30 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Matalavage, Michael game cancelled – field conditions
10 Fri 4/7 5:30 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie game cancelled – field conditions
10 Fri 4/7 5:30 PM 10B SOAC 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael game cancelled – field conditions
12 Fri 4/7 6:30 PM 12B REDDING 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Rodriquez, Raul Bozzuto, Butch game cancelled – field conditions
8 Sat 4/8 5:00 PM 8U SOAC 8U NC FALCONS HART LIBRARY – SHRUB OAK Liebersohn, Dan SOAC, 7-1
9 Sat 4/8 9:00 AM 9A SOMERS RED STORM 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael game cancelled – field conditions
9 Sat 4/8 11:00 AM 9A SOMERS RED STORM 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael game cancelled – field conditions
9 Sat 4/8 9:00 AM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B SOAC HART LIBRARY – SHRUB OAK Palladino, Howie SOAC, 18-0
10 Sat 4/8 9:00 AM 10A HARRISON BOMBERS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Waldo, Stefan Harrison, 15-2
10 Sat 4/8 11:00 AM 10A HARRISON BOMBERS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Waldo, Stefan Harrison, 6-2
10 Sat 4/8 1:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B CARMEL CAMARADA – CARMEL Angelo, Jimmy game cancelled – field conditions
10 Sat 4/8 3:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B CARMEL CAMARADA – CARMEL Angelo, Jimmy game cancelled – field conditions
10 Sat 4/8 12:00 PM 10B NC QUAKERS 10B SOAC LONDON WOODS – SOAC Danisi, Dan NC QUAKERS, 15-0
11 Sat 4/8 3:00 PM 11A NC KNIGHTS 11A TYA TIGERS HAINDL FIELD – SCARSDALE Matranga, Joe Keeney, John TYA, 6-3
11 Sat 4/8 5:00 PM 11A NC KNIGHTS 11A TYA TIGERS HAINDL FIELD – SCARSDALE Matranga, Joe Keeney, John TYA, 16-8
11 Sat 4/8 10:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Moeller, Matt Waldo, Stefan game cancelled – field conditions
11 Sat 4/8 12:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Moeller, Matt Waldo, Stefan game cancelled – field conditions
11 Sat 4/8 2:00 PM 11A OSSINING 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN Angelo, Jimmy Baez, David Yorktown, 11-1
11 Sat 4/8 4:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Art Ravo Tremblay, George Westlake, 4-2
12 Sat 4/8 11:00 AM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Torres, Greg Cawsey, Bill GREENWICH, 8-7
12 Sat 4/8 1:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Emond, Rich Earle, Robert game cancelled – field conditions
12 Sat 4/8 4:00 PM 12A PUTNAM BRAVES 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Emond, Rich Earle, Robert game cancelled – field conditions
12 Sat 4/8 9:30 AM 12B REDDING 12A NEW CANAAN RBGC – REDDING Diekman, Richard Paonessa, Phil game cancelled – field conditions
12 Sat 4/8 11:30 AM 12B REDDING 12A NEW CANAAN RBGC – REDDING Diekman, Richard Paonessa, Phil game cancelled – field conditions
12 Sat 4/8 4:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Fennelle, Pat Vece, Ron Yorktown, 7-5
12 Sat 4/8 6:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Fennelle, Pat Vece, Ron Yorktown, 17-7
12 Sat 4/8 9:00 AM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Deponto, Rich Gurerro, Nelson BRYN MAWR, 8-4
12 Sat 4/8 11:00 AM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Deponto, Rich Gurerro, Nelson BRYN MAWR, 4-3
12 Sat 4/8 4:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rinaldi, Mark Voelkel, Andrew Eastchester, 9-1
13 Sat 4/8 5:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13A SILVER EAGLES BASEBALL PORT CHESTER HS Heidanus, Randy Ingram, Tyrell Silver Eagles, 16-0
13 Sat 4/8 2:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Heidanus, Randy Ingram, Tyrell L/M, 9-3
13 Sat 4/8 4:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Heidanus, Randy Ingram, Tyrell L/M, 12-1
13 Sat 4/8 3:30 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Spruck, Rich Kelly, Kevin BRYN MAWR – WESTCHESTER TIE 6-6
13 Sat 4/8 1:00 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Caruso, Dave Archacki, Bill game cancelled – field conditions
13 Sat 4/8 4:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Caruso, Dave Archacki, Bill game cancelled – field conditions
13 Sat 4/8 9:00 AM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Rouse, Bishop Paonessa, Phil MAVS, 5-3
13 Sat 4/8 11:00 AM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Rouse, Bishop Paonessa, Phil MAVS, 6-0
13 Sat 4/8 11:30 AM 13B GREENWICH CARDINALS 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment game cancelled – field conditions
13 Sat 4/8 1:30 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment game cancelled – field conditions
14 Sat 4/8 2:00 PM 14A NY COBRAS 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING John Gagne Chris Gluz game cancelled – field conditions
14 Sat 4/8 5:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A YORKTOWN THUNDER RT 202 – YORKTOWN Cicatelli, Gary Pagan, John game cancelled – field conditions
14 Sat 4/8 7:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A YORKTOWN THUNDER RT 202 – YORKTOWN Cicatelli, Gary Pagan, John game cancelled – field conditions
15 Sat 4/8 6:30 PM 15U SOAC 15A ARMONK IBM – ARMONK Kelly, Kevin Spruck, Rich game cancelled – field conditions
8 Sun 4/9 9:00 AM 8U NEW CANAAN (B) 8U RYE BROOK REBELS KING STREET – RYE BROOK Liebersohn, Dan RYE BROOK, 6-2
8 Sun 4/9 11:00 AM 8U NEW CANAAN (B) 8U RYE BROOK REBELS KING STREET – RYE BROOK Liebersohn, Dan RYE BROOK, 9-4
9 Sun 4/9 10:00 AM 9A SOMERS RED STORM 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael SOMERS, 7-5
8 Sun 4/9 2:00 PM 8U E FISHKILL PATRIOTS 8U SOAC HART LIBRARY – SHRUB OAK DeGrazia, Josh SOAC, 9-1
9 Sun 4/9 11:00 AM 9B AYYA 9B RYE BROOK REBELS GARIBALDI – RYE BROOK Velasquez, Ezra AYYA, 15-1
9 Sun 4/9 2:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment Poughkeepsie, 11-1
9 Sun 4/9 4:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment Poughkeepsie, 8-1
9 Sun 4/9 9:00 AM 9A NEW CANAAN 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Albert TYA, 22-2
9 Sun 4/9 11:00 AM 9A NEW CANAAN 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Jay NEW CANAAN, 10-7
9 Sun 4/9 1:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND, 4-0
9 Sun 4/9 3:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND, 15-5
10 Sun 4/9 9:00 AM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A YORKTOWN SLUGGERS LEGACY – YORKTOWN Frey, Ray EAST FISHKILL, 8-6
10 Sun 4/9 11:30 AM 10A SOMERS RED STORM 10A YORKTOWN SLUGGERS LEGACY – YORKTOWN Frey, Ray SOMERS, 10-1
10 Sun 4/9 11:00 AM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Ramos, Julio game cancelled – field conditions
11 Sun 4/9 9:30 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A OSSINING NELSON – OSSINING Tatnel, Art Archacki, Bill HARRISON, 17-4
11 Sun 4/9 9:00 AM 11B PROSWING PORT CHESTER 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Kelly, Kevin Cawsey, Bill RYE BROOK, 7-6
11 Sun 4/9 11:00 AM 11B PROSWING PORT CHESTER 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Kelly, Kevin Cawsey, Bill PROSWING, 7-4
11 Sun 4/9 4:00 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11A WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Baez, David Caruso, Dave game cancelled – field conditions
11 Sun 4/9 10:00 AM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John DeGrazia, Tom game cancelled – field conditions
11 Sun 4/9 12:00 PM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John DeGrazia, Tom game cancelled – field conditions
11 Sun 4/9 2:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Earle, Robert McCarthy, Robert BRYN MAWR, 4-2
11 Sun 4/9 4:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Earle, Robert McCarthy, Robert BRYN MAWR, 9-7
11 Sun 4/9 11:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Doherty, Mike MAHOPAC, 4-3
11 Sun 4/9 2:00 PM 11E PROSWING PRIDE 11E WP HIT-N-RUN PINE RIDGE – RYE BROOK Voelkel, Andrew Savarese, William Hit-N-Run, 6-5
11 Sun 4/9 4:00 PM 11E PROSWING PRIDE 11E WP HIT-N-RUN PINE RIDGE – RYE BROOK Voelkel, Andrew Savarese, William Hit-N-Run, 7-2
11 Sun 4/9 4:00 PM 11A NEW CANAAN 11E ROCKLAND ELITE BULLS KINGS PARK – CONGERS BULLS, NEW CANAAN TIE, 4-4
12 Sun 4/9 10:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Filmer, Dan Filmer, Dan game cancelled – field conditions
12 Sun 4/9 12:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Christe, Phil Christe, Phil game cancelled – field conditions
12 Sun 4/9 1:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Gentile, Phil Torres, Greg GREENWICH, 11-9
12 Sun 4/9 3:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Gentile, Phil Torres, Greg WESTCHESTER, 15-14
12 Sun 4/9 10:00 AM 12A PUTNAM BRAVES 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Pagan, John Norberto, Larry game cancelled – field conditions
12 Sun 4/9 12:00 PM 12A PUTNAM BRAVES 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Pagan, John Norberto, Larry game cancelled – field conditions
12 Sun 4/9 2:00 PM 12B AYYA 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Silver, Rich CORTLANDT PANTHERS, 3-2
12 Sun 4/9 4:00 PM 12B AYYA 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Silver, Rich CORTLANDT PANTHERS, 4-0
12 Sun 4/9 9:00 AM 12B REDDING 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Kenny, Joe Gannon, Brian REDDING, 8-0
12 Sun 4/9 11:00 AM 12B REDDING 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Kenny, Joe Gannon, Brian REDDING, 14-2
12 Sun 4/9 9:00 AM 12B SOMERS NATIONALS 12B YORKTOWN BRAWLERS APAR – YORKTOWN Palladino, Howie Marturano, Rob SOMERS, 13-2
12 Sun 4/9 11:00 AM 12B SOMERS NATIONALS 12B YORKTOWN BRAWLERS APAR – YORKTOWN Palladino, Howie Marturano, Rob SOMERS, 17-0
13 Sun 4/9 10:00 AM 13A PRO SWING PRIDE 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Deponto, Rich Doherty, Dan PRO SWING, 13-1
13 Sun 4/9 12:00 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Deponto, Rich Doherty, Dan BRYN MAWR, 15-7
13 Sun 4/9 2:30 PM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Pennacchia Jr, Dante Angelo, Jimmy game cancelled – field conditions
13 Sun 4/9 4:30 PM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Pennacchia Jr, Dante Angelo, Jimmy game cancelled – field conditions
13 Sun 4/9 2:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Matavalage, Mark Emond, Rich Cardinals, 3-0
13 Sun 4/9 4:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Matavalage, Mark Emond, Rich TYA, 7-1
13 Sun 4/9 2:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe CORTLANDT, 11-3
13 Sun 4/9 4:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe CORTLANDT, 12-6
13 Sun 4/9 1:45 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Velasquez, Ezra Whiting, Michael L/M LIONS, 10-9
13 Sun 4/9 4:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Velasquez, Ezra Whiting, Michael L/M LIONS, 7-0
13 Sun 4/9 9:00 AM 13B MAHOPAC INDIANS 13B YORKTOWN COYOTES WOODLANDS – YORKTOWN Vece, Ron Lapore, Rich MAHOPAC, 7-2
13 Sun 4/9 12:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B YORKTOWN COYOTES WOODLANDS – YORKTOWN Vece, Ron Lapore, Rich MAHOPAC, 3-1
13 Sun 4/9 10:00 AM 13A WESTCHESTER ACAD 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment Darien, 5-4
14 Sun 4/9 1:00 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Michael Barone Greg Vetter game cancelled – field conditions
14 Sun 4/9 3:00 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Michael Barone Greg Vetter game cancelled – field conditions
14 Sun 4/9 9:00 AM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Malanphy, Pat Rouse, Bishop MAVS, 11-1
14 Sun 4/9 11:00 AM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Malanphy, Pat Rouse, Bishop MAVS, 12-1
14 Sun 4/9 1:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Berry, Earl T. Spruck, Rich MAHOPAC, 6-3
14 Sun 4/9 3:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Berry, Earl T. Spruck, Rich House of Sports, 3-2
14 Sun 4/9 2:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Filmer, Jim Todd, Greg Patterson, 16-0
14 Sun 4/9 4:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Filmer, Jim Todd, Greg Patterson, 9-4
14 Sun 4/9 10:00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B SLEEPY HOLLOW UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Kohel, Mike Council, Jim game cancelled – field conditions
14 Sun 4/9 12:00 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B SLEEPY HOLLOW UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Kohel, Mike Council, Jim game cancelled – field conditions
14 Sun 4/9 2:30 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Pagan, John Council, Jim YORKTOWN, 7-2
14 Sun 4/9 4:30 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Pagan, John Council, Jim YORKTOWN, 10-3
15 Sun 4/9 9:00 AM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Suhre, Bob DeMarte, Vinnie Westchester, 6-4
15 Sun 4/9 11:00 AM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Suhre, Bob DeMarte, Vinnie House of Sports, 6-4
15 Sun 4/9 2:00 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Gurerro, Nelson Rinaldi, Mark ACES, 10-0
15 Sun 4/9 4:00 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Gurerro, Nelson Rinaldi, Mark WESTCHESTER, 8-4
10 Tue 4/11 5:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie E. Fishkill, 12-2
12 Tue 4/11 5:30 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Archacki, Bill Fox, Dennis CORTLANDT, 11-0
13 Tue 4/11 6:30 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Hopkins, Don Rinaldi, Mark Cortlandt, Armonk TIE 8-8
9 Wed 4/12 5:45 PM 9A SOMERS RED STORM 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF MacQuaid,Sean Briarcliff, 13-8
11 Thu 4/13 6:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS Jason Lapata Dave Garrison Rockland, 6-4
12 Thu 4/13 2:00 PM 12B REDDING 12B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Suhre, R.J. Suhre, Bob Armonk, 8-4
13 Thu 4/13 5:00 PM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Barresi, Tony Berry, Earl T. Cortlandt, 8-2
13 Thu 4/13 7:30 PM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Don Hopkins Berry, Earl T. Armonk, 12-11
10 Fri 4/14 6:00 PM 10A TYA TIGERS 10A YORKTOWN SLUGGERS LEGACY – YORKTOWN Matalavage, Michael game postponed – looking for replacement
12 Fri 4/14 8:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Matalavage, Michael Berry, Earl T. Yorktown, 9-0
15 Fri 4/14 7:00 PM 15A ARMONK 15U WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Hopkins, Don Fountain, Bill game postponed – no field
8 Sat 4/15 10:00 AM 8U NEW CANAAN (A) 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment New Canaan, 7-6
8 Sat 4/15 12:00 PM 8U NEW CANAAN (A) 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment New Canaan, 11-6
8 Sat 4/15 4:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U NC BOMBERS GEDNEY – MILLWOOD Danisi, Dan Yorktown, 16-4
8 Sat 4/15 3:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Waldo, Stefan Rye Brook, 9-8
9 Sat 4/15 9:00 AM 9B SOAC 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Matalavage, Michael Cortlandt, 8-4
9 Sat 4/15 9:00 AM 9A PROSWING PRIDE 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Jay TYA, 19-3
9 Sat 4/15 11:00 AM 9A PROSWING PRIDE 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Jay TYA, 10-0
9 Sat 4/15 10:00 AM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Waldo, Stefan Mahopac, 12-2
9 Sat 4/15 12:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Waldo, Stefan Mahopac, 9-7
10 Sat 4/15 1:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment Poughkeepsie, 11-1
10 Sat 4/15 3:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment Poughkeepsie, 16-3
10 Sat 4/15 9:00 AM 10B CARMEL 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio Rye Brook, 15-8
10 Sat 4/15 11:00 AM 10B CARMEL 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio Rye Brook, 12-9
10 Sat 4/15 1:30 PM 10A SOMERS RED STORM 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Gentile, Phil L/M Tigers, 3-2
11 Sat 4/15 4:00 PM 11A TYA TIGERS 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Caruso, Dave Nowinski, John TYA, 10-4
11 Sat 4/15 9:00 AM 11E WP HIT-N-RUN 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Moeller, Matt Spruck, Chuck YBNR, 8-5
11 Sat 4/15 11:00 AM 11E WP HIT-N-RUN 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Moeller, Matt Spruck, Chuck YBNR, 10-4
11 Sat 4/15 12:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Palladino, Howie Doherty, Mike Bryn Mawr, 10-4
11 Sat 4/15 2:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 11B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Palladino, Howie Doherty, Mike East Fishkill, 6-1
11 Sat 4/15 10:00 AM 11B WP HIT-N-RUN 11B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS Rockland, 5-1
11 Sat 4/15 12:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS Rockland, 16-5
11 Sat 4/15 2:30 PM 11E PROSWING PRIDE 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Velasquez, Ezra Matavalage, Mark Hudson Hitmen, 7-6
11 Sat 4/15 4:30 PM 11E PROSWING PRIDE 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Velasquez, Ezra Mark ProSwing, 10-9
11 Sat 4/15 2:30 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11B PROSWING PORT CHESTER PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Torres, Greg Berry, Earl T. ProSwing, 16-2
11 Sat 4/15 3:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Jim Sabo Grimes, James Yorktown, 4-3
12 Sat 4/15 10:00 AM 12A NEW CANAAN 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Paonessa, Phil Ramirez, Dan Greenwich, 5-2
12 Sat 4/15 12:00 PM 12A NEW CANAAN 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Paonessa, Phil Ramirez, Dan Greenwich, 16-4
12 Sat 4/15 1:30 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Gurerro, Nelson Emond, Rich Brookfield, 12-0
12 Sat 4/15 3:30 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Gurerro, Nelson Emond, Rich Brookfield, 13-1
12 Sat 4/15 2:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Grant, David Tremblay, George Briarcliff, 2-0
12 Sat 4/15 4:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Grant, David Tremblay, George Patterson, 4-3
12 Sat 4/15 3:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B REDDING RBGC – REDDING Rich Diekman Barone, Michael Redding, 7-2
12 Sat 4/15 5:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B REDDING RBGC – REDDING Barone, Michael Rich Diekman Redding, 3-1
12 Sat 4/15 3:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Filmer, Jim Ramirez, Dan Somers, 7-6
12 Sat 4/15 5:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Filmer, Jim Ramirez, Dan Somers, 14-7
12 Sat 4/15 9:00 AM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B YORKTOWN BRAWLERS APAR – YORKTOWN Pagan, John Tatnel, Art Bryn Mawr, 13-1
13 Sat 4/15 11:00 AM 13A SILVER EAGLES BASEBALL 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Suhre, Bob Cicatelli, Gary TYA, 12-2
13 Sat 4/15 1:00 PM 13A SILVER EAGLES BASEBALL 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Suhre, Bob Cicatelli, Gary TYA, 11-8
13 Sat 4/15 9:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A WESTCHESTER CARDINALS D'ONOFRIO – NEW ROCHELLE Ingram, Tyrell Heidanus, Randy East Coast, 11-1
13 Sat 4/15 11:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A WESTCHESTER CARDINALS D'ONOFRIO – NEW ROCHELLE Ingram, Tyrell Heidanus, Randy Cardinals, 11-4
13 Sat 4/15 3:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Tatnel, Art Hit-N-Run, 15-5
13 Sat 4/15 5:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Tatnel, Art Bryn Mawr, 5-4
13 Sat 4/15 4:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B BRIARCLIFF / CROTON CROTON HARMON HS DeGrazia, Tom Deponto, Rich Briarcliff, 5-2
13 Sat 4/15 9:00 AM 13A WESTCHESTER ACAD 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Todd, Greg Fennelle, Pat East Coast, 13-9
13 Sat 4/15 11:00 AM 13A WESTCHESTER ACAD 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Todd, Greg Fennelle, Pat East Coast, 7-0
13 Sat 4/15 11:00 AM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Mooney, James Archacki, Bill Cortlandt, 11-0
13 Sat 4/15 1:30 PM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Mooney, James Archacki, Bill Cortlandt, 4-1
13 Sat 4/15 10:00 AM 13B CARMEL CUBS 13B HV THUNDER WILLIAMS PARK – HIGHLAND Home Assignment HV Thunder, 16-6
13 Sat 4/15 12:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B HV THUNDER WILLIAMS PARK – HIGHLAND Home Assignment HV Thunder, 13-3
14 Sat 4/15 2:30 PM 14A NY COBRAS 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Keeney, John Matranga, Joe Yorktown, 11-10
14 Sat 4/15 4:30 PM 14A NY COBRAS 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Keeney, John Matranga, Joe Yorktown, 7-2
14 Sat 4/15 2:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Baez, David McCarthy, Robert Sleepy Hollow, 10-9
14 Sat 4/15 1:00 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Perez, Max Eilets, Michael Aces, 6-5
14 Sat 4/15 3:00 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Perez, Max Eilets, Michael Aces, 4-3
14 Sat 4/15 1:30 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Gannon, Brian Estony, Estony Westchester, 3-2
14 Sat 4/15 3:30 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Gannon, Brian Estony, Estony Westchester, 6-2
14 Sat 4/15 10:00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Marturano, Rob Rouse, Bishop Putnam Valley, 8-3
14 Sat 4/15 12:30 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Marturano, Rob Rouse, Bishop Putnam Valley, 5-4
15 Sat 4/15 6:00 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15A ARMONK IBM – ARMONK Hopkins, Don Fountain, Bill Aces, 10-2
15 Sat 4/15 4:30 PM 15U WESTCHESTER ACAD 15U HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Kelly, Kevin Rinaldi, Mark Westchester, 4-0
15 Sat 4/15 6:30 PM 15U WESTCHESTER ACAD 15U HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Kelly, Kevin Rinaldi, Mark Westchester, 10-2
15 Sat 4/15 10:00 AM 15U SOAC 15U HOUSE OF SPORTS ACES WOODLANDS – YORKTOWN Baez, David McCarthy, Robert House of Sports, 15-8
10 Mon 4/17 6:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10B WESTCHESTER BANDITS CROSSWAY – SCARSDALE Heidanus, Randy Harrison, 8-3
13 Mon 4/17 TBD 13A PATTERSON PIRATES 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment game postponed – field conditions
10 Tue 4/18 5:45 PM 10A SOMERS RED STORM 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie Somers, 11-10
10 Tue 4/18 6:00 PM 10A TYA TIGERS 10B WESTCHESTER BANDITS CROSSWAY – SCARSDALE Heidanus, Randy Westchester, 10-6
12 Wed 4/19 6:30 PM 12A SOMERS RED STORM 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Spruck, Chuck Spruck, Rich game postponed
9 Thu 4/20 5:30 PM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF game postponed
10 Thu 4/20 5:45 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie Mavs, 8-2
10 Thu 4/20 5:30 PM 10A HARRISON BOMBERS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael Harrison, 11-3
11 Thu 4/20 5:30 PM 11A HARRISON HURRICANES 11E ROCKLAND ELITE BULLS CONGERS LAKE – CONGERS Rockland, 8-7
13 Thu 4/20 5:30 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NEW CANAAN RAMS CONNOR – NEW CANAAN Marturano, Rob Catalano, TC game postponed – field conditions
8 Fri 4/21 7:30 PM 8U NC BOMBERS 8U E FISHKILL PATRIOTS TBA East Fishkill, 13-2
9 Fri 4/21 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B NEW CASTLE WARRIORS MASSER – CHAPPAQUA Conti, Rob game postponed – field conditions
12 Fri 4/21 8:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Dratch, Mike game postponed – field conditions
12 Fri 4/21 5:30 PM 12A SOMERS RED STORM 12A WESTCHESTER FALCONS FOX PARK – MT KISCO Norberto, Anthony Emond, Rich game postponed – field conditions
12 Fri 4/21 6:00 PM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Archacki, Bill Gurerro, Nelson game postponed – field conditions
13 Fri 4/21 8:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A SILVER EAGLES BASEBALL FLOWERS – NEW ROCHELLE Rinaldi, Mark Ingram, Tyrell Silver Eagles, 13-4
8 Sat 4/22 6:00 PM 8U SOAC 8U YORKTOWN FORCE LEGACY – YORKTOWN Frey, Ray SOAC, 7-4
9 Sat 4/22 5:00 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9B NEW CASTLE WARRIORS MASSER – CHAPPAQUA Danisi, Dan game postponed – field conditions
10 Sat 4/22 2:30 PM 10A SOMERS RED STORM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment East Fishkill, 11-1
11 Sat 4/22 1:30 PM 11A RYE BROOK REBELS 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Keeney, John Voelkel, Andrew Yorktown, 11-1
11 Sat 4/22 3:30 PM 11A RYE BROOK REBELS 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Keeney, John Voelkel, Andrew Yorktown, 11-3
11 Sat 4/22 2:30 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11A HARRISON HURRICANES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Gentile, Phil Gurerro, Nelson Harrison, 14-1
11 Sat 4/22 4:30 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11A HARRISON HURRICANES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Gentile, Phil Gurerro, Nelson Harrison, 11-1
11 Sat 4/22 4:15 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A NC KNIGHTS REC FIELD – CHAPPAQUA Baez, David Norberto, Anthony Cortlandt, 5-3
11 Sat 4/22 6:15 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A NC KNIGHTS REC FIELD – CHAPPAQUA Baez, David Norberto, Anthony Cortlandt, 8-7
11 Sat 4/22 3:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John Matalavage, Michael Yorktown, 5-0
11 Sat 4/22 3:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B NC COYOTES GEDNEY – CHAPPAQUA Dratch, Mike Emond, Rich Bryn Mawr, 11-0
12 Sat 4/22 6:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A YORKTOWN REBELS RT 202 – YORKTOWN Emond, Rich Dratch, Mike game postponed – field conditions
12 Sat 4/22 1:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Ingram, Tyrell Ramirez, Dan Armonk, 5-3
12 Sat 4/22 1:15 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A NC BOMBERS REC FIELD – CHAPPAQUA Baez, David Norberto, Anthony Cardinals, 7-5
12 Sat 4/22 9:00 AM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Waldo, Stefan Ramirez, Dan Bryn Mawr, 7-6
12 Sat 4/22 1:30 PM 12B NC GIANTS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Heidanus, Randy Muller, John House of Sports, 14-6
12 Sat 4/22 4:30 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Catalano, TC Sobocinski, Scott Somers, 14-2
13 Sat 4/22 6:30 PM 13B HV THUNDER 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Rosen, Mike Muller, John game postponed – field conditions
13 Sat 4/22 5:30 PM 13B NC NIGHTHAWKS 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Pompa, Don Earle, Robert Bedford Hills Katonah, 20-19
13 Sat 4/22 11:00 AM 13B NC NIGHTHAWKS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Catalano, TC Vece, Ron postponed – field issue
13 Sat 4/22 9:00 AM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill Greenwich, 12-8
13 Sat 4/22 2:00 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Paonessa, Phil Gannon, Brian postponed – field issue
14 Sat 4/22 9:00 AM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A YORKTOWN THUNDER RT 202 – YORKTOWN Gurerro, Nelson Paonessa, Phil Yorktown, 8-5
14 Sat 4/22 2:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Matranga, Joe Council, Jim Cortlandt, 1-0
14 Sat 4/22 4:30 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Berry, Earl T. Council, Jim game suspended (4th inning)
14 Sat 4/22 2:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Kelly, Kevin Rodriquez, Raul Cortlandt, 14-3
14 Sat 4/22 4:30 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Kelly, Kevin Rodriquez, Raul Sleepy Hollow, 8-2
14 Sat 4/22 2:30 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN – DARIEN Home Assignment postponed – weather
14 Sat 4/22 8:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Earle, Robert Pompa, Don Bedford Hills Katonah, 3-2
15 Sat 4/22 7:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U SOAC FLOWERS – NEW ROCHELLE Hopkins, Don Rinaldi, Mark Westchester, 9-0
8 Sun 4/23 12:00 PM 8U SOAC 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment East Fishkill, 9-4
8 Sun 4/23 10:00 AM 8U YORKTOWN FORCE 8U NEW CANAAN (A) MEAD PARK – NEW CANAAN Eliets Michael New Canaan, 16-0
8 Sun 4/23 9:00 AM 8U NC FALCONS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Solano, Albert NC Falcons, 13-4
8 Sun 4/23 11:00 AM 8U NC FALCONS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Solano, Albert NC Falcons, 7-6
8 Sun 4/23 2:00 PM 8U NEW CANAAN (B) 8U YORKTOWN KNIGHTS DOWNING PARK – YORKTOWN Danisi, Dan Knights, 9-4
8 Sun 4/23 4:00 PM 8U NEW CANAAN (B) 8U YORKTOWN KNIGHTS DOWNING PARK – YORKTOWN Danisi, Dan New Canaan, 14-5
9 Sun 4/23 8:30 AM 9A PROSWING PRIDE 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Grimes, James Briarcliff, 11-1
9 Sun 4/23 10:30 AM 9A PROSWING PRIDE 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Grimes, James Briarcliff, 14-1
9 Sun 4/23 9:00 AM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Ruggierio, Dan Poughkeepsie, 12-4
9 Sun 4/23 11:00 AM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Ruggierio, Dan Poughkeepsie, 9-8
9 Sun 4/23 9:00 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Vetter Greg New Canaan, 6-4
9 Sun 4/23 11:00 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Vetter, Greg Hit-N-Run, 8-3
9 Sun 4/23 9:00 AM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Pagan, John Yorktown, 7-2
9 Sun 4/23 11:00 AM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Pagan, John Yorktown, 13-1
9 Sun 4/23 1:30 PM 9B AYYA 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Tatnel, Art Mahopac, 9-4
9 Sun 4/23 12:30 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Matavalage, Mark Mahopac, 14-1
9 Sun 4/23 2:00 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS Rockland, 13-2
9 Sun 4/23 4:00 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS Rockland, 13-5
9 Sun 4/23 9:00 AM 9B RYE BROOK REBELS 9B TYA TIGERS BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Irwin Hoskins TYA, 10-0
9 Sun 4/23 11:00 AM 9B RYE BROOK REBELS 9B TYA TIGERS BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Irwin Hoskins Rye Brook, 8-6
9 Sun 4/23 12:00 PM 9B SOAC 9B YORKTOWN HUSKERS BROOKSIDE – YORKTOWN Frey, Ray SOAC, 16-0
9 Sun 4/23 2:00 PM 9B SOAC 9B YORKTOWN HUSKERS BROOKSIDE – YORKTOWN Frey, Ray SOAC, 16-10
10 Sun 4/23 1:30 PM 10A TYA TIGERS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Solano, Jay L/M Tigers, 5-3
10 Sun 4/23 3:30 PM 10A TYA TIGERS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Solano, Jay L/M Tigers, 11-6
10 Sun 4/23 10:00 AM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment East Fishkill, 17-10
10 Sun 4/23 9:00 AM 10A PROSWING PRIDE 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC Somers, 12-7
10 Sun 4/23 11:00 AM 10A PROSWING PRIDE 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC Somers, 10-0
10 Sun 4/23 2:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10A YORKTOWN SLUGGERS APAR – YORKTOWN Voelkel, Andrew Harrison, 7-5
10 Sun 4/23 4:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10A YORKTOWN SLUGGERS APAR – YORKTOWN Voelkel, Andrew Yorktown, 8-6
10 Sun 4/23 9:00 AM 10B NC QUAKERS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Mahopac, 9-7
10 Sun 4/23 11:15 AM 10B NC QUAKERS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie New Castle, 9-8
10 Sun 4/23 1:30 PM 10B BRIARCLIFF MANOR 10B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Vetter, Greg New Canaan, 7-1
10 Sun 4/23 3:30 PM 10B BRIARCLIFF MANOR 10B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Vetter, Greg New Canaan, 12-2
10 Sun 4/23 10:00 AM 10B PATTERSON PIRATES 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY Fox, Dennis Putnam Valley, 9-1
10 Sun 4/23 12:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY Fox, Dennis Putnam Valley, 11-1
10 Sun 4/23 3:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B ROCKLAND ELITE WHITE GERMONDS – NYACK Home Assignment Mt. Pleasant, 6-3
10 Sun 4/23 11:00 AM 10B RYE BROOK REBELS 10B SOAC LONDON WOODS – SOAC Baez, David SOAC, 9-7
10 Sun 4/23 11:00 AM 10B CARMEL 10B WESTCHESTER BANDITS SUPPLY FIELD – SCARSDALE Spruck, Chuck Carmel, 9-1
10 Sun 4/23 1:00 PM 10B CARMEL 10B WESTCHESTER BANDITS SUPPLY FIELD – SCARSDALE Spruck, Chuck Carmel, 9-5
10 Sun 4/23 5:00 PM 10B AYYA 10B ROCKLAND ELITE WHITE GERMONDS – NYACK Rockland, 16-8
11 Sun 4/23 10:00 AM 11E HUDSON HITMEN 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Marturano, Rob Vega, Dave New Canaan, 6-2
11 Sun 4/23 12:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Vega, Dave Marturano, Rob New Canaan, 15-10
11 Sun 4/23 9:00 AM 11A OSSINING 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Doherty, Mike Estony, Estony Somers, 7-5
11 Sun 4/23 11:00 AM 11A OSSINING 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Doherty, Mike Estony, Estony Ossining, 17-7
11 Sun 4/23 9:00 AM 11E WP HIT-N-RUN 11A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil Savarese, William TYA, 7-3
11 Sun 4/23 11:00 AM 11E WP HIT-N-RUN 11A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil Savarese, William Hit-N-Run, 7-6
11 Sun 4/23 1:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Caruso, Dave Matavalage, Mark game postponed – field conditions
11 Sun 4/23 3:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Caruso, Dave Matavalage, Mark game postponed – field conditions
11 Sun 4/23 12:00 PM 11B PROSWING PORT CHESTER 11B NC COYOTES GEDNEY – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean Kelly, Kevin ProSwing, 12-2
11 Sun 4/23 10:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Paonessa, Phil Patterson, 11-6
11 Sun 4/23 12:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Paonessa, Phil Patterson, 7-4
11 Sun 4/23 1:30 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11E ROCKLAND ELITE BULLS KINGS PARK – CONGERS Rockland, 8-6
11 Sun 4/23 3:30 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11E ROCKLAND ELITE BULLS KINGS PARK – CONGERS Larchmont, 7-4
12 Sun 4/23 11:00 AM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Voelkel, Andrew Spruck, Rich Panthers, 4-0
12 Sun 4/23 2:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Fennelle, Pat Gannon, Brian Brookfield, 4-3
12 Sun 4/23 10:00 AM 12A PUTNAM BRAVES 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Angelo, Jimmy Pennacchia Jr, Dante Braves, 15-3
12 Sun 4/23 12:00 PM 12A PUTNAM BRAVES 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Angelo, Jimmy Pennacchia Jr, Dante Braves, 6-0
12 Sun 4/23 10:00 AM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Silver, Rich Doherty, Dan Cardinals, 17-1
12 Sun 4/23 2:30 PM 12A NC BOMBERS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Spruck, Chuck Spruck, Rich NC Bombers, 10-8
12 Sun 4/23 4:30 PM 12A NC BOMBERS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Spruck, Chuck Spruck, Rich Westlake, 7-2
12 Sun 4/23 2:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Keeney, John Matranga, Joe Yorktown, 10-9
12 Sun 4/23 4:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Keeney, John Matranga, Joe Yorktown, 12-0
12 Sun 4/23 1:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Ramos, Julio Rodriquez, Raul Briarcliff, 12-3
12 Sun 4/23 3:00 PM 12B BREWSTER 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Filmer, Jim Kenny, Joe Patterson, 12-0
12 Sun 4/23 5:00 PM 12B BREWSTER 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Filmer, Jim Kenny, Joe Patterson, 14-3
12 Sun 4/23 10:00 AM 12B SOMERS NATIONALS 12B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK – LAGRANGEVILLE Home Assignment Somers, 9-6
12 Sun 4/23 12:00 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK – LAGRANGEVILLE Home Assignment Somers, 10-3
12 Sun 4/23 5:30 PM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Canino,Tony Nobil, Tom Mahopac, 19-2
12 Sun 4/23 2:00 PM 12B ARMONK BOBCATS 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Kohel, Mike Avallone, Val Armonk, 20-1
12 Sun 4/23 4:00 PM 12B ARMONK BOBCATS 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Kohel, Mike Dratch, Mike New Castle, 8-7
12 Sun 4/23 4:15 PM 12A PUTNAM BRAVES 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Putnam Braves, 10-1
12 Sun 4/23 4:30 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Fennelle, Pat Gannon, Brian Brookfield, 5-1
12 Sun 4/23 3:30 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B REDDING RBGC – REDDING Alvarez, Giovanni Diekman, Richard Redding, 9-5
12 Sun 4/23 5:30 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B REDDING RBGC – REDDING Alvarez, Giovanni Diekman, Ross Silverbacks, 8-4
13 Sun 4/23 10:00 AM 13A PRO SWING PRIDE 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop Patterson, 8-0
13 Sun 4/23 12:00 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop Patterson, 9-4
13 Sun 4/23 3:00 PM 13A TYA TITANS 13A SPORTS KINGDOME ACES FOX VALLEY – GOLDEN'S BRIDGE Bozzuto, Butch Council, Jim TYA, 5-3
13 Sun 4/23 5:00 PM 13A TYA TITANS 13A SPORTS KINGDOME ACES FOX VALLEY – GOLDEN'S BRIDGE Bozzuto, Butch Council, Jim TYA, Aces Tie, 4-4
13 Sun 4/23 10:00 AM 13A WESTCHESTER ACAD 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Archacki, Bill Berry, Earl T. Hit-N-Run, 14-9
13 Sun 4/23 12:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Archacki, Bill Berry, Earl T. Hit-N-Run, 13-3
13 Sun 4/23 10:00 AM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Nobil, Tom Sobocinski, Scott Carmel, 10-0
13 Sun 4/23 1:30 PM 13B L/M LIONS 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Emond, Rich Rosen, Steve Cortlandt, 4-1
13 Sun 4/23 4:00 PM 13B L/M LIONS 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Emond, Rich Rosen, Steve Cortlandt, 6-3
13 Sun 4/23 2:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B MAHOPAC INDIANS SYCAMORE – MAHOPAC Sobocinski, Scott Bozak, Ron Mahopac, 11-1
13 Sun 4/23 5:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B MAHOPAC INDIANS SYCAMORE – MAHOPAC Sobocinski, Scott Bozak, Ron Bedford Hills Katonah, 10-9
13 Sun 4/23 1:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill Greenwich, 7-4
13 Sun 4/23 3:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill Rams, 7-3
13 Sun 4/23 4:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Kelly, Kevin Berry, Earl T. game cancelled
13 Sun 4/23 2:30 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B YORKTOWN COYOTES NAVAJO – YORKTOWN Gurerro, Nelson DeGrazia, Tom Cortlandt, 9-8
13 Sun 4/23 11:00 AM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B YORKTOWN COYOTES WOODLANDS – YORKTOWN Lapore, Rich DeGrazia, Tom game postponed – field
14 Sun 4/23 2:30 PM 14A FAIRFIELD CAPTAINS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Rinaldi, Mark Norberto, Anthony Fairfield, 7-2
14 Sun 4/23 9:00 AM 14A NY COBRAS 14A ACES BASEBALL WALTER PANAS HS – CORTLANDT Pompa, Don Rosen, Mike Cobras, 15-8
14 Sun 4/23 11:00 AM 14A NY COBRAS 14A ACES BASEBALL WALTER PANAS HS – CORTLANDT Pompa, Don Rosen, Mike Aces, 4-2
14 Sun 4/23 10:30 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Salumn, Joe DeMarte, Vinnie Mavs, 10-5
14 Sun 4/23 9:00 AM 14B HARRISON 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Muller, John Rinaldi, Mark House of Sports, 16-0
14 Sun 4/23 11:00 AM 14B HARRISON 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Muller, John Rinaldi, Mark House of Sports, 9-8
14 Sun 4/23 9:00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B MAHOPAC INDIANS UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Dale Leighton Vinnie Roma Putnam Valley, 4-1
14 Sun 4/23 11:30 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B MAHOPAC INDIANS UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Dale Leighton Vinnie Roma Putnam Valley, 18-0
15 Sun 4/23 2:00 PM 15U WESTCHESTER ACAD 15U SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT DeMarte, Vinnie Vece, Ron Aces, 7-6
15 Sun 4/23 4:00 PM 15U WESTCHESTER ACAD 15U SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT DeMarte, Vinnie Vece, Ron Westchester, 7-0
15 Sun 4/23 1:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Suhre, Bob Suhre, R.J. Westchester, 10-0
15 Sun 4/23 3:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Suhre, Bob Suhre, R.J. Westchester, 6-0
8 Wed 4/26 6:30 PM 8U NC FALCONS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Alvarez, Giovanni need game score
9 Wed 4/26 6:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC game postoned – field conditions
13 Wed 4/26 5:00 PM 13B CARMEL CUBS 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Gannon, Brian Filmer, Dan game postoned – field conditions
9 Thu 4/27 6:30 PM 9A SOMERS RED STORM 9A YORKTOWN LIGHTNING LEGACY – YORKTOWN Palladino, Howie Somers, 10-9
8 Fri 4/28 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U NC BOMBERS MASSER – CHAPPAQUA Conti, Rob Knights, 8-7
10 Fri 4/28 6:45 PM 10A EAST COAST MAVS 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment East Coast Mavs, 4-2
10 Fri 4/28 8:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10B NC QUAKERS REC FIELD – CHAPPAQUA Heidanus, Randy Harrison, 5-4
11 Fri 4/28 7:30 PM 11A YBNR 11A OSSINING FLOWERS – NEW ROCHELLE Silver, Rich Ramirez, Dan YBNR, 8-7
11 Fri 4/28 8:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN Cicatelli, Gary Tatnel, Art Yorktown, 8-6
12 Fri 4/28 8:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Todd, Greg Catalano, TC Westchester, 11-4
12 Fri 4/28 6:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Spruck, Chuck Spruck, Rich Armonk, 7-6
12 Fri 4/28 8:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Spruck, Chuck Spruck, Rich Cortlandt, 15-3
12 Fri 4/28 6:30 PM 12B BREWSTER 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Dratch, Mike Emond, Rich game postponed – field issue
12 Fri 4/28 6:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Rinaldi, Mark Archacki, Bill game postponed – field issue
13 Fri 4/28 8:15 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Barresi, Tony Gurerro, Nelson Armonk, New Canaan Tie, 6-6
8 Sat 4/29 4:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U NC BOMBERS MASSER – CHAPPAQUA Ruggierio, Dan NC Bombers, 8-6
8 Sat 4/29 7:00 PM 8U SOAC 8U NEW CANAAN (A) MEAD PARK – NEW CANAAN Vetter, Greg New Canaan, SOAC Tie, 5-5
9 Sat 4/29 5:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Grimes, James Knights, 1-0
9 Sat 4/29 7:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B NEW CASTLE WARRIORS REC FIELD – CHAPPAQUA Liebersohn, Dan Yorktown, 9-4
10 Sat 4/29 3:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B ROCKLAND ELITE WHITE CONGERS LAKE – CONGERS game cancelled
11 Sat 4/29 2:00 PM 11A NC KNIGHTS 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Vetter, Greg Gencarelli, Sal New Canaan, 6-1
11 Sat 4/29 4:00 PM 11A NC KNIGHTS 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Vetter, Greg Gencarelli, Sal New Canaan, 6-4
11 Sat 4/29 2:00 PM 11E PROSWING PRIDE 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Cicatelli, Gary Tatnel, Art Yorktown, 3-1
11 Sat 4/29 4:00 PM 11B NC COYOTES 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Earle, Robert Matalavage, Michael Briarcliff, 1-0
11 Sat 4/29 2:30 PM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Emond, Rich DeGrazia, Tom Hitmen, 14-1
11 Sat 4/29 4:30 PM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Emond, Rich DeGrazia, Tom Hitmen, 16-5
12 Sat 4/29 8:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Marturano, Rob Christe, Phil Lewisboro, 17-6
12 Sat 4/29 7:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Avallone, Val Voelkel, Andrew need game score
12 Sat 4/29 7:00 PM 12B AYYA 12B EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD – SCARSDALE Silver, Rich Ramirez, Dan need game score
12 Sat 4/29 1:30 PM 12B NC GIANTS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Suhre, Bob McCarthy, Robert House of Sports, 17-6
12 Sat 4/29 3:30 PM 12B NC GIANTS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Suhre, Bob McCarthy, Robert House of Sports, 11-1
13 Sat 4/29 9:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Paonessa, Phil Tremblay, George EC Clippers, 6-2
13 Sat 4/29 2:00 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Sobocinski, Scott Norberto, Anthony House of Sports, 12-4
13 Sat 4/29 4:30 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Sobocinski, Scott Norberto, Anthony House of Sports, 12-2
13 Sat 4/29 3:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B BRIARCLIFF / CROTON CROTON HARMON HS Rosen, Mike Archacki, Bill Greenwich, 11-4
13 Sat 4/29 1:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B CORTLANDT NATIONALS DUTCHESS STADIUM Keeney, John Matranga, Joe Cortlandt Nats, 5-3
13 Sat 4/29 2:00 PM 13B NC NIGHTHAWKS 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Spruck, Chuck Gurerro, Nelson Panthers, 11-1
13 Sat 4/29 4:00 PM 13B NC NIGHTHAWKS 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Spruck, Chuck Gurerro, Nelson Panthers, 11-5
13 Sat 4/29 10:00 AM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Grant, David Baez, David East Coast Mavs, 9-1
13 Sat 4/29 5:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN O'Neill, Jim Alcock, Jack New Canaan, 10-8
13 Sat 4/29 3:00 PM 13B HV THUNDER 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Gannon, Brian Vega, Dave HV Thunder, 10-6
13 Sat 4/29 2:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Muller, John Rodriquez, Raul Westchester, 13-12
13 Sat 4/29 4:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Muller, John Rodriquez, Raul Silver Eagles, 12-7
14 Sat 4/29 1:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Perez, Max Gagne, John Westchester, 6-5
14 Sat 4/29 3:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Perez, Max Gagne, John Fairfield, 8-7
14 Sat 4/29 10:00 AM 14A YORKTOWN THUNDER 14B CORTLANDT NATIONALS DUTCHESS STADIUM Keeney, John Matranga, Joe Yorktown, 9-2
14 Sat 4/29 3:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14A NY COBRAS MEMORIAL PARK – IRVINGTON Council, Jim Ramirez, Dan Panthers, 5-1
14 Sat 4/29 2:00 PM 14B DARIEN BLUE HAWKS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Vece, Ron Grant, David Darien, 2-1
14 Sat 4/29 4:00 PM 14B DARIEN BLUE HAWKS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Vece, Ron Grant, David Patterson, 10-6
14 Sat 4/29 1:30 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Earle, Robert Fountain, Bill Mahopac, 3-1
14 Sat 4/29 3:30 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Earle, Robert Fountain, Bill Sleepy Hollow, 11-3
15 Sat 4/29 4:00 PM 15U SOAC 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Peeden, Harry Ferrari, Gary Westchester, 11-0
8 Sun 4/30 1:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U NC FALCONS MASSER – CHAPPAQUA Danisi, Dan Yorktown, 11-2
8 Sun 4/30 3:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U NC FALCONS MASSER – CHAPPAQUA Danisi, Dan Yorktown, 8-5
8 Sun 4/30 5:45 PM 8U RYE BROOK REBELS 8U NEW CANAAN (A) MEAD PARK – NEW CANAAN Burr, Russ New Canaan, 18-2
8 Sun 4/30 2:00 PM 8U E FISHKILL PATRIOTS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Ingram, Glenn East Fishkill, 16-6
8 Sun 4/30 4:00 PM 8U E FISHKILL PATRIOTS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Ingram, Glenn East Fishkill, 13-5
9 Sun 4/30 8:30 AM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Ruggierio, Dan Briarcliff, 3-2
9 Sun 4/30 10:30 AM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael TYA, 14-2
9 Sun 4/30 10:00 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT O Connell, John Cortlandt, 10-9
9 Sun 4/30 12:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT O Connell, John Hit-N-Run, 8-5
9 Sun 4/30 2:00 PM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Estony, Estony Poughkeepsie, 4-2
9 Sun 4/30 4:00 PM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Estony, Estony Poughkeepsie, 8-0
9 Sun 4/30 2:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Ramos, Julio AYYA, 9-2
9 Sun 4/30 9:00 AM 9A NEW CANAAN 9B MAHOPAC AMERICAN AUSTIN ROAD – MAHOPAC Paonessa, Phil New Canaan, Mahopac Tie, 3-3
9 Sun 4/30 11:00 AM 9A NEW CANAAN 9B MAHOPAC AMERICAN AUSTIN ROAD – MAHOPAC Paonessa, Phil Mahopac, 20-6
9 Sun 4/30 9:00 AM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Solano, Jay Rye Brook, 9-3
9 Sun 4/30 11:00 AM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Solano, Jay Rye Brook, 13-5
9 Sun 4/30 9:00 AM 9B ROCKLAND ELITE RED 9B TYA TIGERS BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil Rockland, 11-8
9 Sun 4/30 11:00 AM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B TYA TIGERS BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil TYA, 13-9
10 Sun 4/30 10:00 AM 10A PROSWING PRIDE 10B PATTERSON PIRATES MATTHEW PATTERSON ELEMENTARY Pennacchia Jr, Dante ProSwing, 20-5
10 Sun 4/30 12:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10B PATTERSON PIRATES MATTHEW PATTERSON ELEMENTARY Pennacchia Jr, Dante ProSwing, 16-2
10 Sun 4/30 1:30 PM 10A HARRISON BOMBERS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William Harrison, 12-2
10 Sun 4/30 3:30 PM 10A HARRISON BOMBERS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William Harrison, 11-5
10 Sun 4/30 10:00 AM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment game postponed
10 Sun 4/30 9:00 AM 10A EAST COAST MAVS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Filmer, Jim Somers, 8-7
10 Sun 4/30 11:00 AM 10A EAST COAST MAVS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Filmer, Jim Mavs, 17-3
10 Sun 4/30 2:00 PM 10B NC QUAKERS 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Liebersohn, Dan NC Quakers, 6-4
10 Sun 4/30 4:00 PM 10B NC QUAKERS 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Liebersohn, Dan TYA, 12-2
10 Sun 4/30 10:00 AM 10B NEW CANAAN 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Ramos, Julio New Canaan, 5-4
10 Sun 4/30 12:00 PM 10B NEW CANAAN 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Ramos, Julio New Canaan, 14-1
10 Sun 4/30 9:00 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Grimes, James Mahopac, 6-3
10 Sun 4/30 11:00 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Grimes, James Mahopac, 12-0
10 Sun 4/30 9:00 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY DeGrazia, Josh Mt. Pleasant, 16-3
10 Sun 4/30 11:15 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY DeGrazia, Josh Putnam Valley, 10-5
10 Sun 4/30 1:00 PM 10B CARMEL 10B RIDGEFIELD BASEBALL SCALZO – RIDGEFIELD Marturano, Rob Carmel, 14-12
10 Sun 4/30 3:00 PM 10B CARMEL 10B RIDGEFIELD BASEBALL SCALZO – RIDGEFIELD Marturano, Rob Ridgefield, 15-7
10 Sun 4/30 9:00 AM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Spruck, Chuck Rye Brook, 7-6
10 Sun 4/30 11:00 AM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Spruck, Chuck Rye Brook, 12-9
10 Sun 4/30 12:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B SOAC LEGACY – YORKTOWN Hunt, John Rockland, 18-7
11 Sun 4/30 9:00 AM 11A TYA TIGERS 11A YBNR D'ONOFRIO – NEW ROCHELLE Ingram, Tyrell Berry, Earl T. TYA, 7-1
11 Sun 4/30 11:00 AM 11A TYA TIGERS 11A YBNR D'ONOFRIO – NEW ROCHELLE Ingram, Tyrell Berry, Earl T. TYA, 10-4
11 Sun 4/30 9:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Pagan, John Pagan, John Somers, 3-0
11 Sun 4/30 11:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Matavalage, Mark Matavalage, Mark Cortlandt, 25-15
11 Sun 4/30 9:30 AM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A OSSINING NELSON – OSSINING Baez, David Tatnel, Art Ossining, 8-2
11 Sun 4/30 9:00 AM 11E PROSWING PRIDE 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Heidanus, Randy Velasquez, Ezra Proswing, 7-5
11 Sun 4/30 11:00 AM 11E PROSWING PRIDE 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Heidanus, Randy Velasquez, Ezra Rye Brook, 11-6
11 Sun 4/30 3:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Voelkel, Andrew Dratch, Mike Briarcliff, 7-0
11 Sun 4/30 5:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Voelkel, Andrew Dratch, Mike Bryn Mawr, 4-3
11 Sun 4/30 1:15 PM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Ravo, Art Nobil, Tom Rockland, 8-2
11 Sun 4/30 3:15 PM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Ravo, Art Nobil, Tom Rockland, 4-1
11 Sun 4/30 10:00 AM 11B YORKTOWN BANDITS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Dall, Ryan Christe, Phil Patterson, 11-3
11 Sun 4/30 12:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Dall, Ryan Christe, Phil Patterson, 10-8
11 Sun 4/30 9:00 AM 11B WP HIT-N-RUN 11B PROSWING PORT CHESTER SUNY PURCHASE – HARRISON Gurerro, Nelson Norberto, Anthony ProSwing, 6-5
11 Sun 4/30 11:00 AM 11B WP HIT-N-RUN 11B PROSWING PORT CHESTER SUNY PURCHASE – HARRISON Gurerro, Nelson Norberto, Anthony ProSwing, 15-4
11 Sun 4/30 1:45 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Hoskins, Irwin Kabatchnick, Andrew Hit-N-Run, 3-2
11 Sun 4/30 3:45 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Hoskins, Irwin Kabatchnick, Andrew Hit-N-Run, 10-4
12 Sun 4/30 3:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Malanphy, Pat Rouse, Bishop Westchester, 3-0
12 Sun 4/30 3:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Sobocinski, Scott Frey, Ryan Greenwich, 14-10
12 Sun 4/30 2:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Small, Doug Small, Kyle New Canaan, 15-14
12 Sun 4/30 4:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Small, Doug Small, Kyle Somers, 13-10
12 Sun 4/30 9:00 AM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Archacki, Bill Caruso, Dave Westlake, 10-3
12 Sun 4/30 11:00 AM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Archacki, Bill Caruso, Dave Westlake, 14-0
12 Sun 4/30 10:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Torres, Greg Earle, Robert Armonk, 4-2
12 Sun 4/30 9:00 AM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Frey, Ray Catalano, TC Brewster, 3-2
12 Sun 4/30 11:30 AM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Frey, Ray Catalano, TC Brewster, 15-6
12 Sun 4/30 5:30 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Nobil, Tom Norberto, Anthony BAT Silverbacks, 13-7
12 Sun 4/30 12:00 PM 12B AYYA 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Council, Jim Waldo, Stefan AYYA, 15-4
12 Sun 4/30 2:00 PM 12B AYYA 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Council, Jim Waldo, Stefan NC Giants, 3-2
12 Sun 4/30 2:00 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Todd, Greg Patterson, 9-5
12 Sun 4/30 4:00 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Todd, Greg Patterson, 8-5
12 Sun 4/30 5:00 PM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B REDDING RBGC – REDDING Diekman, Ross diekman Rory Redding, 17-5
12 Sun 4/30 9:00 AM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Lapore, Rich Canino,Tony Bryn Mawr, 15-5
12 Sun 4/30 11:00 AM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Lapore, Rich Canino,Tony Bryn Mawr, 8-7
12 Sun 4/30 4:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Avallone, Val Berry, Earl T. Cortlandt, 18-14
13 Sun 4/30 2:00 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A SPORTS KINGDOME ACES FOX VALLEY – GOLDEN'S BRIDGE Fennelle, Pat Baez, David ProSwing, 9-1
13 Sun 4/30 4:00 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A SPORTS KINGDOME ACES FOX VALLEY – GOLDEN'S BRIDGE Fennelle, Pat Baez, David ProSwing, 9-6
13 Sun 4/30 2:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Suhre, R.J. Muller, John TYA, 5-4
13 Sun 4/30 4:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Suhre, R.J. Muller, John TYA, 9-1
13 Sun 4/30 9:00 AM 13B CARMEL CUBS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Ferrari, Gary Ramirez, Dan Carmel, 8-0
13 Sun 4/30 11:00 AM 13B CARMEL CUBS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Ferrari, Gary Ramirez, Dan Carmel, 7-6
13 Sun 4/30 12:30 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Avallone, Val DeGrazia, Tom cancelled – possible reschedule
13 Sun 4/30 2:30 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Avallone, Val DeGrazia, Tom cancelled – possible reschedule
13 Sun 4/30 1:30 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Fountain, Bill Doherty, Dan L/M Lions, 9-3
13 Sun 4/30 4:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Fountain, Bill Doherty, Dan Cortlandt, 9-4
13 Sun 4/30 9:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B MAHOPAC INDIANS PACE UNIVERSITY Malanphy, Pat Rouse, Bishop Bryn Mawr, 13-6
13 Sun 4/30 11:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B MAHOPAC INDIANS PACE UNIVERSITY Malanphy, Pat Rouse, Bishop Bryn Mawr, 5-4
13 Sun 4/30 1:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13B NEW CANAAN RAMS CONNOR – NEW CANAAN Suppa, Tony Victory, Bob Westchester, 7-2
13 Sun 4/30 3:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13B NEW CANAAN RAMS CONNOR – NEW CANAAN Suppa, Tony Victory, Bob New Canaan, 10-1
13 Sun 4/30 2:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Gannon, Brian Vega, Dave Bedford Hills Katonah, 11-0
14 Sun 4/30 3:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Milanese, Frank Pompa, Don Yorktown, 9-6
14 Sun 4/30 5:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Milanese, Frank Pompa, Don Bedford Hills Katonah, 6-5
14 Sun 4/30 5:30 PM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Rosen, Steve Council, Jim Panthers, 10-0
14 Sun 4/30 9:00 AM 14B BAT SILVERBACKS 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Silver, Rich Fountain, Bill BAT Silverbacks, 5-0
14 Sun 4/30 2:30 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B MAHOPAC INDIANS SYCAMORE – MAHOPAC Keeney, John Christe, Phil Mahopac, 11-5
14 Sun 4/30 4:30 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B MAHOPAC INDIANS SYCAMORE – MAHOPAC Keeney, John Christe, Phil BAT Silverbacks, 8-2
14 Sun 4/30 9:00 AM 14B EAST COAST MAVS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Avallone, Val Rosen, Mike Mavs, 4-3
14 Sun 4/30 11:00 AM 14B EAST COAST MAVS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Avallone, Val Rosen, Mike Putnam Valley, 6-4
15 Sun 4/30 6:00 PM 15U SOAC 15U SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Bozak, Ron McCarthy, Robert game postponed
15 Sun 4/30 4:30 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON DeMarte, Vinnie Colorusso, Gary Westchester, 2-1
15 Sun 4/30 6:30 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON DeMarte, Vinnie Colorusso, Gary Westchester, 13-4
15 Sun 4/30 2:00 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Spruck, Rich Kohel, Mike House of Sports, 10-0
15 Sun 4/30 4:00 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Spruck, Rich Kohel, Mike House of Sports, 7-3
13 Mon 5/1 7:00 PM 13B NC NIGHTHAWKS 13B BRIARCLIFF / CROTON PEEKSKILL STADIUM Doherty, Mike Caruso, Dave Briarcliff/Croton, 13-6
11 Wed 5/3 5:30 PM 11B PATTERSON PIRATES 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Archacki, Bill Gurerro, Nelson East Coast Mavs, 7-3
12 Wed 5/3 7:00 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Gurerro, Nelson Dratch, Mike game postponed – field issue
13 Wed 5/3 5:30 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B NEW CANAAN RAMS CONNOR – NEW CANAAN Suppa, Tony Gencarelli, Sal Greenwich, 12-9
9 Fri 5/5 5:30 PM 9A BRIARCLIFF 9B NEW CASTLE WARRIORS MASSER – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean game postponed
10 Fri 5/5 5:30 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF DeGrazia, Josh game postponed
12 Fri 5/5 5:45 PM 12B REDDING 12B YORKTOWN BRAWLERS NAVAJO – YORKTOWN DeGrazia, Tom Archacki, Bill game postponed – weather conditions
12 Fri 5/5 7:00 PM 12A NEW CANAAN 12A YORKTOWN REBELS RT 202 – YORKTOWN Keeney, John Bozak, Ron game postponed – weather conditions
12 Fri 5/5 6:00 PM 12B HOUSE OF SPORTS ACES 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Barresi, Tony Gurerro, Nelson game postponed – weather conditions
12 Fri 5/5 8:00 PM 12B HOUSE OF SPORTS ACES 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Barresi, Tony Gurerro, Nelson game postponed – weather conditions
12 Fri 5/5 6:00 PM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Torres, Greg Spruck, Rich game postponed – weather conditions
12 Fri 5/5 6:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Emond, Rich Nowinski, John game postponed – weather conditions
13 Fri 5/5 7:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Berry, Earl T. Council, Jim game postponed – weather conditions
8 Sat 5/6 4:00 PM 8U NC FALCONS 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment East Fishkill, 7-4
8 Sat 5/6 5:45 PM 8U NC BOMBERS 8U SOAC LONDON WOODS – SOAC Ruggierio, Dan game postponed – weather conditions
10 Sat 5/6 5:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Vega, Dave game postponed – field conditions
11 Sat 5/6 1:00 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11A NC KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Norberto, Larry Earle, Robert game postponed – weather conditions
11 Sat 5/6 3:00 PM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11A NC KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Norberto, Larry Earle, Robert game postponed – weather conditions
11 Sat 5/6 5:30 PM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11A OSSINING NELSON – OSSINING game postponed
11 Sat 5/6 6:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Christe, Phil Grant, David
11 Sat 5/6 9:00 AM 11A YORKTOWN A'S 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Ramirez, Dan Waldo, Stefan game postponed – weather conditions
11 Sat 5/6 11:00 AM 11A YORKTOWN A'S 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Ramirez, Dan Waldo, Stefan game postponed – weather conditions
12 Sat 5/6 3:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Bozak, Ron Grant, David game postponed – weather conditions
12 Sat 5/6 2:00 PM 12A NC BOMBERS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Spruck, Chuck Spruck, Rich Yorktown, 13-3
12 Sat 5/6 4:00 PM 12A NC BOMBERS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Spruck, Chuck Spruck, Rich Yorktown, 12-1
12 Sat 5/6 2:00 PM 12B NC GIANTS 12B BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK – OSSINING Matranga, Joe Keeney, John game postponed – weather conditions
12 Sat 5/6 4:00 PM 12B NC GIANTS 12B BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK – OSSINING Matranga, Joe Keeney, John game postponed – weather conditions
12 Sat 5/6 2:00 PM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Heidanus, Randy Ferrari, Gary game postponed
13 Sat 5/6 10:00 AM 13A WESTCHESTER ACAD 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Rouse, Bishop
13 Sat 5/6 12:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Rouse, Bishop
13 Sat 5/6 12:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment game postponed – weather conditions
13 Sat 5/6 2:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Fountain, Bill Kelly, Kevin Silver Eagles, 3-2
13 Sat 5/6 4:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Fountain, Bill Kelly, Kevin Silver Eagles, 9-4
13 Sat 5/6 2:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Sobocinski, Scott Tremblay, George Yorktown, 13-4
13 Sat 5/6 5:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Sobocinski, Scott Tremblay, George Yorktown, 11-1
13 Sat 5/6 5:30 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Rosen, Mike Caruso, Dave Cortlandt, 7-0
13 Sat 5/6 1:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Doherty, Mike Canino,Tony East Coast Mavs, 5-4
13 Sat 5/6 3:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Doherty, Mike Canino,Tony Cortlandt, 8-5
13 Sat 5/6 2:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Muller, John Heidanus, Randy game postponed – weather conditions
13 Sat 5/6 12:00 PM 13B L/M LIONS 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment game postponed – weather conditions
13 Sat 5/6 2:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Rodriquez, Raul Emond, Rich game postponed – weather conditions
13 Sat 5/6 4:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Rodriquez, Raul Emond, Rich game postponed – weather conditions
14 Sat 5/6 2:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Vece, Ron Pompa, Don game postponed – weather conditions
14 Sat 5/6 4:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Vece, Ron Pompa, Don game postponed – weather conditions
14 Sat 5/6 11:30 AM 14B SLEEPY HOLLOW 14B CORTLANDT PANTHERS LOSEE – TARRYTOWN Council, Jim Ferrari, Gary game postponed – weather conditions
14 Sat 5/6 10:00 AM 14B BAT SILVERBACKS 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment game postponed – field conditions
14 Sat 5/6 12:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment game postponed – field conditions
8 Sun 5/7 1:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment East Fishkill, 6-0
8 Sun 5/7 3:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment East Fishkill, 12-0
8 Sun 5/7 12:00 PM 8U NC FALCONS 8U NEW CANAAN (A) GAMBLE – NEW CANAAN Vetter, Greg New Canaan, 13-3
8 Sun 5/7 9:00 AM 8U NEW CANAAN (B) 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio Rye Brook, 12-0
8 Sun 5/7 11:00 AM 8U NEW CANAAN (B) 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio Rye Brook, 5-3
8 Sun 5/7 10:00 AM 8U SOAC 8U YORKTOWN KNIGHTS LONDON WOODS – SOAC O Connell, John SOAC, 20-3
8 Sun 5/7 12:00 PM 8U SOAC 8U YORKTOWN KNIGHTS LONDON WOODS – SOAC O Connell, John SOAC, 16-5
9 Sun 5/7 9:00 AM 9A BRIARCLIFF 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Gurerro, Nelson Cortlandt, 14-1
9 Sun 5/7 11:00 AM 9A BRIARCLIFF 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Grimes, James Cortlandt, 10-2
9 Sun 5/7 2:00 PM 9A PROSWING PRIDE 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment Poughkeepsie, 10-1
9 Sun 5/7 4:00 PM 9A PROSWING PRIDE 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment
9 Sun 5/7 2:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Canino,Tony Hit-N-Run, 6-2
9 Sun 5/7 4:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Canino,Tony game postponed – weather conditions
9 Sun 5/7 9:00 AM 9A NEW CANAAN 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Frey, Ray Yorktown, 10-2
9 Sun 5/7 11:00 AM 9A NEW CANAAN 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Frey, Ray Yorktown, 15-7
9 Sun 5/7 9:00 AM 9B RYE BROOK REBELS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Rye Brook, 8-0
9 Sun 5/7 11:00 AM 9B RYE BROOK REBELS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Mahopac, 10-4
9 Sun 5/7 2:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan TYA, 13-3
9 Sun 5/7 4:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan
9 Sun 5/7 2:30 PM 9B TYA TIGERS BLUE 9B NEW CASTLE WARRIORS GEDNEY – CHAPPAQUA Matalavage, Michael TYA, 6-2
9 Sun 5/7 4:30 PM 9B TYA TIGERS BLUE 9B NEW CASTLE WARRIORS GEDNEY – CHAPPAQUA Matalavage, Michael TYA, 9-8
9 Sun 5/7 3:00 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9B SOAC ADMIN – SHRUB OAK Ruggierio, Dan game postponed – weather conditions
9 Sun 5/7 5:00 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9B SOAC ADMIN – SHRUB OAK Conti, Rob game postponed – weather conditions
9 Sun 5/7 12:00 PM 9B AYYA 9B YORKTOWN HUSKERS BROOKSIDE – YORKTOWN Matalavage, Michael AYYA, 12-6
9 Sun 5/7 2:00 PM 9B AYYA 9B YORKTOWN HUSKERS BROOKSIDE – YORKTOWN Matalavage, Michael
10 Sun 5/7 9:00 AM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment East Fishkill, 9-4
10 Sun 5/7 11:00 AM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment East Fishkill, 16-2
10 Sun 5/7 9:00 AM 10B PATTERSON PIRATES 10B NC QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Spruck, Chuck game postponed – field conditions
10 Sun 5/7 11:00 AM 10B PATTERSON PIRATES 10B NC QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Spruck, Chuck game postponed – field conditions
10 Sun 5/7 1:30 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Solano, Jay Yorktown, 10-5
10 Sun 5/7 3:30 PM 10A EAST COAST MAVS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Solano, jay game postponed
10 Sun 5/7 9:00 AM 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Salumn, Joe Poughkeepsie, 8-1
10 Sun 5/7 11:00 AM 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Vega, Dave Poughkeepsie, 11-1
10 Sun 5/7 9:00 AM 10A HARRISON BOMBERS 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Albert Harrison, 12-1
10 Sun 5/7 11:00 AM 10A HARRISON BOMBERS 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Albert Harrison, 13-6
10 Sun 5/7 9:30 AM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Waldo, Stefan Bandits, 8-1
10 Sun 5/7 11:30 AM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Waldo, Stefan Bandits, 7-4
10 Sun 5/7 9:00 AM 10B RYE BROOK REBELS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Ruggierio, Dan Rye Brook, 6-1
10 Sun 5/7 11:00 AM 10B RYE BROOK REBELS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Ruggierio, Dan Rye Brook, 8-7
10 Sun 5/7 1:30 PM 10B CARMEL 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Nobil, Tom Mahopac, 16-8
10 Sun 5/7 3:45 PM 10B CARMEL 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Nobil, Tom game postponed – weather conditions
10 Sun 5/7 12:30 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Palmer, Levante New Canaan, 3-2
10 Sun 5/7 2:30 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Palmer, Levante New Canaan, 8-7
10 Sun 5/7 1:00 PM 10B SOAC 10B RIDGEFIELD BASEBALL SCALZO – RIDGEFIELD Kenny, Joe Ridgefield, 18-10
10 Sun 5/7 3:00 PM 10B SOAC 10B RIDGEFIELD BASEBALL SCALZO – RIDGEFIELD Kenny, Joe Ridgefield, 15-9
10 Sun 5/7 1:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY Spruck, Chuck Rockland, 5-1
10 Sun 5/7 3:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY Spruck, Chuck Putnam Valley, 7-4
11 Sun 5/7 9:00 AM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11A YBNR D'ONOFRIO – NEW ROCHELLE Home Assignment Rockland, 13-12
11 Sun 5/7 11:00 AM 11A NC KNIGHTS 11A YBNR D'ONOFRIO – NEW ROCHELLE Home Assignment NC Knights, 9-2
11 Sun 5/7 9:00 AM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Pagan, John Jim Sabo Westlake, 4-3
11 Sun 5/7 11:00 AM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Pagan, John Jim Sabo Cortlandt, 11-8
11 Sun 5/7 2:00 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN New Canaan, 5-3
11 Sun 5/7 4:00 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN New Canaan, 19-11
11 Sun 5/7 9:00 AM 11A OSSINING 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Peeden, Harry Cawsey, Bill Rye Brook, 4-3
11 Sun 5/7 11:00 AM 11A OSSINING 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Peeden, Harry Cawsey, Bill Ossining, 10-0
11 Sun 5/7 9:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Kabatchnick, Andrew Rodriquez, Raul Harrison, 13-3
11 Sun 5/7 11:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Kabatchnick, Andrew Rodriquez, Raul TYA, 16-5
11 Sun 5/7 3:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN MacQuaid,Sean Voelkel, Andrew Yorktown, 10-5
11 Sun 5/7 9:30 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING MacQuaid,Sean Nowinski, John Mahopac, 12-2
11 Sun 5/7 3:00 PM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B NC COYOTES GEDNEY – CHAPPAQUA Earle, Robert Tatnel, Art Rockland, 14-0
11 Sun 5/7 5:00 PM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B NC COYOTES GEDNEY – CHAPPAQUA Earle, Robert Tatnel, Art Rockland, 13-0
11 Sun 5/7 10:00 AM 11B WP HIT-N-RUN 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Pompa, Don Fennelle, Pat game postponed – field conditions
11 Sun 5/7 12:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Fennelle, Pat game postponed – field conditions
11 Sun 5/7 11:00 AM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B YORKTOWN BANDITS LEGACY – YORKTOWN Velasquez, Ezra Avallone, Val Yorktown, 4-2
11 Sun 5/7 1:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B YORKTOWN BANDITS LEGACY – YORKTOWN Velasquez, Ezra Avallone, Val Bryn Mawr, 8-3
11 Sun 5/7 12:30 PM 11E HUDSON HITMEN 11E WP HIT-N-RUN SPROUT BROOK – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe Hitmen, 7-4
11 Sun 5/7 2:30 PM 11E HUDSON HITMEN 11E WP HIT-N-RUN SPROUT BROOK – CORTLANDT Bozak, Ron Matranga, Joe game postponed – field conditions
12 Sun 5/7 11:00 AM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK – OSSINING DeGrazia, Tom Voelkel, Andrew Briarcliff, 12-2
12 Sun 5/7 2:00 PM 12A NEW CANAAN 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Barresi, Tony Rouse, Bishop Brookfield, 8-4
12 Sun 5/7 4:00 PM 12A NEW CANAAN 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Gannon, Brian Rouse, Bishop Brookfield, 13-2
12 Sun 5/7 10:00 AM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Filmer, Jim Catalano, TC Lewisboro, 8-7
12 Sun 5/7 12:00 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Filmer, Jim Catalano, TC Lewisboro, 7-6
12 Sun 5/7 3:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Angelo, Jimmy Shanahan, Brian Putnam Braves, 11-0
12 Sun 5/7 5:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Angelo, Jimmy Shanahan, Brian
12 Sun 5/7 5:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Norberto, Larry Grant, David Panthers, 7-6
12 Sun 5/7 7:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Norberto, Larry Grant, David
12 Sun 5/7 3:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Waldo, Stefan Savarese, William AYYA, 12-2
12 Sun 5/7 10:00 AM 12B BREWSTER 12B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK – LAGRANGEVILLE Fennelle, Pat Norberto, Larry Lagrange, 14-11
12 Sun 5/7 12:00 PM 12B BREWSTER 12B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK – LAGRANGEVILLE Fennelle, Pat Tremblay, George Lagrange, 11-6
12 Sun 5/7 3:00 PM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Dale Leighton Paonessa, Phil
12 Sun 5/7 5:00 PM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Dale Leighton Paonessa, Phil
12 Sun 5/7 2:00 PM 12B NC GIANTS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Tremblay, George Patterson, 12-0
12 Sun 5/7 4:00 PM 12B NC GIANTS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Tremblay, George
12 Sun 5/7 9:00 AM 12B REDDING 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Baez, David Vece, Ron Somers, 4-3
12 Sun 5/7 11:00 AM 12B REDDING 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Baez, David Vece, Ron Somers, 5-2
12 Sun 5/7 4:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12B YORKTOWN BRAWLERS APAR – YORKTOWN McCarthy, Robert Dratch, Mike game postponed
13 Sun 5/7 2:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Suhre, Bob Hoskins, Irwin Greenwich, 5-2
13 Sun 5/7 10:00 AM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Suppa, Tony Gencarelli, Sal Aces, 3-1
13 Sun 5/7 12:00 PM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Suppa, Tony Gencarelli, Sal Aces, 9-0
13 Sun 5/7 2:30 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Doherty, Mike Sobocinski, Scott Clippers, 7-2
13 Sun 5/7 4:30 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Doherty, Mike Sobocinski, Scott
13 Sun 5/7 2:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Kabatchnick, Andrew Kelly, Kevin Bryn Mawr, 5-4
13 Sun 5/7 4:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Kabatchnick, Andrew Kelly, Kevin TYA, 4-1
13 Sun 5/7 5:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A WESTCHESTER CARDINALS PORT CHESTER HS McDaniel, Jim Rodriquez, Raul Cardinals, 14-10
13 Sun 5/7 6:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE McDaniel, Jim Rodriquez, Raul game postponed
13 Sun 5/7 11:00 AM 13A PATTERSON PIRATES 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Suhre, R.J. Berry, Earl T. Patterson, 5-3
13 Sun 5/7 1:00 PM 13A PATTERSON PIRATES 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Suhre, R.J. Berry, Earl T. Hit-N-Run, 6-4
13 Sun 5/7 11:00 AM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Archacki, Bill Ferrari, Gary Armonk 14-1
13 Sun 5/7 1:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Archacki, Bill Ferrari, Gary Armonk, 11-0
13 Sun 5/7 1:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe postponed
13 Sun 5/7 5:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe postponed
13 Sun 5/7 2:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Rosen, Steve Council, Jim New Castle, 6-5
13 Sun 5/7 4:30 PM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Rosen, Steve Council, Jim
13 Sun 5/7 1:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Gannon, Brian Norberto, Larry
14 Sun 5/7 2:00 PM 14A NY COBRAS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Kohel, Mike Vece, Ron Bedford Hills, 10-0
14 Sun 5/7 4:00 PM 14A NY COBRAS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Kohel, Mike Vece, Ron Bedford Hills, 10-6
14 Sun 5/7 1:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Barone, Michael Eilets, Michael Captains, 2-0
14 Sun 5/7 3:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Barone, Michael Eilets, Michael Yorktown, 6-0
14 Sun 5/7 4:30 PM 14B EAST COAST MAVS 14B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Fountain, Bill Rinaldi, Mark East Coast Mavs, 5-4
14 Sun 5/7 6:30 PM 14B EAST COAST MAVS 14B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Fountain, Bill Rinaldi, Mark Harrison, 5-2
14 Sun 5/7 9:00 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B MAHOPAC INDIANS PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop game postponed – field conditions
14 Sun 5/7 11:00 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B MAHOPAC INDIANS PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop game postponed – field conditions
14 Sun 5/7 10:00 AM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Emond, Rich Caruso, Dave Putnam Valley, 3-2
14 Sun 5/7 12:00 PM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Emond, Rich Caruso, Dave game postponed – field conditions
14 Sun 5/7 9:00 AM 14B HOUSE OF SPORTS ACES 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Matavalage, Mark Council, Jim House of Sports, 10-6
14 Sun 5/7 3:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment Silverbacks, 5-2
14 Sun 5/7 5:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment Silverbacks, 7-5
15 Sun 5/7 5:15 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U SOAC FOX VALLEY – GOLDEN'S BRIDGE Barresi, Tony Pompa, Don new time
15 Sun 5/7 2:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Muller, John Gurerro, Nelson Cardinals, 4-3
15 Sun 5/7 4:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Muller, John Gurerro, Nelson game postponed
10 Tue 5/9 5:45 PM 10A SOMERS RED STORM 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie game postponed
11 Tue 5/9 5:30 PM 11B NC COYOTES 11B YORKTOWN BANDITS BROOKSIDE – YORKTOWN Matranga, Joe Dratch, Mike game postponed
12 Tue 5/9 6:30 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Archacki, Bill Gurerro, Nelson Yorktown, 9-5
8 Wed 5/10 6:30 PM 8U NC FALCONS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Joe Alberte NC Falcons, 7-2
11 Wed 5/10 5:00 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John Jim Sabo game postponed – field issue
13 Wed 5/10 5:30 PM 13B CARMEL CUBS 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Rouse, Bishop Patterson, 11-1
8 Thu 5/11 5:30 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U SOAC WOODLANDS – YORKTOWN Barresi, Tony SOAC Storm, 2-0
9 Thu 5/11 5:30 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN O Connell, John Yorktown, 12-11
9 Thu 5/11 5:30 PM 9B SOAC 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF MacQuaid,Sean game postponed – trying to find replacement
10 Thu 5/11 5:45 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie East Coast Mavs, 15-5
11 Thu 5/11 5:30 PM 11E PROSWING PRIDE 11E ROCKLAND ELITE BULLS CONGERS LAKE – CONGERS Rockland, 11-8
13 Thu 5/11 5:30 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NEW CANAAN RAMS CONNOR – NEW CANAAN Suppa, Tony O'Neill, Jim New Canaan, 2-0
8 Fri 5/12 5:30 PM 8U RYE BROOK REBELS 8U NC FALCONS MASSER – CHAPPAQUA Frey, Ray NC Falcons, 4-1
8 Fri 5/12 6:00 PM 8U E FISHKILL PATRIOTS 8U NC BOMBERS BELL MIDDLE SCHOOL Pasetsky, Jared East Fishkill, 15-5
9 Fri 5/12 5:30 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Ramos, Julio game postponed – merged with 5/13 for added
10 Fri 5/12 5:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF MacQuaid,Sean Briarcliff, 4-1
10 Fri 5/12 7:45 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Malanphy, Pat East Fishkill, 11-6
11 Fri 5/12 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC Filmer, Jim Somers, 12-9
11 Fri 5/12 8:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN Nowinski, John Bozak, Ron Yorktown, 12-4
11 Fri 5/12 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B YORKTOWN BANDITS LEGACY – YORKTOWN Nowinski, John Bozak, Ron Mahopac, 11-7
11 Fri 5/12 8:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11A NC KNIGHTS REC FIELD – CHAPPAQUA Norberto, Larry Barresi, Tony NC Knights, 2-1
12 Fri 5/12 6:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Ravo, Art Tremblay, George Brookfield, 14-4
12 Fri 5/12 6:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Doug Small Vinny Derubeis New Canaan, 11-10
12 Fri 5/12 6:00 PM 12B BREWSTER 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Spruck, Chuck Spruck, Rich Armonk, 7-4
12 Fri 5/12 8:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Spruck, Chuck Spruck, Rich Armonk, 10-9
12 Fri 5/12 5:30 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B YORKTOWN BRAWLERS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie Phil Paonessa Pleasantville, 16-2
13 Fri 5/12 7:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT McCarthy, Robert DeGrazia, Tom game postponed – field availability issue
13 Fri 5/12 7:00 PM 13A PATTERSON PIRATES 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Pompa, Don Gannon, Brian Patterson, 11-1
14 Fri 5/12 8:00 PM 14A WESTCHESTER ACAD 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Dan Christe, Phil Westchester Acad, 15-0
8 Sat 5/13 5:00 PM 8U NC BOMBERS 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment now 5/12 added
8 Sat 5/13 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Joe Alberti game cancelled
9 Sat 5/13 6:30 PM 9A SOMERS RED STORM 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Joe Alberti
9 Sat 5/13 2:00 PM 9A BRIARCLIFF 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Palladino, Howie game cancelled
9 Sat 5/13 4:00 PM 9A BRIARCLIFF 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Palladino, Howie game cancelled
9 Sat 5/13 6:30 PM 9B SOAC 9B NEW CASTLE WARRIORS REC FIELD – CHAPPAQUA Danisi, Dan game cancelled
10 Sat 5/13 2:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10B SOAC LONDON WOODS – SOAC MacQuaid,Sean game cancelled
11 Sat 5/13 6:00 PM 11A OSSINING 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Cicatelli, Gary Barresi, Tony game cancelled
11 Sat 5/13 1:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11A NC KNIGHTS REC FIELD – CHAPPAQUA Norberto, Larry Torres, Greg game moved to FRIDAY added
11 Sat 5/13 1:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Tom Byrne Doug Small Dulipicate on next line
11 Sat 5/13 3:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Tom Byrne Sal Gencarelli
11 Sat 5/13 9:00 AM 11E WESTCHESTER ACAD 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Waldo, Stefan Kabatchnick, Andrew game cancelled
11 Sat 5/13 11:00 AM 11E WESTCHESTER ACAD 11A YBNR PINEBROOK – NEW ROCHELLE Waldo, Stefan Kabatchnick, Andrew game cancelled
11 Sat 5/13 4:00 PM 11B NC COYOTES 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Kenny, Joe Catalano, TC game cancelled
11 Sat 5/13 3:00 PM 11A TYA TIGERS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Caruso, Dave game cancelled
11 Sat 5/13 5:30 PM 11A SOMERS RED STORM 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Caruso, Dave game cancelled
11 Sat 5/13 3:30 PM 11A YORKTOWN A'S 11A NC KNIGHTS REC FIELD – CHAPPAQUA Norberto, Larry Torres, Greg game cancelled
12 Sat 5/13 9:00 AM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Canino,Tony Sobocinski, Scott game cancelled
12 Sat 5/13 11:00 AM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Canino,Tony Sobocinski, Scott game cancelled
12 Sat 5/13 12:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Spruck, Chuck Spruck, Rich game cancelled
12 Sat 5/13 2:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Spruck, Chuck Spruck, Rich game cancelled
12 Sat 5/13 5:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Kyle Small Sal Gencarelli game cancelled
12 Sat 5/13 6:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Fox, Dennis Pompa, Don game cancelled
12 Sat 5/13 5:00 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT McCarthy, Robert Berry, Earl T. game cancelled
12 Sat 5/13 9:30 AM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Spruck, Chuck Spruck, Rich
12 Sat 5/13 9:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Gannon, Brian Grant, David game cancelled
12 Sat 5/13 11:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Gannon, Brian Grant, David game cancelled
13 Sat 5/13 9:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Rodriquez, Raul Heidanus, Randy
13 Sat 5/13 11:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Rodriquez, Raul Heidanus, Randy
13 Sat 5/13 6:00 PM 13B EAST COAST MAVS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK McDaniel, Jim Hopkins, Don game cancelled
13 Sat 5/13 8:00 PM 13B EAST COAST MAVS 13B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK McDaniel, Jim Hopkins, Don game cancelled
13 Sat 5/13 4:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Ferrari, Gary
13 Sat 5/13 6:30 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Ferrari, Gary
13 Sat 5/13 9:30 AM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Catalano, TC Marturano, Rob game cancelled
13 Sat 5/13 1:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill
13 Sat 5/13 3:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill
13 Sat 5/13 9:30 AM 13B HV THUNDER 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rinaldi, Mark Suhre, Bob game cancelled
13 Sat 5/13 12:00 PM 13B HV THUNDER 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rinaldi, Mark Suhre, Bob game cancelled
13 Sat 5/13 1:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Deponto, Rich Ramirez, Dan game cancelled
13 Sat 5/13 3:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Deponto, Rich Ramirez, Dan game cancelled
13 Sat 5/13 3:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Dall, Ryan Paonessa, Phil game postponed
13 Sat 5/13 5:45 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Dall, Ryan Rouse, Bishop
13 Sat 5/13 4:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13B WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Earle, Robert Heidanus, Randy game postponed
14 Sat 5/13 2:00 PM 14A NY COBRAS 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Todd, Greg Gagne, John game postponed
14 Sat 5/13 4:00 PM 14A NY COBRAS 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Todd, Greg Gagne, John game postponed
14 Sat 5/13 10:00 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Vece, Ron Council, Jim game postponed
14 Sat 5/13 12:00 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Vece, Ron Council, Jim game postponed
14 Sat 5/13 3:30 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Archacki, Bill Avallone, Val game postponed
14 Sat 5/13 5:30 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Archacki, Bill Avallone, Val game postponed
14 Sat 5/13 10:00 AM 14B DARIEN BLUE HAWKS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Gurerro, Nelson Rosen, Mike game postponed
14 Sat 5/13 12:00 PM 14B DARIEN BLUE HAWKS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Gurerro, Nelson Rosen, Mike game postponed
15 Sat 5/13 4:00 PM 15U WESTCHESTER ACAD 15U SOAC WOODLANDS – YORKTOWN Pompa, Don Emond, Rich game postponed
8 Sun 5/14 9:00 AM 8U RYE BROOK REBELS 8U SOAC LEGACY – YORKTOWN Frey, Ray game cancelled
9 Sun 5/14 10:00 AM 9B MAHOPAC AMERICAN 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT O Connell, John Mahopac, 7-6
9 Sun 5/14 9:00 AM 9A PROSWING PRIDE 9A WP HIT-N-RUN GILLIE PARK – WHITE PLAINS Liebersohn, Dan game postponed
9 Sun 5/14 11:00 AM 9A PROSWING PRIDE 9A WP HIT-N-RUN GILLIE PARK – WHITE PLAINS Liebersohn, Dan
9 Sun 5/14 1:30 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie game postponed
9 Sun 5/14 12:30 PM 9B ROCKLAND ELITE RED 9B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Ramos, Julio game postponed
9 Sun 5/14 9:00 AM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio game postponed
9 Sun 5/14 9:30 AM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B TYA TIGERS BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Jay game postponed
10 Sun 5/14 1:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Baez, David EC Mavs, 10-0
10 Sun 5/14 3:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Baez, David EC Mavs, 14-3
10 Sun 5/14 9:00 AM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Paonessa, Phil game moved to 5/12 to beat weather
10 Sun 5/14 9:00 AM 10B NC QUAKERS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS hoskins Irwin game cancelled
10 Sun 5/14 9:00 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY Grimes, James game cancelled
10 Sun 5/14 9:00 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Torres, Greg game cancelled
10 Sun 5/14 11:30 AM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Torres, Greg game cancelled
11 Sun 5/14 9:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Dettmer, Fred Voelkel, Andrew Harrison, 10-7
11 Sun 5/14 9:00 AM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Kenny, Joe Frey, Ryan game cancelled
11 Sun 5/14 10:00 AM 11B PROSWING PORT CHESTER 11B WP HIT-N-RUN GILLIE PARK – WHITE PLAINS Kelly, Kevin Voelkel, Andrew game cancelled
11 Sun 5/14 12:00 PM 11B PROSWING PORT CHESTER 11B WP HIT-N-RUN GILLIE PARK – WHITE PLAINS Kelly, Kevin Voelkel, Andrew game cancelled
11 Sun 5/14 9:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B YORKTOWN BANDITS APAR – YORKTOWN Jim Sabo Nowinski, John game postponed
11 Sun 5/14 1:45 PM 11A OSSINING 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Peeden, Harry McDaniel, Jim Ossining, 12-11
11 Sun 5/14 3:45 PM 11E PROSWING PRIDE 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Peeden, Harry McDaniel, Jim Larchmont, 9-7
12 Sun 5/14 10:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK – LAGRANGEVILLE Home Assignment game postponed
12 Sun 5/14 3:00 PM 12A NC BOMBERS 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Angelo, Jimmy Marturano, Rob Putnam Braves, 17-3
12 Sun 5/14 5:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Angelo, Jimmy Marturano, Rob game postponed
12 Sun 5/14 3:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Paonessa, Phil Pennacchia Jr, Dante Somers, 9-1
12 Sun 5/14 5:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Paonessa, Phil Pennacchia Jr, Dante
12 Sun 5/14 9:00 AM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Bozzuto, Butch Pagan, John game postponed
12 Sun 5/14 10:00 AM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B EASTCHESTER EAGLES WELTY – YONKERS Ramirez, Dan Heidanus, Randy game postponed
12 Sun 5/14 10:00 AM 12B NC GIANTS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Velasquez, Ezra Earle, Robert game postponed
12 Sun 5/14 12:00 PM 12B NC GIANTS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Velasquez, Ezra Earle, Robert game postponed
12 Sun 5/14 3:30 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12B REDDING RBGC – REDDING Gruce, Anthony Felber, Russ game postponed
13 Sun 5/14 3:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Kohel, Mike Berry, Earl T. game postponed
13 Sun 5/14 5:00 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Kohel, Mike Berry, Earl T. game postponed
13 Sun 5/14 10:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop Patterson, 9-2
13 Sun 5/14 12:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop Patterson, 7-1
13 Sun 5/14 10:00 AM 13A PRO SWING PRIDE 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Rodriquez, Raul Deponto, Rich Hit-N-Run, 13-5
13 Sun 5/14 12:00 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Rodriquez, Raul Deponto, Rich game postponed
13 Sun 5/14 10:00 AM 13B MAHOPAC INDIANS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Vega, Dave Doherty, Mike game postponed
13 Sun 5/14 2:00 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Rinaldi, Mark Heidanus, Randy
14 Sun 5/14 1:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Gruce, Anthony Felber, Russ game postponed
14 Sun 5/14 2:00 PM 14B HOUSE OF SPORTS ACES 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Doherty, Dan Council, Jim game postponed
14 Sun 5/14 4:00 PM 14B HOUSE OF SPORTS ACES 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Doherty, Dan Council, Jim game postponed
14 Sun 5/14 9:00 AM 14B BAT SILVERBACKS 14A YORKTOWN THUNDER RT 202 – YORKTOWN Keeney, John Matranga, Joe game postponed
14 Sun 5/14 9:00 AM 14B MAHOPAC INDIANS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Tatnel, Art Salum Jim game postponed
15 Sun 5/14 9:00 AM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15A ARMONK IBM – ARMONK game postponed
15 Sun 5/14 9:00 AM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Whiting, Michael Muller, John game postponed
15 Sun 5/14 11:00 AM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Whiting, Michael Muller, John game postponed
8 Mon 5/15 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U SOAC LEGACY – YORKTOWN O Connell, John SOAC, 17-2
9 Mon 5/15 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B NEW CASTLE WARRIORS MASSER – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean Mahopac, 7-4
10 Mon 5/15 6:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Doherty, Mike Somers, 10-5
9 Tue 5/16 6:00 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9B SOAC LONDON WOODS – SOAC Palladino, Howie Mahopac, 5-4
10 Tue 5/16 6:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Rodriquez, Raul game cancelled – field availability issue
12 Tue 5/16 6:00 PM 12B NC GIANTS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Torres, Greg Gurerro, Nelson Pleasantville, 15-5
12 Tue 5/16 5:30 PM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC Bozak, Ron Deponto, Rich Mahopac, 5-4
12 Wed 5/17 5:30 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Paonessa, Phil Norberto, Larry Patterson, 5-4
12 Wed 5/17 6:30 PM 12B BAT SILVERBACKS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Spruck, Rich Archacki, Bill Westlake, 4-2
8 Thu 5/18 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U NC FALCONS HORACE GREELEY HS MacQuaid,Sean Falcons, 13-2
9 Thu 5/18 6:00 PM 9B MAHOPAC AMERICAN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC Mahopac, 4-3
9 Thu 5/18 5:30 PM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF Ramos, Julio Briarcliff, 14-0
10 Thu 5/18 5:30 PM 10B SOAC 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Matalavage, Michael Briarcliff, 8-5
11 Thu 5/18 5:30 PM 11A HARRISON HURRICANES 11E ROCKLAND ELITE BULLS CONGERS LAKE – CONGERS Harrison, 4-3
12 Thu 5/18 6:30 PM 12A SOMERS RED STORM 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Norberto, Larry Tremblay, George Lewisboro, 10-4
13 Thu 5/18 5:30 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Dall, Ryan Rouse, Bishop Mahopac, 12-5
8 Fri 5/19 6:00 PM 8U NC BOMBERS 8U SOAC LEGACY – YORKTOWN O Connell, John SOAC, 11-2
9 Fri 5/19 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B MAHOPAC AMERICAN AUSTIN ROAD – MAHOPAC Palladino, Howie American, 12-1
9 Fri 5/19 5:30 PM 9A BRIARCLIFF 9B SOAC MUDHOLE – SOAC MacQuaid,Sean SOAC, 9-2
10 Fri 5/19 7:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment EC Mavs, 7-5
10 Fri 5/19 8:00 PM 10B BRIARCLIFF MANOR 10B NC QUAKERS REC FIELD – CHAPPAQUA Matavalage, Mark NC Quakers, 13-3
11 Fri 5/19 8:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Rodriquez, Raul Dettmer, Fred Harrison, YBNR Tie, 7-7
11 Fri 5/19 6:00 PM 11E PROSWING PRIDE 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Suppa, Tony Gencarelli, Sal New Canaan, 15-2
11 Fri 5/19 5:45 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John Emond, Rich Briarcliff, 5-4
12 Fri 5/19 6:00 PM 12A PUTNAM BRAVES 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Vega, Dave Todd, Greg Brookfield, 5-4
12 Fri 5/19 7:00 PM 12B AYYA 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Suhre, R.J. Rinaldi, Mark AYYA, 6-5
12 Fri 5/19 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Tatnel, Art Gurerro, Nelson Pleasantville, 3-2
12 Fri 5/19 6:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B YORKTOWN BRAWLERS NAVAJO – YORKTOWN Doherty, Mike Bozak, Ron Eastchester, 10-4
12 Fri 5/19 8:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A YORKTOWN REBELS RT 202 – YORKTOWN Berry, Earl T. Archacki, Bill Cardinals, 12-1
13 Fri 5/19 8:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Salumn, Joe Shanahan, Brian Carmel, 13-3
13 Fri 5/19 8:00 PM 13B CORTLANDT NATIONALS 13B CORTLANDT PANTHERS PEEKSKILL STADIUM Barresi, Tony Kohel, Mike Nationals, 10-0
14 Fri 5/19 6:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Gruce, Anthony Pennacchia Jr, Dante Fairfield County Captains, 12-3
15 Fri 5/19 5:30 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15A ARMONK IBM – ARMONK cancelled – hs schedule
15 Fri 5/19 7:30 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15A ARMONK IBM – ARMONK cancelled – hs schedule
8 Sat 5/20 6:15 PM 8U NC BOMBERS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Burr, Russ New Canaan, 13-5
8 Sat 5/20 8:15 PM 8U NC BOMBERS 8U NEW CANAAN (B) MEAD PARK – NEW CANAAN Burr, Russ
9 Sat 5/20 7:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B NEW CASTLE KNIGHTS REC FIELD – CHAPPAQUA Ruggierio, Dan Yorktown, 15-0
9 Sat 5/20 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Sobocinski, Scott Somers, 5-4
10 Sat 5/20 6:00 PM 10A HARRISON BOMBERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Rouse, Bishop Somers, 6-2
10 Sat 5/20 3:30 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B NC QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Danisi, Dan Rockland, 4-0
11 Sat 5/20 1:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN New Canaan, 13-0
11 Sat 5/20 9:00 AM 11A YORKTOWN A'S 11A NC KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean Baez, David Yorktown, 8-4
11 Sat 5/20 11:00 AM 11E PROSWING PRIDE 11A NC KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean Baez, David NC Knights, 9-8
11 Sat 5/20 2:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B NC COYOTES REC FIELD – CHAPPAQUA Velasquez, Ezra Earle, Robert Yorktown, 11-1
11 Sat 5/20 4:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B NC COYOTES REC FIELD – CHAPPAQUA Velasquez, Ezra Earle, Robert Yorktown, 5-4
11 Sat 5/20 2:30 PM 11A RYE BROOK REBELS 11E WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Muller, John Heidanus, Randy Westchester, 6-5
11 Sat 5/20 4:30 PM 11A RYE BROOK REBELS 11E WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Muller, John Heidanus, Randy Rye Brook, 13-2
12 Sat 5/20 6:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12A LEWISBORO LIGHTNING SPROUT BROOK – CORTLANDT Doherty, Mike Christe, Phil Lewisboro, 7-4
12 Sat 5/20 3:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Spruck, Chuck Spruck, Rich NC Bombers, 6-4
12 Sat 5/20 5:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Spruck, Chuck Spruck, Rich NC Bombers, 22-10
12 Sat 5/20 6:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Fennelle, Pat Grant, David Patterson, 11-8
12 Sat 5/20 7:00 PM 12B HOUSE OF SPORTS ACES 12B EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD – SCARSDALE Waldo, Stefan Velasquez, Ezra
12 Sat 5/20 2:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Archacki, Bill Briarcliff, 13-1
12 Sat 5/20 10:30 AM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Dettmer, Fred Heidanus, Randy Cardinals, 7-1
13 Sat 5/20 2:00 PM 13A PATTERSON PIRATES 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Ramirez, Dan Rodriquez, Raul Patterson, 2-1
13 Sat 5/20 4:00 PM 13A PATTERSON PIRATES 13A SILVER EAGLES BASEBALL SALESIAN HS – NEW RO Ramirez, Dan Rodriquez, Raul Patterson, 3-2
13 Sat 5/20 4:00 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B HV THUNDER DELANO HITCH – NEWBURGH Home Assignment HV Thunder, 11-8
13 Sat 5/20 7:30 PM 13B CARMEL CUBS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Vega, Dave Marturano, Rob Carmel, 13-3
13 Sat 5/20 9:00 AM 13B WESTCHESTER ACAD 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Malanphy, Pat Rouse, Bishop EC Mavs, 8-2
13 Sat 5/20 11:00 AM 13B WESTCHESTER ACAD 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Malanphy, Pat Rouse, Bishop game postponed
13 Sat 5/20 1:00 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Colorusso, Gary Greenwich, 6-4
13 Sat 5/20 3:00 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Colorusso, Gary Greenwich, 8-1
13 Sat 5/20 2:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Hoskins, Irwin Hopkins, Don HOS, 8-1
13 Sat 5/20 1:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Gurerro, Nelson Council, Jim Yorktown, 5-4
13 Sat 5/20 3:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NC NIGHTHAWKS HORACE GREELEY HS Gurerro, Nelson Council, Jim Yorktown, 11-1
13 Sat 5/20 2:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Tony Suppa Gencarelli, Sal Cortlandt, 3-0
13 Sat 5/20 10:00 AM 13A WESTCHESTER CARDINALS 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS game postponed
13 Sat 5/20 12:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 14B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Home Assignment Darien, 9-5
14 Sat 5/20 9:00 AM 14B SLEEPY HOLLOW 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Doherty, Mike Council, Jim Putnam Valley, 2-1
14 Sat 5/20 4:00 PM 14A NY COBRAS 14A WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Doherty, Dan Kelly, Kevin NY Cobras, 5-0
14 Sat 5/20 6:00 PM 14A NY COBRAS 14A WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Doherty, Dan Kelly, Kevin Westchester, 9-7
14 Sat 5/20 9:30 AM 14A FAIRFIELD CAPTAINS 14B CORTLANDT PANTHERS RBGC – REDDING Gluz, Chris Grant, David Fairfield County Captains, 7-6
14 Sat 5/20 11:30 AM 14A FAIRFIELD CAPTAINS 14B CORTLANDT PANTHERS RBGC – REDDING Gluz, Chris Grant, David Fairfield County Captains, 3-2
14 Sat 5/20 5:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Vece, Ron Rinaldi, Mark Harrison, 8-7
14 Sat 5/20 7:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Vece, Ron Rinaldi, Mark Mahopac, 6-0
14 Sat 5/20 7:00 PM 14B BAT SILVERBACKS 14A YORKTOWN THUNDER RT 202 – YORKTOWN Avallone, Val Berry, Earl T. Thunder, 10-0
15 Sat 5/20 4:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15U SOAC WOODLANDS – YORKTOWN Pompa, Don Kohel, Mike Cardinals, 11-0
8 Sun 5/21 2:00 PM 8U SOAC 8U NC FALCONS GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan SOAC, 17-12
8 Sun 5/21 10:00 AM 8U YORKTOWN FORCE 8U NEW CANAAN (A) MEAD PARK – NEW CANAAN game postponed – looking for replacement
8 Sun 5/21 12:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U NEW CANAAN (A) MEAD PARK – NEW CANAAN game postponed – looking for replacement
8 Sun 5/21 9:00 AM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio Yorktown, 9-1
8 Sun 5/21 11:00 AM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio game postponed
9 Sun 5/21 9:00 AM 9B RYE BROOK REBELS 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN New Canaan, 25-0
9 Sun 5/21 11:15 AM 9B RYE BROOK REBELS 9A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN New Canaan, 14-0
9 Sun 5/21 9:00 AM 9A PROSWING PRIDE 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Ruggierio, Dan Somers, 8-6
9 Sun 5/21 11:00 AM 9A PROSWING PRIDE 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Ruggierio, Dan Somers, 20-6
9 Sun 5/21 8:30 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF O Connell, John Hit-N-Run, 9-4
9 Sun 5/21 10:30 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF O Connell, John Hit-N-Run, 16-6
9 Sun 5/21 9:00 AM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Deponto, Rich Poughkeepsie, 11-1
9 Sun 5/21 11:00 AM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN Deponto, Rich Poughkeepsie, 14-4
9 Sun 5/21 1:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin AYYA, 7-5
9 Sun 5/21 3:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin Yorktown, 9-1
9 Sun 5/21 9:00 AM 9A CORTLANDT NATIONALS 9B MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Cortlandt, 14-10
9 Sun 5/21 12:00 PM 9A CORTLANDT NATIONALS 9B MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie game postponed
9 Sun 5/21 3:45 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Doherty, Mike National, 12-4
9 Sun 5/21 1:00 PM 9B TYA TIGERS BLUE 9B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS Rockland, 12-0
9 Sun 5/21 3:00 PM 9B TYA TIGERS BLUE 9B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS TYA, 5-3
9 Sun 5/21 5:00 PM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9B SOAC LONDON WOODS – SOAC Norberto, Anthony SOAC, 11-1
10 Sun 5/21 1:30 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio Rockland, 13-1
10 Sun 5/21 1:00 PM 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Nobil, Tom Poughkeepsie, 15-9
10 Sun 5/21 3:00 PM 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Nobil, Tom EC Mavs, 16-15
10 Sun 5/21 1:30 PM 10B NEW CANAAN 10A HARRISON BOMBERS BRENTWOOD – HARRISON Ramirez, Dan New Canaan, 9-8
10 Sun 5/21 3:30 PM 10B NEW CANAAN 10A HARRISON BOMBERS BRENTWOOD – HARRISON Torres, Greg New Canaan, 12-2
10 Sun 5/21 1:30 PM 10A PROSWING PRIDE 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Gentile, Phil ProSwing, 10-6
10 Sun 5/21 3:30 PM 10A PROSWING PRIDE 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Gentile, Phil ProSwing, 8-3
10 Sun 5/21 9:00 AM 10A SOMERS RED STORM 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Albert Somers, 10-3
10 Sun 5/21 11:00 AM 10A SOMERS RED STORM 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Albert Somers, 14-3
10 Sun 5/21 10:00 AM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin AYYA, 14-4
10 Sun 5/21 12:00 PM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B CARMEL RYAN MEMORIAL – KENT Tremblay, George Carmel, 5-1
10 Sun 5/21 2:00 PM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B CARMEL RYAN MEMORIAL – KENT Tremblay, George Carmel, 7-6
10 Sun 5/21 1:30 PM 10B SOAC 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Doherty, Mike Mahopac, 18-0
10 Sun 5/21 9:00 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B NC QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean NC Quakers, 7-3
10 Sun 5/21 11:15 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B NC QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA MacQuaid,Sean NC Quakers, 12-11
11 Sun 5/21 10:00 AM 11E WP HIT-N-RUN 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Archacki, Bill Grimes, James Hit-N-Run, 4-0
11 Sun 5/21 12:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Archacki, Bill Grimes, James Hit-N-Run, 7-4
11 Sun 5/21 9:30 AM 11A YORKTOWN A'S 11A OSSINING NELSON – OSSINING Nowinski, John Voelkel, Andrew Yorktown, 11-1
11 Sun 5/21 9:00 AM 11A NEW CANAAN 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Paonessa, Phil Shanahan, Brian New Canaan, 8-6
11 Sun 5/21 9:00 AM 11A NC KNIGHTS 11A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Ramirez, Dan Spruck, Chuck NC Knights, 11-7
11 Sun 5/21 11:00 AM 11A NC KNIGHTS 11A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Ramirez, Dan Spruck, Chuck TYA, 11-1
11 Sun 5/21 12:00 PM 11B NC COYOTES 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Dettmer, Fred Ferrari, Gary Bryn Mawr, 11-1
11 Sun 5/21 1:45 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Peeden, Harry Norberto, Larry Westchester, L/M Tie, 8-8
11 Sun 5/21 3:45 PM 11B PROSWING PORT CHESTER 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Peeden, Harry Norberto, Larry L/M, 19-7
11 Sun 5/21 3:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 11B MAHOPAC INDIANS SYCAMORE – MAHOPAC Vega, Dave Deponto, Rich
11 Sun 5/21 10:00 AM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Pennacchia Jr, Dante Rockland, 8-4
11 Sun 5/21 12:00 PM 11B ROCKLAND ELITE RED 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Pennacchia Jr, Dante Patterson, 11-9
11 Sun 5/21 9:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11B PROSWING PORT CHESTER SUNY PURCHASE – HARRISON Bozzuto, Butch Kabatchnick, Andrew Harrison, 6-3
11 Sun 5/21 11:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11B PROSWING PORT CHESTER SUNY PURCHASE – HARRISON Bozzuto, Butch Kabatchnick, Andrew ProSwing, 12-1
11 Sun 5/21 2:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B WP HIT-N-RUN LEGACY – YORKTOWN Caruso, Dave Pagan, John Yorktown, 11-1
11 Sun 5/21 4:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B WP HIT-N-RUN LEGACY – YORKTOWN Caruso, Dave Pagan, John Yorktown, 6-0
11 Sun 5/21 1:00 PM 11E PROSWING PRIDE 11E ROCKLAND ELITE BULLS KINGS PARK – CONGERS Rockland, 16-7
12 Sun 5/21 12:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Pompa, Don Briarcliff, 19-15
12 Sun 5/21 5:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12A NC BOMBERS GEDNEY – CHAPPAQUA Emond, Rich Velasquez, Ezra BAT Silverbacks, 9-7
12 Sun 5/21 3:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN New Canaan, 15-2
12 Sun 5/21 5:00 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN New Canaan, 15-3
12 Sun 5/21 3:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Estony, Estony Pennacchia Jr, Dante Putnam Braves, 5-1
12 Sun 5/21 5:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Estony, Estony Pennacchia Jr, Dante Putnam Braves, 7-5
12 Sun 5/21 9:00 AM 12A SOMERS RED STORM 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Torres, Greg Avallone, Val Westchester, 7-3
12 Sun 5/21 11:00 AM 12A SOMERS RED STORM 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Torres, Greg Avallone, Val Westchester, 8-0
12 Sun 5/21 9:00 AM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Keeney, John Matranga, Joe Yorktown, 11-4
12 Sun 5/21 11:00 AM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Keeney, John Matranga, Joe Westlake, 13-10
12 Sun 5/21 9:00 AM 12B BAT SILVERBACKS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Kenny, Joe Filmer, Jim Brewster, 8-2
12 Sun 5/21 11:30 AM 12B PATTERSON PIRATES 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Leighton, Dale Malanphy, Pat Patterson, 24-9
12 Sun 5/21 6:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Harry Leak Palladino, Howie Briarcliff, 17-8
12 Sun 5/21 12:00 PM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Velasquez, Ezra Spruck, Rich Bryn Mawr, 13-7
12 Sun 5/21 2:00 PM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B NC GIANTS GEDNEY – CHAPPAQUA Velasquez, Ezra Spruck, Rich Bryn Mawr, 17-6
12 Sun 5/21 10:00 AM 12B AYYA 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Emond, Rich Matavalage, Mark Pleasantville, 13-7
12 Sun 5/21 12:00 PM 12B AYYA 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Emond, Rich Matavalage, Mark AYYA, 6-5
12 Sun 5/21 3:30 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B REDDING RBGC – REDDING Diekman, Richard Diekman, Ross Lagrange, 10-7
12 Sun 5/21 5:30 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B REDDING RBGC – REDDING Diekman, Richard Diekman, Ross Redding, 14-1
12 Sun 5/21 10:00 AM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Lapore, Rich Vega, Dave Cortlandt, 12-10
12 Sun 5/21 6:00 PM 12A CORTLANDT PANTHERS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Archacki, Bill McCarthy, Robert postponed
13 Sun 5/21 10:00 AM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Rouse, Bishop Patterson, 14-4
13 Sun 5/21 12:00 PM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Rouse, Bishop Patterson, 4-3
13 Sun 5/21 1:30 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Rinaldi, Mark Gurerro, Nelson
13 Sun 5/21 3:30 PM 13A PRO SWING PRIDE 13A WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Rinaldi, Mark Gurerro, Nelson
13 Sun 5/21 10:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WESTCHESTER CARDINALS WELTY – YONKERS Ingram, Tyrell Hopkins, Don Westchester, 12-4
13 Sun 5/21 12:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WESTCHESTER CARDINALS WELTY – YONKERS Ingram, Tyrell Hopkins, Don Westchester, 17-11
13 Sun 5/21 10:00 AM 13A TYA TITANS 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Whiting, Michael Muller, John Hit-N-Run, 8-1
13 Sun 5/21 12:00 PM 13A TYA TITANS 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Whiting, Michael Muller, John Hit-N-Run, 13-3
13 Sun 5/21 1:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Rosen, Steve Barresi, Tony Cortlandt, 13-0
13 Sun 5/21 2:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Rosen, Steve Vece, Ron game postponed
13 Sun 5/21 5:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Rosen, Steve Vece, Ron game postponed
13 Sun 5/21 2:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Suarino, Chris Suhre, Bob L/M Lions, 10-0
13 Sun 5/21 4:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Suarino, Chris Suhre, Bob New Fairfield, 9-7
13 Sun 5/21 2:00 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Salumn, Joe Gannon, Brian Mahopac, 8-5
13 Sun 5/21 5:30 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Salumn, Joe Gannon, Brian Cortlandt, 15-5
13 Sun 5/21 3:30 PM 13B HV THUNDER 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Marturano, Rob Christe, Phil East Coast Clippers, 11-0
13 Sun 5/21 5:30 PM 13B HV THUNDER 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Marturano, Rob Christe, Phil East Coast Clippers, 13-3
14 Sun 5/21 2:30 PM 14B EAST COAST MAVS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Rouse, Bishop Patterson, 10-7
14 Sun 5/21 9:00 AM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Vece, Ron Pompa, Don Bedford Hills Katonah, 8-5
14 Sun 5/21 2:00 PM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Malanphy, Pat Bozak, Ron Cortlandt, 4-3
14 Sun 5/21 4:00 PM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Malanphy, Pat Bozak, Ron Mahopac, 8-5
14 Sun 5/21 9:00 AM 14A NY COBRAS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Rinaldi, Mark Gurerro, Nelson Sleepy Hollow, 3-0
14 Sun 5/21 4:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Barresi, Tony Council, Jim Aces, 8-4
15 Sun 5/21 10:15 AM 15U WESTCHESTER ACAD 15A ARMONK IBM – ARMONK Council, Jim Colorusso, Gary Westchester, 13-3
15 Sun 5/21 12:30 PM 15U WESTCHESTER ACAD 15A ARMONK IBM – ARMONK Council, Jim Colorusso, Gary Westchester, 2-1
15 Sun 5/21 4:30 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15U HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Doherty, Dan Fountain, Bill HOS, 10-9
15 Sun 5/21 6:30 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15U HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Doherty, Dan Fountain, Bill Harrison, 8-1
15 Sun 5/21 3:00 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Kelly, Kevin Berry, Earl T. Westchester, 6-2
15 Sun 5/21 5:00 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Kelly, Kevin Berry, Earl T. Westchester, 5-3
15 Sun 5/21 1:30 PM 15U SOAC 15U/16U HOUSE OF SPORTS VE MACY – ARDSLEY Savarese, William Kohel, Mike SOAC, 9-5
9 Tue 5/23 6:00 PM 9B TYA TIGERS BLUE 9B SOAC LONDON WOODS – SOAC Matalavage, Michael SHRUB OAK STORM, 13-0
9 Tue 5/23 6:00 PM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Torres, Greg 9U PLAYOFFS – need to move to wed (field)
9 Tue 5/23 5:45 PM 9A BRIARCLIFF 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC SOMERS RED STORM, 8-5
10 Tue 5/23 5:30 PM 10B SOAC 10B ROCKLAND ELITE WHITE GERMONDS – NYACK Garrison, David ROCKLAND ELITE WHITE, 12-2
10 Tue 5/23 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A POUGHKEEPSIE LIGHTNING RED OAKS MILL -POUGHKEEPSIE Home Assignment SOMERS RED STORM, 13-7
10 Tue 5/23 7:15 PM 10B WESTCHESTER BANDITS 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Spruck, Chuck WESTCHESTER BANDITS, 7-6
10 Tue 5/23 6:00 PM 10A PROSWING PRIDE 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN MacQuaid,Sean EAST COAST MAVS, 8-2
11 Tue 5/23 4:30 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B NC COYOTES GEDNEY – CHAPPAQUA Torres, Greg WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 11-1
11 Tue 5/23 7:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Waldo, Stefan Gentile, Phil HARRISON HURRICANES, 3-2
11 Tue 5/23 5:30 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B YORKTOWN BANDITS LEGACY – YORKTOWN Bozak, Ron Caruso, Dave YORKTOWN BANDITS, 8-6
12 Tue 5/23 6:00 PM 12B NC GIANTS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Tremblay, George Vega, Dave SOMERS NATIONALS, 14-0
12 Tue 5/23 7:30 PM 12A WESTCHESTER FALCONS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Bozak, Ron Caruso, Dave YORKTOWN REBELS, 11-1
12 Tue 5/23 8:15 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Marturano, Rob Malanphy, Pat CORTLANDT PANTHERS, 9-3
13 Tue 5/23 5:45 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill GREENWICH CARDINALS, 4-3
13 Tue 5/23 7:15 PM 13B NC NIGHTHAWKS 13B CORTLANDT NATIONALS PEEKSKILL STADIUM Matranga, Joe Keeney, John CORTLANDT NATIONALS, 12-2
14 Tue 5/23 5:00 PM 14B CORTLANDT NATIONALS 14B CORTLANDT PANTHERS PEEKSKILL STADIUM Matranga, Joe Keeney, John CORTLANDT PANTHERS, 7-6
8 Wed 5/24 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Julio Ramos RYE BROOK, 6-5
8 Wed 5/24 6:00 PM 8U NC BOMBERS 8U YORKTOWN KNIGHTS BROOKSIDE – YORKTOWN Ruggierio, Dan 8U PLAYOFFS
9 Wed 5/24 6:00 PM 9B NEW CASTLE KNIGHTS 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Torres, Greg 9U PLAYOFFS – need to move to wed (field)
9 Wed 5/24 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B YORKTOWN HUSKERS BROOKSIDE – YORKTOWN MacQuaid,Sean YORKTOWN HUSKERS, 13-3
9 Wed 5/24 6:00 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE – RYE BROOK Heidanus, Randy 9U PLAYOFFS
9 Wed 5/24 7:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A TYA TIGERS ORANGE FLOWERS – NEW ROCHELLE Hoskins, Irwin TYA TIGERS ORANGE, 9-4
10 Wed 5/24 6:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A YORKTOWN SLUGGERS APAR – YORKTOWN Norberto, Anthony E. FISHKILL, 14-2
10 Wed 5/24 6:00 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B BRIARCLIFF MANOR MCCRUM – BRIARCLIFF Matavalage, Mark BRIARCLIFF, 4-3
10 Wed 5/24 6:00 PM 10B AYYA 10B CARMEL CARMEL HIGH SCHOOL Dall, Ryan AYYA, 6-1
11 Wed 5/24 6:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Dratch, Mike Pagan, John CORTLANDT NATIONALS, 15-2
11 Wed 5/24 6:00 PM 11A RYE BROOK REBELS 11A NC KNIGHTS GEDNEY – CHAPPAQUA Spruck, Chuck Matalavage, Michael RYE BROOK, 2-0
11 Wed 5/24 6:00 PM 11A TYA TIGERS 11A OSSINING NELSON – OSSINING Kelly, Kevin Velasquez, Ezra OSSINING, 10-8
12 Wed 5/24 8:00 PM 12B HOUSE OF SPORTS ACES 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Matalavage, Michael Matavalage, Mark BRIARCLIFF BEARS, 12-7
12 Wed 5/24 6:00 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B REDDING RBGC – REDDING Gagne, John Vega, Dave LAGRANGE, 11-8
12 Wed 5/24 6:00 PM 12B YORKTOWN BRAWLERS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Pompa, Don Estony, Estony PATTERSON, 21-0
12 Wed 5/24 8:00 PM 12A NC BOMBERS 12A PUTNAM BRAVES RYAN MEMORIAL – KENT Shanahan, Brian Malanphy, Pat PUTNAM BRAVES, 11-10
12 Wed 5/24 6:00 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim AYYA, 8-7
12 Wed 5/24 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK ARMONK, 3-2
13 Wed 5/24 5:45 PM 13B BRIARCLIFF / CROTON 13B CORTLANDT PANTHERS NAVAJO – YORKTOWN Fox, Dennis Fennelle, Pat CORTLANDT, 9-2
13 Wed 5/24 6:15 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Spruck, Rich L/M LIONS, 3-2
13 Wed 5/24 5:45 PM 13B HV THUNDER 13B NEW CANAAN RAMS CONNOR – NEW CANAAN Gencarelli, Sal Suppa, Tony NEW CANAAN, 1-0
13 Wed 5/24 5:30 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Pennacchia Jr, Dante Bozak, Ron MAHOPAC, 7-0
13 Wed 5/24 7:30 PM 13A WESTCHESTER ACAD 13A SPORTS KINGDOME ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Harry Leak Kohel, Mike SPORTS KINGDOME ACES, 10-0
14 Wed 5/24 5:45 PM 14B BAT SILVERBACKS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Keeney, John Matranga, Joe EAST COAST MAVS, 6-5
14 Wed 5/24 7:30 PM 14A NY COBRAS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Council, Jim Suhre, Bob BEDFORD HILLS KATONAH, 3-2
14 Wed 5/24 6:00 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Berry, Earl T. Paonessa, Phil SPORTS KINGDOME ACES, 9-7
9 Thu 5/25 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Grimes, James GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
10 Thu 5/25 6:00 PM 10B AYYA 10B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Suarino, Chris AYYA, 9-6
11 Thu 5/25 6:00 PM 11B PROSWING PORT CHESTER 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Rouse, Bishop Pennacchia Jr, Dante GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
11 Thu 5/25 8:00 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Jim Sabo Nowinski, John GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
12 Thu 5/25 6:00 PM 12B BREWSTER 12B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Ramirez, Dan Silver, Rich GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
13 Thu 5/25 8:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE McDaniel, Jim Hopkins, Don GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
14 Thu 5/25 6:00 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Ferrari, Gary Torres, Greg GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
14 Thu 5/25 6:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE PUTNAM VALLEY HS Deponto, Rich Bozak, Ron GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
8 Fri 5/26 6:00 PM 8U NEW CANAAN (B) 8U E FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment EAST FISHKILL, 12-9
11 Fri 5/26 5:30 PM 11E PROSWING PRIDE 11E LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Suarino, Chris Silver, Rich LARCHMONT MAMARONECK, 6-3
12 Fri 5/26 6:00 PM 12B BREWSTER 12B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hoskins, Irwin Doherty, Dan BRYN MAWR, 12-5
12 Fri 5/26 6:00 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Filmer, Jim Norberto, Larry GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
12 Fri 5/26 6:30 PM 12A SOMERS RED STORM 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE McDaniel, Jim Hopkins, Don WESTCHESTER CARDINALS, 3-2
13 Fri 5/26 7:30 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B YORKTOWN COYOTES RT 202 – YORKTOWN Jim Sabo Caruso, Dave GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
14 Fri 5/26 8:15 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Deponto, Rich Lapore, Rich MAHOPAC INDIANS, 4-1
13 Sat 5/27 9:00 AM 13B L/M LIONS 13B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Pagan, John Rosen, Steve CORTLANDT PANTHERS, 6-5
11 Sun 5/28 9:00 AM 11B BRIARCLIFF 11B BRYN MAWR BULLDOGS GEDNEY – CHAPPAQUA Home Assignment BRYN MAWR, 6-2
8 Mon 5/29 5:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U SOAC LEGACY – YORKTOWN Hunt, John GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
13 Mon 5/29 6:00 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B YORKTOWN COYOTES RT 202 – YORKTOWN Avallone, Val Berry, Earl T. GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
13 Mon 5/29 3:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Hopkins, Don McDaniel, Jim BRYN MAWR, 4-3
14 Mon 5/29 6:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Bozak, Ron Deponto, Rich GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
15 Mon 5/29 6:45 PM 15U SOAC 15A ARMONK IBM – ARMONK Kelly, Kevin Rinaldi, Mark Armonk, 4-3
12 Tue 5/30 6:00 PM 12B AYYA 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Christe, Phil Estony, Estony PATTERSON, 8-7
12 Tue 5/30 8:15 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Jim Sabo Archacki, Bill GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
12 Tue 5/30 7:30 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Bozak, Ron Deponto, Rich YORKTOWN, 8-1
13 Tue 5/30 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACAD 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN DeMarte, Vinnie Harry Leak EAST COAST MAVS
13 Tue 5/30 5:30 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Colorusso, Gary Cawsey, Bill GREENWICH CARDINALS
13 Tue 5/30 5:45 PM 13A SPORTS KINGDOME ACES 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Leighton, Dale Todd, Greg PATTERSON, 7-3
13 Tue 5/30 6:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A TYA TITANS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Rodriquez, Raul Torres, Greg EAST COAST, 8-4
15 Tue 5/30 7:00 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15A ARMONK IBM – ARMONK Doherty, Dan Fountain, Bill game postponed
8 Wed 5/31 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U SOAC MUDHOLE – SOAC Matalavage, Michael SHRUB OAK STORM, 12-0
9 Wed 5/31 6:00 PM 9B AYYA 9B MAHOPAC AMERICAN AUSTIN ROAD – MAHOPAC Harry Leak MAHOPAC, 14-2
9 Wed 5/31 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Hertz, Jake HIT-N-RUN, 18-16
9 Wed 5/31 5:30 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B ROCKLAND ELITE RED GERMONDS – NYACK Home Assignment NC WARRIORS
10 Wed 5/31 7:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B NC QUAKERS REC FIELD – CHAPPAQUA Pagan, John ROCKLAND ELITE WHITE, 12-2
10 Wed 5/31 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A HARRISON BOMBERS IONA GRAMMAR SCHOOL Savarese, William SOMERS, 9-7
10 Wed 5/31 6:00 PM 10B BRIARCLIFF MANOR 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC, 4-1
11 Wed 5/31 6:30 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11E HUDSON HITMEN WALTER PANAS HS – CORTLANDT Gurerro, Nelson Rosen, Eric HITMEN, 15-4
11 Wed 5/31 5:45 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND ELITE RED, 16-1
11 Wed 5/31 6:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Fox, Dennis Jim Sabo YORKTOWN, 5-4
11 Wed 5/31 5:45 PM 11A RYE BROOK REBELS 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN White, Andrew Suppa, Tony NEW CANAAN, 11-1
11 Wed 5/31 6:00 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11E WP HIT-N-RUN BLIND BROOK HS – RYE BROOK Doherty, Dan Silver, Rich LARCHMONT MAMARONECK, 12-11
12 Wed 5/31 8:30 PM 12B BRYN MAWR BULLDOGS 12B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Deluise, Lou Colorusso, Gary ARMONK, 6-3
9 Thu 6/1 5:30 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B YORKTOWN HUSKERS LEGACY – YORKTOWN Matalavage, Michael NEW CASTLE WARRIORS, 16-8
10 Thu 6/1 6:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Home Assignment EAST FISHKILL, 13-1
11 Thu 6/1 7:45 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B YORKTOWN BANDITS LEGACY – YORKTOWN Matalavage, Michael Avallone, Val BRYN MAWR, 8-5
11 Thu 6/1 6:00 PM 11B PROSWING PORT CHESTER 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Grant, David Shanahan, Brian PROSWING, 5-3
12 Thu 6/1 6:00 PM 12B LAGRANGE LUMBERJACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Cholko, Robert Rouse, Bishop SOMERS, 7-2
12 Thu 6/1 8:15 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Archacki, Bill Rodriquez, Raul BRIARCLIFF, 6-2
13 Thu 6/1 6:15 PM 13A SILVER EAGLES BASEBALL 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ferrari, Gary McCarthy, Justin HIT-N-RUN, 11-1
13 Thu 6/1 5:45 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Rosen, Mike Vece, Ron EAST COAST MAVS, 9-2
14 Thu 6/1 6:00 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Dan Doherty Norberto, Larry PATTERSON, 8-1
14 Thu 6/1 6:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE PUTNAM VALLEY HS Bozak, Ron Deponto, Rich PUTNAM VALLEY, 8-7
14 Thu 6/1 5:45 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A FAIRFIELD CAPTAINS RBGC – REDDING Gagne, John Paonessa, Phil BEDFORD HILLS KATONAH, 6-4
14 Thu 6/1 5:45 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Gurerro, Nelson GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
8 Fri 6/2 6:00 PM 8U RYE BROOK REBELS 8U E FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Home Assignment EAST FISHKILL, 12-0
9 Fri 6/2 7:00 PM 9A SOMERS RED STORM 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING SPRATT PARK Home Assignment POUGHKEEPSIE, 11-1
9 Fri 6/2 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A TYA TIGERS ORANGE VE MACY – ARDSLEY MacQuaid,Sean HIT-N-RUN, 17-5
10 Fri 6/2 6:15 PM 10B AYYA 10B WESTCHESTER BANDITS CROSSWAY – SCARSDALE Ingram, Tyrell AYYA, 5-3
10 Fri 6/2 8:15 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Angelo, Jimmy ROCKLAND ELITE WHITE, 10-0
11 Fri 6/2 7:30 PM 11A OSSINING 11A YORKTOWN A'S RT 202 – YORKTOWN Gurerro, Nelson Emond, Rich YORKTOWN, 9-1
12 Fri 6/2 6:00 PM 12B BRIARCLIFF BEARS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Harry Leak Canino,Tony SOMERS NATIONALS, 18-8
12 Fri 6/2 6:00 PM 12B ARMONK BOBCATS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Christe, Phil Catalano, TC PATTERSON, 12-2
13 Fri 6/2 5:30 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Leighton, Dale Malanphy, Pat PATTERSON, 4-1
13 Fri 6/2 5:30 PM 13B ARMONK BOBCATS 13B YORKTOWN COYOTES RT 202 – YORKTOWN McCarthy, Robert Rosen, Mike YORKTOWN, 4-3
14 Fri 6/2 5:45 PM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Matranga, Joe Keeney, John SPORTS KINGDOME ACES, 6-4
14 Fri 6/2 6:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE PUTNAM VALLEY HS Council, Jim Kelly, Kevin PUTNAM VALLEY PRIDE, 6-1
15 Fri 6/2 7:00 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15A ARMONK IBM – ARMONK Rinaldi, Mark Berry, Earl T. game postponed
8 Sat 6/3 4:00 PM 8U SOAC 8U NC FALCONS GEDNEY – CHAPPAQUA Liebersohn, Dan SOAC, 14-2
11 Sat 6/3 1:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11E ROCKLAND ELITE BULLS KINGS PARK – CONGERS HUDSON HITMEN, 11-1
11 Sat 6/3 3:00 PM 11B PROSWING PORT CHESTER 11B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND, 11-5
11 Sat 6/3 3:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Byrne, Tom White, Andrew HARRISON, 6-2
12 Sat 6/3 6:00 PM 12A PUTNAM BRAVES 12A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Ramirez, Dan Silver, Rich WESTCHESTER CARDINALS, 10-7
12 Sat 6/3 3:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Kelly, Kevin Caruso, Dave CORTLANDT, 12-2
13 Sat 6/3 11:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Ferrari, Gary EAST COAST CLIPPERS, 5-3
13 Sat 6/3 1:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN McCarthy, Justin Rosen, Mike EAST COAST MAVS, 4-3
14 Sat 6/3 10:00 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN McCarthy, Justin Rosen, Steve PATTERSON, 12-0
9 Sun 6/4 11:15 AM 9B SOAC 9B MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Brian Gannon MAHOPAC, 1-0
12 Sun 6/4 2:00 PM 12A BEEKMAN 12A BROOKFIELD BARRACUDAS HUCKLEBERRY HILL ELEMENTARY Rouse, Bishop Malanphy, Pat BROOKFIELD, 8-1
12 Sun 6/4 5:00 PM 12A NORWALK 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Paonessa, Phil Bozak, Ron GAME POSTPONED
15 Sun 6/4 1:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15A ARMONK IBM – ARMONK Gurerro, Nelson McCarthy, Justin WESTCHESTER, 5-1
15 Sun 6/4 3:00 PM 15U WESTCHESTER CARDINALS 15A ARMONK IBM – ARMONK Gurerro, Nelson McCarthy, Justin WESTCHESTER, 5-1
8 Sun 6/4 9:00 AM 8U E FISHKILL PATRIOTS 8U SOAC DOWNING PARK – YORKTOWN Danisi, Dan SOAC, 10-0
9 Sun 6/4 11:00 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A POUGHKEEPSIE LIGHTNING DOWNING PARK – YORKTOWN Palladino, Howie POUGHKEEPSIE, 11-0
10 Sun 6/4 11:30 AM 10A SOMERS RED STORM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS WOODLANDS – YORKTOWN MacQuaid,Sean EAST FISHKILL, 5-3
10 Sun 6/4 1:00 PM 10B AYYA 10B ROCKLAND ELITE WHITE DOWNING PARK – YORKTOWN Spruck, Chuck ROCKLAND ELITE, 11-7
11 Sun 6/4 4:00 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11E HUDSON HITMEN WOODLANDS – YORKTOWN Kelly, Kevin Archacki, Bill POSTPONED, WEATHER
11 Sun 6/4 1:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN Tatnel, Art Jim Sabo HARRISON HURRICANES, 5-3
11 Sun 6/4 11:00 AM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B ROCKLAND ELITE RED LEGACY – YORKTOWN Rosen, Steve Heidanus, Randy ROCKLAND ELITE, 10-0
12 Sun 6/4 9:00 AM 12B SOMERS NATIONALS 12B PATTERSON PIRATES LEGACY – YORKTOWN Rosen, Steve Heidanus, Randy PATTERSON, 8-6
13 Sun 6/4 9:30 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A PATTERSON PIRATES NAVAJO – YORKTOWN Vece, Ron Rosen, Mike EAST COAST CLIPPERS
14 Sun 6/4 4:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Berry, Earl T. Kohel, Mike POSTPONED, WEATHER
14 Sun 6/4 11:30 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B PUTNAM VALLEY PRIDE NAVAJO – YORKTOWN Vece, Ron Rosen, Mike PUTNAM VALLEY PRIDE, 4-3
14 Sun 6/4 9:30 AM 14A SPORTS KINGDOME ACES 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Deponto, Rich Avallone, Val SPORTS KINGDOME ACES, 2-1
13 Mon 6/5 5:30 PM 13B CORTLANDT PANTHERS 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Kohel, Mike Gurerro, Nelson CORTLANDT NATIONALS, 5-3
11 Mon 6/5 6:00 PM 11E WESTCHESTER ACAD 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Muller, John Dettmer, Fred RYE BROOK, 4-0
13 Tue 6/6 5:45 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Saumell, Bob Rouse, Bishop new summer
12 Tue 6/6 8:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Salumn, Joe Baez, David GAME POSTPONED
9 Wed 6/7 6:00 PM 9B NEW CASTLE WARRIORS 9B MAHOPAC AMERICAN AUSTIN ROAD – MAHOPAC Catalano, TC 9U CHAMPIONSHIP
9 Wed 6/7 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Estony, Estony new summer
11 Wed 6/7 6:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11A NORWALK BLUES FOX RUN – NORWALK Suppa, Tony Huertas, Hector GAME POSTPONED
11 Wed 6/7 6:00 PM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS FOX PARK – MT KISCO Deponto, Rich Doherty, Mike new summer
13 Wed 6/7 6:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A ACES BASEBALL WALTER PANAS HS – CORTLANDT Kohel, Mike Gurerro, Nelson new summer
14 Wed 6/7 6:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Filmer, Jim new summer
14 Wed 6/7 6:00 PM 14A NY COBRAS 14B PATTERSON PIRATES RENEGADES STADIUM Rosen, Mike Rosen, Steve new summer
15 Wed 6/7 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A NEW MILFORD MUSTANGS VOLUNTEER – NEW MILFORD Christe, Phil Malanphy, Pat GAME POSTPONED
15 Wed 6/7 5:45 PM 15U SOAC 15U SPORTS KINGDOME ACES LAKELAND – SHRUB OAK Whiting, Michael Muller, John GAME POSTPONED
16 Wed 6/7 6:00 PM 16A HARDBALL 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Whiting, Michael Muller, John GAME POSTPONED
17 Wed 6/7 6:00 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Kelly, Kevin McCarthy, Justin HIT-N-RUN, 2-0
8 Thu 6/8 6:15 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Gentile, Phil GAME POSTPONED
11 Thu 6/8 5:45 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11E HUDSON HITMEN APAR – YORKTOWN Fox, Dennis Matalavage, Michael HUDSON HITMEN, 9-4
9 Thu 6/8 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Palladino, Howie new summer
11 Thu 6/8 6:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK
11 Thu 6/8 6:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Barresi, Tony Suhre, R.J. new summer
11 Thu 6/8 5:45 PM 11E LARCHMONT MAMARONECK 11E HUDSON HITMEN APAR – YORKTOWN Fox, Dennis Matalavage, Michael 11E CHAMPIONSHIP
12 Thu 6/8 7:30 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Caruso, Dave Harry Leak new summer
12 Thu 6/8 6:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A NORWALK DEVINE – NORWALK Alcock, Jack Huertas, Hector new summer
12 Thu 6/8 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Sobocinski, Scott Reinke, Ryan new summer
12 Thu 6/8 6:15 PM 12B AYYA 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Earle, Robert Doherty, Mike new summer
12 Thu 6/8 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Burke, J.R. Nobil, Tom new summer
13 Thu 6/8 6:15 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Paonessa, Phil Kenny, Joe new summer
13 Thu 6/8 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Browne, Mike Ferrari, Gary new summer
13 Thu 6/8 5:45 PM 13A ACES BASEBALL 14B BAT SILVERBACKS FOX VALLEY – GOLDEN'S BRIDGE Pennacchia Jr, Dante Rouse, Bishop new summer
13 Thu 6/8 5:30 PM 13B EAST COAST MAVS 13B CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Marturano, Rob Cicatelli, Gary EAST COAST MAVS, 3-1
14 Thu 6/8 6:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A ACES BASEBALL WALTER PANAS HS – CORTLANDT Barlock, John Grant, David new summer
15 Thu 6/8 6:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A WESTCHESTER COBRAS GREENWICH COUNTRY DAY SCHOOL Deluise, Lou Emond, Rich GAME POSTPONED
17 Thu 6/8 6:00 PM 17U OSSINING 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rosen, Mike Council, Jim new summer
12 Fri 6/9 6:00 PM 12A WESTCHESTER CARDINALS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Fox, Dennis Rosen, Eric YORKTOWN REBELS, 10-0
15 Fri 6/9 6:00 PM 15U HOUSE OF SPORTS ACES 15U WESTCHESTER ACAD PORT CHESTER HS Ingram, Tyrell Frederique, Manny HOUSE OF SPORTS ACES, 7-3
15 Sat 6/10 2:00 PM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U WESTCHESTER CARDINALS WALTER PANAS HS – CORTLANDT ACES
15 Sun 6/11 10:00 AM 15U SPORTS KINGDOME ACES 15U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY HOUSE OF SPORTS ACES, 4-1