Summer Searchable Schedule

Age
Day
Date
Time
Away
Home
Field
Ump 1
Ump 2
Results/Comments
12 Sat 5/27 2:00 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A BETHEL PULLAN – BETHEL, CT YORKTOWN, 6-1
12 Sun 6/4 2:00 PM 12A BEEKMAN 12A BROOKFIELD BARRACUDAS HUCKLEBERRY HILL ELEMENTARY Rouse, Bishop Malanphy, Pat BROOKFIELD, 8-1
11 Mon 6/5 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACAD 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK Muller, John Dettmer, Fred RYE BROOK, 4-0
13 Tue 6/6 5:45 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Saumell, Bob Rouse, Bishop GAME POSTPONED
9 Wed 6/7 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Estony, Estony EAST FISHKILL, 5-1
11 Wed 6/7 6:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11A NORWALK BLUES FOX RUN – NORWALK Suppa, Tony Huertas, Hector GAME POSTPONED
11 Wed 6/7 6:00 PM 11E ROCKLAND ELITE BULLS 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS FOX PARK – MT KISCO Deponto, Rich Doherty, Mike GAME POSTPONED
13 Wed 6/7 6:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A ACES BASEBALL WALTER PANAS HS – CORTLANDT Kohel, Mike Gurerro, Nelson SKD ACES, 6-1
14 Wed 6/7 5:45 PM 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS RBGC – REDDING GAME POSTPONED
14 Wed 6/7 6:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Ravo, Art Filmer, Jim PATTERSON, 6-4
14 Wed 6/7 6:00 PM 14A NY COBRAS 14B PATTERSON PIRATES RENEGADES STADIUM Rosen, Mike Rosen, Steve PATTERSON, 3-1
17 Wed 6/7 6:00 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Kelly, Kevin McCarthy, Justin HIT-N-RUN, 2-0
9 Thu 6/8 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Palladino, Howie SOMERS, 12-2
11 Thu 6/8 6:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS – RYE BROOK RYE BROOK, 5-4
11 Thu 6/8 6:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Barresi, Tony ARMONK, 11-1
12 Thu 6/8 7:30 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Caruso, Dave Harry Leak LEWISBORO, 8-0
12 Thu 6/8 6:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A NORWALK DEVINE – NORWALK Alcock, Jack Huertas, Hector NORWALK, 6-5
12 Thu 6/8 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Sobocinski, Scott Reinke, Ryan GAME POSTPONED
12 Thu 6/8 6:15 PM 12B AYYA 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Earle, Robert Doherty, Mike PLEASANTVILLE, 8-7
12 Thu 6/8 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Burke, J.R. Frey, Ray SILVERBACKS, 9-2
13 Thu 6/8 6:15 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Paonessa, Phil Kenny, Joe CAPTAINS, CARDINALS TIE – 2-2
13 Thu 6/8 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Browne, Mike Ferrari, Gary WESTCHESTER ACADEMY, 11-8
13 Thu 6/8 5:45 PM 13A SKD ACES 14A BAT SILVERBACKS FOX VALLEY – KATONAH Rouse, Bishop SKD ACES, 4-2
14 Thu 6/8 6:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Barlock, John Grant, David EAST COAST CLIPPERS, 6-2
15 Thu 6/8 6:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A WESTCHESTER COBRAS GREENWICH COUNTRY DAY SCHOOL Deluise, Lou Emond, Rich GAME POSTPONED
17 Thu 6/8 6:00 PM 17U OSSINING 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rosen, Mike Council, Jim OSSINING, 4-3
8 Thu 6/8 6:15 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Gentile, Phil GAME POSTPONED
9 Fri 6/9 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Gentile, Phil WP HIT-N-RUN, 7-6
10 Fri 6/9 8:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Doherty, Mike GAME POSTPONED
10 Fri 6/9 6:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Catalano, TC YORKTOWN, 20-2
10 Fri 6/9 6:00 PM 10B CARMEL CUBS 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio CARMEL, 22-0
11 Fri 6/9 6:00 PM 11A NEWTOWN HAWKS 11A BERKSHIRE BRAVES CONWAY FIELD – ROXBURY, CT NEWTOWN, 12-11
11 Fri 6/9 6:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A OSSINING NELSON – OSSINING McCarthy, Robert Bozak, Ron BETHEL, 6-5
11 Fri 6/9 6:00 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11A WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL GAME POSTPONED
12 Fri 6/9 6:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Ramirez, Dan Dettmer, Fred LEWISBORO, 12-2
13 Fri 6/9 5:45 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Archacki, Bill Kohel, Mike WESTLAKE, 6-2
14 Fri 6/9 6:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Shanahan, Brian Christe, Phil EAST COAST CLIPPERS, 17-0
14 Fri 6/9 6:00 PM 14A WESTCHESTER NAVY 14A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY GAME POSTPONED
14 Fri 6/9 8:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Shanahan, Brian Christe, Phil EAST COAST CLIPPERS, 13-0
16 Fri 6/9 6:00 PM 16A KENT WHITE SOX 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS DeMarte, Vinnie Deluise, Lou WP HIT-N-RUN, 5-3
8 Sat 6/10 2:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U YORKTOWN KNIGHTS APAR – YORKTOWN DeGrazia, Josh SHRUB OAK, 16-0
9 Sat 6/10 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Tremblay, George WP HIT-N-RUN, 13-2
9 Sat 6/10 12:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY MacQuaid,Sean MAHOPAC, 22-7
9 Sat 6/10 6:00 PM 9B SHRUB OAK STORM 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD Rouse, Bishop SHRUB OAK STORM, 17-7
10 Sat 6/10 4:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Gannon, Brian EAST FISHKILL, 7-3
10 Sat 6/10 11:00 AM 10A L/M WILDCATS 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE Heidanus, Randy L/M WILDCATS, 7-6
10 Sat 6/10 12:00 PM 10B CROTON TIGERS 10B OSSINING RYDER PARK – OSSINING O Connell, John OSSINING, 6-1
11 Sat 6/10 6:00 PM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Norberto, Larry Reinke, Ryan NEW MILFORD, 10-2
11 Sat 6/10 7:00 PM 11B NEW FAIRFIELD REBELS 11B PUTNAM VALLEY KEATING – PUTNAM VALLEY Archacki, Bill Grimes, James PUTNAM VALLEY, 11-1
11 Sat 6/10 6:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Pagan, John Gonda, George BROOKFIELD, 12-7
11 Sat 6/10 11:30 AM 11A ROCKLAND ELITE RED 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Suppa, Tony Derubeis, Vinnie NEW CANAAN, 13-2
12 Sat 6/10 9:00 AM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Canino,Tony Loprione, Joe BROOKFIELD, 7-4
12 Sat 6/10 4:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B BRYN MAWR WELTY – YONKERS Heidanus, Randy Torres, Greg NEED SCORE
12 Sat 6/10 4:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH Burke, J.R. Canino,Tony GREENWICH THUNDER BLUE, 12-2
12 Sat 6/10 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH Burke, J.R. Canino,Tony GREENWICH THUNDER BLUE, 17-3
13 Sat 6/10 10:00 AM 13B WP HIT-N-RUN 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Sentiano Tony Hoskins, Irwin TYA TIGERS, 11-2
13 Sat 6/10 12:00 PM 13B WP HIT-N-RUN 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Sentiano Tony Hoskins, Irwin TYA TIGERS, 18-4
13 Sat 6/10 2:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Grant, David Gonda, George NEW FAIRFIELD, 14-8
13 Sat 6/10 12:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Doherty, Mike Pagan, John GAME POSTPONED – RESCHEDULED TO SUNDAY
13 Sat 6/10 2:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Suppa, Tony Gencarelli, Sal GAME POSTPONED
14 Sat 6/10 9:00 AM 14A YORKTOWN THUNDER 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Rouse, Bishop Malanphy, Pat YORKTOWN THUNDER, 7-2
14 Sat 6/10 11:00 AM 14A YORKTOWN THUNDER 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Rouse, Bishop Malanphy, Pat YORKTOWN THUNDER, 10-0
14 Sat 6/10 5:00 PM 14A CORTLANDT NATIONALS 14A BEDFORD HILLS KATONAH SUNSET – CORTLANDT Leake Harry Barresi, Tony CORTLANDT NATIONALS, 8-7
14 Sat 6/10 10:00 AM 14A NY COBRAS 14A PACOY WAR MEMORIAL – YONKERS Kelly, Kevin Rodriquez, Raul PACOY, 12-11
14 Sat 6/10 9:30 AM 14A SKD ACES 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER McDaniel, Jim Suhre, Bob SKD ACES, 9-1
14 Sat 6/10 11:30 AM 14A SKD ACES 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER McDaniel, Jim Suhre, R.J. SKD ACES, WESTCHESTER TIE, 5-5
14 Sat 6/10 6:00 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Fox, Dennis Gurerro, Nelson PATTERSON, 12-1
14 Sat 6/10 11:00 AM 14B MAHOPAC INDIANS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Muller, John Ferrari, Gary SLEEPY HOLLOW, 9-6
15 Sat 6/10 10:00 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15B SHRUB OAK STORM WOODLANDS – YORKTOWN Tatnel, Art Nobil, Tom SHRUB OAK, 5-4
16 Sat 6/10 3:30 PM 16A BRONX WARRIORS 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Ferrari, Gary Muller, John BRONX WARRIORS, 6-2
16 Sat 6/10 10:00 AM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B NEWTOWN RIVER CATS NEWTOWN HS Kenny, Joe Saumell, Bob NEWTOWN, 5-3
17 Sat 6/10 2:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN DeMarte, Vinnie Malanphy, Pat EAST COAST MAVS, 5-0
17 Sat 6/10 4:30 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN DeMarte, Vinnie Malanphy, Pat CASTLE HILL COYOTES, 8-7
17 Sat 6/10 1:30 PM 17U PUTNAM VALLEY 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Berry, Earl T. Dettmer, Fred PUTNAM VALLEY, 2-0
8 Sun 6/11 9:00 AM 8U OSSINING 8U NEW CASTLE QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Grimes, James NEW CASTLE, 10-1
8 Sun 6/11 11:00 AM 8U OSSINING 8U NEW CASTLE QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Grimes, James NEW CASTLE, 7-6
8 Sun 6/11 10:30 PM 8U HARRISON HITMEN 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Gentile, Phil PORT CHESTER, 10-2
8 Sun 6/11 9:00 AM 8U SOMERS RED STORM 8U YORKTOWN FORCE REIS – SOMERS Pasetsky, Jared YORKTOWN, 9-4
9 Sun 6/11 10:00 AM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Tremblay, George NEW FAIRFIELD, 5-4
9 Sun 6/11 9:00 AM 9A EAST FISHKILL PATRIOTS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC EAST FISHKILL, 10-1
9 Sun 6/11 11:00 AM 9A EAST FISHKILL PATRIOTS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC SOMERS, 10-9
9 Sun 6/11 9:00 AM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Pennacchia Jr, Dante KENT, 12-11
9 Sun 6/11 11:00 AM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Pennacchia Jr, Dante LAGRANGE, 8-7
9 Sun 6/11 6:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Angelo, Jimmy MAHOPAC NATIONAL, 7-0
9 Sun 6/11 10:00 AM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B NEW MILFORD MAYHEM VOLUNTEER – NEW MILFORD Todd, Greg NEW MILFORD, 9-4
9 Sun 6/11 12:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B NEW MILFORD MAYHEM VOLUNTEER – NEW MILFORD Todd, Greg EAST FISHKILL, 10-9
9 Sun 6/11 10:30 AM 9B SHRUB OAK STORM 9B N SALEM LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Barresi, Tony SHRUB OAK STORM, 12-1
9 Sun 6/11 9:00 AM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Hertz, Jake OSSINING, 16-3
10 Sun 6/11 10:00 AM 10A LEWISBORO LIGHTNING 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Estony, Estony EAST FISHKILL, 15-4
10 Sun 6/11 11:00 AM 10B DC WOLVERINES 10A YORKTOWN SLUGGERS MILAN REC – RED HOOK Home Assignment YORKTOWN SLUGGERS, 8-2
10 Sun 6/11 10:00 AM 10A SOMERS RED STORM 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Paonessa, Phil SOMERS, 6-1
10 Sun 6/11 12:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Paonessa, Phil SOMERS, 15-2
10 Sun 6/11 9:00 AM 10B AYYA 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hoskins, Irwin BRYN MAWR, 10-7
10 Sun 6/11 11:00 AM 10B AYYA 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hoskins, Irwin AYYA, 7-1
10 Sun 6/11 11:00 AM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK Home Assignment NEED SCORE
10 Sun 6/11 1:30 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC, 10-0
10 Sun 6/11 9:00 AM 10B RYE BROOK 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Solano, Albert MOUNT KISCO, 13-0
10 Sun 6/11 6:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Pennacchia Jr, Dante LAGRANGE, 13-2
11 Sun 6/11 1:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT DeGrazia, Tom Nowinski, John CORTLANDT NATIONALS, 4-3
11 Sun 6/11 3:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT DeGrazia, Tom Nowinski, John BETHEL WILDCATS, 10-5
11 Sun 6/11 2:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK Huertas, Hector Tietjen, Kevin NORWALK BLUE, 10-0
11 Sun 6/11 4:00 PM 11A RYE BROOK 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK Huertas, Hector Tietjen, Kevin NORWALK BLUE, 13-3
11 Sun 6/11 4:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK GAME POSTPONED
11 Sun 6/11 10:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A OSSINING NELSON – OSSINING Jim Sabo Pagan, John OSSINING, 11-10
11 Sun 6/11 10:30 AM 11A YORKTOWN A'S 11A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Voelkel, Andrew Gonda, George WESTLAKE, 15-14
11 Sun 6/11 11:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B SHRUB OAK STORM LEGACY – YORKTOWN Kenny, Joe Harry Leak MAHOPAC INDIANS, 13-7
11 Sun 6/11 6:00 PM 11E NEW CANAAN 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Grant, David Todd, Greg DANBURY HATTERS, 12-0
11 Sun 6/11 12:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B BROOKFIELD BEARCATS HUCKLEBERRY HILL – BROOKFIELD Baez, David Malanphy, Pat YORKTOWN BANDITS, 4-2
12 Sun 6/11 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Tremblay, George Shanahan, Brian NEW MILFORD, 8-6
12 Sun 6/11 3:30 PM 12A BEEKMAN HURRICANES 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Baez, David Salumn, Joe GREENWICH THUNDER BLUE, 12-2
12 Sun 6/11 6:00 PM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Baez, David Salumn, Joe GREENWICH THUNDER BLUE, 11-8
12 Sun 6/11 6:00 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Paonessa, Phil Reinke, Ryan YORKTOWN REBELS, 7-5
12 Sun 6/11 9:00 AM 12B BPR LIGHTNING 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Fennelle, Pat Frey, Ray BREWSTER, 13-1
12 Sun 6/11 11:00 AM 12B BPR LIGHTNING 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Fennelle, Pat Frey, Ray BPR, 13-11
12 Sun 6/11 4:00 PM 12B AYYA 12B BRYN MAWR WELTY – YONKERS Heidanus, Randy Savarese, William GAME POSTPONED
12 Sun 6/11 10:00 AM 12B NEW MILFORD REVOLUTION 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Sobocinski, Scott Saumell, Bob MT. KISCO, 9-1
12 Sun 6/11 10:00 AM 12B BRIARCLIFF 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Kenny, Joe Reinke, Ryan SOMERS, 6-5
12 Sun 6/11 5:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Art Tatnel Muller, John LEWISBORO LIGHTNING, 13-3
13 Sun 6/11 3:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B CARMEL CUBS NORTH SALEM HS Doherty, Mike Pagan, John NORTH SALEM, 11-1
13 Sun 6/11 3:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A SKD ACES WELTY – YONKERS Emond, Rich Spruck, Rich SKD ACES, 12-3
13 Sun 6/11 5:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A SKD ACES WELTY – YONKERS Emond, Rich Spruck, Rich SKD ACES, 15-5
13 Sun 6/11 2:00 PM 13B HV THUNDER 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Leake, Harry Keeney, John HV THUNDER, 7-4
13 Sun 6/11 4:00 PM 13B HV THUNDER 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Leake, Harry Keeney, John EAST COAST MAVS, 16-2
13 Sun 6/11 2:30 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Wilson, Eric White, Andrew HOUSE OF SPORTS ACES, 2-1
13 Sun 6/11 11:00 AM 13B WP HIT-N-RUN 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Salumn, Joe DelBello,Wayne   NORTH SALEM, 3-0
14 Sun 6/11 1:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Kohel, Mike Tatnel, Art SKD ACES, 10-0
14 Sun 6/11 3:45 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A NY COBRAS PALISADES PARK – POMONA NY COBRAS, BHK – TIE, 3-3
14 Sun 6/11 6:00 PM 14B EAST COAST MAVS 14A CORTLANDT NATIONALS PALISADES PARK – POMONA CORTLANDT NATIONALS, 9-6
15 Sun 6/11 12:00 PM 15B EAST YONKERS DEVILS 15A WESTCHESTER COBRAS COUNTRY DAY SCHOOL – GREENWICH Muller, John Ferrari, Gary WESTCHESTER COBRAS, 3-2
15 Sun 6/11 5:00 PM 15B NORTH SALEM TIGERS 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD Malanphy, Pat Rouse, Bishop NORTH SALEM, 11-0
15 Sun 6/11 2:00 PM 15B SHRUB OAK STORM 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD Malanphy, Pat Rouse, Bishop SHRUB OAK STORM, 11-1
16 Sun 6/11 10:00 AM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Rinaldi, Mark Kelly, Kevin GAME POSTPONED
16 Sun 6/11 12:00 PM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Kelly, Kevin Rinaldi, Mark GAME POSTPONED
16 Sun 6/11 9:00 AM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS Gurerro, Nelson Mills, Eddie GAME POSTPONED
17 Sun 6/11 4:00 PM 17U PUTNAM VALLEY 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL DeMarte, Vinnie Kohel, Mike PUTNAM VALLEY, 14-6
17 Sun 6/11 6:00 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Tatnel, Art Kohel, Mike GAME POSTPONED
17 Sun 6/11 12:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Gurerro, Nelson Mills, Eddie SLEEPY HOLLOW, 10-3
9 Mon 6/12 6:00 PM 9B OSSINING 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Solano, Albert OSSINING, 23-7
10 Mon 6/12 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Waldo, Stefan AYYA, 11-8
10 Mon 6/12 6:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK Home Assignment DC WOLVERINES, 12-2
11 Mon 6/12 6:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A BERKSHIRE BRAVES CONWAY FIELD – ROXBURY, CT BERKSHIRE BRAVES, 15-7
11 Mon 6/12 6:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN Saumell, Bob Barlock, John BPR LIGHTNING, 9-6
11 Mon 6/12 5:30 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK Kyle Small Huarez, Hector NORWALK BLUES, 18-2
11 Mon 6/12 6:00 PM 11B ARMONK BOBCATS 11B N SALEM LEWISBORO SILVER JOE BOHDRUM – N SALEM Palladino, Howie Pennacchia Jr, Dante N SALEM LEWISBORO, 13-9
12 Mon 6/12 6:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT GAME POSTPONED
12 Mon 6/12 7:45 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Mooney, James Barresi, Tony WESTLAKE WILDCATS, 5-3
12 Mon 6/12 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Estony, Estony Tremblay, George MAHOPAC INDIANS, 21-3
13 Mon 6/12 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS game now tuesday
13 Mon 6/12 6:00 PM 13B HV THUNDER 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Rouse, Bishop NEW FAIRFIELD REBELS, 11-7
13 Mon 6/12 6:00 PM 13B OSSINING 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Suhre, Bob Suhre, R.J. WP HIT-N-RUN, 12-2
13 Mon 6/12 6:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B YORKTOWN COYOTES WOODLANDS – YORKTOWN Vece, Ron Council, Jim YORKTOWN COYOTES, 13-3
14 Mon 6/12 5:45 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY GAME POSTPONED
15 Mon 6/12 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT McCarthy, Justin Gurerro, Nelson NEED SCORE
15 Mon 6/12 6:00 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD Fennelle, Pat Salumn, Joe DUTCHESS TIGERS, 5-3
15 Mon 6/12 6:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A WESTCHESTER COBRAS COUNTRY DAY SCHOOL – GREENWICH Deponto, Rich DeMarte, Vinnie NEW MILFORD MUSTANGS, 22-1
17 Mon 6/12 6:00 PM 17U EAST COAST MAVS 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Fountain, Bill Muller, John HOUSE OF SPORTS ACES, 6-5
8 Tue 6/13 6:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Liebersohn, Dan SHRUB OAK BLUE, 16-8
8 Tue 6/13 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY Hunt, John GAME POSTPONED – 1ST INNING – WEATHER
8 Tue 6/13 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC O Connell, John YORKTOWN FORCE, 14-1
8 Tue 6/13 6:15 PM 8U ARMONK 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan NEW CASTLE QUAKERS, 15-2
9 Tue 6/13 6:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Reinke, Ryan YORKTOWN LIGHTNING, 3-1
9 Tue 6/13 6:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL Catalano, TC NEW FAIRFIELD REBELS, 12-4
9 Tue 6/13 6:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B N SALEM LEWISBORO FOX VALLEY – KATONAH Gonda, George game postponed – thunderstorms
10 Tue 6/13 6:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN MacQuaid,Sean game postponed canceled
11 Tue 6/13 6:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Gencarelli, Sal Paglialuca, Peter NEW CANAAN, 6-3
11 Tue 6/13 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A OGRCC THUNDER BLUE PEMBERWICK – GREENWICH Suhre, R.J. Cawsey, Bill OGRCC THUNDER BLUE, 11-4
11 Tue 6/13 6:00 PM 11A LARCHMONT MAMARONECK 11A ROCKLAND ELITE RED
11 Tue 6/13 6:00 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Vega, Dave Loprione, Joe BROOKFIELD, 4-3
11 Tue 6/13 6:00 PM 11B BRIARCLIFF 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY Suarino, Chris Mooney, James HOUSE OF SPORTS (BLACK), 13-3
11 Tue 6/13 6:00 PM 11B NEW FAIRFIELD REBELS 11B N SALEM LEWISBORO BLACK JOE BOHDRUM – N SALEM Burke, J.R. Thorne, Jim N SALEM LEWISBORO BLACK, 10-6
11 Tue 6/13 6:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Matalavage, Michael Matavalage, Mark game postponed – thunderstorms
12 Tue 6/13 6:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Rosen, Eric McCarthy, Robert YORKTOWN REBELS, 8-4
12 Tue 6/13 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Troutman, Joe Filmer, Jim BPR LIGHTNING, 14-2
12 Tue 6/13 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Velasquez, Ezra Rosen, Steve OGRCC THUNDER RED, 7-6
13 Tue 6/13 6:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS Ingram, Tyrell Tatnel, Art BRIARCLIFF CROTON, 5-4
13 Tue 6/13 6:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A BEEKMAN IRON PIGS TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Baez, David Palladino, Howie game postponed – thunderstorms
13 Tue 6/13 5:45 PM 13A SKD ACES 13A CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Archacki, Bill Bozak, Ron CORTLANDT NATIONALS, 7-2
13 Tue 6/13 6:00 PM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Wilson, Eric Tietjen, Kevin NEW CANAAN RAMS, 5-4
13 Tue 6/13 5:45 PM 13B EAST COAST MAVS 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Spruck, Rich Council, Jim
14 Tue 6/13 6:00 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Rosen, Mike Vece, Ron PATTERSON PIRATES, 3-2
14 Tue 6/13 6:00 PM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Kelly, Kevin Emond, Rich BEDFORD HILLS KATONAH, 4-2
14 Tue 6/13 5:45 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER – NEW MILFORD Christe, Phil Shanahan, Brian NEW MILFORD RIVERHAWKS, 9-2
14 Tue 6/13 7:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B AYYA FLEMING – YONKERS Ferrari, Gary Silver, Rich MAHOPAC INDIANS, 9-3
14 Tue 6/13 6:00 PM 14B EAST COAST MAVS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Rouse, Bishop game postponed canceled
16 Tue 6/13 5:45 PM 16A HOUSE OF SPORTS ACES 16A HARDBALL EDGEMONT HS – SCARSDALE Hopkins, Don McDaniel, Jim HARDBALL, 17-2
17 Tue 6/13 5:45 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Fountain, Bill McCarthy, Justin WP HIT-N-RUN, 8-7
8 Wed 6/14 6:00 PM 8U SHRUB OAK STORM 8U EAST FISHKILL LEETOWN – STORMVILLE Frey, Ray SHRUB OAK STORM, 12-9
8 Wed 6/14 6:15 PM 8U SOMERS RED STORM 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan NEW CASTLE, 10-2
8 Wed 6/14 7:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U SHRUB OAK BLUE LEGACY – YORKTOWN Grimes, James SHRUB OAK BLUE, 10-0
9 Wed 6/14 6:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B N SALEM LEWISBORO FIREHOUSE – NORTH SALEM N SALEM LEWISBORO, 18-8
9 Wed 6/14 6:00 PM 9B NEW CASTLE 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Ramos, Julio NEW CASTLE, 10-7
9 Wed 6/14 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Baez, David EAST FISHKILL, 15-4
10 Wed 6/14 6:00 PM 10A LEWISBORO LIGHTNING 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Liebersohn, Dan ARMONK BOBCATS, 8-4
10 Wed 6/14 6:00 PM 10B AYYA 10B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD – BRONX Waldo, Stefan AYYA, 10-8
10 Wed 6/14 6:00 PM 10B MOUNT KISCO CHIEFS 10B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Hertz, Jake OSSINING, 9-2
10 Wed 6/14 6:30 PM 10B SOMERS RED STORM 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS MacQuaid,Sean SHRUB OAK, 16-6
11 Wed 6/14 6:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK – NEW MILFORD Grant, David Tremblay, George NEW MILFORD BULLDOGS, 12-4
11 Wed 6/14 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Dratch, Mike Jim Sabo WESTCHESTER ACADEMY, 5-2
11 Wed 6/14 6:00 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Catalano, TC Saumell, Bob DANBURY HATTERS, 12-4
12 Wed 6/14 6:00 PM 12B REDDING JR FALCONS 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Norberto, Larry Vega, Dave BROOKFIELD BARRACUDAS, 6-2
12 Wed 6/14 6:00 PM 12A DANBURY HATTERS 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN game postponed by danbury canceled
12 Wed 6/14 6:00 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Gurerro, Nelson Ramirez, Dan SOMERS NATIONALS, 10-2
12 Wed 6/14 6:00 PM 12B NEW MILFORD REVOLUTION 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS game postponed
12 Wed 6/14 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Canino,Tony Doherty, Mike BAT SILVERBACKS, 1-0
13 Wed 6/14 6:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT game cancelled
13 Wed 6/14 6:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Malanphy, Pat Paonessa, Phil CARMEL CUBS, 14-4
13 Wed 6/14 6:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Barlock, John Sobocinski, Scott NORTH SALEM TIGERS, 8-2
13 Wed 6/14 5:30 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Earle, Robert Mooney, James GREENWICH CARDINALS, 8-3
13 Wed 6/14 6:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Rosen, Eric Deponto, Rich YORKTOWN COYOTES, 12-1
14 Wed 6/14 6:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Hopkins, Don McDaniel, Jim EAST COAST CLIPPERS, 6-1
14 Wed 6/14 6:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER Dettmer, Fred Troutman, Joe YORKTOWN THUNDER, 13-7
14 Wed 6/14 5:45 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed noted
14 Wed 6/14 6:00 PM 14B AYYA 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Fennelle, Pat McCarthy, Justin EAST COAST MAVS, 14-9
14 Wed 6/14 6:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Whiting, Michael Muller, John SLEEPY HOLLOW, 11-6
15 Wed 6/14 5:45 PM 15B NORTH SALEM TIGERS 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Palladino, Howie DeBello, Wayne DUTCHESS TIGERS, 4-2
17 Wed 6/14 5:45 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Deluise, Lou Frederique, Manny CASTLE HILL COYOTES, 7-2
17 Wed 6/14 5:45 PM 17U EAST COAST MAVS 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS game postponed noted
8 Thu 6/15 6:15 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Hunt, John NEW CASTLE, 12-0
9 Thu 6/15 6:00 PM 9B OSSINING 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Ramos, Julio OSSINING, 21-8
9 Thu 6/15 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL Browne, Mike BETHEL BOMBERS, 13-1
9 Thu 6/15 7:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B N SALEM LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM game postponed by n salem lewisboro noted
9 Thu 6/15 6:30 PM 9B EAST FISHKILL PATRIOTS 9B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS MacQuaid,Sean SHRUB OAK STORM, 7-6
9 Thu 6/15 6:00 PM 9B NEW CASTLE 9B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Felber, Russ NEW CANAAN, 12-4
10 Thu 6/15 6:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Barlock, John EAST COAST MAVS, 24-2
10 Thu 6/15 6:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Pagan, John YORKTOWN SLUGGERS, 10-2
10 Thu 6/15 7:30 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD game postponed by new fairfield noted
10 Thu 6/15 6:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B PATTERSON PIRATES MATTHEW PATTERSON – PATTERSON Palladino, Howie MAHOPAC INDIANS, 21-0
10 Thu 6/15 6:00 PM 10B EAST FISHKILL GREY 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK Home Assignment DC WOLVERINES, 8-3
11 Thu 6/15 6:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN Paonessa, Phil Rouse, Bishop NEWTOWN HAWKS, 18-5
11 Thu 6/15 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 11A OGRCC THUNDER BLUE EASTERN MIDDLE SCHOOL – RIVERSIDE postponed
11 Thu 6/15 6:00 PM 11A LARCHMONT MAMARONECK 11A YBNR TRINITY – NEW ROCHELLE Silver, Rich Gentile, Phil YBNR, 6-3
11 Thu 6/15 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS DeMarte, Vinnie Loprione, Joe MAHOPAC INDIANS, 16-5
11 Thu 6/15 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Gonda, George Nowinski, John PUTNAM VALLEY, 5-4
11 Thu 6/15 6:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Norberto, Larry Spruck, Chuck HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 6-0
11 Thu 6/15 6:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS FOX PARK – MT KISCO Deponto, Rich Doherty, Mike WESTCHESTER ELITE FALCONS, 12-2
12 Thu 6/15 6:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A ARMONK BOBCATS LOMBARDI – ARMONK Waldo, Stefan Heidanus, Randy NEW CITY GENERALS, 5-4
12 Thu 6/15 6:15 PM 12B AYYA 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Gurerro, Nelson Cicatelli, Gary AYYA, 11-10
12 Thu 6/15 6:00 PM 12B REDDING JR FALCONS 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Grant, David Catalano, TC REDDING JR FALCONS, 7-1
13 Thu 6/15 6:00 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Council, Jim Kohel, Mike CORTLANDT NATIONALS, 5-4
13 Thu 6/15 6:00 PM 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 13A PROSWING PRIDE SELECT PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Barresi, Tony Rosen, Mike PROSWING PRIDE SELECT, 5-1
13 Thu 6/15 5:00 PM 13A L/M TIGERS 13A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Frederique Manny Irwin Hoskins L/M TIGERS, 5-2
13 Thu 6/15 5:30 PM 13B L/M LIONS 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Velasquez, Ezra Rosen, Steve L/M LIONS, 7-5
14 Thu 6/15 6:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Tatnel, Art Leake, Harry EAST COAST CLIPPERS, 1-0
14 Thu 6/15 6:00 PM 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS 14A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Troutman, Joe Ferrari, Gary NEW MILFORD RIVERHAWKS, 6-4
16 Thu 6/15 8:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Hopkins, Don McDaniel, Jim ARMONK, 11-1
16 Thu 6/15 6:00 PM 16A BRONX WARRIORS 16A HARDBALL EDGEMONT HS – SCARSDALE Whiting, Michael Muller, John HARDBALL, 6-5
16 Thu 6/15 5:30 PM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Doherty, Dan Rinaldi, Mark
17 Thu 6/15 7:30 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U CASTLE HILL COYOTES CASTLE HILL – BRONX Fountain, Bill Rodriquez, Raul SLEEPY HOLLOW, 4-2
17 Thu 6/15 5:45 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN game postponed noted
8 Fri 6/16 6:00 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U ARMONK TOWN HALL – ARMONK Norberto, Anthony game postponed – weather related
8 Fri 6/16 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Liebersohn, Dan
8 Fri 6/16 7:00 PM 8U OGRCC THUNDER BLUE 8U SHRUB OAK BLUE LEGACY – YORKTOWN Ruggierio, Dan game postponed – weather related
9 Fri 6/16 6:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Estony, Estony YORKTOWN LIGHTNING, 5-1
9 Fri 6/16 6:15 PM 9B WOODLEAN 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Reinke, Ryan WOODLEAN, 11-9
10 Fri 6/16 5:45 PM 10A EAST COAST MAVS 10A CORTLANDT PANTHERS WALTER PANAS HS – CORTLANDT Santamorena, Alex game postponed – weather related
10 Fri 6/16 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Gentile, Phil game postponed – weather related
10 Fri 6/16 6:30 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN
10 Fri 6/16 7:45 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS – CROTON Matalavage, Michael MAHOPAC INDIANS, 17-7
11 Fri 6/16 6:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Saumell, Bob Catalano, TC
11 Fri 6/16 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – HAWTHORNE Caruso, Dave Ramirez, Dan
11 Fri 6/16 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Sentino, Tony Waldo, Stefan time change from 6:30 to 6pm noted
11 Fri 6/16 6:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B BROOKFIELD BEARCATS HUCKLEBERRY HILL – BROOKFIELD Barlock, John Tremblay, George BROOKFIELD BEARCATS, 9-2
11 Fri 6/16 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) VE MACY – ARDSLEY Ferrari, Gary game postponed – weather related
11 Fri 6/16 6:00 PM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Troutman, Joe Frey, Ray
11 Fri 6/16 7:00 PM 11B N SALEM LEWISBORO SILVER 11B YORKTOWN BANDITS RT 202 – YORKTOWN Matavalage, Mark Dratch, Mike YORKTOWN BANDITS, 13-6
12 Fri 6/16 7:45 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – HAWTHORNE Caruso, Dave Ramirez, Dan game postponed – weather related
12 Fri 6/16 6:00 PM 12B L/M TIGERS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Gonda, George Ingram, Tyrell CORTLANDT PANTHERS, 11-1
12 Fri 6/16 6:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Palladino, Howie Burke, J.R. BETHEL WILDCATS, 10-5
12 Fri 6/16 6:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Silver, Rich Rodriquez, Raul L/M WILDCATS, 2-1
12 Fri 6/16 6:00 PM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE bpr is cancelling noted
12 Fri 6/16 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK game postponed canceled
12 Fri 6/16 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Emond, Rich Torres, Greg MAHOPAC INDIANS, 12-9
12 Fri 6/16 7:00 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Mebane, Scott Jim Sabo game postponed canceled
13 Fri 6/16 7:30 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A CORTLANDT PANTHERS PEEKSKILL STADIUM Pagan, John Rosen, Mike game postponed – field closed
13 Fri 6/16 5:45 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS Council, Jim DeGrazia, Tom BRIARCLIFF CROTON, 6-5
13 Fri 6/16 6:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Muller, John Frederique, Manny
13 Fri 6/16 6:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Salumn, Joe Tatnel, Art NORTH SALEM TIGERS, 13-4
13 Fri 6/16 5:45 PM 13B ROCKLAND ELITE WHITE 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD rockland cancelling noted
14 Fri 6/16 5:45 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS WP Hit-N-Run cancelling
14 Fri 6/16 6:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN McCarthy, Justin Kohel, Mike reschedule noted
14 Fri 6/16 8:15 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Sentino, Tony Waldo, Stefan game postponed – weather related
15 Fri 6/16 6:00 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 15B EAST YONKERS DEVILS NAVAJO – YORKTOWN EAST YONKERS, PUTNAM VALLEY TIE, 4-4
15 Fri 6/16 6:00 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS game postponed by Dutchess noted
15 Fri 6/16 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A NEW MILFORD MUSTANGS VOLUNTEER – NEW MILFORD Malanphy, Pat Marturano, Rob NEW MILFORD MUSTANGS, 7-0
16 Fri 6/16 6:00 PM 16A HARDBALL 16A NEW YORK BLUE SOX STEPINAC HS Hopkins, Don McDaniel, Jim NEW YORK BLUE SOX, 3-2
16 Fri 6/16 5:45 PM 16A HOUSE OF SPORTS ACES 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Dettmer, Fred Gurerro, Nelson WESTCHESTER ACADEMY, 5-2
16 Fri 6/16 6:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS game postponed noted
17 Fri 6/16 6:00 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING game postponed by sleepy hollow noted
8 Sat 6/17 4:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Emilio Gonzalez SHRUB OAK BLUE, 7-0
8 Sat 6/17 1:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Kevin Reynosa NEW FAIRFIELD REBELS, 12-6
8 Sat 6/17 3:00 PM 8U PAWLING TIGERS 8U YORKTOWN KNIGHTS LEGACY – YORKTOWN game postponed by pawling noted
8 Sat 6/17 9:00 AM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U YORKTOWN FORCE LEGACY – YORKTOWN Lucas Naley YORKTOWN FORCE, 12-0
9 Sat 6/17 4:30 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Joey Capper L/M TIGERS, 2-1
9 Sat 6/17 9:00 AM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A L/M WILDCATS FLINT – LARCHMONT Peter Maliarkis YORKTOWN LIGHTNING, 5-3
9 Sat 6/17 3:30 PM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan SOMERS RED STORM, 9-2
9 Sat 6/17 10:00 AM 9B KENT WHITE SOX 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Frey, Ray EAST FISHKILL, 15-3
9 Sat 6/17 12:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Frey, Ray EAST FISHKILL, 11-0
9 Sat 6/17 3:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD Pennacchia Jr, Dante YORKTOWN HUSKERS, 16-12
9 Sat 6/17 10:00 AM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan NC WARRIORS, 6-4
10 Sat 6/17 11:00 AM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Solano, Jay L/M WILDCATS, 14-4
10 Sat 6/17 4:00 PM 10A L/M TIGERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Adam Katz SOMERS RED STORM, 12-1
10 Sat 6/17 10:00 AM 10B CROTON TIGERS 10B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC Matavalage, Mark SHRUB OAK STORM, 4-0
10 Sat 6/17 5:30 PM 10B RYE BROOK 10B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Earle, Robert MT. PLEASANT WILDCATS, 5-3
10 Sat 6/17 7:30 PM 10B RYE BROOK 10B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Earle, Robert MT. PLEASANT WILDCATS, 16-2
10 Sat 6/17 10:00 AM 10B OSSINING 10B ROCKLAND ELITE WHITE CONGERS LAKE – CONGERS ROCKLAND ELITE WHITE, 6-1
10 Sat 6/17 9:00 AM 10B MOUNT KISCO CHIEFS 10B WOODLEAN WARRIORS ANDRUS PARK – YONKERS Heidanus, Randy MOUNT KISCO CHIEFS, 13-0
11 Sat 6/17 8:00 PM 11E TYA TIGERS 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN Avallone, Val Bozak, Ron TYA TIGERS, 11-1
11 Sat 6/17 11:00 AM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK game postponed noted
11 Sat 6/17 12:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Marturano, Rob Saumell, Bob PATTERSON PIRATES, 14-10
11 Sat 6/17 5:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Tatnel, Art Palladino, Howie YORKTOWN BANDITS, 10-0
11 Sat 6/17 10:00 AM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Grant, David Burke, J.R. DANBURY HATTERS, 10-4
11 Sat 6/17 12:00 PM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Burke, J.R. Grant, David WESTCHESTER ELITE FALCONS, 3-2
12 Sat 6/17 9:00 AM 12A L/M WILDCATS 12A EAST COAST CLIPPERS KENNEDY CATHOLIC – SOMERS Cholko, Robert Todd, Greg EAST COAST CLIPPERS, 6-1
12 Sat 6/17 11:00 AM 12A L/M WILDCATS 12A EAST COAST CLIPPERS KENNEDY CATHOLIC – SOMERS Todd, Greg Cholko, Robert EAST COAST CLIPPERS, 13-0
12 Sat 6/17 10:00 AM 12A SOMERS RED STORM 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Pennacchia Jr, Dante Tremblay, George NEW MILFORD REGULATORS, 13-5
12 Sat 6/17 12:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Tremblay, George Pennacchia Jr, Dante NEW MILFORD REGULATORS, 12-6
12 Sat 6/17 11:00 AM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD moved to 6/16 noted
13 Sat 6/17 5:00 PM 13B HV THUNDER 13A CORTLANDT NATIONALS SUNSET – CORTLANDT Heidanus, Randy Torres, Greg CORTLANDT NATIONALS, 8-7
13 Sat 6/17 3:00 PM 13A CORTLANDT PANTHERS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Paul Douglas Levonte Palmer CORTLANDT PANTHERS, 17-6
13 Sat 6/17 1:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A PROSWING PRIDE SELECT SUNY PURCHASE – HARRISON Rinaldi, Mark Kelly, Kevin PROSWING PRIDE SELECT, 12-2
13 Sat 6/17 3:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A PROSWING PRIDE SELECT SUNY PURCHASE – HARRISON Kelly, Kevin Rinaldi, Mark PROSWING PRIDE SELECT, 17-6
13 Sat 6/17 3:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Frederique, Manny Silver, Rich
13 Sat 6/17 5:00 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Silver, Rich Frederique, Manny
13 Sat 6/17 5:30 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Council, Jim Colorusso, Gary
13 Sat 6/17 9:00 AM 13B PUTNAM VALLEY 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS DeMarte, Vinnie Saumell, Bob NORTH SALEM, 9-1
13 Sat 6/17 10:00 AM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B ROCKLAND ELITE WHITE GERMONDS – NYACK rockland cancelling deleted noted
13 Sat 6/17 11:00 AM 13B L/M LIONS 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Hoskins, Irwin Heidanus, Randy WP HIT-N-RUN, 9-5
13 Sat 6/17 1:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Heidanus, Randy Hoskins, Irwin
13 Sat 6/17 2:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B YORKTOWN COYOTES RT 202 – YORKTOWN Bozak, Ron Muller, John NEW CANAAN, 11-3
14 Sat 6/17 10:00 AM 14A NY COBRAS 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER – NEW MILFORD Canino,Tony Pompa, Don NEW MILFORD RIVERHAWKS, 10-0
14 Sat 6/17 7:00 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A PACOY FLEMING – YONKERS Hoskins, Irwin McDaniel, Jim GAME postponed weather
14 Sat 6/17 6:00 PM 14B L/M WILDCATS 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Doherty, Dan Rinaldi, Mark game postponed weather
14 Sat 6/17 10:00 AM 14B AYYA 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Joseph, Gregory Hoskins, Irwin SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 4-3
14 Sat 6/17 12:30 PM 14B AYYA 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Hoskins, Irwin Joseph, Gregory GAME POSTPONED WEATHER
14 Sat 6/17 12:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Sobocinski, Scott DeMarte, Vinnie MAHOPAC INDIANS, 10-0
15 Sat 6/17 10:30 AM 15B MAHOPAC INDIANS 15A WESTCHESTER COBRAS COUNTRY DAY SCHOOL – GREENWICH Muller, John Barresi, Tony game postponed weather
15 Sat 6/17 12:00 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD Pompa, Don Canino,Tony SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 6-0
15 Sat 6/17 10:00 AM 15B NORTH SALEM TIGERS 15B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Archacki, Bill DeGrazia, Tom NORTH SALEM TIGERS, 6-1
16 Sat 6/17 9:00 AM 16A BRONX WARRIORS 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY incorrect – games are 6/18 changed date
16 Sat 6/17 11:00 AM 16A BRONX WARRIORS 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY incorrect – games are 6/18 changed date
16 Sat 6/17 10:00 AM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Spruck, Chuck Gonda, George
16 Sat 6/17 12:00 PM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Rodriquez, Raul Council, Jim
16 Sat 6/17 9:00 AM 16B YORKTOWN HUSKERS 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Dettmer, Fred Peeden, Harry GREENWICH CARDINALS, 5-0
17 Sat 6/17 2:45 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL DeMarte, Vinnie Fennelle, Pat game postponed weather
17 Sat 6/17 4:45 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Fennelle, Pat DeMarte, Vinnie game postponed weather
17 Sat 6/17 9:30 AM 17U EAST COAST MAVS 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Berry, Earl T. Colorusso, Gary EAST COAST MAVS, 5-2
17 Sat 6/17 7:00 PM 17U PUTNAM VALLEY 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Pompa, Don Kohel, Mike PUTNAM VALLEY, 2-0
8 Sun 6/18 9:00 AM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U YORKTOWN KNIGHTS LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Kevin PORT CHESTER PIRATES, 11-6
8 Sun 6/18 10:00 AM 9B NEW CANAAN 8U NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN Alberti, Joe check this
8 Sun 6/18 10:00 AM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U EAST FISHKILL LEETOWN – STORMVILLE Estony, Estony PUTNAM VALLEY MINERS, 14-9
8 Sun 6/18 4:30 PM 8U PAWLING TIGERS 8U NEW FAIRFIELD REBELS CONSOLIDATED – NEW FAIRFIELD Frey, Ray NEW FAIRFIELD REBELS, 11-7
8 Sun 6/18 10:00 AM 8U HARRISON HITMEN 8U OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Peter Maliarkis game postponed weather
8 Sun 6/18 9:00 AM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK rye brook cancelling deleted
9 Sun 6/18 10:00 AM 9A EAST FISHKILL PATRIOTS 9A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ruggierio, Dan WP HIT-N-RUN, EAST FISHKILL TIE 8-8
9 Sun 6/18 12:00 PM 9A EAST FISHKILL PATRIOTS 9A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ruggierio, Dan WP HIT-N-RUN, 11-9
9 Sun 6/18 10:00 AM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION new fairfield cancelling noted
9 Sun 6/18 12:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION new fairfield cancelling noted
9 Sun 6/18 9:00 AM 9A SOMERS RED STORM 9A YORKTOWN LIGHTNING APAR – YORKTOWN DeGrazia, Josh YORKTOWN LIGHTNING, 17-7
9 Sun 6/18 1:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL game postponed by ns lewisboro noted
9 Sun 6/18 9:00 AM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie LAGRANGE LUMBERJACKS, 4-3
9 Sun 6/18 10:00 AM 9B HOUSE OF SPORTS ACES 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Reinke, Ryan HOUSE OF SPORTS ACES, 11-4
9 Sun 6/18 10:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING jake Hertz CORTLANDT NATIONALS, 16-9
9 Sun 6/18 10:00 AM 9A L/M TIGERS 9A CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Lucas Naley L/M TIGERS, 9-5
10 Sun 6/18 10:00 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY MT. PLEASANT WILDCATS, 12-2
10 Sun 6/18 9:30 AM 10A EAST COAST MAVS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC EAST COAST MAVS, 13-7
10 Sun 6/18 2:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Pasetsky, Jared EAST FISHKILL PATRIOTS, 24-2
10 Sun 6/18 4:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Pasetsky, Jared EAST FISHKILL PATRIOTS, 11-1
10 Sun 6/18 11:30 AM 10A BPR LIGHTNING 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Spruck, Chuck BPR LIGHTNING, 4-2
10 Sun 6/18 11:00 AM 10A L/M TIGERS 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Torres, Greg PORT CHESTER PIRATES, 18-8
10 Sun 6/18 10:00 AM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed – cr tourney noted
10 Sun 6/18 12:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Matalavage, Michael BEDFORD HILLS KATONAH, 5-4
10 Sun 6/18 11:00 AM 10B CARMEL CUBS 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK DC WOLVERINES, 5-4
10 Sun 6/18 9:00 AM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND ELITE WHITE, 16-11
10 Sun 6/18 9:00 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Norberto, Anthony BRYN MAWR BULLDOGS, 12-6
11 Sun 6/18 10:00 AM 11A BPR LIGHTNING 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Jim Sabo Emond, Rich BEDFORD HILLS KATONAH, 16-10
11 Sun 6/18 2:00 PM 11E TYA TIGERS 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Ferrari, Gary Voelkel, Andrew TYA TIGERS, 16-8
11 Sun 6/18 4:00 PM 11E TYA TIGERS 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Voelkel, Andrew Frederique, Manny LARCHMONT MAMARONECK, 16-6
11 Sun 6/18 10:00 AM 11A OSSINING 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Grimes, James Caruso, Dave CORTLANDT NATIONALS, 2-1
11 Sun 6/18 12:00 PM 11A OSSINING 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Caruso, Dave Grimes, James CORTLANDT NATIONALS, 11-1
11 Sun 6/18 12:00 PM 11A OGRCC THUNDER BLUE 11A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Gonda, George Velasquez, Ezra SOMERS RED STORM, 5-3
11 Sun 6/18 11:00 AM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Gurerro, Nelson MacQuaid,Sean BRYN MAWR BULLDOGS, 10-0
11 Sun 6/18 12:00 PM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B BROOKFIELD BEARCATS HUCKLEBERRY HILL – BROOKFIELD Salumn, Joe Palladino, Howie BROOKFIELD BEARCATS, 12-2
11 Sun 6/18 9:00 AM 11B TYA BLUE 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE game postponed noted
11 Sun 6/18 11:00 AM 11B TYA BLUE 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE game postponed noted
11 Sun 6/18 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM game postponed
11 Sun 6/18 3:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B N SALEM LEWISBORO SILVER JOE BOHDRUM – N SALEM game postponed noted
11 Sun 6/18 7:00 PM 11B BREWSTER BRIGADE 11B PUTNAM VALLEY KEATING – PUTNAM VALLEY Emond, Rich Kohel, Mike
12 Sun 6/18 1:00 PM 12A NEW MILFORD REGULATORS 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Estony, Estony Tremblay, George NEW MILFORD REGULATORS, 13-5
12 Sun 6/18 3:00 PM 12A NEW MILFORD REGULATORS 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Tremblay, George Estony, Estony NEW MILFORD REGULATORS, 12-6
12 Sun 6/18 5:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT game postponed noted
12 Sun 6/18 10:00 AM 12A ARMONK BOBCATS 12A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Heidanus, Randy Muller, John ARMONK BOBCATS, 11-8
12 Sun 6/18 2:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Pedro Harry Leak YORKTOWN REBELS, 6-5
12 Sun 6/18 8:30 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Marturano, Rob Gannon, Brian MAHOPAC INDIANS, 12-2
12 Sun 6/18 10:30 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Gannon, Brian Marturano, Rob MAHOPAC INDIANS, 14-13
12 Sun 6/18 11:30 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Ferrari, Gary Joseph, Gregory PLEASANTVILLE PANTHERS, 7-6
12 Sun 6/18 6:00 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Marturano, Rob Marturano, Ray BEDFORD HILLS KATONAH, 10-3
12 Sun 6/18 9:00 AM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Todd, Greg Malanphy, Pat PATTERSON PIRATES, 28-1
12 Sun 6/18 11:00 AM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tatnel, Art PATTERSON PIRATES, 14-5
12 Sun 6/18 4:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Joseph, Gregory Mebane, Scott BAT SILVERBACKS, 6-0
13 Sun 6/18 11:00 AM 13B HV THUNDER 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL game postponed
13 Sun 6/18 10:00 AM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Sobocinski, Scott Spruck, Rich NORTH SALEM TIGERS, 3-2
13 Sun 6/18 9:00 AM 13B NEW CANAAN RAMS 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER game postponed noted
13 Sun 6/18 11:00 AM 13B NEW CANAAN RAMS 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER game postponed noted
14 Sun 6/18 11:00 AM 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Malanphy, Pat Bozak, Ron PATTERSON PIRATES, 6-5
14 Sun 6/18 2:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Gurerro, Nelson Kelly, Kevin HOUSE OF SPORTS ACES, 4-3
14 Sun 6/18 4:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Gurerro, Nelson Kelly, Kevin NEW YORK COBRAS, 4-0
14 Sun 6/18 9:00 AM 14B PATTERSON PIRATES 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Barlock, John Blanar, Ray MAHOPAC INDIANS, 10-4
15 Sun 6/18 5:00 PM 14B EAST COAST MAVS 15B EAST YONKERS DEVILS NAVAJO – YORKTOWN EAST COAST MAVS, 9-0
15 Sun 6/18 5:00 PM 16B WESTCHESTER ACADEMY 15A WESTCHESTER COBRAS COUNTRY DAY SCHOOL – GREENWICH game postponed noted
16 Sun 6/18 9:00 AM 16A BRONX WARRIORS 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rosen, Eric Sentino, Tony BRONX WARRIORS, 9-7
16 Sun 6/18 11:00 AM 16A BRONX WARRIORS 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Sentino, Tony Rosen, Eric BRONX WARRIORS, 10-1
16 Sun 6/18 10:00 AM 16B ARMONK BOBCATS 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Frederique, Manny McCarthy, Justin
16 Sun 6/18 2:00 PM 16A HARDBALL 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER game postponed
16 Sun 6/18 4:00 PM 16A HARDBALL 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER game postponed
17 Sun 6/18 11:30 AM 17U CARMEL CUBS 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Rosen, Steve Matranga, Joe OSSINING, 9-3
8 Mon 6/19 6:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT game postponed
8 Mon 6/19 6:15 PM 8U L/M TIGERS 8U HARRISON HITMEN PURCHASE ELEMENTARY SCHOOL Maliarakis, Peter game postponed
8 Mon 6/19 6:15 PM 8U NEW CASTLE QUAKERS 8U OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Liebersohn, Dan game postponed
8 Mon 6/19 6:00 PM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U YORKTOWN FORCE APAR – YORKTOWN game postponed
9 Mon 6/19 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD game postponed
9 Mon 6/19 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER game postponed
9 Mon 6/19 6:30 PM 9B SHRUB OAK STORM 9B EAST FISHKILL STRIKERS LAKELAND HS game postponed
9 Mon 6/19 6:00 PM 9B AYYA 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed
10 Mon 6/19 6:00 PM 10A TYA TIGERS 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE Ramos, Julio game postponed
10 Mon 6/19 6:15 PM 10B EAST FISHKILL GREY 10B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH game postponed – pending weather
10 Mon 6/19 6:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION game postponed
10 Mon 6/19 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A LEWISBORO LIGHTNING FOX VALLEY – KATONAH game postponed
10 Mon 6/19 6:00 PM 10B SOMERS RED STORM 10B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD – MAHOPAC game postponed
10 Mon 6/19 6:00 PM 10B AYYA 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Norberto, Anthony
11 Mon 6/19 6:00 PM 11A YORKTOWN A'S 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE game postponed – pending weather
11 Mon 6/19 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK game postponed
11 Mon 6/19 6:30 PM 11A ROCKLAND ELITE RED 11A YBNR game postponed (scheduling error)
11 Mon 6/19 6:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11B EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION game postponed
11 Mon 6/19 6:00 PM 11B ARMONK BOBCATS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Pennacchia Jr, Dante
11 Mon 6/19 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER game postponed – pending weather
11 Mon 6/19 6:30 PM 11E HUDSON HITMEN 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY game postponed – pending weather
11 Mon 6/19 6:30 PM 11A HARRISON HURRICANES 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Gonda, George Savarese, William game postponed
12 Mon 6/19 6:00 PM 12B BRYN MAWR 12B OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH game postponed – pending weather
12 Mon 6/19 6:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Catalano, TC Burke, J.R. game postponed – pending weather
12 Mon 6/19 7:30 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – HAWTHORNE Spruck, Chuck Spruck, Rich game postponed
12 Mon 6/19 8:15 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC game postponed – pending weather
12 Mon 6/19 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Bozak, Ron Velasquez, Ezra game postponed
12 Mon 6/19 8:00 PM 12B L/M TIGERS 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Deponto, Rich game postponed
13 Mon 6/19 5:45 PM 13B HV THUNDER 13A BEEKMAN IRON PIGS TOWN CENTER PARK – BEEKMAN game postponed noted
13 Mon 6/19 6:00 PM 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed by captains
13 Mon 6/19 6:00 PM 13B PUTNAM VALLEY 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL game postponed
13 Mon 6/19 6:00 PM 13B ROCKLAND ELITE WHITE 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed
13 Mon 6/19 5:30 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B L/M LIONS RYE NECK HS game postponed
14 Mon 6/19 6:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Deponto, Rich Doherty, Mike
14 Mon 6/19 5:45 PM 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON game postponed
14 Mon 6/19 5:30 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS game postponed
14 Mon 6/19 6:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC game postponed
14 Mon 6/19 5:45 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY game postponed
15 Mon 6/19 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A WESTCHESTER COBRAS COUNTRY DAY SCHOOL – GREENWICH game postponed
15 Mon 6/19 8:00 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Salumn, Joe Saumell, Bob
16 Mon 6/19 5:45 PM 16A NEW YORK BLUE SOX 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Hoskins, Irwin Ferrari, Gary game postponed
17 Mon 6/19 8:00 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS DeMarte, Vinnie Gurerro, Nelson
8 Tue 6/20 6:15 PM 8U NEW CANAAN 8U OGRCC THUNDER BLUE BYRAM SHORE – GREENWICH Maliarakis, Peter NEW CANAAN, 6-2
8 Tue 6/20 6:00 PM 8U CORTLANDT PANTHERS 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Marinaccio, Joe game postponed
8 Tue 6/20 5:45 PM 8U PAWLING TIGERS 8U EAST FISHKILL LEETOWN – STORMVILLE Doherty, Mike PAWLING, 10-6
8 Tue 6/20 6:15 PM 8U SHRUB OAK STORM 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Adam katz NEW CASTLE QUAKERS, 11-6
8 Tue 6/20 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Robert Cholko SOMERS RED STORM, 10-9
9 Tue 6/20 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Ramos, Julio BPR LIGHTNING, 8-2
9 Tue 6/20 6:00 PM 9A L/M TIGERS 9A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Estony, Estony L/M TIGERS, EF PATRIOTS TIE, 7-7
9 Tue 6/20 6:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A L/M WILDCATS FLINT – LARCHMONT GAME POSTPONED TOURNAMENT
9 Tue 6/20 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC AMERICAN, 17-8
9 Tue 6/20 6:00 PM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK Liebersohn, Dan ARMONK, 17-4
9 Tue 6/20 6:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Joey Capper TYA TIGERS ORANGE, 8-1
9 Tue 6/20 6:00 PM 9B SHRUB OAK STORM 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL Frey, Ray BETHEL, SHRUB OAK TIE, 14-14
9 Tue 6/20 6:00 PM 9B NEW CANAAN 9B OGRCC THUNDER WHITE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Spruck, Chuck game postponed
9 Tue 6/20 6:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B YORKTOWN HUSKERS APAR – YORKTOWN O Connell, John YORKTOWN HUSKERS, 9-2
10 Tue 6/20 6:00 PM 10A EASTCHESTER 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER EASTCHESTER, 10-8
10 Tue 6/20 6:00 PM 10B BEDFORD HILLS KATONAH 10A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Matalavage, Michael BPR LIGHTNING, 5-2
10 Tue 6/20 5:45 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT game postponed noted
10 Tue 6/20 6:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Gentile, Phil L/M TIGERS, 12-9
10 Tue 6/20 6:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND ELITE WHITE, 7-6
10 Tue 6/20 6:30 PM 10B AYYA 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS MacQuaid,Sean AYYA, 23-16
11 Tue 6/20 6:00 PM 11A YBNR 11B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Silver, Rich Suhre, R.J. YBNR, 11-9
11 Tue 6/20 6:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK – NEW MILFORD game postponed tourney
11 Tue 6/20 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 11A OGRCC THUNDER BLUE PEMBERWICK – GREENWICH Joseph, Gregory Reinke, Ryan 12U OGRCC THUNDER RED, 4-1
11 Tue 6/20 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A OGRCC THUNDER RED BINNEY PARK – RIVERSIDE jim moony Torres, Greg WESTLAKE WILDCATS, 14-0
11 Tue 6/20 6:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Saumell, Bob Kenny, Joe BROOKFIELD BEARCATS, 12-0
11 Tue 6/20 6:15 PM 11A RYE BROOK 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) BLIND BROOK HS – RYE BROOK Heidanus, Randy Ferrari, Gary RYE BROOK, 8-4
11 Tue 6/20 6:00 PM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Avallone, Val Harry Leak PATTERSON PIRATES, 4-0
11 Tue 6/20 6:00 PM 11B N SALEM LEWISBORO SILVER 11B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Fox, Dennis Archacki, Bill PUTNAM VALLEY, 13-5
11 Tue 6/20 6:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Nowinski, John Troutman, Joe SHRUB OAK STORM, 6-5
11 Tue 6/20 7:30 PM 11E TYA TIGERS 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Marturano, Rob Blanar, Ray TYA TIGERS, 8-4
12 Tue 6/20 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A NORWALK GREENWICH BLUE, 11-9
12 Tue 6/20 8:15 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Angelo, Jimmy Palladino, Howie SOMERS NATIONALS, 3-2
12 Tue 6/20 6:00 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Velasquez, Ezra Matavalage, Mark PLEASANTVILLE PANTHERS, 17-0
12 Tue 6/20 5:45 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A EAST COAST CLIPPERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Pagan, John Harry Leak EAST COAST CLIPPERS, 14-4
12 Tue 6/20 6:00 PM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Dzeliak, Chris Kelly, Kevin L/M WILDCATS, 8-6
12 Tue 6/20 6:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Lapore, Rich Barresi, Tony YORKTOWN REBELS, 12-2
12 Tue 6/20 6:00 PM 12B BREWSTER 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Fennelle, Pat Canino,Tony BAT SILVERBACKS, 11-1
12 Tue 6/20 6:00 PM 12B BRYN MAWR 12B OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH game postponed
12 Tue 6/20 6:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE game postponed by briarcliff
13 Tue 6/20 6:00 PM 13A PROSWING PRIDE SELECT 13A CORTLANDT PANTHERS BUCHANAN – CORTLANDT Rosen, Eric Rosen, Steve PROSWING PRIDE SELECT, 3-2
13 Tue 6/20 5:45 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Matranga, Joe Keeney, John SKD ACES, 19-1
13 Tue 6/20 6:00 PM 13A L/M TIGERS 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim L/M TIGERS, 9-4
13 Tue 6/20 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Reynosa, Pedro Ramirez, Dan BEDFORD HILLS KATONAH, 6-5
13 Tue 6/20 6:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Kohel, Mike Deponto, Rich EAST COAST MAVS, 6-4
13 Tue 6/20 5:45 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN moved to 6/21
13 Tue 6/20 6:00 PM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Cicatelli, Gary Emond, Rich WESTLAKE WILDCATS, 13-6
14 Tue 6/20 5:45 PM 14A WESTCHESTER NAVY 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS game postponed by hit-n-run
14 Tue 6/20 8:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Muller, John Whiting, Michael ARMONK BOBCATS, 5-2
14 Tue 6/20 5:45 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN game postponed
14 Tue 6/20 6:00 PM 14B AYYA 14B L/M WILDCATS RYE NECK HS DeMarte, Vinnie Rodriquez, Raul L/M WILDCATS, 8-1
14 Tue 6/20 7:00 PM 14B HARRISON 14B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Rouse, Bishop Malanphy, Pat SOMERS NATIONALS, 4-3
15 Tue 6/20 6:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Nobil, Tom Shanahan, Brian SKD ACES, 6-3
15 Tue 6/20 5:45 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Malanphy, Pat Rouse, Bishop DUTCHESS TIGERS, 9-4
15 Tue 6/20 5:45 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Guerrero, Jeremy Council, Jim SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 3-1
16 Tue 6/20 6:00 PM 16A KENT WHITE SOX 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Tatnel, Art McCarthy, Justin KENT WHITE SOX, 14-3
17 Tue 6/20 5:45 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Fountain, Bill Dettmer, Fred WP HIT-N-RUN, 8-1
8 Wed 6/21 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U CORTLANDT NATIONALS LETTERI FIELD – VERPLANCK DeChristopher, Dixie YORKTOWN FORCE, 18-3
8 Wed 6/21 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Naley, Lucas HARRISON, OSSINING TIE, 9-9
8 Wed 6/21 7:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U SHRUB OAK BLUE LEGACY – YORKTOWN Council, Krystal SHRUB OAK BLUE, 6-3
8 Wed 6/21 6:00 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER RED, 12-7
8 Wed 6/21 6:15 PM 8U ARMONK 8U L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Gonzales, Emilio L/M TIGERS, 4-2
9 Wed 6/21 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD – VERPLANCK Marinaccio, Joe OGRCC THUNDER BLUE, 10-4
9 Wed 6/21 6:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Hunt, John YORKTOWN, 6-0
9 Wed 6/21 6:00 PM 9A BPR LIGHTNING 9A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT O Connell, John CORTLANDT PANTHERS, 7-6
9 Wed 6/21 8:15 PM 9A EAST FISHKILL PATRIOTS 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC, EF PATRIOTS TIE, 9-9
9 Wed 6/21 6:00 PM 9B HOUSE OF SPORTS ACES 9B OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Pasetsky, Jared OGRCC THUNDER RED, 9-7
9 Wed 6/21 6:00 PM 9B ARMONK 9B TYA BLUE CHESTER HEIGHTS – BRONXVILLE Solano, Albert ARMONK, 11-5
10 Wed 6/21 6:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Sobocinski, Scott EAST FISHKILL PATRIOTS, 7-6
10 Wed 6/21 6:00 PM 10B CORTLANDT NATIONAL 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK DC WOLVERINES, 11-1
10 Wed 6/21 6:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Reinke, Ryan BREWSTER BEARS, 8-4
10 Wed 6/21 6:00 PM 10A EASTCHESTER 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Moeller, Matt EASTCHESTER, 9-7
10 Wed 6/21 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER game postponed by somers
10 Wed 6/21 6:30 PM 10A NEW CANAAN 10A ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK game postponed by new canaan
10 Wed 6/21 6:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Pennacchia Jr, Dante MAHOPAC INDIANS, 29-0
10 Wed 6/21 6:00 PM 10B BEDFORD HILLS KATONAH 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Gonda, George BEDFORD HILLS KATONAH, 10-2
10 Wed 6/21 6:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Spruck, Chuck MT. PLEASANT WILDCATS, 4-1
10 Wed 6/21 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER BLUE, 20-7
11 Wed 6/21 6:00 PM 11A LARCHMONT MAMARONECK 11A OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH Whiting, Michael Muller, John LARCHMONT MAMARONECK, 16-12
11 Wed 6/21 7:00 PM 11A OSSINING 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Troutman, Joe Baez, David BEDFORD HILLS KATONAH, 13-3
11 Wed 6/21 6:00 PM 11A YORKTOWN A'S 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT McCarthy, Robert Dratch, Mike YORKTOWN A'S, 10-9
11 Wed 6/21 6:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN Barlock, John Tremblay, George BETHEL WILDCATS, 17-16
11 Wed 6/21 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11E TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Savarese, William Silver, Rich TYA TIGERS, 11-7
11 Wed 6/21 6:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER HS Suhre, R.J. Rodriquez, Raul HARRISON HURRICANES, 8-5
11 Wed 6/21 6:00 PM 11B NEW FAIRFIELD REBELS 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Torres, Greg Mooney, James ARMONK BOBCATS, 12-2
11 Wed 6/21 5:45 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Velasquez, Ezra Pagan, John KENSICO VIKINGS, 13-5
11 Wed 6/21 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B YORKTOWN BANDITS APAR – YORKTOWN Hertz, Jake Bozak, Ron YORKTOWN BANDITS, 10-0
11 Wed 6/21 6:00 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Emond, Rich Grimes, James HUDSON HITMEN, 10-4
12 Wed 6/21 6:30 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER PORT CHESTER PIRATES, 14-4
12 Wed 6/21 6:00 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Burke, J.R. Barresi, Tony MOUNT KISCO CHIEFS, 17-9
12 Wed 6/21 6:00 PM 12B AYYA 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Ramirez, Dan Waldo, Stefan L/M TIGERS, 8-7
12 Wed 6/21 6:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Grant, David Loprione, Joe EAST COAST CLIPPERS, 8-3
12 Wed 6/21 6:00 PM 12B BREWSTER 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Norberto, Larry Saumell, Bob PATTERSON PIRATES, 10-1
13 Wed 6/21 5:45 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Harry Leak Council, Jim EAST COAST MAVS, 6-5
13 Wed 6/21 6:00 PM 13A L/M TIGERS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Doherty, Mike Gurerro, Nelson CORTLANDT NATIONALS, 2-0
13 Wed 6/21 6:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Rosen, Eric Tatnel, Art NEW FAIRFIELD REBELS, 10-3
14 Wed 6/21 5:45 PM 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Salumn, Joe Canino,Tony PATTERSON PIRATES, 9-3
14 Wed 6/21 6:00 PM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Fountain, Bill Kelly, Kevin YORKTOWN THUNDER, 6-1
14 Wed 6/21 6:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER McDaniel, Jim Hopkins, Don WESTCHESTER ACADEMY NAVY, 7-3
14 Wed 6/21 6:00 PM 14B ARMONK BOBCATS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe CORTLANDT PANTHERS, 16-6
14 Wed 6/21 6:00 PM 14B L/M WILDCATS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Suhre, Bob Joseph, Gregory L/M WILDCATS, 11-4
15 Wed 6/21 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Marturano, Rob Malanphy, Pat HOUSE OF SPORTS ACES, 10-2
16 Wed 6/21 7:00 PM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B GREENWICH CARDINALS HIGH MEADOW FIELD – NEWTOWN Leighton, Dale Malanphy, Pat NEWTOWN RIVER CATS, 6-3
16 Wed 6/21 6:00 PM 16B ARMONK BOBCATS 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS Deponto, Rich McCarthy, Justin ARMONK BOBCATS, 5-1
17 Wed 6/21 6:00 PM 17U CARMEL CUBS 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Rinaldi, Mark Ferrari, Gary HOUSE OF SPORTS ACES, 6-2
17 Wed 6/21 7:00 PM 17U EAST COAST MAVS 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Vece, Ron DeMarte, Vinnie SOMERS RED STORM, 8-3
8 Thu 6/22 6:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U CORTLANDT PANTHERS WALTER PANAS HS – CORTLANDT Guerrero, Jeremy SHRUB OAK BLUE, 19-4
8 Thu 6/22 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD – VERPLANCK Ruggierio, Dan YORKTOWN FORCE, 20-0
8 Thu 6/22 5:30 PM 8U SOMERS RED STORM 8U EAST FISHKILL ST JOSEPHS SCHOOL – CROTON FALLS Baez, David SOMERS RED STORM, 6-4
8 Thu 6/22 6:00 PM 8U SHRUB OAK STORM 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Goodliffe, John PAWLING TIGERS, 9-2
8 Thu 6/22 6:00 PM 8U OSSINING 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Gonzales, Emilio PORT CHESTER PIRATES, 9-8
8 Thu 6/22 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Naley, Lucas HARRISON, PUTNAM VALLEY TIE, 3-3
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B NEW CASTLE 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF O Connell, John BRIARCLIFF BEARS, 6-0
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Catalano, TC MAHOPAC NATIONAL, 16-6
9 Thu 6/22 6:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Solano, Albert YORKTOWN LIGHTNING, 18-6
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B OSSINING 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK Kabatchnick, Andrew ARMONK, 16-6
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Tremblay, George EAST FISHKILL PATRIOTS, 10-3
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B EAST FISHKILL STRIKERS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Estony, Estony LAGRANGE LUMBERJACKS, 10-6
9 Thu 6/22 6:15 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Danisi, Dan OGRCC THUNDER WHITE, 17-12
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B AYYA 9B MT. PLEASANT WILDCATS HAWTHORNE ELEMENTARY game postponed by AYYA noted
9 Thu 6/22 6:00 PM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Cantanzaro, Paul OGRCC THUNDER BLUE, 13-2
10 Thu 6/22 6:30 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Ramos, Julio ARMONK BOBCATS, 5-4
10 Thu 6/22 6:00 PM 10B BEDFORD HILLS KATONAH 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Gonda, George CORTLANDT PANTHERS, 8-7
10 Thu 6/22 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A GREENWICH LIGHTNING NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Maliarakis, Peter GREENWICH LIGHTING, 13-8
10 Thu 6/22 6:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Burke, J.R. moved to 6/21 noted
10 Thu 6/22 7:45 PM 10A EAST COAST MAVS 10A YORKTOWN SLUGGERS LEGACY – YORKTOWN MacQuaid,Sean EAST COAST MAVS, 15-7
10 Thu 6/22 6:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Pasetsky, Jared BPR LIGHTNING, 17-6
10 Thu 6/22 6:00 PM 10B DC WOLVERINES 10B PUTNAM VALLEY MINERS UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Tatnel, Art DC WOLVERINES, 14-8
10 Thu 6/22 6:00 PM 10B OSSINING 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Gentile, Phil OSSINING, 15-4
11 Thu 6/22 6:00 PM 11A PORT CHESTER PIRATES 11A OGRCC THUNDER BLUE PEMBERWICK – GREENWICH Ingram, Tyrell Heidanus, Randy OGRCC THUNDER BLUE, 11-5
11 Thu 6/22 6:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Sobocinski, Scott Waldo, Stefan BERKSHIRE BRAVES, 16-4
11 Thu 6/22 6:00 PM 12B L/M TIGERS 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK L/M TIGERS, 11-1
11 Thu 6/22 8:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Browne, Mike Canino,Tony game postponed by danbury
11 Thu 6/22 6:00 PM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN game postponed, cr tourney
11 Thu 6/22 6:15 PM 11E WP HIT-N-RUN 11A YBNR TRINITY – NEW ROCHELLE WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 5-4
11 Thu 6/22 6:00 PM 11B BREWSTER BRIGADE 11B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Earle, Robert Rosen, Steve BREWSTER BRIGADE, 12-0
11 Thu 6/22 8:15 PM 11B PUTNAM VALLEY 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Catalano, TC Bozak, Ron MAHOPAC INDIANS, 5-4
11 Thu 6/22 6:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Paonessa, Phil Barlock, John PATTERSON PIRATES, 11-9
12 Thu 6/22 5:30 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B OGRCC THUNDER RED BINNEY PARK – RIVERSIDE Norberto, Larry Novack, Mike BEDFORD HILLS KATONAH, 11-1
12 Thu 6/22 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Frey, Ray Avallone, Val BEDFORD POUND RIDGE, 14-1
12 Thu 6/22 6:00 PM 12A BEEKMAN HURRICANES 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Todd, Greg Saumell, Bob DANBURY HATTERS, 8-7
12 Thu 6/22 6:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Loprione, Joe Grant, David NEW MILFORD REGULATORS, 10-2
12 Thu 6/22 6:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Troutman, Joe Reinke, Ryan L/M WILDCATS, 10-5
12 Thu 6/22 6:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Cicatelli, Gary Archacki, Bill YORKTOWN REBELS, 10-2
12 Thu 6/22 6:00 PM 12B BRYN MAWR 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Mooney, James Emond, Rich PLEASANTVILLE PANTHERS, 9-8
12 Thu 6/22 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Pennacchia Jr, Dante Fox, Dennis SOMERS NATIONALS, 7-1
13 Thu 6/22 6:00 PM 13A CORTLANDT PANTHERS 13A PROSWING PRIDE SELECT PORT CHESTER HS Frederique, Manny Kohel, Mike PROSWING PRIDE SELECT, 10-2
13 Thu 6/22 5:45 PM 13A SKD ACES 13A BEEKMAN IRON PIGS TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Leighton, Dale Lapore, Rich SKD ACES, 3-1
13 Thu 6/22 5:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Hopkins, Don McDaniel, Jim WESTCHESTER CARDINALS, 11-3
13 Thu 6/22 6:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Malanphy, Pat Christe, Phil YORKTOWN COYOTES, 12-1
13 Thu 6/22 6:00 PM 13B L/M LIONS 13B ROCKLAND ELITE WHITE FELIX FESTA – WEST NYACK L/M LIONS, 14-0
13 Thu 6/22 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Gurerro, Nelson Suarino, Chris WESTLAKE WILDCATS, 7-5
13 Thu 6/22 6:00 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Frustaglio, Chris Muller, John WP HIT-N-RUN, 15-4
14 Thu 6/22 8:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Council, Jim McCarthy, Justin time change from 6pm to 8pm
14 Thu 6/22 8:00 PM 14A NY COBRAS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Malanphy, Pat Christe, Phil NEW YORK COBRAS, 5-2
14 Thu 6/22 5:45 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER – NEW MILFORD Malanphy, Pat Rouse, Bishop NEW MILFORD RIVERHAWKS, 9-8
14 Thu 6/22 6:00 PM 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 14A PACOY WAR MEMORIAL – YONKERS Torres, Greg Dettmer, Fred FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 12-7
14 Thu 6/22 6:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe YORKTOWN THUNDER, 7-6
14 Thu 6/22 6:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Pompa, Don Deponto, Rich MAHOPAC INDIANS, 6-1
14 Thu 6/22 6:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON game postponed
15 Thu 6/22 5:45 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Council, Jim McCarthy, Justin NEW MILDFORD MUSTANGS, 5-4
15 Thu 6/22 6:00 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15A WESTCHESTER COBRAS FOX VALLEY – KATONAH game postponed
16 Thu 6/22 6:00 PM 16A HOUSE OF SPORTS ACES 16A KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Frank Palumbo KENT WHITE SOX, 9-1
16 Thu 6/22 6:00 PM 16A HARDBALL 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Ferrari, Gary Joseph, Gregory HARDBALL, 6-4
17 Thu 6/22 5:45 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Fountain, Bill Rinaldi, Mark HOUSE OF SPORTS ACES, 9-3
8 Fri 6/23 6:00 PM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Gonzales, Emilio L/M TIGERS, 15-3
8 Fri 6/23 6:30 PM 8U OGRCC THUNDER BLUE 8U SHRUB OAK BLUE LONDON WOODS – SOAC Naley, Lucas SHRUB OAK BLUE, 13-0
9 Fri 6/23 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9A CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT O Connell, John CORTLANDT PANTHERS, 16-4
9 Fri 6/23 6:00 PM 9A L/M TIGERS 9A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Moeller, Matt L/M TIGERS, 11-5
9 Fri 6/23 6:00 PM 9B AYYA 9B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Ramos, Julio TYA BLUE, 11-1
10 Fri 6/23 6:30 PM 10A BPR LIGHTNING 10A GREENWICH LIGHTNING BYRAM SHORE – GREENWICH Novick, Zachary GREENWICH LIGHTNING, 12-2
10 Fri 6/23 7:30 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN game postponed by new canaan
10 Fri 6/23 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Liebersohn, Dan L/M WILDCATS, 13-9
10 Fri 6/23 6:00 PM 10A EASTCHESTER 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK MacQuaid,Sean EASTCHESTER, 14-5
10 Fri 6/23 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Danisi, Dan OGRCC THUNDER BLUE, 2-1
10 Fri 6/23 6:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Goodliffe, John BREWSTER BEARS, 15-1
11 Fri 6/23 6:00 PM 11A YORKTOWN A'S 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Baez, David YORKTOWN A'S, 24-3
11 Fri 6/23 6:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Tremblay, George reschedule
11 Fri 6/23 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A OGRCC THUNDER BLUE PEMBERWICK – GREENWICH Norberto, Larry Joseph, Gregory OGRCC THUNDER BLUE, 10-7
11 Fri 6/23 6:00 PM 11A LARCHMONT MAMARONECK 11A OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN – GREENWICH moved to 6/21
11 Fri 6/23 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Heidanus, Randy Hoskins, Irwin WESTLAKE WILDCATS, 14-2
11 Fri 6/23 6:00 PM 11A OSSINING 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN game postponed ll tourney noted
11 Fri 6/23 7:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Spruck, Rich Sentiano, Tony ARMONK BOBCATS, 3-2
11 Fri 6/23 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) VE MACY – ARDSLEY Gonda, George Ramirez, Dan KENSICO VIKINGS, 7-0
11 Fri 6/23 8:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Gannon, Brian Canino,Tony EAST FISHKILL PATRIOTS, 13-7
11 Fri 6/23 6:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Canino,Tony Gannon, Brian EAST FISHKILL PATRIOTS, 6-0
11 Fri 6/23 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B YORKTOWN BANDITS RT 202 – YORKTOWN Dratch, Mike Archacki, Bill YORKTOWN BANDITS, 12-7
12 Fri 6/23 6:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Fox, Dennis Harry Leak SOMERS RED STORM, 9-8
12 Fri 6/23 8:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Barlock, John Cholko, Robert game postponed due to forecast
12 Fri 6/23 6:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK game postponed due to tournament
12 Fri 6/23 8:15 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Saumell, Bob MAHOPAC INDIANS, 7-4
12 Fri 6/23 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Barresi, Tony Velasquez, Ezra OGRCC THUNDER RED, 14-6
12 Fri 6/23 8:00 PM 12B BRYN MAWR 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN McCarthy, Robert Berry, Earl T.
13 Fri 6/23 6:00 PM 13B HV THUNDER 13B BRIARCLIFF CROTON SUNSET – CORTLANDT Matranga, Joe Keeney, John BRIARCLIFF CROTON, 3-2
13 Fri 6/23 5:30 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Muller, John Waldo, Stefan GREENWICH CARDINALS, 11-1
13 Fri 6/23 5:45 PM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Rinaldi, Mark Kelly, Kevin WESTLAKE WILDCATS, 4-2
14 Fri 6/23 5:45 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Caruso, Dave Gurerro, Nelson YORKTOWN THUNDER, 8-7
14 Fri 6/23 6:00 PM 14A CORTLANDT NATIONALS 14A BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Angelo, Jimmy Salumn, Joe BAT SILVERBACKS, 5-3
14 Fri 6/23 8:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14A BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Angelo, Jimmy Salumn, Joe WESTCHESTER ACADEMY, 10-7
14 Fri 6/23 8:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Kelly, Kevin Rinaldi, Mark MAHOPAC INDIANS, 7-4
14 Fri 6/23 6:00 PM 14A NY COBRAS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Ferrari, Gary Rosen, Eric SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 10-3
17 Fri 6/23 5:45 PM 17U WP HIT-N-RUN 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS game postponed noted
17 Fri 6/23 6:00 PM 17U OSSINING 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Kohel, Mike Deponto, Rich
17 Fri 6/23 7:00 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS DeMarte, Vinnie Malanphy, Pat SOMERS RED STORM, 11-7
8 Sat 6/24 1:00 PM 8U SHRUB OAK STORM 8U CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Marinaccio, Joe CORTLANDT PANTHERS, 11-5
8 Sat 6/24 10:00 AM 8U L/M TIGERS 8U OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Gonzales, Emilio field change
8 Sat 6/24 10:00 AM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U SHRUB OAK BLUE LAKELAND HS GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
8 Sat 6/24 4:30 PM 8U ARMONK 8U YORKTOWN FORCE RT 202 – YORKTOWN Naley, Lucas YORKTOWN FORCE, 13-1
8 Sat 6/24 2:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U YORKTOWN KNIGHTS APAR – YORKTOWN Naley, Lucas GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
9 Sat 6/24 1:00 PM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9A TYA TIGERS ORANGE HAINDL FIELD – SCARSDALE Ramos, Julio TYA TIGERS ORANGE, 16-5
9 Sat 6/24 9:00 AM 9A BPR LIGHTNING 9A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
9 Sat 6/24 10:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF O Connell, John BRIARCLIFF, 19-5
9 Sat 6/24 12:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF O Connell, John BRIARCLIFF, 13-2
9 Sat 6/24 9:00 AM 9B NEW CANAAN 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
9 Sat 6/24 11:00 AM 9B NEW CANAAN 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
9 Sat 6/24 10:00 AM 9B ARMONK 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Solano, Jay
9 Sat 6/24 10:00 AM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B NEW MILFORD MAYHEM CROWE FIELD – BETHEL Loprione, Joe NEW MILFORD MAYHEM, 17-5
9 Sat 6/24 1:00 PM 9B BETHEL BOMBERS 9B N SALEM LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Sobocinski, Scott BETHEL BOMBERS, 13-3
9 Sat 6/24 11:00 AM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Maliarakis, Peter BPR LIGHTNING, 10-7
9 Sat 6/24 10:00 AM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9B OGRCC THUNDER WHITE LOUGHLIN – GREENWICH GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
9 Sat 6/24 9:00 AM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
9 Sat 6/24 11:00 AM 9B OGRCC THUNDER RED 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA Katz, Adam OGRCC THUNDER RED, 10-5
10 Sat 6/24 12:00 PM 10B CORTLANDT NATIONAL 10A L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Spruck, Chuck L/M TIGERS, 16-5
10 Sat 6/24 2:00 PM 10B CORTLANDT NATIONAL 10A L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Spruck, Chuck GAME POSTPONED
10 Sat 6/24 9:30 AM 10A SOMERS RED STORM 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
10 Sat 6/24 2:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Estony, Estony EAST FISHKILL PATRIOTS, 12-2
10 Sat 6/24 4:00 PM 10A NEW CANAAN 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE Gentile, Phil NEW CANAAN, 3-2
10 Sat 6/24 2:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER game postponed by TYA
10 Sat 6/24 4:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER game postponed by TYA
10 Sat 6/24 10:00 AM 10B SOMERS RED STORM 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
10 Sat 6/24 10:00 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK MAHOPAC INDIANS, 11-1
10 Sat 6/24 12:30 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK GAME POSTPONED
10 Sat 6/24 12:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B OSSINING RYDER PARK – OSSINING GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
10 Sat 6/24 10:00 AM 10B CARMEL CUBS 10B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
10 Sat 6/24 12:00 PM 10B CARMEL CUBS 10B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
11 Sat 6/24 5:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Grimes, James Jim Sabo SOMERS RED STORM, 8-5
11 Sat 6/24 10:00 AM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN 10/12 dh replaced with one game at 1pm
11 Sat 6/24 12:00 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN 10/12 dh replaced with one game at 1pm
11 Sat 6/24 2:30 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN NEW CANAN, 7-6
11 Sat 6/24 12:00 PM 11A BEDFORD HILLS KATONAH 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN Nobil, Tom Christe, Phil NEWTOWN HAWKS, 12-6
11 Sat 6/24 9:00 AM 11B PATTERSON PIRATES 11B YORKTOWN BANDITS APAR – YORKTOWN GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
11 Sat 6/24 2:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Torres, Greg Waldo, Stefan HOUSE OF SPORTS ORANGE, 13-2
11 Sat 6/24 4:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) 11B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Waldo, Stefan Torres, Greg HOUSE OF SPORTS BLACK, 6-5
12 Sat 6/24 10:00 AM 12A YORKTOWN REBELS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH game postponed CR tourney
12 Sat 6/24 2:30 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH game postponed CR tourney
12 Sat 6/24 11:30 AM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK game postponed by westlake
12 Sat 6/24 1:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Kohel, Mike Reinke, Ryan SOMERS RED STORM, 5-4
12 Sat 6/24 10:00 AM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Doherty, Mike Fennelle, Pat NEW MILFORD REGULATORS, 5-4
12 Sat 6/24 4:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Mebane, Scott Hoskins, Irwin GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
12 Sat 6/24 3:00 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Gannon, Brian Paonessa, Phil SOMERS NATIONAL, 20-6
12 Sat 6/24 5:00 PM 12B SOMERS NATIONALS 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Gannon, Brian Paonessa, Phil SOMERS NATIONAL, 15-5
12 Sat 6/24 3:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Catalano, TC Ravo, Art PATTERSON PIRATES, 13-2
12 Sat 6/24 2:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON game postponed
13 Sat 6/24 11:00 AM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed LL tourney
13 Sat 6/24 4:30 PM 13B WP HIT-N-RUN 13B HARRISON HARRISON HS game postponed by hit-n-run
13 Sat 6/24 9:00 AM 13B ROCKLAND ELITE WHITE 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Malanphy, Pat Rouse, Bishop
13 Sat 6/24 11:30 AM 13B GREENWICH CARDINALS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Rouse, Bishop Malanphy, Pat NEW FAIRFIELD REBELS, 4-3
13 Sat 6/24 1:30 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Rouse, Bishop Malanphy, Pat GREENWICH CARDINALS, 3-0
13 Sat 6/24 3:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Leighton, Dale Malanphy, Pat NORTH SALEM TIGERS, 10-0
13 Sat 6/24 1:00 PM 13B HV THUNDER 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
13 Sat 6/24 9:00 AM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER schedule error no game
13 Sat 6/24 11:00 AM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
13 Sat 6/24 9:00 AM 13B MAHOPAC INDIANS 13B YORKTOWN COYOTES RT 202 – YORKTOWN GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
14 Sat 6/24 9:00 AM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Paonessa, Phil Angelo, Jimmy PATTERSON PIRATES, 3-1
14 Sat 6/24 11:00 AM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Angelo, Jimmy Paonessa, Phil PATTERSON PIRATES, 3-1
14 Sat 6/24 9:30 AM 14A BAT SILVERBACKS 14A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Muller, John Avallone, Val pushed back 30 minutes
14 Sat 6/24 11:30 AM 14A BAT SILVERBACKS 14A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Avallone, Val Muller, John pushed back 30 minutes
14 Sat 6/24 12:00 PM 14B L/M WILDCATS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Vece, Ron Gurerro, Nelson L/M WILDCATS, 7-3
14 Sat 6/24 7:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Sentiano, Tony Dettmer, Fred ARMONK BOBCATS, 9-4
14 Sat 6/24 2:00 PM 14B EAST COAST MAVS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Fox, Dennis Archacki, Bill CORTLANDT PANTHERS, 7-4
14 Sat 6/24 4:30 PM 14B EAST COAST MAVS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Archacki, Bill Fox, Dennis CORTLANDT PANTHERS, 4-3
14 Sat 6/24 8:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS game postponed
15 Sat 6/24 9:00 AM 15A DUTCHESS TIGERS 15A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH game postponed
15 Sat 6/24 11:00 AM 15A DUTCHESS TIGERS 15A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH game postponed
15 Sat 6/24 7:00 PM 15B NORTH SALEM TIGERS 15B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Doherty, Dan Ferrari, Gary NORTH SALEM TIGERS, 3-0
15 Sat 6/24 2:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Shanahan, Brian Todd, Greg WESTCHESTER COBRAS, 15-3
15 Sat 6/24 4:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Shanahan, Brian Todd, Greg MAHOPAC INDIANS, 9-0
15 Sat 6/24 10:00 AM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
16 Sat 6/24 10:00 AM 16A HOUSE OF SPORTS ACES 16A BRONX WARRIORS RANDALLS ISLAND #46 GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
16 Sat 6/24 9:30 AM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Rinaldi, Mark Rosen, Steve now in Armonk
16 Sat 6/24 5:15 PM 16B YORKTOWN HUSKERS 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Vece, Ron Gurerro, Nelson YORKTOWN HUSKERS, 5-1
16 Sat 6/24 7:30 PM 16B YORKTOWN HUSKERS 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Vece, Ron Gurerro, Nelson YORKTOWN HUSKERS, 9-5
17 Sat 6/24 9:00 AM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Kohel, Mike DeMarte, Vinnie
8 Sun 6/25 10:00 AM 8U L/M TIGERS 8U HARRISON HITMEN SILVER LAKE PK – W HARRISON Maliarakis, Peter L/M TIGERS, 8-2
8 Sun 6/25 10:00 AM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U NEW CASTLE QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Katz, Adam NEW CASTLE QUAKERS, 11-9
8 Sun 6/25 12:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U NEW CASTLE QUAKERS MASSER – CHAPPAQUA Katz, Adam NEW FAIRFIELD REBELS, 6-4
8 Sun 6/25 3:00 PM 8U OSSINING 8U OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Spruck, Chuck OSSINING, 16-9
8 Sun 6/25 10:00 AM 8U SHRUB OAK STORM 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Guerrero, Jeremy PUTNAM VALLEY MINERS, 8-0
8 Sun 6/25 11:00 AM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U SHRUB OAK BLUE LAKELAND HS game postponed by port chester
8 Sun 6/25 6:00 PM 8U PAWLING TIGERS 8U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Katz, Adam PAWLING TIGERS, 10-5
9 Sun 6/25 2:00 PM 9A L/M TIGERS 9A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Reinke, Ryan L/M TIGERS, 16-7
9 Sun 6/25 4:00 PM 9A L/M TIGERS 9A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Reinke, Ryan L/M TIGERS, 7-3
9 Sun 6/25 3:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Vega, Dave EAST FISHKILL PATRIOTS, 12-0
9 Sun 6/25 3:00 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS DeBello, Wayne SOMERS, 8-7
9 Sun 6/25 5:00 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS DeBello, Wayne CORTLANDT PANTHERS, 10-9
9 Sun 6/25 9:00 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil TYA TIGERS ORANGE, 13-8
9 Sun 6/25 11:00 AM 9A WP HIT-N-RUN 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil WP HIT-N-RUN, 13-12
9 Sun 6/25 9:00 AM 9B NEW MILFORD MAYHEM 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie NEW MILFORD MAYHEM, 17-4
9 Sun 6/25 9:00 AM 9B WOODLEAN 9B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Norberto, Larry MT PLEASANT WILDCATS, 9-2
9 Sun 6/25 6:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Guerrero, Jeremy moved to 6/26 @ 7pm same field
9 Sun 6/25 9:00 AM 9B OSSINING 9B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Spruck, Chuck TYA BLUE, 20-9
9 Sun 6/25 11:00 AM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Spruck, Chuck TYA BLUE, 13-7
9 Sun 6/25 2:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B YORKTOWN HUSKERS APAR – YORKTOWN Hunt, John YORKTOWN HUSKERS, 10-8
9 Sun 6/25 4:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B YORKTOWN HUSKERS APAR – YORKTOWN Hunt, John YORKTOWN HUSKERS, 7-3
10 Sun 6/25 11:00 AM 10B CARMEL CUBS 10B SHRUB OAK STORM LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Kevin CARMEL CUBS, 12-6
10 Sun 6/25 10:00 AM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE Ramos, Julio GREENWICH LIGHTNING, 15-12
10 Sun 6/25 10:00 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin AYYA, 12-5
10 Sun 6/25 12:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin AYYA, 11-7
10 Sun 6/25 9:30 AM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Jim Sabo MOUNT KISCO CHIEFS, 6-4
10 Sun 6/25 10:00 AM 10B OSSINING 10B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Kabatchnick, Andrew OSSINING, 7-6
11 Sun 6/25 12:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT game postponed by Berkshire Braves
11 Sun 6/25 8:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Nobil, Tom BEDFORD HILLS KATONAH, 13-3
11 Sun 6/25 9:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Rodriquez, Raul Moeller, Matt HARRISON HURRICANES, 15-14
11 Sun 6/25 4:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN NEW CANAN, 9-1
11 Sun 6/25 12:00 PM 11A YORKTOWN A'S 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN Todd, Greg Cholko, Robert NEWTOWN HAWKS, 16-15
11 Sun 6/25 6:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E NORWALK BLUES SAXE SCHOOL – NEW CANAAN NORWALK BLUES, 6-4
11 Sun 6/25 10:00 AM 11A BPR LIGHTNING 11A OSSINING NELSON – OSSINING Pagan, John Matavalage, Mark BPR LIGHTNING, 11-7
11 Sun 6/25 9:00 AM 11A OGRCC THUNDER RED 11A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Voelkel, Andrew Heidanus, Randy PORT CHESTER PIRATES, 12-2
11 Sun 6/25 11:00 AM 11A OGRCC THUNDER RED 11A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Heidanus, Randy Voelkel, Andrew PORT CHESTER PIRATES, 14-12
11 Sun 6/25 11:00 AM 11B YORKTOWN BANDITS 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Velasquez, Ezra Emond, Rich ARMONK BOBCATS, 12-4
11 Sun 6/25 10:00 AM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Harry Leak Gannon, Brian EAST FISHKILL PATRIOTS, 13-4
11 Sun 6/25 12:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Gannon, Brian Harry Leak EAST FISHKILL PATRIOTS, 11-1
11 Sun 6/25 1:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Heidanus, Randy Mebane, Scott WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 11-7
11 Sun 6/25 3:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Mebane, Scott Heidanus, Randy BRYN MAWR, 5-1
11 Sun 6/25 7:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B CORTLANDT PANTHERS LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Pedro Matalavage, Michael SHRUB OAK, 4-0
11 Sun 6/25 10:00 AM 11B N SALEM LEWISBORO SILVER 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Catalano, TC Tremblay, George NORTH SALEM LEWISBORO SILVER, 5-3
11 Sun 6/25 12:00 PM 11B N SALEM LEWISBORO BLACK 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Catalano, TC PATTERSON PIRATES, 8-5
11 Sun 6/25 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Pompa, Don Ramirez, Dan MAHOPAC INDIANS, 12-2
11 Sun 6/25 4:00 PM 11B TYA BLUE 11A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Barresi, Tony Pennacchia Jr, Dante OGRCC THUNDER BLUE, 13-12
12 Sun 6/25 6:00 PM 12A DANBURY HATTERS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT postponed – cr tourney
12 Sun 6/25 10:00 AM 12A NEW MILFORD REGULATORS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH postponed – cr tourney
12 Sun 6/25 12:00 PM 12A NEW MILFORD REGULATORS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH postponed – cr tourney
12 Sun 6/25 11:00 AM 12A L/M WILDCATS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Christe, Phil Sobocinski, Scott LEWSIBORO LIGHTNING, 7-5
12 Sun 6/25 10:00 AM 12A NORWALK 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD game postponed by westlake
12 Sun 6/25 12:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD game postponed by westlake
12 Sun 6/25 2:30 PM 12A SOMERS RED STORM 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Nobil, Tom Doherty, Mike SOMERS RED STORM, 11-1
12 Sun 6/25 5:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Nobil, Tom BEDFORD HILLS KATONAH, 6-4
12 Sun 6/25 5:00 PM 12B NEW MILFORD REVOLUTION 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Frey, Ray Goodliffe, John NEW MILFORD REVOLUTION, 12-1
12 Sun 6/25 11:30 AM 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Torres, Greg Ferrari, Gary L/M TIGERS, 8-0
12 Sun 6/25 6:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Bozak, Ron Rouse, Bishop MAHOPAC, 12-2
12 Sun 6/25 8:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Rouse, Bishop Bozak, Ron NEW FAIRFIELD, 13-12
12 Sun 6/25 2:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Tremblay, George Christe, Phil PATTERSON PIRATES, 9-6
12 Sun 6/25 4:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Christe, Phil Tremblay, George BETHEL WILDCATS, 11-10
13 Sun 6/25 10:00 AM 13A TYA TIGERS 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Novick, Zachary Hopkins, Don TYA TIGERS, 12-2
13 Sun 6/25 12:00 PM 13A TYA TIGERS 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Novick, Zachary Hopkins, Don TYA TIGERS, 8-7
13 Sun 6/25 9:00 AM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A L/M TIGERS MAMARONECK HS Muller, John Suhre, R.J. ONE 7 INNING
13 Sun 6/25 11:00 AM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A L/M TIGERS MAMARONECK HS GAME POSTPONED
13 Sun 6/25 9:00 AM 13A SKD ACES 13A PROSWING PRIDE SELECT PORT CHESTER HS Spruck, Rich Steve Rosen PROSWING PRIDE SELECT, 5-1
13 Sun 6/25 11:00 AM 13A SKD ACES 13A PROSWING PRIDE SELECT PORT CHESTER HS Rosen, Steve Spruck, Rich PROSWING PRIDE SELECT, 12-5
13 Sun 6/25 6:00 PM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B BRIARCLIFF CROTON PEEKSKILL STADIUM Berry, Earl T. Council, Jim BRIARCLIFF CROTON, 10-3
13 Sun 6/25 8:00 PM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B BRIARCLIFF CROTON PEEKSKILL STADIUM Council, Jim Berry, Earl T. BRIARCLIFF CROTON, 6-2
13 Sun 6/25 9:00 AM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Nobil, Tom Avallone, Val NEW FAIRFIELD, 12-7
13 Sun 6/25 2:00 PM 13B L/M LIONS 13B HARRISON HARRISON HS Suhre, Bob Torres, Greg L/M LIONS, 7-4
13 Sun 6/25 2:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B YORKTOWN COYOTES RT 202 – YORKTOWN game postponed
14 Sun 6/25 7:00 PM 14B L/M WILDCATS 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Gurerro, Nelson Torres, Greg L/M WILCATS, 7-6
14 Sun 6/25 2:00 PM 14A SKD ACES 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS WALTER PANAS HS – CORTLANDT DeGrazia, Tom Avallone, Val FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 8-3
14 Sun 6/25 11:30 AM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Angelo, Jimmy Rosen, Mike NY COBRAS, 8-1
14 Sun 6/25 9;00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14A NY COBRAS WOODLANDS – YORKTOWN Rosen, Mike Angelo, Jimmy NY COBRAS, 2-0
14 Sun 6/25 10:00 AM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Rouse, Bishop Marturano, Rob game moving to 6/24
14 Sun 6/25 12:00 PM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Marturano, Rob Rouse, Bishop game moving to 6/24
14 Sun 6/25 11:00 AM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed
14 Sun 6/25 7:00 PM 14B HARRISON 14B CORTLANDT PANTHERS SILVER LAKE PK – W HARRISON Mills, Eddie Rinaldi, Mark CORTLANDT PANTHERS, 16-5
14 Sun 6/25 1:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B PATTERSON PIRATES REIS – SOMERS Pennacchia Jr, Dante Milanese, Frank PATTERSON PIRATES, 12-2
15 Sun 6/25 5:00 PM 15B SHRUB OAK STORM 15B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Rinaldi, Mark Mills, Eddie SHRUB OAK STORM, 3-1
15 Sun 6/25 4:00 PM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD Grant, David Marturano, Rob EAST YONKERS DEVILS, 9-4
15 Sun 6/25 2:00 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM game postponed
16 Sun 6/25 2:00 PM 16A BRONX WARRIORS 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Berry, Earl T. Tatnel, Art EAST COAST MAVS, 5-2
16 Sun 6/25 12:00 PM 16B YORKTOWN HUSKERS 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Rosen, Eric Dzeliak, Chris YORKTOWN HUSKERS, 6-3
16 Sun 6/25 10:00 AM 16A BRONX WARRIORS 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH game postponed
17 Sun 6/25 5:30 PM 17U OSSINING 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Dettmer, Fred Kohel, Mike SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 8-2
17 Sun 6/25 4:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U PUTNAM PATRIOTS NAVAJO – YORKTOWN Malanphy, Pat DeMarte, Vinnie CASTLE HILL COYOTES, 12-5
17 Sun 6/25 6:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U PUTNAM PATRIOTS NAVAJO – YORKTOWN DeMarte, Vinnie Malanphy, Pat CASTLE HILL COYOTES, 8-4
8 Mon 6/26 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U ARMONK IBM – ARMONK Gonzales, Emilio ARMONK BOBCATS, 11-8
8 Mon 6/26 6:00 PM 8U SOMERS RED STORM 8U CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD – VERPLANCK Council, Krystal SOMERS RED STORM, 9-5
8 Mon 6/26 6:00 PM 8U CORTLANDT PANTHERS 8U EAST FISHKILL LEETOWN – STORMVILLE McCarthy, Justin CORTLANDT PANTHERS, 6-5
8 Mon 6/26 6:00 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U HARRISON HITMEN PURCHASE ELEMENTARY SCHOOL Danisi, Dan OGRCC THUNDER RED, 13-6
8 Mon 6/26 6:00 PM 8U OGRCC THUNDER BLUE 8U L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER BLUE, 7-1
9 Mon 6/26 7:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Guerrero, Jeremy SHRUB OAK STORM, 11-1
9 Mon 6/26 6:00 PM 9B NEW CANAAN 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK O Connell, John NEW CANAAN, 11-4
9 Mon 6/26 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Gentile, Phil HOUSE OF SPORTS, 13-7
9 Mon 6/26 6:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie EAST FISHKILL STRIKERS, 9-8
9 Mon 6/26 6:15 PM 9B TYA BLUE 9B OGRCC THUNDER WHITE BYRAM SHORE – GREENWICH Liebersohn, Dan OGRCC THUNDER WHITE, 11-10
10 Mon 6/26 6:00 PM 10B EAST FISHKILL GREY 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT MacQuaid,Sean EAST FISHKILL, 17-1
10 Mon 6/26 6:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Frey, Ray EAST FISHKILL PATRIOTS, 13-8
10 Mon 6/26 6:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT game postponed
10 Mon 6/26 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Sobocinski, Scott L/M WILDCATS, 3-2
10 Mon 6/26 6:00 PM 10A ARMONK BOBCATS 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Rosen, Eric BEDFORD HILLS KATONAH, 6-4
10 Mon 6/26 6:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Reinke, Ryan BPR LIGHTNING, 12-8
10 Mon 6/26 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MT. KISCO Katz, Adam MT. PLEASANT WILDCATS, 10-4
10 Mon 6/26 6:00 PM 10B RYE BROOK 10B OGRCC THUNDER BLUE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Ramos, Julio OGRCC THUNDER BLUE, 24-12
10 Mon 6/26 6:00 PM 10B CROTON TIGERS 10B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Pennacchia Jr, Dante CROTON TIGERS, 12-1
11 Mon 6/26 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 11A OGRCC THUNDER BLUE OGRCC THUNDER BLUE, 11-9
11 Mon 6/26 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Novik, Mike Silver, Rich LARCHMONT MAMARONECK, 12-5
11 Mon 6/26 6:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Norberto, Larry Baez, David BERKSHIRE BRAVES, 13-9
11 Mon 6/26 8:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Sobocinski, Scott Canino,Tony NORTH SALEM LEWISBORO SILVER, 5-4
11 Mon 6/26 6:00 PM 11A NEWTOWN HAWKS 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Rodriquez, Raul Torres, Greg NEWTOWN HAWKS. 15-9
11 Mon 6/26 6:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11E TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Waldo, Stefan Heidanus, Randy HUDSON HITMEN, 13-2
11 Mon 6/26 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A YBNR NEW ROCHELLE HIGH SCHOOL Mebane, Scott Hoskins, Irwin YBNR, 9-2
12 Mon 6/26 6:00 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12B EASTCHESTER EAGLES WESTLAKE WILDCATS, 15-6
12 Mon 6/26 6:00 PM 12A NEW CANAAN RAMS 12A YORKTOWN REBELS APAR – YORKTOWN McCarthy, Robert Lapore, Rich YORKOWN REBELS, 13-7
12 Mon 6/26 6:00 PM 12B REDDING JR FALCONS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Goodliffe, John Barlock, John NEW MILFORD REVOLUTION, 11-1
12 Mon 6/26 6:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Doherty, Mike DeBello, Wayne SOMERS RED STORM, 6-5
12 Mon 6/26 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Vega, Dave Rouse, Bishop BPR LIGHTNING, 17-9
12 Mon 6/26 8:00 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Archacki, Bill Mooney, James SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 6-0
13 Mon 6/26 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B YORKTOWN COYOTES WOODLANDS – YORKTOWN Kohel, Mike Council, Jim YORKTOWN COYOTES, 6-5
13 Mon 6/26 5:45 PM 13A CORTLANDT PANTHERS 13A BEEKMAN IRON PIGS TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Tatnel, Art Peterson, Carl BEEKMAN IRON PIGS, 8-7
13 Mon 6/26 7:30 PM 13B L/M LIONS 13B BRIARCLIFF CROTON PEEKSKILL STADIUM Gurerro, Nelson Avallone, Val L/M LIONS, 8-0
13 Mon 6/26 6:00 PM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Ferrari, Gary Ramirez, Dan WESTLAKE WILDCATS, 15-6
13 Mon 6/26 6:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS game postponed by wp hnr noted
14 Mon 6/26 8:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Vece, Ron Berry, Earl T. BEDFORD HILLS KATONAH, 4-3
14 Mon 6/26 6:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A PACOY WAR MEMORIAL – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim PACOY, 9-4
15 Mon 6/26 6:00 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15A WESTCHESTER COBRAS COUNTRY DAY SCHOOL – GREENWICH Spruck, Rich Peeden, Harry WESTCHESTER COBRAS, 5-4
15 Mon 6/26 8:15 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Angelo, Jimmy Salumn, Joe MAHOPAC INDIANS, 9-1
16 Mon 6/26 6:00 PM 16A KENT WHITE SOX 16A NEW YORK BLUE SOX STEPINAC HS Fountain, Bill Rinaldi, Mark NEW YORK BLUE SOX, 1-0
8 Tue 6/27 6:30 PM 8U ARMONK 8U NEW CANAAN GAMBLE – NEW CANAAN Burr, Russ NEW CANAAN, 7-6
8 Tue 6/27 6:00 PM 8U OSSINING 8U SHRUB OAK BLUE LONDON WOODS – SOAC O Connell, John SHRUB OAK BLUE, 13-1
8 Tue 6/27 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD – VERPLANCK Naley, Lucas CORTLANDT NATIONALS, 9-8
8 Tue 6/27 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Council, Krystal HARRISON, 15-6
8 Tue 6/27 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Guerrero, Jeremy YORKTOWN FORCE, 11-4
8 Tue 6/27 6:15 PM 8U NEW CASTLE QUAKERS 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Gonzales, Emilio NEW CASTLE QUAKERS, 12-3
9 Tue 6/27 6:00 PM 9A L/M TIGERS 9A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Gentile, Phil L/M TIGERS, 11-0
9 Tue 6/27 5:30 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A MAHOPAC AMERICAN LEGACY – YORKTOWN Hunt, John YORKTOWN LIGHTNING, 15-1
9 Tue 6/27 6:00 PM 9A BRIARCLIFF 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Katz, Adam SOMERS RED STORM, 8-1
9 Tue 6/27 6:00 PM 9B AYYA 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK Marinaccio, Joe ARMONK, 11-3
9 Tue 6/27 6:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL Goodliffe, John BETHEL BOMBERS, 15-2
9 Tue 6/27 6:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC NATIONAL,3-1
9 Tue 6/27 6:00 PM 9B OSSINING 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO game postponed by ossining
9 Tue 6/27 6:15 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B MT. PLEASANT WILDCATS HAWTHORNE ELEMENTARY Danisi, Dan OGRCC THUNDER WHITE, 12-5
9 Tue 6/27 6:15 PM 9B WOODLEAN 9B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Ramos, Julio OGRCC THUNDER BLUE, 28-0
9 Tue 6/27 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA Maliarakis, Peter NEW CASTLE, 12-2
10 Tue 6/27 6:00 PM 10A LEWISBORO LIGHTNING 10A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Reinke, Ryan BPR LIGHTNING, 10-9
10 Tue 6/27 6:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Voelkel, Andrew TYA TIGERS 10a, 13-9
10 Tue 6/27 6:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS game postponed
10 Tue 6/27 6:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL – KENT Frey, Ray game postponed – field unplayable
10 Tue 6/27 6:00 PM 10B SOMERS RED STORM 10B PUTNAM VALLEY MINERS game postponed by put val
10 Tue 6/27 6:30 PM 10B SOMERS RED STORM 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS DeChristopher, Dixie SHRUB OAK STORM, 21-8
11 Tue 6/27 6:30 PM 11E HUDSON HITMEN 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK time pushed to 6:30pm
11 Tue 6/27 6:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A OGRCC THUNDER BLUE PEMBERWICK – GREENWICH Suhre, R.J. HARRISON, 7-5
11 Tue 6/27 6:00 PM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A RYE BROOK BLIND BROOK HS – RYE BROOK Avallone, Val Novik, Mike RYE BROOK, 16-12
11 Tue 6/27 6:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game is 6/26
11 Tue 6/27 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Dratch, Mike Joseph, Gregory ARMONK BOBCATS, 12-5
11 Tue 6/27 6:00 PM 11B N SALEM LEWISBORO BLACK 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John Reynosa, Pedro BRIARCLIFF, 7-3
11 Tue 6/27 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) VE MACY – ARDSLEY game is moved to 6/28
11 Tue 6/27 8:00 PM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Saumell, Bob EAST FISHKILL PATRIOTS, 8-6
11 Tue 6/27 6:00 PM 11B BREWSTER BRIGADE 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Christe, Phil Catalano, TC PATTERSON PIRATES, 9-7
11 Tue 6/27 6:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Blanar, Ray Thorne, Jim SOMERS RED STORM, 5-3
11 Tue 6/27 6:00 PM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B YORKTOWN BANDITS APAR – YORKTOWN Fox, Dennis Matranga, Joe CORTLANDT PANTHERS, 5-2
12 Tue 6/27 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Norberto, Larry Spruck, Chuck BPR LIGHTNING, 14-4
12 Tue 6/27 8:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY game postponed by danbury
12 Tue 6/27 6:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A EAST COAST CLIPPERS KENNEDY CATHOLIC – SOMERS game postponed
12 Tue 6/27 7:30 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Earle, Robert Pagan, John YORKTOWN REBELS, 11-1
12 Tue 6/27 6:00 PM 12B NEW MILFORD REVOLUTION 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Canino,Tony Doherty, Mike
12 Tue 6/27 8:00 PM 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Rosen, Mike McCarthy, Justin BEDFORD HILLS KATONAH, 10-0
12 Tue 6/27 6:00 PM 12B REDDING JR FALCONS 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Ramirez, Dan Archacki, Bill REDDING JR FALCONS, 13-7
12 Tue 6/27 6:00 PM 12B BRYN MAWR 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH Torres, Greg Cawsey, Bill OGRCC THUNDER RED, 9-7
12 Tue 6/27 6:00 PM 12B L/M TIGERS 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Cicatelli, Gary Matavalage, Mark PLEASANTVILLE, 12-10
12 Tue 6/27 6:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B SOMERS NATIONALS VAN TASSELL – SOMERS Harry Leak Tremblay, George SOMERS NATIONALS, 5-4
13 Tue 6/27 6:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS game postponed – moving to 7/7
13 Tue 6/27 5:45 PM 13B PUTNAM VALLEY 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Nobil, Tom Baez, David EAST COAST MAVS, 17-2
13 Tue 6/27 6:00 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B HARRISON HARRISON HS Rosen, Eric Suarino, Chris HOUSE OF SPORTS ACES, 13-2
13 Tue 6/27 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Vega, Dave Rouse, Bishop NEW FAIRFIELD REBELS, 6-3
14 Tue 6/27 6:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY West Jr., Foster Berry, Earl T. SLEEPY HOLLOW, 11-1
14 Tue 6/27 5:45 PM 14A SKD ACES 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS McCarthy, Justin Rosen, Mike BEDFORD HILLS KATONAH, 4-3
14 Tue 6/27 6:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Mike Barrone Miceli, Rob FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 8-5
14 Tue 6/27 6:00 PM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A PACOY WAR MEMORIAL – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim PACOY, 8-7
14 Tue 6/27 7:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B ARMONK BOBCATS REIS – SOMERS Paonessa, Phil Milanese, Frank ARMONK BOBCATS, 14-4
14 Tue 6/27 7:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B CORTLANDT PANTHERS DUTCHESS STADIUM Estony, Estony Palumbo, Frank MAHOPAC INDIANS, 10-0
14 Tue 6/27 6:00 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Bozak, Ron Marturano, Rob PATTERSON PIRATES, 9-4
14 Tue 6/27 6:00 PM 14A NY COBRAS 14B L/M WILDCATS RYE NECK HS Ingram, Tyrell Rodriquez, Raul NY COBRAS, 9-5
15 Tue 6/27 6:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Palumbo, Frank George LaFrancie NORTH SALEM TIGERS, 10-2
15 Tue 6/27 6:00 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Vece, Ron Barlock, John DUTCHESS TIGERS, 11-3
15 Tue 6/27 6:00 PM 15B SHRUB OAK STORM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Muller, John Kohel, Mike SLEEPY HOLLOW, 7-5
16 Tue 6/27 8:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Dettmer, Fred Gurerro, Nelson ARMONK BOBCATS, 10-3
16 Tue 6/27 5:45 PM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16A HARDBALL EDGEMONT HS – SCARSDALE Fountain, Bill Council, Jim HARDBALL, 4-2
17 Tue 6/27 6:00 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U OSSINING RYDER PARK – OSSINING DeMarte, Vinnie derek Moccia SLLEPY HOLLOW, 5-2
17 Tue 6/27 6:00 PM 17U WP HIT-N-RUN 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Deponto, Rich Malanphy, Pat WP HIT-N-RUN, 10-4
8 Wed 6/28 6:15 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U OGRCC THUNDER BLUE BYRAM SHORE – GREENWICH Mayo, Sean SHRUB OAK BLUE, 19-5
8 Wed 6/28 6:15 PM 8U NEW CASTLE QUAKERS 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Marinaccio, Joe NEW CASTLE QUAKERS, 8-3
8 Wed 6/28 6:00 PM 8U EAST FISHKILL 8U NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Tremblay, George NEW FAIRFIELD REBELS, 3-2
8 Wed 6/28 6:00 PM 8U CORTLANDT PANTHERS 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Frey, Ray PAWLING TIGERS, 11-3
8 Wed 6/28 6:15 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Gonzales, Emilio OGRCC THUNDER RED, 11-2
8 Wed 6/28 6:00 PM 8U SOMERS RED STORM 8U SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Council, Krystal SHRUB OAK STORM, 10-2
8 Wed 6/28 6:15 PM 8U L/M TIGERS 8U ARMONK TOWN HALL – ARMONK Santamorena, Alex L/M TIGERS, 9-7
9 Wed 6/28 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO MacQuaid,Sean MT. KISCO CHIEFS, 14-10
9 Wed 6/28 6:00 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION Estony, Estony EAST FISHKILL PATRIOTS, 11-5
9 Wed 6/28 6:00 PM 9A SOMERS RED STORM 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC West Jr., Foster SOMERS RED STORM, 7-5
9 Wed 6/28 6:00 PM 9A BPR LIGHTNING 9A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Reinke, Ryan WP HIT-N-RUN, 7-2
9 Wed 6/28 6:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Spruck, Chuck TYA TIGERS ORANGE, 14-4
9 Wed 6/28 6:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Pennacchia Jr, Dante EAST FISHKILL PATRIOTS, 13-1
9 Wed 6/28 6:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Catalano, TC EAST F ISHKILL STRIKERS, 4-2
9 Wed 6/28 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Paris, Peter NEW CANAN, 8-5
10 Wed 6/28 6:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Goodliffe, John CORTLANDT PANTHERS, 9-8
10 Wed 6/28 6:30 PM 10A NEW CANAAN 10A GREENWICH LIGHTNING NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Ramos, Julio GREENWICH LIGHTNING, 7-4
10 Wed 6/28 6:00 PM 10A EAST COAST MAVS 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Mooney, James EAST COAST MAVS, 10-6
10 Wed 6/28 6:00 PM 10B OSSINING 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Earle, Robert BEDFORD HILLS KATONAH, 5-1
10 Wed 6/28 6:00 PM 10B MOUNT KISCO CHIEFS 10B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Maliarakis, Peter MT. KISCO CHIEFS, 16-8
10 Wed 6/28 6:30 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Nowinski, John SHRUB OAK STORM, 16-1
11 Wed 6/28 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) VE MACY – ARDSLEY Velasquez, Ezra HOUSE OF SPORTS, 13-5
11 Wed 6/28 6:00 PM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E NEW CANAAN SAXE SCHOOL – NEW CANAAN NEW CANAAN, 23-1
11 Wed 6/28 6:00 PM 11E TYA TIGERS 11E NORWALK BLUES FOX RUN – NORWALK NORWALK BLUES, 7-6
11 Wed 6/28 5:45 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH game postponed by ogrcc
11 Wed 6/28 6:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) 11A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Moeller, Matt HOUSE OF SPORTS (BLACK), 13-11
11 Wed 6/28 6:00 PM 11A NEWTOWN HAWKS 11A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan Harry Leak NEWTOWN HAWKS, 15-3
11 Wed 6/28 6:00 PM 11A BEDFORD HILLS KATONAH 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Dratch, Mike YORKTOWN, 10-4
11 Wed 6/28 6:00 PM 11B NEW FAIRFIELD REBELS 11B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Vega, Dave Montalvo Chris BROOKFIELD BEARCATS, 6-4
11 Wed 6/28 6:00 PM 11B TYA BLUE 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hoskins, Irwin Mebane, Scott BRYN MAWR BULLDOGS, 12-2
11 Wed 6/28 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY 11B EAST FISHKILL PATRIOTS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie Barlock, John EAST F ISHKILL PATRIOTS, 5-0
11 Wed 6/28 6:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11A WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER HS Heidanus, Randy HUDSON HITMEN, 21-11
12 Wed 6/28 7:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT Peterson, Carl Max Peterson PATTERSON PIRATES, 3-2
12 Wed 6/28 7:30 PM 12A NEW MILFORD REGULATORS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Baez, David Bozak, Ron LEWISBORO LIGHTNING, 5-3
12 Wed 6/28 7:00 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A NEW CITY GENERALS LAKE NANUET PARK NEW CITY GENERALS, 6-0
12 Wed 6/28 5:45 PM 12A NEW CANAAN RAMS 12A NORWALK DEVINE FIELD – NORWALK NORWALK, 7-0
12 Wed 6/28 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Christe, Phil Saumell, Bob BPR LIGHTNING, 10-0
12 Wed 6/28 6:00 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Gannon, Brian Nobil, Tom BEDFORD HILLS KATONAH, 9-4
13 Wed 6/28 5:45 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Rosen, Eric Rosen, Mike SKD ACES & EAST COAST CLIPPERS TIE 2-2
13 Wed 6/28 6:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim BRYN MAWR BULLDOGS, 14-4
13 Wed 6/28 6:00 PM 13A PROSWING PRIDE SELECT 13B L/M LIONS FLINT – LARCHMONT Barresi, Tony Ferrari, Gary SCRIMMAGE
13 Wed 6/28 6:00 PM 13A TYA TIGERS 13A L/M TIGERS RYE NECK HS Deponto, Rich Ingram, Tyrell L/M TIGERS, 9-6
13 Wed 6/28 6:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC DeMarte, Vinnie Malanphy, Pat BEDFORD HILLS KATONAH , 7-6
13 Wed 6/28 6:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Grant, David Marturano, Rob YORKTOWN COYOTES, 9-2
14 Wed 6/28 5:45 PM 14A NY COBRAS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS game postponed
14 Wed 6/28 6:00 PM 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER Torres, Greg Muller, John TIE, 5-5
14 Wed 6/28 6:00 PM 14A CORTLANDT NATIONALS 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Avallone, Val Fox, Dennis YORKTOWN THUNDER, 6-3
14 Wed 6/28 8:15 PM 14A BAT SILVERBACKS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Malanphy, Pat DeMarte, Vinnie MAHOPAC INDIANS, 8-4
14 Wed 6/28 6:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER HS Peeden, Harry Cawsey, Bill SLEEPY HOLLOW, 18-5
15 Wed 6/28 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Kohel, Mike Matavalage, Mark HOUSE OF SPORTS ACES, 11-9
15 Wed 6/28 6:00 PM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B HARRISON HARRISON HS Berry, Earl T. Derek Moccia EAST YONKERS DEVILS, 8-4
15 Wed 6/28 6:00 PM 15B MAHOPAC INDIANS 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Milanese, Frank Norberto, Larry MAHOPAC INDIANS, 5-2
16 Wed 6/28 6:00 PM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Pompa, Don Fennelle, Pat WESTCHESTER ACADEMY, 14-8
16 Wed 6/28 5:45 PM 16A HARDBALL 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Novick, Zachary Silver, Rich HARDBALL, 16-6
16 Wed 6/28 7:00 PM 16A KENT WHITE SOX 16B NEWTOWN RIVER CATS HIGH MEADOW FIELD – NEWTOWN Douglass, Paul KENT WHITE SOX, 5-3
16 Wed 6/28 6:00 PM 16B GREENWICH CARDINALS 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS Matranga, Joe McCarthy, Justin GREENWICH CARDINALS, 4-1
17 Wed 6/28 5:45 PM 17U SOMERS RED STORM 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Vece, Ron Salumn, Joe EAST COAST MAVS, 4-2
8 Thu 6/29 6:00 PM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Hertz, Jake PUTNAM VALLEY MINERS, 15-5
8 Thu 6/29 6:00 PM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Reynosa, Pedro PORT CHESTER PIRATES, 11-9
8 Thu 6/29 6:15 PM 8U L/M TIGERS 8U OGRCC THUNDER BLUE COS COB ELEMENTARY SCHOOL ronaghan jeff L/M TIGERS, 12-4
8 Thu 6/29 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U OGRCC THUNDER RED BYRAM SHORE – GREENWICH Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER RED, 6-5
8 Thu 6/29 6:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U YORKTOWN FORCE LEGACY – YORKTOWN Council, Krystal SHRUB OAK BLUE, 17-4
8 Thu 6/29 6:15 PM 8U NEW CASTLE QUAKERS 8U YORKTOWN KNIGHTS APAR – YORKTOWN Guerrero, Jeremy NEW CASTLE QUAKERS, 18-6
9 Thu 6/29 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Ramirez, Dan L/M TIGERS, 8-6
9 Thu 6/29 6:00 PM 9A BRIARCLIFF 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA Novick, Zachary BRIARCLIFF, 6-0
9 Thu 6/29 6:00 PM 9A EAST FISHKILL PATRIOTS 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT game postponed by cortlandt
9 Thu 6/29 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Capper, Joey OGRCC THUNDER WHITE, AYYA TIE, 7-7
9 Thu 6/29 6:00 PM 9B TYA BLUE 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Gonzales, Emilio TYA BLUE, 12-8
9 Thu 6/29 6:00 PM 9B EAST FISHKILL PATRIOTS 9B MAHOPAC NATIONAL AUSTIN ROAD – MAHOPAC Frey, Ray EAST FISHKILL PATRIOTS, 11-1
9 Thu 6/29 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B MT. PLEASANT WILDCATS HAWTHORNE ELEMENTARY Danisi, Dan OGRCC THUNDER RED, 18-4
9 Thu 6/29 6:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B OGRCC THUNDER BLUE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Mayo, Sean OGRCC THUNDER BLUE, 13-1
9 Thu 6/29 6:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Marinaccio, Joe SHRUB OAK STORM, 12-1
10 Thu 6/29 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER game postponed by port chester – tournament
10 Thu 6/29 6:00 PM 10B CORTLANDT NATIONAL 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Catalano, TC BREWSTER BEARS, 10-0
10 Thu 6/29 6:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Ramos, Julio WOODLEAN WARRIORS, 11-7
10 Thu 6/29 6:00 PM 10B DC WOLVERINES 10B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS McCarthy, Justin DC WOLVERINES, 18-5
11 Thu 6/29 6:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT game postponed by cortlandt
11 Thu 6/29 6:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A OSSINING NELSON – OSSINING Velasquez, Ezra Archacki, Bill BERKSHIRE BRAVES, 8-6
11 Thu 6/29 6:00 PM 11E NEW CANAAN 11E TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Silver, Rich NEW CANAAN, 11-5
11 Thu 6/29 6:30 PM 11A OGRCC THUNDER RED 11A YBNR NEW ROCHELLE HS Heidanus, Randy Hoskins, Irwin YBNR, 16-5
11 Thu 6/29 6:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Novik, Mike Leak, Harry HOUSE OF SPORTS (ORANGE), 18-1
11 Thu 6/29 5:45 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING game postponed by hit-n-run
11 Thu 6/29 6:00 PM 11B NEW FAIRFIELD REBELS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Estony, Estony Palladino, Howie MAHOPAC INDIANS, 9-1
11 Thu 6/29 6:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Paonessa, Phil Baez, David BRYN MAWR BULLDOGS, 8-4
11 Thu 6/29 6:00 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Gonda, George Matalavage, Michael PATTERSON PIRATES, 11-8
11 Thu 6/29 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Doherty, Mike Tremblay, George KENSICO VIKINGS, 17-7
11 Thu 6/29 6:30 PM 11E HUDSON HITMEN 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Torres, Greg Gasparre, Mike WP HIT-N-RUN, 9-4
12 Thu 6/29 7:00 PM 12B NEW MILFORD REVOLUTION 12A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT game postponed by new milford due to states
12 Thu 6/29 6:00 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK game postponed by westlake due to LL tourney
12 Thu 6/29 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Spruck, Chuck Waldo, Stefan L/M WILDCATS, 9-8
12 Thu 6/29 8:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Baez, David Paonessa, Phil LEWISBORO LIGHTNING, 5-4
12 Thu 6/29 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Sobocinski, Scott Reinke, Ryan BPR LIGHTNING, 15-5
12 Thu 6/29 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B L/M TIGERS BANKSVILLE – GREENWICH Emond, Rich Peterson, Carl OGRCC THUNDER RED, 6-4
12 Thu 6/29 6:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B MOUNT KISCO CHIEFS FOX PARK – MT KISCO Fox, Dennis Rodriquez, Raul game postponed by eastchester
12 Thu 6/29 6:00 PM 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Earle, Robert Barresi, Tony PLEASANTVILLE PANTHERS, 8-4
12 Thu 6/29 6:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Pagan, John SOMERS NATIONALS, 8-2
13 Thu 6/29 6:00 PM 13B ROCKLAND ELITE WHITE 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Matranga, Joe Avallone, Val CORTLANDT NATIONALS, 8-1
13 Thu 6/29 6:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Diekman, Ross Barone, Michael WESTCHESTER CARDINALS, 14-4
13 Thu 6/29 6:00 PM 13B PUTNAM VALLEY 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Barlock, John Christe, Phil BEDFORD HILLS KATONAH, 15-5
13 Thu 6/29 5:45 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Nobil, Tom Tatnel, Art EAST COAST MAVS, 8-0
13 Thu 6/29 5:45 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B GREENWICH CARDINALS JULIAN CURTISS – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill NEW CANAAN, 5-4
13 Thu 6/29 6:00 PM 13B HARRISON 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Suhre, R.J. Joseph, Gregory
14 Thu 6/29 6:00 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A PACOY SULLIVAN OVAL – YONKERS Ferrari, Gary Dettmer, Fred PATTERSON PIRATES, 10-6
14 Thu 6/29 6:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT field issues – game postponed
14 Thu 6/29 8:00 PM 14A WESTCHESTER NAVY 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Christe, Phil Barlock, John WESTCHESTER NAVY, 6-2
14 Thu 6/29 8:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Council, Jim Deponto, Rich ARMONK, 8-5
14 Thu 6/29 6:00 PM 14A NY COBRAS 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Cicatelli, Gary Berry, Earl T. NY COBRAS, 8-0
14 Thu 6/29 5:45 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Saumell, Bob Marturano, Rob EAST COAST MAVS, 3-0
14 Thu 6/29 6;00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14B L/M WILDCATS MAMARONECK HS Suhre, Bob Muller, John L/M WILDCATS, 8-5
15 Thu 6/29 6:00 PM 15A SKD ACES 15A WESTCHESTER COBRAS FOX VALLEY – KATONAH Grant, David Pennacchia Jr, Dante SKD ACES, 1-0
15 Thu 6/29 6:00 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Pompa, Don Kohel, Mike SHRUB OAK STORM, 14-4
16 Thu 6/29 6:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Rosen, Steve Mills, Eddie SHRUB OAK STORM, 8-7
16 Thu 6/29 5:45 PM 16A HARDBALL 16B NEWTOWN RIVER CATS NEWTOWN HS Fennelle, Pat Malanphy, Pat HARDBALL, 16-0
16 Thu 6/29 6:00 PM 16A KENT WHITE SOX 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS game is 6/30 noted
17 Thu 6/29 6:00 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Rosen, Eric Vece, Ron SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 2-0
17 Thu 6/29 6:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Rosen, Mike Fountain, Bill WP HIT-N-RUN, 7-6
8 Fri 6/30 6:00 PM 8U RYE BROOK 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Gonzales, Emilio RYE BROOK, 12-8
8 Fri 6/30 6:00 PM 8U SOMERS RED STORM 8U EAST FISHKILL LEETOWN – STORMVILLE Barlock, John
8 Fri 6/30 6:00 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U ARMONK TOWN HALL – ARMONK Danisi, Dan OGRCC THUNDER RED, 15-2
9 Fri 6/30 6:00 PM 9A L/M WILDCATS 9A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Ruggierio, Dan game postponed
10 Fri 6/30 8:00 PM 10B CORTLANDT NATIONAL 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Johnson, Jesse BEDFORD HILL KATONAH, 10-0
10 Fri 6/30 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Frey, Ray L/M WILDCATS, 9-2
10 Fri 6/30 5:30 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Ingram, Tyrell CORTLANDT PANTHERS, 17-0
10 Fri 6/30 6:00 PM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Spruck, Chuck ARMONK BOBCATS, 9-3
10 Fri 6/30 6:30 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed by putnam valley miners
10 Fri 6/30 6:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS – CROTON game postponed by lagrange noted
10 Fri 6/30 8:30 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS – CROTON
10 Fri 6/30 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD – BRONX Ramos, Julio MT. PLEASANT, 5-3
11 Fri 6/30 6:00 PM 11B ARMONK BOBCATS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Pennacchia Jr, Dante new added
11 Fri 6/30 6:00 PM OPEN 11A OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH
11 Fri 6/30 6:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER HS Novik, Mike Mebane, Scott SOMERS RED STORM, 12-0
11 Fri 6/30 6:15 PM 11A PORT CHESTER PIRATES 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Hoskins, Irwin Heidanus, Randy PORT CHESTER, 9-8
11 Fri 6/30 6:00 PM 11B TYA BLUE 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY Voelkel, Andrew Moeller, Matt HOUSE OF SPORTS, 17-5
11 Fri 6/30 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Rodriquez, Raul Ramirez, Dan KENSICO VIKINGS, 4-3
11 Fri 6/30 6:00 PM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Tremblay, George Saumell, Bob GAME WAS POSTPONED DUE TO WEATHER
11 Fri 6/30 6:00 PM 11B BREWSTER BRIGADE 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Sobocinski, Scott Burke, J.R. BREWSTER, 1-0
11 Fri 6/30 8:00 PM 11B BREWSTER BRIGADE 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Burke, J.R. Sobocinski, Scott
11 Fri 6/30 6:30 PM 11A NEWTOWN HAWKS 11A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT Catalano, TC Avallone, Val new
12 Fri 6/30 6:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Matalavage, Michael Matavalage, Mark ARMONK BOBCATS, 5-4
12 Fri 6/30 7:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT game postponed by bethel
12 Fri 6/30 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Deponto, Rich Norberto, Larry BAT SILVERBACKS, 8-1
12 Fri 6/30 8:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD – SCARSDALE game postponed by eastchester
12 Fri 6/30 6:00 PM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Spruck, Rich Gonda, George PLEASANTVILLE PANTHERS, 10-0
12 Fri 6/30 6:00 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Angelo, Jimmy Harry Leak game postponed due to weather
13 Fri 6/30 6:00 PM 13B OSSINING 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Peterson, Carl Thorne, Jim new added
13 Fri 6/30 5:45 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A CORTLANDT PANTHERS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed by cortlandt panthers on 6/27
13 Fri 6/30 8:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Dettmer, Fred Barresi, Tony GREENWICH CARDINALS, 11-8
13 Fri 6/30 6:00 PM 13B BRIARCLIFF CROTON 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed by house of sports
14 Fri 6/30 6:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING game postponed by silverbacks
14 Fri 6/30 5:45 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Salumn, Joe Marturano, Rob
14 Fri 6/30 6:00 PM 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Kohel, Mike DeGrazia, Tom game postponed – weather
14 Fri 6/30 7:30 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B CORTLANDT PANTHERS WALTER PANAS HS – CORTLANDT Rosen, Steve Sabo, Jim game postponed – weather
14 Fri 6/30 6:00 PM 14A NY COBRAS 14B HARRISON HARRISON HS Torres, Greg Muller, John NY COBRAS, 3-1
14 Fri 6/30 5:45 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B PUTNAM VALLEY PRIDE PUTNAM VALLEY HS game postponed by westchester academy
15 Fri 6/30 6:00 PM 15A SKD ACES 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS game postponed by skd aces
15 Fri 6/30 5:45 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Deluise, Lou McDaniel, Jim NEW MILFORD, 7-4
15 Fri 6/30 8:30 PM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Shanahan, Brian Nobil, Tom
16 Fri 6/30 6:00 PM 16B ARMONK BOBCATS 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Cawsey, Bill Rosen, Eric GREENWICH CARDINALS, 2-0
16 Fri 6/30 6:00 PM 16A KENT WHITE SOX 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS McCarthy, Justin Pompa, Don game postponed – weather
17 Fri 6/30 6:00 PM 17U OSSINING 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Tatnel, Art Malanphy, Pat
17 Fri 6/30 7:00 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS DeMarte, Vinnie Berry, Earl T.
8 Sat 7/1 10:00 AM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Reynosa, Kevin CORTLANDT PANTHERS, 12-5
8 Sat 7/1 10:00 AM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Johnson, Jesse PAWLING TIGERS, 13-1
8 Sat 7/1 10:00 AM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Grimes, James PUTNUM VALLEY, 4-2
9 Sat 7/1 10:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B OGRCC THUNDER WHITE LOUGHLIN – GREENWICH Mayo, Sean OGRCC THUNDER WHITE, 24-3
9 Sat 7/1 9:00 AM 9A BRIARCLIFF 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Pennacchia Jr, Dante BPR LIGHTNING, 2-1
9 Sat 7/1 11:00 AM 9A BRIARCLIFF 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Pennacchia Jr, Dante BRIARCLIFF, 9-2
9 Sat 7/1 11:15 AM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Tremblay, George MAHOPAC, 12-9
9 Sat 7/1 4:30 PM 9A L/M TIGERS 9A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Kabatchnick, Andrew L/M TIGERS, 8-4
9 Sat 7/1 9:00 AM 9B N SALEM LEWISBORO 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Goodliffe, John KENT WHITE SOX, 11-9
9 Sat 7/1 11:00 AM 9B N SALEM LEWISBORO 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Goodliffe, John N SALEM LEWISBORO, 10-9
9 Sat 7/1 1:30 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Tremblay, George
9 Sat 7/1 3:00 PM 9B NEW CANAAN 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Danisi, Dan NEW CANAAN, 22-5
9 Sat 7/1 1:00 PM 9B BETHEL BOMBERS 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD Paonessa, Phil BETHEL BOMBERS, 7-2
9 Sat 7/1 9:00 AM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING game postponed by ossining
9 Sat 7/1 2:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Liebersohn, Dan OGRCC THUNDER RED, 12-4
10 Sat 7/1 11:30 AM 10A L/M WILDCATS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Kabatchnick, Andrew L/M WILDCATS, 4-1
10 Sat 7/1 2:00 PM 10A L/M TIGERS 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Kabatchnick, Andrew L/M TIGERS, 5-3
10 Sat 7/1 11:00 AM 10A TYA TIGERS 10A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN game cancelled by new canaan – states
10 Sat 7/1 9:00 AM 10A BPR LIGHTNING 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER game postponed by port chester
10 Sat 7/1 11:30 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Ruggierio, Dan BRYN MAWR BULLDOGS, 9-4
10 Sat 7/1 10:00 AM 10B DC WOLVERINES 10B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC Marinaccio, Joe DC WOLVERINES, 4-0
11 Sat 7/1 11:00 AM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11E DANBURY HATTERS APAR – YORKTOWN DANBURY HATTERS, 10-3
11 Sat 7/1 11:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY West Jr., Foster Cicatelli, Gary HOUSE OF SPORTS (BLACK), 9-8
11 Sat 7/1 7:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE Matalavage, Michael Archacki, Bill game postponed due to weather
11 Sat 7/1 12:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) VE MACY – ARDSLEY game postponed by bryn mawr
11 Sat 7/1 7:30 PM 11A NEWTOWN HAWKS 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS GAME POSTPONED DUE TO WEATHER
11 Sat 7/1 9:00 AM 11A WESTLAKE WILDCATS 11A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL GAME POSTPONED BY PORT CHESTER
11 Sat 7/1 1:00 PM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL GAME POSTPONED BY NEW MILFORD
11 Sat 7/1 9:00 AM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Fox, Dennis Filmer, Jim MAHOPAC INDIANS, 11-5
11 Sat 7/1 10:00 AM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Pagan, John Spruck, Chuck WESTCHESTER ELITE FALCONS, 5-1
11 Sat 7/1 12:00 PM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Spruck, Chuck Pagan, John WESTCHESTER ELITE FALCONS, 8-4
11 Sat 7/1 10:00 AM 11B TYA BLUE 12B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Ferrari, Gary Joseph, Gregory
12 Sat 7/1 9:00 AM 12A NEW CANAAN RAMS 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Rinaldi, Mark Kelly, Kevin L/M WILDCATS, 10-2
12 Sat 7/1 11:00 AM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed by brookfield
12 Sat 7/1 4:00 PM 12B L/M TIGERS 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS game postponed by AYYA
12 Sat 7/1 1:00 PM 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Nowinski, John Matavalage, Mark BRIARCLIFF, 15-0
12 Sat 7/1 8:00 PM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC game postponed due to weather
12 Sat 7/1 3:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Burr, Russ paul douglas BAT SILVERBACKS, 12-2
12 Sat 7/1 5:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING paul Douglas Burr, Russ REDDING JR FALCONS, 9-5
12 Sat 7/1 11:00 AM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Angelo, Jimmy Avallone, Val EAST COAST CLIPPERS, 12-8
12 Sat 7/1 1:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Angelo, Jimmy Avallone, Val EAST COAST CLIPPERS, 2-1
13 Sat 7/1 9:00 AM 13B WESTLAKE WILDCATS 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Suhre, Bob Caruso, Dave WESTLAKE WILDCATS, 5-4
13 Sat 7/1 5:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Malanphy, Pat Rouse, Bishop new added
13 Sat 7/1 4:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed due to weather
13 Sat 7/1 9:30 AM 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Ingram, Tyrell Hoskins, Irwin TYA TIGERS, 7-0
13 Sat 7/1 11:30 AM 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Hoskins, Irwin Ingram, Tyrell TYA TIGERS, 5-3
13 Sat 7/1 9:00 AM 13B HARRISON 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Muller, John Cawsey, Bill L/M LIONS, 8-7
13 Sat 7/1 2:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Rouse, Bishop Malanphy, Pat
13 Sat 7/1 4:00 PM 13B HV THUNDER 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Novick, Zachary Kohel, Mike HV THUNDER, 6-2
13 Sat 7/1 4:00 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD now a single game at 5:30pm noted
13 Sat 7/1 5:30 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Velasquez, Ezra Earle, Robert now a single game at 5:30pm noted
14 Sat 7/1 2:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Felber, Russ Palmer, Levante CORTLANDT PANTHERS, 2-1
14 Sat 7/1 4:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Palmer, Levante Felber, Russ CORTLANDT PANTHERS, 2-1
14 Sat 7/1 11:00 AM 14A CORTLANDT NATIONALS 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER – NEW MILFORD Rouse, Bishop Malanphy, Pat NEW MILFORD RIVERHAWKS, 6-5
14 Sat 7/1 4:00 PM 14A PACOY 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Deponto, Rich Council, Jim WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 13-7
14 Sat 7/1 9:30 AM 14A PACOY 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER game postponed by westchester academy
14 Sat 7/1 12:00 PM 14A PACOY 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER game postponed by westchester academy
14 Sat 7/1 9:00 AM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14A BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed
14 Sat 7/1 11:00 AM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14A BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed
14 Sat 7/1 2:00 PM 14B SLEEPY HOLLOW 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Tatnel, Art Shanahan, Brian
15 Sat 7/1 5:30 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Angelo, Jimmy DeMarte, Vinnie
15 Sat 7/1 5:00 PM 15B NORTH SALEM TIGERS 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD game postponed due to weather
16 Sat 7/1 3:00 PM 16B GREENWICH CARDINALS 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS game postponed by shrub oak
16 Sat 7/1 5:00 PM 16B GREENWICH CARDINALS 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS game postponed by shrub oak
16 Sat 7/1 2:00 PM 16B ARMONK BOBCATS 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Kelly, Kevin Spruck, Rich ARMONK BOBCATS, 5-4
16 Sat 7/1 4:00 PM 16B ARMONK BOBCATS 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Kelly, Kevin Spruck, Rich ARMONK BOBCATS, 2-1
16 Sat 7/1 10:00 AM 16A HARDBALL 16A BRONX WARRIORS RANDALLS ISLAND – #46 Baker, Calvin Moccia, Derek HARDBALL, 6-3
17 Sat 7/1 6:00 PM 17U OSSINING 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Berry, Earl T. Milanese, Frank
8 Sun 7/2 9:00 AM 8U HARRISON HITMEN 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Gonzales, Emilio PORT CHESTER PIRATES, 13-3
8 Sun 7/2 11:00 AM 8U HARRISON HITMEN 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Gonzales, Emilio TIE 8-8
8 Sun 7/2 11:00 AM 8U PAWLING TIGERS 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Reynosa, Kevin PAWLING, 8-3
8 Sun 7/2 10:00 AM 8U SOMERS RED STORM 8U SHRUB OAK STORM REIS – SOMERS Katz, Adam SOMERS RED STORM, 11-10
9 Sun 7/2 1:00 PM 9B NEW MILFORD MAYHEM 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL Browne, Mike BETHEL BOMBERS, 14-3
9 Sun 7/2 10:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B OGRCC THUNDER BLUE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER BLUE, 15-1
10 Sun 7/2 11:00 AM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A GREENWICH LIGHTNING LOUGHLIN – GREENWICH game postponed
10 Sun 7/2 2:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Ingram, Tyrell CORTLANDT PANTHERS, 17-14
10 Sun 7/2 11:30 AM 10A LEWISBORO LIGHTNING 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Ingram, Tyrell L/M WILDCATS, 6-2
10 Sun 7/2 1:00 PM 10A EASTCHESTER 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Maliarakis, Peter PORT CHESTER, 17-11
10 Sun 7/2 3:00 PM 10A EASTCHESTER 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Maliarakis, Peter EASTCHESTER, 14-7
10 Sun 7/2 10:30 AM 10B CARMEL CUBS 10B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Palladino, Howie CARMEL CUBS, 13-3
11 Sun 7/2 10:00 AM 11A CORTLANDT NATIONALS 11B EAST FISHKILL PATRIOTS CORTLANDT NATIONALS, 11-6
11 Sun 7/2 10:00 AM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Shanahan, Brian Saumell, Bob NEW MILFORD BULLDOGS, 10-6
11 Sun 7/2 12:30 PM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Shanahan, Brian Saumell, Bob BEDFORD HILLS KATONAH, 13-3
11 Sun 7/2 3:00 PM 11A OSSINING 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN Marturano, Rob Filmer, Jim OSSINING, 12-10
11 Sun 7/2 9:00 AM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH game postponed by westchester academy
11 Sun 7/2 11:00 AM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH game postponed by westchester academy
11 Sun 7/2 10:00 AM 11A HARRISON HURRICANES 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Torres, Greg Mebane, Scott HARRISON HURRICANES, 15-4
11 Sun 7/2 10:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B PUTNAM VALLEY KEATING – PUTNAM VALLEY Sabo, Jim Nowinski, John MAHOPAC, 10-2
12 Sun 7/2 5:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Shanahan, Brian Saumell, Bob
12 Sun 7/2 11:00 AM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS game postponed by AYYA
12 Sun 7/2 2:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Sentiano, Tony Torres, Greg EASTCHESTER EAGLES, 15-5
12 Sun 7/2 1:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Kohel, Mike Suhre, R.J. BRIARCLIFF, 14-3
13 Sun 7/2 9:00 AM 13B BRIARCLIFF CROTON 13B L/M LIONS MAMARONECK HS game postponed by briarcliff croton
13 Sun 7/2 11:00 AM 13B HV THUNDER 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Deponto, Rich Lapore, Rich HV THUNDER, 4-2
13 Sun 7/2 11:00 AM 13B CARMEL CUBS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS CARMEL CUBS, 14-3
14 Sun 7/2 4:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed by House of Sports
14 Sun 7/2 9:00 AM 14A PATTERSON PIRATES 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC DeMarte, Vinnie Salumn, Joe PATTERSON PIRATES, 3-2
14 Sun 7/2 10:00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Caruso, Dave Avallone, Val CORTLANDT NATIONALS, 5-4
14 Sun 7/2 12:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN game postponed due to field conditions
15 Sun 7/2 1:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Ferrari, Gary Rosen, Eric NEW MILFORD, 11-3
15 Sun 7/2 4:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Rosen, Eric Ferrari, Gary NEW MILFORD, 7-6
15 Sun 7/2 4:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS GAME POSTPONED BY COBRAS
16 Sun 7/2 2:00 PM 16A BRONX WARRIORS 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Mills, Eddie Fountain, Bill BRONX WARRIORS, 4-0
16 Sun 7/2 4:00 PM 16A BRONX WARRIORS 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Fountain, Bill Mills, Eddie BRONX WARRIORS, 11-1
17 Sun 7/2 4:45 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Lapore, Rich Emond, Rich CASTLE HILL COYOTES, 8-5
17 Sun 7/2 11:00 AM 17U PUTNAM VALLEY 17U PUTNAM PATRIOTS PUTNAM VALLEY HS Vece, Ron Berry, Earl T. PUTNAM VALLEY, 9-0
8 Mon 7/3 6:00 PM 8U SOMERS RED STORM 8U CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Naley, Lucas CORTLANDT PANTHERS, 16-0
8 Mon 7/3 3:00 PM 8U NEW CANAAN 8U ARMONK TOWN HALL – ARMONK GAME POSTPONED BY ARMONK
9 Mon 7/3 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Katz, Adam MAHOPAC INDIANS, 20-5
10 Mon 7/3 4:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT Guerrero, Jeremy MT. PLEASANT WILDCATS, 12-0
10 Mon 7/3 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT Guerrero, Jeremy MT. PLEASANT WILDCATS, 9-7
11 Mon 7/3 6:00 PM 11A RYE BROOK 11A BEDFORD HILLS KATONAH BLIND BROOK HS – RYE BROOK Heidanus, Randy Ramirez, Dan BEDFORD HILLS KATONAH, 12-3
12 Mon 7/3 6:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC DeMarte, Vinnie Rouse, Bishop MAHOPAC INDIANS, 14-13
12 Mon 7/3 8:15 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Rouse, Bishop DeMarte, Vinnie PATTERSON PIRATES, 8-5
13 Mon 7/3 11:00 AM 13B PUTNAM VALLEY 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS Avallone, Val Novick, Zachary BRIARCLIFF CROTON, 13-9
13 Mon 7/3 4:00 PM 13A CORTLANDT NATIONALS 13B BRIARCLIFF CROTON BUCHANAN – CORTLANDT West Jr., Foster Colorusso, Gary CORTLANDT NATIONALS, 12-2
14 Mon 7/3 10:00 AM 14A NY COBRAS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Doherty, Dan Rodriquez, Raul NY COBRAS, 4-0
14 Mon 7/3 12:00 PM 14A NY COBRAS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Rodriquez, Raul Doherty, Dan WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 9-4
16 Mon 7/3 5:45 PM 16A NEW YORK BLUE SOX 16A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Ferrari, Gary Fountain, Bill
17 Mon 7/3 6:00 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U PUTNAM VALLEY PUTNAM VALLEY HS Vece, Ron Berry, Earl T. PUTNAM VALLEY, 4-3
9 Tue 7/4 10:00 AM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Maliarakis, Peter BPR LIGHTNING, 11-0
11 Tue 7/4 12:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Sentiano, Tony Ingram, Tyrell LARCHMONT MAMARONECK, 6-1
13 Tue 7/4 6:00 PM 13B EAST COAST MAVS 13A EAST COAST CLIPPERS NAVAJO – YORKTOWN CLIPPERS MAVS TIE 3-3
17 Tue 7/4 6:00 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Kelly, Kevin Rinaldi, Mark WP HIT-N-RUN, 7-1
8 Wed 7/5 6:00 PM 8U SOMERS RED STORM 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Tremblay, George PAWLING, 16-4
8 Wed 7/5 6:00 PM 8U CORTLANDT PANTHERS 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Marinaccio, Joe CORTLANDT PANTHERS, 10-0
8 Wed 7/5 6:00 PM 8U SHRUB OAK STORM 8U CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Naley, Lucas CORTLANDT NATIONALS, 7-2
8 Wed 7/5 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Gonzales, Emilio L/M TIGERS, 10-9
8 Wed 7/5 6:15 PM 8U EAST FISHKILL 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Hunt, John EAST FISHKILL, 3-2
8 Wed 7/5 6:15 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Palladino, Howie NEW FAIRFIELD, 6-2
8 Wed 7/5 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Moeller, Matt PORT CHESTER PIRATES, 14-7
9 Wed 7/5 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA Danisi, Dan NEW CASTLE, 15-5
9 Wed 7/5 6:00 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Gentile, Phil L/M TIGERS, 12-6
9 Wed 7/5 6:00 PM 9B BETHEL BOMBERS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Peterson, Carl BETHEL & SOMERS RED STORM TIE, 3-3
9 Wed 7/5 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER WHITE, 10-7
9 Wed 7/5 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Mayo, Sean OGRCC THUNDER BLUE, 9-8
10 Wed 7/5 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Troutman, Joe OGRCC THUNDER BLUE, 19-6
10 Wed 7/5 6:00 PM 10B CARMEL CUBS 10B BREWSTER BEARS SCOLPINO/EBO – BREWSTER Frey, Ray CARMEL CUBS, 4-1
10 Wed 7/5 4:30 PM 10A BPR LIGHTNING 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William L/M WILCATS, 9-2
10 Wed 7/5 6:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William L/M TIGERS, 11-4
10 Wed 7/5 7:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN game postponed by new canaan – states
10 Wed 7/5 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A YORKTOWN SLUGGERS APAR – YORKTOWN O Connell, John SOMERS RED STORM, 7-6
10 Wed 7/5 6:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Santamorena, Alex ARMONK BOBCATS, 23-5
10 Wed 7/5 6:00 PM 10A LEWISBORO LIGHTNING 10B BEDFORD HILLS KATONAH LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Burke, J.R. BEDFORD HILLS KATONAH, 9-4
10 Wed 7/5 8:15 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Kenny, Joe Ravo, Art MAHOPAC INDIANS, 14-5
10 Wed 7/5 6:00 PM 10B DC WOLVERINES 10B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON max Peterson DC WOLVERINES, 29-3
10 Wed 7/5 6:30 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Hertz, Jake PUTNUM VALLEY MINERS, 17-9
11 Wed 7/5 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Ramirez, Dan Joseph, Gregory BRYN MAWR BULLDOGS, 4-3
11 Wed 7/5 6:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Reinke, Ryan Nobil, Tom SOMERS RED STORM, 14-7
11 Wed 7/5 6:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK – NEW MILFORD Loprione, Joe Filmer, Jim NEW MILFORD BULLDOGS, 11-1
11 Wed 7/5 6:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK – CONGERS game postponed due to district tournament 7/3
11 Wed 7/5 6:00 PM 11A PORT CHESTER PIRATES 11A WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Johnson, Kevin Torres, Greg PORT CHESTER PIRATES, 16-10
11 Wed 7/5 6:00 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Voelkel, Andrew Spruck, Chuck ARMONK BOBCATS, 8-6
11 Wed 7/5 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY 11B CORTLANDT PANTHERS NAVAJO – YORKTOWN Emond, Rich MacQuaid,Sean CORTLANDT PANTHERS, 2-0
11 Wed 7/5 6:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Ravo, Art Kenny, Joe YORKTOWN BANDITS, 7-4
11 Wed 7/5 8:00 PM 11E WP HIT-N-RUN 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Saumell, Bob Montalvo, Chris WP HIT-N-RUN, 15-11
11 Wed 7/5 6:00 PM 11E TYA TIGERS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Rosen, Steve DeGrazia, Josh HUDSON HITMEN, 11-4
12 Wed 7/5 8:00 PM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Burke, J.R. Canino,Tony LEWISBORO LIGHTNING, 14-2
12 Wed 7/5 7:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A NEW CITY GENERALS LAKE NANUET PARK L/M WILDCATS, 7-5
12 Wed 7/5 6:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Paonessa, Phil Doherty, Mike BAT SILVERBACKS, 2-1
12 Wed 7/5 6:00 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Grimes, James Dratch, Mike BRIARCLIFF, 15-3
12 Wed 7/5 8:00 PM 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 12B EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD – SCARSDALE game postponed by eastchester noted
12 Wed 7/5 6:00 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Mebane, Scott Hoskins, Irwin BEDFORD HILLS KATONAH, 21-3
12 Wed 7/5 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Diekman, Ross Russ Miceli REDDING JR FALCONS, 9-6
12 Wed 7/5 6:30 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH GAME POSTPONED BY WESTLAKE noted
13 Wed 7/5 6:00 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B WESTLAKE WILDCATS CARROLL PARK – THORNWOOD Novick, Zachary Jim Sabo WESTLAKE WILDCATS, 13-5
13 Wed 7/5 6:00 PM 13B L/M LIONS 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim L/M LIONS, 6-5
13 Wed 7/5 6:00 PM 13A PROSWING PRIDE SELECT 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Avallone, Val Tatnel, Art CORTLANDT NATIONALS, 3-0
13 Wed 7/5 6:00 PM 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 13A L/M TIGERS RYE NECK HS Pagan, John Ingram, Tyrell L/M TIGERS, 12-3
13 Wed 7/5 8:15 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Bozak, Ron Baez, David NEW FAIRFIELD REBELS, 7-6
13 Wed 7/5 5:45 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Small, Doug Small, Kyle NEW CANAAN RAMS, 6-5
13 Wed 7/5 6:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Novick, Zachary Jim Sabo game moving to 7/7 noted
14 Wed 7/5 6:00 PM 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ferrari, Gary Rosen, Eric WP HIT-N-RUN, 7-4
14 Wed 7/5 6:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON DeBello, Wayne Milanese, Frank PATTERSON PIRATES, 9-1
14 Wed 7/5 6:00 PM 14B ARMONK BOBCATS 14B HARRISON LOMBARDI – ARMONK Muller, John Waldo, Stefan HARRISON, 13-3
14 Wed 7/5 6:00 PM 14B MAHOPAC INDIANS 14B L/M WILDCATS MAMARONECK HS Suhre, Bob Suhre, R.J. MAHOPAC INDIANS, 6-2
14 Wed 7/5 6:00 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Rosen, Mike Novik, Mike SLEEPY HOLLOW, 3-2
14 Wed 7/5 7:00 PM 14B AYYA 14B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Christe, Phil McCarthy, Justin SOMERS NATIONALS, 5-3
14 Wed 7/5 6:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A YORKTOWN THUNDER WOODLANDS – YORKTOWN Gurerro, Nelson Vece, Ron YORKTOWN THUNDER, 11-3
15 Wed 7/5 6:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15A WESTCHESTER COBRAS VOLUNTEER – NEW MILFORD Fennelle, Pat Malanphy, Pat NEW MILFORD MUSTANGS, 11-5
15 Wed 7/5 6:00 PM 15B MAHOPAC INDIANS 15B HARRISON HARRISON HS Velasquez, Ezra Rinaldi, Mark MAHOPAC INDIANS, 6-5
15 Wed 7/5 5:45 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Marturano, Rob Gannon, Brian NORTH SALEM TIGERS, 10-3
16 Wed 7/5 6:00 PM 16A KENT WHITE SOX 16B WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER HS Peeden, Harry Cawsey, Bill KENT WHITE SOX, 8-1
16 Wed 7/5 6:00 PM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS game cancelled by newtown
17 Wed 7/5 6:00 PM 17U SOMERS RED STORM 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Colorusso, Gary Berry, Earl T. SOMERS RED STORM, 4-1
17 Wed 7/5 6:00 PM 17U EAST COAST MAVS 17U PUTNAM VALLEY PUTNAM VALLEY HS Matranga, Joe Keeney, John PUTNUM VALLEY, 3-2
8 Thu 7/6 6:30 PM 8U NEW CANAAN 8U OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN – GREENWICH Mayo, Sean OGRCC THUNDER RED, 9-8
8 Thu 7/6 6:00 PM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD – VERPLANCK Council, Krystal CORTLANDT NATIONALS, 6-2
8 Thu 7/6 6:15 PM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Katz, Adam NEW CASTLE QUAKERS, 13-6
8 Thu 7/6 6:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U OGRCC THUNDER BLUE BYRAM SHORE – GREENWICH Gonzales, Emilio TIE 11-11
8 Thu 7/6 6:15 PM 8U L/M TIGERS 8U RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Kabatchnick, Andrew L/M TIGERS, 10-8
8 Thu 7/6 7:45 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U YORKTOWN KNIGHTS LEGACY – YORKTOWN Hunt, John YORKTOWN FORCE, 14-1
9 Thu 7/6 8:15 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B MAHOPAC NATIONAL CRANE – MAHOPAC Burke, J.R. CORTLANDT NATIONALS, 12-10
9 Thu 7/6 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT MacQuaid,Sean CORTLANDT PANTHERS, 10-9
9 Thu 7/6 6:00 PM 9A BRIARCLIFF 9A L/M WILDCATS MCCRUM – BRIARCLIFF Hertz, Jake L/M WILDCATS, 3-1
9 Thu 7/6 6:00 PM 9A BPR LIGHTNING 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Max Peterson BPR LIGHTNING, 2-1
9 Thu 7/6 6:00 PM 9A L/M TIGERS 9A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA – EASTCHESTER Danisi, Dan L/M TIGERS, 14-8
9 Thu 7/6 6:00 PM 9B EAST FISHKILL STRIKERS 9B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Pennacchia Jr, Dante LAGRANGE LUMBERJACKS, 20-0
9 Thu 7/6 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Matalavage, Michael OGRCC THUNDER BLUE, 15-9
9 Thu 7/6 6:00 PM 9B AYYA 9B OGRCC THUNDER WHITE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Heidanus, Randy OGRCC THUNDER WHITE, 3-0
9 Thu 7/6 6:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Marinaccio, Joe SHRUB OAK STORM, 11-1
9 Thu 7/6 6:00 PM 9B HOUSE OF SPORTS ACES 9B WOODLEAN HEALY FIELD – BRONX Capper, Joey HOUSE OF SPORTS ACES, 17-2
10 Thu 7/6 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Palladino, Howie EAST COAST MAVS, 13-10
10 Thu 7/6 6:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT Ruggierio, Dan WOODLEAN WARRIORS, 11-1
10 Thu 7/6 6:00 PM 10B EAST FISHKILL GREY 10B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Burke, J.R. MAHOPAC INDIANS, 6-2
10 Thu 7/6 6:00 PM 10A TYA TIGERS 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William TYA TIGERS, 12-5
10 Thu 7/6 8:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Tremblay, George BPR LIGHTNING, 2-1
10 Thu 7/6 6:00 PM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Novik, Mike PORT CHESTER PIRATES, 18-8
10 Thu 7/6 6:15 PM 10B SOMERS RED STORM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Frey, Ray LAGRANGE LUMBERJACKS, 12-2
10 Thu 7/6 8:00 PM 10B MOUNT KISCO CHIEFS 10B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Gentile, Phil MOUNT KISCO CHIEFS, 8-5
10 Thu 7/6 6:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Ramirez, Dan ROCKLAND ELITE WHITE, 17-3
11 Thu 7/6 6:00 PM 11A OSSINING 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Zablow, George Reinke, Ryan BPR LIGHTNING, 12-10
11 Thu 7/6 6:00 PM 11A RYE BROOK 11A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Ingram, Tyrell Johnson, Kevin RYE BROOK, 17-13
11 Thu 7/6 7:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT Douglas, Paul Filmer, Jim BETHEL WILDCATS, 9-6
11 Thu 7/6 6:15 PM 11A YORKTOWN A'S 11A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK – NEW MILFORD moving to 7/13 per email from Dave
11 Thu 7/6 6:00 PM 11A PORT CHESTER PIRATES 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Muller, John Rodriquez, Raul LARCHMONT MAMARONECK, 8-3
11 Thu 7/6 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Paonessa, Phil Shanahan, Brian WP HIT-N-RUN, 14-11
11 Thu 7/6 6:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B YORKTOWN BANDITS APAR – YORKTOWN Rosen, Eric Rosen, Steve BRYN MAWR BULLDOGS, 12-3
11 Thu 7/6 6:00 PM 11E TYA TIGERS 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS FOX PARK – MT KISCO Earle, Robert Barresi, Tony WESTCHESTER ELITE FALCONS, 9-8
12 Thu 7/6 8:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Paonessa, Phil Shanahan, Brian LEWISBORO LIGHTNING, 5-2
12 Thu 7/6 6:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL – NEW CANAAN NEW CANAAN RAMS, 12-5
12 Thu 7/6 7:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A NEW CITY GENERALS conflict with this game – working to resolve 7/3
12 Thu 7/6 8:00 PM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A NEW CITY GENERALS GERMONDS – NYACK NEW CITY GENERALS, 7-1
12 Thu 7/6 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Cicatelli, Gary Novick, Zachary YORKTOWN REBELS, 8-0
12 Thu 7/6 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Saumell, Bob Christe, Phil
12 Thu 7/6 7:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Whiting, Michael Caruso, Dave SLEEPY HOLLOW, 12-2
12 Thu 7/6 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Troutman, Joe Canino, Tony SOMERS NATIONALS, 12-2
13 Thu 7/6 6:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A TYA TIGERS SCOUT FIELD – BRONXVILLE Torres, Greg Mebane, Scott TYA TIGERS, 8-2
13 Thu 7/6 6:00 PM 13A PROSWING PRIDE SELECT 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC РREDDING Diekman, Ross russ  Miceli PROSWING PRIDE SELECT, 11-7
13 Thu 7/6 5:45 PM 13B CARMEL CUBS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Marturano, Rob Norberto, Larry EAST COAST MAVS, 4-1
13 Thu 7/6 5:30 PM 13B L/M LIONS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Waldo, Stefan Peeden, Harry GREENWICH CARDINALS, 10-2
14 Thu 7/6 6:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Emond, Rich Deponto, Rich WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 4-1
14 Thu 7/6 5:45 PM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Lapore, Rich Vece, Ron SKD ACES, 7-0
14 Thu 7/6 8:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS game postponed – field availability issue noted
14 Thu 7/6 6:00 PM 14A WESTCHESTER NAVY 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Doherty, Mike Milanese, Frank WESTCHESTER NAVY, 6-2
14 Thu 7/6 5:45 PM 14B AYYA 14B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Fennelle, Pat Pagan, John AYYA, 6-5
14 Thu 7/6 5:30 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B L/M WILDCATS RYE NECK HS Suhre, R.J. Suhre, Bob L/M WILDCATS, 6-2
14 Thu 7/6 6:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC DeBello, Wayne Ravo, Art MAHOPAC, 13-10
15 Thu 7/6 6:00 PM 15A DUTCHESS TIGERS 15A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Hoskins, Irwin Joseph, Gregory HOUSE OF SPORTS ACES, 8-7
15 Thu 7/6 7:00 PM 15A NEW MILFORD MUSTANGS 15B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Kohel, Mike Avallone, Val NEW MILFORD MUSTANGS, 12-6
16 Thu 7/6 8:00 PM 16B GREENWICH CARDINALS 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Ferrari, Gary Bozzuto, Butch TIE, 7-7
17 Thu 7/6 6:00 PM 17U SOMERS RED STORM 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Spruck, Chuck Malanphy, Pat SOMERS RED STORM, 11-8
17 Thu 7/6 6:00 PM 17U PUTNAM VALLEY 17U HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed
17 Thu 7/6 6:00 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Tatnel, Art Rosen, Mike OSSINING, 10-0
17 Thu 7/6 5:45 PM 17U WP HIT-N-RUN 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Hopkins, Don Berry, Earl T. SLEEPY HOLLOW, 8-0
8 Fri 7/7 6:00 PM 8U SHRUB OAK BLUE 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING game postponed by pawling
8 Fri 7/7 6:15 PM 8U OGRCC THUNDER BLUE 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA game postponed – weather
8 Fri 7/7 6:00 PM 8U L/M TIGERS 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Maliarakis, Peter PORT CHESTER PIRATES, 7-6
8 Fri 7/7 5:00 PM 8U SOMERS RED STORM 8U ARMONK IBM – ARMONK Spruck, Chuck SOMERS RED STORM, 7-2
9 Fri 7/7 6:00 PM 9A SOMERS RED STORM 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Game postponed – field condtions
9 Fri 7/7 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Barlock, John LAGRGANGE LUMBERJACKS, 13-12
9 Fri 7/7 6:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B YORKTOWN HUSKERS APAR – YORKTOWN game postponed – weather
9 Fri 7/7 6:00 PM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA game postponed – weather
10 Fri 7/7 6:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10B PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY rained out
10 Fri 7/7 5:45 PM 10A EAST COAST MAVS 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Matalavage, Michael EAST COAST MAVS, 13-2
10 Fri 7/7 6:00 PM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A LEWISBORO LIGHTNING VISTA – S SALEM Game postponed by lewsiboro/due to weather
10 Fri 7/7 5:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Kabatchnick, Andrew YORKTOWN SLUGGERS, 16-4
10 Fri 7/7 6:00 PM 10B BEDFORD HILLS KATONAH 10B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Game postponed by OGRCC – field conditions
11 Fri 7/7 6:00 PM 11A BEDFORD HILLS KATONAH 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE GAME POSTPONED – FIELD CONDITIONS
11 Fri 7/7 6:00 PM 11E HUDSON HITMEN 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Ramirez, Dan Johnson, Kevin HUDSON HITMEN, 12-9
11 Fri 7/7 6:00 PM 11A YORKTOWN A'S 11A OSSINING NELSON – OSSINING rainout
11 Fri 7/7 6:00 PM 11B ARMONK BOBCATS 11B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Reynosa, Pedro Pagan, John ARMONK BOBCATS, 15-7
11 Fri 7/7 6:00 PM 11B KENSICO VIKINGS 11B HOUSE OF SPORTS VE MACY – ARDSLEY Game postponed – weather
11 Fri 7/7 8:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Salumn, Joe Cholko, Robert SOMERS RED STORM, 11-5
11 Fri 7/7 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM GAME POSTPONED – WORKING ON A RESCHEDULE – FIELD ISSUE
11 Fri 7/7 6:00 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY game postponed
11 Fri 7/7 6:30 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Game postponed – Due to weather
12 Fri 7/7 6:00 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12B EASTCHESTER EAGLES WESTLAKE WILDCATS, 10-9
12 Fri 7/7 6:00 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Salumn, Joe Cholko, Robert LEWISBORO LIGHTING, 9-7
12 Fri 7/7 6:00 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS rainout
12 Fri 7/7 8:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B OGRCC THUNDER RED HAINDL FIELD – SCARSDALE game postponed by eastchester
12 Fri 7/7 8:00 PM 12B L/M TIGERS 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN L/M TIGERS, 6-2
13 Fri 7/7 6:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY game postponed
13 Fri 7/7 5:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A BRYN MAWR BULLDOGS FLOWERS – NEW ROCHELLE Troutman, Joe Barresi, Tony WESTCHESTER CARDINALS, 9-2
13 Fri 7/7 6:00 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed / weather / makeup game 7/10 noted
13 Fri 7/7 8:00 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed / weather / makeup game 7/10 noted
13 Fri 7/7 5:45 PM 13A CORTLANDT PANTHERS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Game postponed – weather
13 Fri 7/7 5:30 PM 13B ROCKLAND ELITE WHITE 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Norberto, Larry GREENWICH CARDINALS, 15-6
13 Fri 7/7 6:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Deponto, Rich DeMarte, Vinnie
14 Fri 7/7 6:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS rainout
14 Fri 7/7 6:00 PM 14A SKD ACES 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS game postponed by SKD aces
14 Fri 7/7 6:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Diekman, Ross russ Miceli
14 Fri 7/7 6:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A PACOY FLEMING – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim EAST COAST CLIPPERS, 14-7
14 Fri 7/7 7:00 PM 14B AYYA 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK rainout
14 Fri 7/7 7:00 PM 14B EAST COAST MAVS 14A CORTLANDT NATIONALS DUTCHESS STADIUM Peterson, Carl Pennacchia Jr, Dante EAST COAST MAVS,15-2
14 Fri 7/7 6:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Suhre, Bob Suhre, R.J. SLEEPY HOLLOW, 10-7
14 Fri 7/7 6:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B MOUNT KISCO LEONARD PARK – MOUNT KISCO Mooney, James Fox, Dennis game added 7/3 addded
15 Fri 7/7 6:00 PM 15A HOUSE OF SPORTS ACES 15A NEW MILFORD MUSTANGS NEW MILFORD HS game postponed/weather
15 Fri 7/7 6:00 PM 15B MAHOPAC INDIANS 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD game postponed/weather
16 Fri 7/7 6:00 PM 16A BRONX WARRIORS 16A NEW YORK BLUE SOX STEPINAC HS Rosen, Eric Rodriquez, Raul NEW YORK BLUE SOX, 4-1
16 Fri 7/7 8:15 PM 16B ARMONK BOBCATS 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS rained out
16 Fri 7/7 6:00 PM 16A HOUSE OF SPORTS ACES 16B YORKTOWN HUSKERS RT 202 – YORKTOWN rained out
17 Fri 7/7 8:00 PM 17U CARMEL CUBS 17U CASTLE HILL COYOTES CASTLE HILL – BRONX make up added
8 Sat 7/8 5:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U ARMONK CLARK – ARMONK Maliarakis, Peter HARRISON, 9-2
8 Sat 7/8 11:30 AM 8U CORTLANDT PANTHERS 8U SHRUB OAK BLUE LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Kevin SHRUB OAK BLUE, 14-5
8 Sat 7/8 1:30 PM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U SHRUB OAK BLUE LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Kevin SHRUB OAK BLUE, 14-2
8 Sat 7/8 10:00 AM 8U OGRCC THUNDER RED 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Ruggierio, Dan OSSINING, 10-9
8 Sat 7/8 12:30 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Guerrero, Jeremy NEW FAIRFIELD REBELS, 16-10
8 Sat 7/8 5:00 PM 8U EAST FISHKILL 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING game postponed
8 Sat 7/8 12:30 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC Naley, Lucas YORKTOWN KNIGHTS, 12-3
9 Sat 7/8 2:00 PM 9A L/M WILDCATS 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Doherty, Mike BPR LIGHTNING, 11-4
9 Sat 7/8 4:00 PM 9A L/M WILDCATS 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Doherty, Mike L/M WILDCATS, 12-1
9 Sat 7/8 7:30 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Paonessa, Phil game postponed
9 Sat 7/8 9:00 AM 9A L/M TIGERS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Frey, Ray SOMERS RED STORM, 10-4
9 Sat 7/8 9:00 AM 9A BRIARCLIFF 9A WP HIT-N-RUN RIDGEWAY – WHITE PLAINS Waldo, Stefan WP HIT-N-RUN, 8-0
9 Sat 7/8 11:00 AM 9A BRIARCLIFF 9A WP HIT-N-RUN RIDGEWAY – WHITE PLAINS Waldo, Stefan BRIARCLIFF, 7-5
9 Sat 7/8 10:00 AM 9B HOUSE OF SPORTS ACES 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK Torres, Greg ARMONK, 9-5
9 Sat 7/8 1:00 PM 9B BETHEL BOMBERS 9B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Baez, David BETHEL BOMBERS, 10-9
9 Sat 7/8 10:00 AM 9B KENT WHITE SOX 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD game postponed noted
9 Sat 7/8 12:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD game postponed noted
9 Sat 7/8 3:00 PM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Kabatchnick, Andrew OGRCC THUNDER BLUE, 17-1
9 Sat 7/8 10:00 AM 9B OSSINING 9B OGRCC THUNDER RED RYDER PARK – OSSINING Matalavage, Michael OGRCC THUNDER RED, 11-4
9 Sat 7/8 10:00 AM 9A CORTLANDT NATIONALS 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC CORTLANDT NATIONALS, 3-2
9 Sat 7/8 10:30 AM 9B NEW CASTLE 9B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Marinaccio, Joe NEW CASTLE, 10-2
10 Sat 7/8 1:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK Home Assignment LAGRANGE LUMBERJACKS, 11-5
10 Sat 7/8 4:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Norberto, Larry CORTLANDT PANTHERS, 4-2
10 Sat 7/8 11:00 AM 10B BEDFORD HILLS KATONAH 10B ROCKLAND ELITE WHITE CONGERS LAKE – CONGERS BEDFORD HILLS KATONAH, 11-2
10 Sat 7/8 10:00 AM 10A L/M WILDCATS 10A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN NEW CANANN, 10-0
10 Sat 7/8 9:00 AM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Savarese, William PORTCHESTER PIRATES, 15-9
10 Sat 7/8 11:00 AM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Savarese, William PORTCHESTER PIRATES, 15-7
10 Sat 7/8 10:30 AM 10A L/M TIGERS 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Grimes, James ARMONK, 8-7
10 Sat 7/8 10:00 AM 10B CARMEL CUBS 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON DeGrazia, Josh CARMEL CUBS, 23-3
10 Sat 7/8 11:00 AM 10B SOMERS RED STORM 10B DC WOLVERINES MILAN REC – RED HOOK DC WOLVERINES, 16-0
10 Sat 7/8 9:00 AM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Liebersohn, Dan WOODLEAN WARRIORS, 11-9
10 Sat 7/8 4:00 PM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Filmer, Jim BEDFORD HILLS KATONAH, 13-10
10 Sat 7/8 7:30 PM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD Matalavage, Michael MT. PLEASANT WILDCATS, 19-9
11 Sat 7/8 8:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Saumell, Bob Shanahan, Brian CORTLANDT NATIONALS, 12-10
11 Sat 7/8 3:00 PM 11E NORWALK BLUES 11A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT game postponed – double booked
11 Sat 7/8 5:00 PM 11E DANBURY HATTERS 11A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT Peterson, Carl Kenny, Joe confirmed
11 Sat 7/8 7:00 PM 11E DANBURY HATTERS 11A BERKSHIRE BRAVES PULLAN – BETHEL, CT NEW
11 Sat 7/8 1:00 PM 11A NEWTOWN HAWKS 11A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT game postponed by Newtown due to cr tourney
11 Sat 7/8 11:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK – NEW MILFORD Grant, David Gannon, Brian NEW MILFORD BULLDOGS, 9-6
11 Sat 7/8 10:00 AM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK NORWALK BLUES, 6-5
11 Sat 7/8 12:00 PM 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK NORWALK BLUES, 18-1
11 Sat 7/8 10:00 AM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Johnson, Jesse Filmer, Jim BROOKFIELD BEARCATS, 8-6
11 Sat 7/8 12:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY Rodriquez, Raul Archacki, Bill postponed – field conditions
11 Sat 7/8 9:00 AM 11B WP HIT-N-RUN 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE game postponed by kensico
11 Sat 7/8 11:00 AM 11B WP HIT-N-RUN 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE game postponed by kensico
11 Sat 7/8 11:00 AM 11B SOMERS RED STORM 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Cholko, Robert Tremblay, George NEW FAIRFIELD REBELS, 14-4
11 Sat 7/8 1:45 PM 11B SOMERS RED STORM 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Cholko, Robert Tremblay, George NEW FAIRFIELD REBELS, 12-2
11 Sat 7/8 10:00 AM 11A OGRCC THUNDER BLUE 11A OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH Mooney, James Novick, Zachary OGRCC THUNDER BLUE, 10-2
11 Sat 7/8 12:30 PM 11B ARMONK BOBCATS 11A OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH Novick, Zachary Mooney, James ARMONK BOBCATS, 10-2
12 Sat 7/8 11:30 AM 12A ARMONK BOBCATS 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Mebane, Scott Hoskins, Irwin ARMONK BOBCATS, 9-4
12 Sat 7/8 2:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Mebane, Scott Hoskins, Irwin ARMONK BOBCATS, 13-11
12 Sat 7/8 10:00 AM 12A NEW CANAAN RAMS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Suhre, Bob Suhre, R.J. GREENWICH THUNDER BLUE, 13-2
12 Sat 7/8 1:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Suhre, Bob Suhre, R.J. GREENWICH THUNDER BLUE, 16-3
12 Sat 7/8 2:00 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A NORWALK DEVINE FIELD – NORWALK game postponed by westlake
12 Sat 7/8 4:00 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A NORWALK DEVINE FIELD – NORWALK game postponed by norwalk
12 Sat 7/8 3:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Palladino, Howie Christe, Phil BETHEL WILDCATS, 12-1
12 Sat 7/8 3:00 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT 2nd game not happening 7/7 noted
12 Sat 7/8 3:30 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B BRIARCLIFF BANKSVILLE – GREENWICH Spruck, Rich Spruck, Chuck BRIARCLIFF, 18-8
12 Sat 7/8 5:30 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B BRIARCLIFF BANKSVILLE – GREENWICH Spruck, Rich Spruck, Chuck game postponed – weather related
12 Sat 7/8 3:00 PM 12B AYYA 12B EASTCHESTER EAGLES ANDRUS PARK – YONKERS Heidanus, Randy Silver, Rich
12 Sat 7/8 9:00 AM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Peterson, Carl Peterson, Max BEDFORD HILLS KATONAH, 16-4
12 Sat 7/8 11:00 AM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Douglas, Paul Barone, Michael REDDING JR FALCONS, 7-6
12 Sat 7/8 1:00 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Douglas, Paul Barone, Michael MOUNT KISCO, 6-5
13 Sat 7/8 6:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Colorusso, Gary Mills, Eddie makeup added
13 Sat 7/8 10:00 AM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A CORTLANDT PANTHERS BUCHANAN – CORTLANDT Avallone, Val Kohel, Mike BEEKMAN IRON PIGS, 8-1
13 Sat 7/8 12:00 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A CORTLANDT PANTHERS BUCHANAN – CORTLANDT Avallone, Val Kohel, Mike CORLTANDT PANTHERS, 9-3
13 Sat 7/8 12:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Miller, Jeff Miceli, Russ BRYN MAWR, 9-5
13 Sat 7/8 2:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Miller,Jeff Miceli, Russ FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 13-1
13 Sat 7/8 10:00 AM 13B YORKTOWN COYOTES 13B CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Ravo, Art Nobil, Tom CARMEL CUBS, 2-1
13 Sat 7/8 12:00 PM 13B WP HIT-N-RUN 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY Hopkins, Don WP HIT-N-RUN, 12-4
13 Sat 7/8 9:00 AM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Leighton, Dale Malanphy, Pat NEW FAIRFIELD REBELS, 13-3
13 Sat 7/8 11:30 AM 13B HARRISON 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Leighton, Dale Malanphy, Pat NEW FAIRFIELD REBELS, 11-10
13 Sat 7/8 11:00 AM 13B L/M LIONS 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Saumell, Bob Burke, J.R. NORTH SALEM TIGERS, 9-8
13 Sat 7/8 9:00 AM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Rosen, Eric Council, Jim WESTCHESTER ACADEMY, 10-8
13 Sat 7/8 11:00 AM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Rosen, Eric Council, Jim OSSINING, 8-0
13 Sat 7/8 10:00 AM 13B NEW CANAAN RAMS 13B ROCKLAND ELITE WHITE GERMONDS – NYACK game postponed by Rockland Elite
14 Sat 7/8 8:15 AM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Angelo, Jimmy Filmer, Dan EAST COAST CLIPPERS, 7-1
14 Sat 7/8 10:00 AM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Angelo, Jimmy Filmer, Dan EAST COAST CLIPPERS, 4-3
14 Sat 7/8 9:30 AM 15A WESTCHESTER COBRAS 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER Ferrari, Gary Moccia, Derek WESTCHESTER NAVY, 8-0
14 Sat 7/8 11:30 AM 15A WESTCHESTER COBRAS 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER Ferrari, Gary Moccia, Derek WESTCHESTER NAVY, 6-1
14 Sat 7/8 9:00 AM 14A PACOY 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS DeGrazia, Tom Lapore, Rich YORKTOWN THUNDER, 3-1
14 Sat 7/8 11:00 AM 14A PACOY 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS DeGrazia, Tom Lapore, Rich YORKTOWN THUNDER, 1-0
14 Sat 7/8 1:00 PM 14A CORTLANDT NATIONALS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Filmer, Jim Canino, Tony CORTLANDT NATIONALS, 9-1
14 Sat 7/8 9:30 AM 14B SOMERS NATIONALS 14B L/M WILDCATS RYE NECK HS Muller, John Kelly, Kevin L/M WILDCATS, 4-2
14 Sat 7/8 9:00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC DeMarte, Vinnie Marturano, Rob PUTNUM VALLEY PRIDE, 13-3
14 Sat 7/8 11:30 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC DeMarte, Vinnie Marturano, Rob PUTNUM VALLEY PRIDE, 5-4
14 Sat 7/8 12:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Angelo, Jimmy Filmer, Dan CORTLANDT PANTHERS, 10-2
14 Sat 7/8 10:00 AM 14B MOUNT KISCO 14B HARRISON HARRISON HS game postponed – field conditions
15 Sat 7/8 11:00 AM 15B MAHOPAC INDIANS 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Ravo, Art Salumn, Joe MAHOPAC INDIANS, 7-2
15 Sat 7/8 1:00 PM 15B MAHOPAC INDIANS 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Paonessa, Phil Ravo, Art DUTCHESS TIGERS, 5-2
15 Sat 7/8 4:00 PM 15B SHRUB OAK STORM 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Deponto, Rich DeBello, Wayne NORTH SALEM TIGERS, 7-2
16 Sat 7/8 2:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Moccia, Derek Muller, John SHRUB OAK STORM, 7-5
16 Sat 7/8 4:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Moccia, Derek Doherty, Dan WESTCHESTER ACADEMY, 11-5
17 Sat 7/8 4:45 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Emond, Rich Gurerro, Nelson OSSINING, 7-6
8 Sun 7/9 11:00 AM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U EAST FISHKILL LEETOWN – STORMVILLE game postponed by e fishkill
8 Sun 7/9 10:00 AM 8U YORKTOWN FORCE 8U NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Tremblay, George YORKTOWN FORCE, 13-7
8 Sun 7/9 10:00 AM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Maliarakis, Peter PORT CHESTER PIRATES, 13-1
8 Sun 7/9 11:00 AM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan PUTNAM VALLEY MINERS, 11-9
8 Sun 7/9 4:00 PM 8U ARMONK 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING game postponed by Armonk
8 Sun 7/9 11:30 AM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U NEW CANAAN SEABOLDT – CORTLANDT Council, Krystal NEW CANAAN, 9-6
9 Sun 7/9 1:30 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Guerrero, Jeremy NEW FAIRFIELD REBELS, 10-0
9 Sun 7/9 3:30 PM 9A L/M WILDCATS 9A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Guerrero, Jeremy WILDCATS, 11-6
9 Sun 7/9 9:30 AM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Council, Krystal YORKTOWN HUSKERS, 13-12
9 Sun 7/9 4:00 PM 9A SOMERS RED STORM 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Norberto, Anthony SOMERS RED STORM, 18-10
9 Sun 7/9 10:00 AM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Norberto, Anthony MT. PLEASANT WILDCASTS, 14-1
9 Sun 7/9 9:00 AM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD Peterson, Carl NEW MILFORD MAYHEM, 15-8
9 Sun 7/9 5:00 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Reynosa, Kevin OGRCC THUNDER WHITE, 4-2
9 Sun 7/9 10:00 AM 9B ARMONK 9B WOODLEAN HEALY FIELD – BRONX Mebane, Scott ARMONK, 19-0
10 Sun 7/9 2:00 PM 10A LEWISBORO LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan SOMERS RED STORM, 20-8
10 Sun 7/9 10:00 AM 10B PATTERSON PIRATES 10B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING – PUTNAM VALLEY Guerrero, Jeremy PUTNAM VALLEY MINERS, 6-0
10 Sun 7/9 7:30 PM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A EAST COAST MAVS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Peterson, Max EAST COAST MAVS 11-3
10 Sun 7/9 11:30 AM 10A NEW CANAAN 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Liebersohn, Dan NEW CANAAN, 9-1
10 Sun 7/9 2:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Voelkel, Andrew CORTLANDT PANTHERS, 18-6
10 Sun 7/9 10:00 AM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Sobocinski, Scott LEWISBORO LIGHTNING, 9-8
10 Sun 7/9 2:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed by yorktown
10 Sun 7/9 2:00 PM 10A TYA TIGERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan game postponed
10 Sun 7/9 1:00 PM 10B AYYA 10B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK – CONGERS game postponed
10 Sun 7/9 10:00 AM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin ROCKLAND ELITE WHITE, 5-1
10 Sun 7/9 12:00 PM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Hoskins, Irwin ROCKLAND ELITE WHITE, 7-0
10 Sun 7/9 4:00 PM 10B SHRUB OAK STORM 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON Palladino, Howie SHRUB OAK STORM, 17-13
11 Sun 7/9 6:00 PM 11A YBNR 11B EAST FISHKILL PATRIOTS EAST FISHKILL, 11-9
11 Sun 7/9 5:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Angelo, Jimmy Cholko, Robert BROOKFIELD BEARCASTS, 11-2
11 Sun 7/9 7:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Angelo, Jimmy Cholko, Robert BROOKFIELD BEARCASTS, 13-
11 Sun 7/9 1:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT Peterson, Carl Peterson, Max BPR LIGHTNING, 10-9
11 Sun 7/9 11:30 PM 11A OGRCC THUNDER BLUE 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Gentile, Phil Heidanus, Randy LARCHMONT MAMARONECK, 11-1
11 Sun 7/9 6:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN game postponed by Newtown due to cr tourney
11 Sun 7/9 9:00 AM 11A RYE BROOK 11A OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH Filmer, Jim Gannon, Brian RYE BROOK, 10-0
11 Sun 7/9 11:00 AM 11A RYE BROOK 11A OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK – GREENWICH Gannon, Brian Filmer, Jim RYE BROOK, 11-1
11 Sun 7/9 11:00 AM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A OSSINING NELSON – OSSINING Jim Sabo MacQuaid,Sean NEW MILFORD, 10-9
11 Sun 7/9 9:00 AM 11A YORKTOWN A'S 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Palladino, Howie Baez, David YORKTOWN A'S – 11-7
11 Sun 7/9 11:00 AM 11B BREWSTER BRIGADE 11B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Voelkel, Andrew Torres, Greg BREWSTER BRIGADE, 6-4
11 Sun 7/9 1:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Pagan, John YORKTOWN BANDITS, 18-2
11 Sun 7/9 7:00 PM 11B BRIARCLIFF 11B PUTNAM VALLEY KEATING – PUTNAM VALLEY Emond, Rich Avallone, Val PUTNUM VALLEY, 7-1
11 Sun 7/9 2:30 PM 11E DANBURY HATTERS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Novick, Zachary Nowinski, John DANBURY HATTERS, 16-6
11 Sun 7/9 4:30 PM 11E DANBURY HATTERS 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Novick, Zachary Nowinski, John HUDSON HITMEN, 5-1
12 Sun 7/9 10:00 AM 12A NORWALK 12A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Rosen, Eric Matavalage, Mark NORWALK, 9-2
12 Sun 7/9 6:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Barresi, Tony Novik, Mike EAST COAST CLIPPERS, 12-8
12 Sun 7/9 4:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Grant, David Todd, Greg LEWISBORO, 9-8
12 Sun 7/9 6:00 PM 12A LEWISBORO LIGHTNING 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Grant, David Todd, Greg DANBURY HATTERS, 12-0
12 Sun 7/9 6:00 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Barlock, John Saumell, Bob BEDFORD HILLS KATONAH, 11-0
12 Sun 7/9 10:00 AM 12A L/M WILDCATS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Game postponed 7/7
12 Sun 7/9 12:30 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Paonessa, Phil Kenny, Joe NEW MILFORD REGULATORS, 13-4
12 Sun 7/9 10:00 AM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD PORTCHESTER PIRATES, 9-6
12 Sun 7/9 3:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Silver, Rich Mebane, Scott EASTCHESTER, 7-4
12 Sun 7/9 5:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Mebane, Scott Silver, Rich EASTCHESTER, 10-5
12 Sun 7/9 5:00 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Estony, Estony Marturano, Rob MT KISCO CHIEFS, 24-1
12 Sun 7/9 10:00 AM 12B BRIARCLIFF 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Christe, Phil Saumell, Bob BRIARCLIFF, 20-6
12 Sun 7/9 12:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Christe, Phil Saumell, Bob BRIARCLIFF, 16-15
12 Sun 7/9 9:00 AM 12B BAT SILVERBACKS 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Gentile, Phil Heidanus, Randy L/M TIGERS, 12-8
13 Sun 7/9 1:00 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A CORTLANDT NATIONALS BEEKMAN RECREATION PARK Baez, David Frey, Ray CORTLANDT NATIONALS, 4-2
13 Sun 7/9 1:30 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Lapore, Rich Deponto, Rich NORTH SALEM TIGERS, 4-1
13 Sun 7/9 3:30 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Deponto, Rich Lapore, Rich NORTH SALEM TIGERS, 8-7
13 Sun 7/9 4:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK – NEW CANAAN Gencarelli, Sal Wilson, Eric NEW CANAAN, 10-0
13 Sun 7/9 11:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Whiting, Michael WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 2-0
13 Sun 7/9 1:00 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Whiting, Michael BRYN MAWR BULLDOGS, 13-3
13 Sun 7/9 9:00 AM 13A EAST COAST CLIPPERS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Ferrari, Gary Silver, Rich EAST COAST CLIPPERS, 17-5
14 Sun 7/9 7:00 PM 14B MOUNT KISCO 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Archacki, Bill Muller, John BEDFORD HILLS KATONAH, 10-0
14 Sun 7/9 9:00 AM 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER Joseph, Gregory Hopkins, Don WHITE PLAINS HIT-N-RUN, 9-7
14 Sun 7/9 4:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Doherty, Mike Rouse, Bishop PATTERSON PIRATES, 12-0
14 Sun 7/9 3:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Vetter, Greg Miller, Jeff EAST COAST CLIPPERS, 2-0
14 Sun 7/9 5:00 PM 14A EAST COAST CLIPPERS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING Vetter, Greg Miller, Jeff EAST COAST CLIPPERS, 5-4
14 Sun 7/9 4:00 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Kohel, Mike Avallone, Val YORKTOWN THUNDER, 12-2
14 Sun 7/9 10:00 AM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14A PACOY WAR MEMORIAL – YONKERS game moved to 7/17 change made noted
14 Sun 7/9 5:30 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Bozak, Ron Shanahan, Brian CORTLANDT PANTHERS, 3-2
14 Sun 7/9 12:30 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Angelo, Jimmy Rouse, Bishop PATTERSON PIRATES, 8-5
14 Sun 7/9 2:30 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Angelo, Jimmy Rouse, Bishop PATTERSON PIRATES, 14-0
14 Sun 7/9 10:00 AM 14B AYYA 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN game cancelled by sleepy hollow
15 Sun 7/9 8:00 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Bozak, Ron Shanahan, Brian SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 3-1
15 Sun 7/9 1:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Gurerro, Nelson Council, Jim SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 10-7
15 Sun 7/9 10:00 AM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Tatnel, Art Nobil, Tom NORTH SALEM TIGERS, 13-5
15 Sun 7/9 12:30 PM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK – NORTH SALEM Tatnel, Art Nobil, Tom NORTH SALEM TIGERS, 11-1
16 Sun 7/9 10:00 AM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Moccia, Derek Rinaldi, Mark GREENWICH CARDINALS, 10-0
16 Sun 7/9 12:00 PM 16B YORKTOWN HUSKERS 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Moccia, Derek Rinaldi, Mark GREENWICH CARDINALS, 7-0
16 Sun 7/9 2:00 PM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Spruck, Rich Torres, Greg WESTCHESTER ACADEMY, 9-5
17 Sun 7/9 4:00 PM 16A BRONX WARRIORS 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Ferrari, Gary Waldo, Stefan SLEEPY HOLLOW, 8-0
17 Sun 7/9 11:00 AM 17U SOMERS RED STORM 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Spruck, Rich Rosen, Steve OSSINING, 9-8
17 Sun 7/9 11:30 AM 17U CARMEL CUBS 17U PUTNAM PATRIOTS CAMARADA – CARMEL Leighton, Dale Marturano, Rob CARMEL, 12-0
17 Sun 7/9 1:30 PM 17U CARMEL CUBS 17U PUTNAM PATRIOTS CAMARADA – CARMEL Leighton, Dale Marturano, Rob CARMEL, 14-9
17 Sun 7/9 10:00 AM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U PUTNAM VALLEY PUTNAM VALLEY HS DeMarte, Vinnie Berry, Earl T. PUTNAM VALLEY, 6-1
17 Sun 7/9 12:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U PUTNAM VALLEY PUTNAM VALLEY HS DeMarte, Vinnie Berry, Earl T. PUTNAM VALLEY, 11-9
8 Mon 7/10 6:30 AM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Council, Krystal
8 Mon 7/10 6:15 PM 8U HARRISON HITMEN 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Ruggierio, Dan NEW CASTLE QUAKERS, 2-1
8 Mon 7/10 6:15 PM 8U OSSINING 8U OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN – GREENWICH Liebersohn, Dan OGRCC THUNDER RED, 10-5
9 Mon 7/10 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B N SALEM LEWISBORO FIREHOUSE – NORTH SALEM Reinke, Ryan OGRCC THUNDER RED, 13-5
9 Mon 7/10 7:00 PM 9B NEW MILFORD MAYHEM 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL – KENT Goodliffe, John game postponed
9 Mon 7/10 6:00 PM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Solano, Albert L/M WILDCATS, 13-5
9 Mon 7/10 6:00 PM 9B AYYA 9B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN AYYA,4-2
9 Mon 7/10 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC WP HIT-N-RUN, 10-2
10 Mon 7/10 6:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B BREWSTER BEARS MARKEL – BREWSTER Palladino, Howie game postponed
10 Mon 7/10 6:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Capper, Joey AYYA, 11-10
10 Mon 7/10 6:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hoskins, Irwin BPR LIGHTNING, 13-3
10 Mon 7/10 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON Hunt, John game postponed
10 Mon 7/10 6:00 PM 10B CARMEL CUBS 10B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Estony, Estony LAGRANGE LUMBERJACKS, 10-3
10 Mon 7/10 8:00 PM 10B MOUNT KISCO CHIEFS 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Angelo, Jimmy BEDFORD HILLS KATONAH, 8-5
10 Mon 7/10 6:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Todd, Greg MAHOPAC INDIANS, 7-3
11 Mon 7/10 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Fox, Dennis BEDFORD HILLS KATONAH, 3-1
11 Mon 7/10 6:00 PM 11A NEW MILFORD BULLDOGS 11A BETHEL WILDCATS MITCHELL PARK – BETHEL Norberto, Larry Filmer, Dan NEW MILFORD BULLDOGS, 13-1
11 Mon 7/10 6:00 PM 11A OGRCC THUNDER RED 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE game moved to 7/13 noted
11 Mon 7/10 5:30 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E NORWALK BLUES DEVINE FIELD – NORWALK game postponed by proswing
11 Mon 7/10 6:00 PM 11B BRIARCLIFF 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) RYDER PARK – OSSINING Reynosa, Pedro Spruck, Chuck HOUSE OF SPORTS (BLACK) 15-5
11 Mon 7/10 6:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Cholko, Robert BROOKFIELD BEARCATS, 14-4
11 Mon 7/10 6:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B N SALEM LEWISBORO BLACK LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Christe, Phil Burke, J.R. TIE, 10-10
11 Mon 7/10 8:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Burke, J.R. Christe, Phil N SALEM LEWISBORO SILVER, 13-0
11 Mon 7/10 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Leighton, Dale Pennacchia Jr, Dante MAHOPAC INDIANS, 11-7
11 Mon 7/10 6:30 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Game moved to 7/7 due to Distric Tournament noted
12 Mon 7/10 6:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Kenny, Joe LaBounty, Steve NEW MILFORD, 8-5
12 Mon 7/10 6:00 PM 12A DANBURY HATTERS 12A GREENWICH THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Sobocinski, Scott Bozak, Ron GREENWICH THUNDER BLUE, 9-6
12 Mon 7/10 6:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12A BETHEL WILDCATS MITCHELL PARK – BETHEL Filmer, Jim Montalvo, Chris BETHEL WILDCATS, 12-2
12 Mon 7/10 6:00 PM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL – NEW CANAAN postponed by port chester
12 Mon 7/10 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B BEEKMAN AVALANCHE TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Baez, David Barlock, John BPR LIGHTNING, 21-4
12 Mon 7/10 6:00 PM 12B BAT SILVERBACKS 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Frey, Ray Tremblay, George BAT SILVERBACKS, 11-3
12 Mon 7/10 6:00 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Diekman, Ross Douglas, Paul REDDING JR FALCONS, 13-3
12 Mon 7/10 6:00 PM 12B BREWSTER 12B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY – PLEASANTVILLE Whiting, Michael Barresi, Tony postponed due to field conditions
13 Mon 7/10 7:30 PM 13B PUTNAM VALLEY 13A CORTLANDT NATIONALS DUTCHESS STADIUM Pagan, John Berry, Earl T. CORTLANDT NATIONALS, 12-2
13 Mon 7/10 7:30 PM 13A L/M TIGERS 13A CORTLANDT PANTHERS PEEKSKILL STADIUM Avallone, Val Earle, Robert
13 Mon 7/10 6:00 PM 13B HARRISON 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS Novik, Mike Torres, Greg HARRISON, 11-7
13 Mon 7/10 6:00 PM 13B GREENWICH CARDINALS 13B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY McDaniel, Jim Hopkins, Don GREENWICH CARDINALS, 6-4
13 Mon 7/10 6:00 PM 13B OSSINING 13B L/M LIONS RYE NECK HS Bozzuto, Butch Heidanus, Randy L/M LIONS, 6-2
13 Mon 7/10 6:00 PM 13B CARMEL CUBS 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Marturano, Rob Vega, Dave NEW FAIRFIELD REBELS, 5-2
13 Mon 7/10 5:30 PM 13B HV THUNDER 13B YORKTOWN COYOTES WOODLANDS – YORKTOWN Dratch, Mike Velasquez, Ezra YORKTOWN COYOTES, 6-1
13 Mon 7/10 6:30 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Canino, Tony Rouse, Bishop EAST COAST CLIPPERS, 6-3
13 Mon 7/10 8:30 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A EAST COAST CLIPPERS RYAN MEMORIAL – KENT Rouse, Bishop Canino, Tony EAST COAST CLIPPERS, 6-0
14 Mon 7/10 6:00 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Keeney, John Matranga, Joe PATTERSON, YORKTOWN TIE, 0-0
14 Mon 7/10 6:00 PM 14B AYYA 14B HARRISON HARRISON HS Ingram, Tyrell Rodriquez, Raul AYYA, 12-6
14 Mon 7/10 5:45 PM 14B EAST COAST MAVS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Kohel, Mike Rosen, Eric game postponed – weather
14 Mon 7/10 7:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Pompa, Don Rosen, Steve SOMERS NATIONALS, 4-0
14 Mon 7/10 6:00 PM 14B MOUNT KISCO 14B SLEEPY HOLLOW LEONARD PARK – MOUNT KISCO Novick, Zachary Ferrari, Gary GAME CALLED FOR WEATHER IN 3RD INNING
15 Mon 7/10 6:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Saumell, Bob Shanahan, Brian WESTCHESTER COBRAS, 8-5
15 Mon 7/10 6:00 PM 15B SHRUB OAK STORM 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Nobil, Tom Fennelle, Pat SHRUB OAK STORM, 2-0
15 Mon 7/10 6:00 PM 15B HARRISON 15B NEW MILFORD RIPTIDE VOLUNTEER – NEW MILFORD game postponed by harrison
16 Mon 7/10 7:00 PM 16B ARMONK BOBCATS 16B NEWTOWN RIVER CATS HIGH MEADOW FIELD – NEWTOWN game postponed
16 Mon 7/10 7:30 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Ramirez, Dan Silver, Rich SHRUB OAK STORM, 9-4
17 Mon 7/10 6:00 PM 16A NEW YORK BLUE SOX 17U PUTNAM VALLEY PUTNAM VALLEY HS Kelly, Kevin Council, Jim new added
17 Mon 7/10 6:00 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Tatnel, Art DeMarte, Vinnie
8 Tue 7/11 6:00 PM 8U ARMONK 8U SHRUB OAK STORM WOODLANDS – YORKTOWN Council, Krystal SHRUB OAK STORM, 7-4
8 Tue 7/11 6:30 PM 8U OGRCC THUNDER BLUE 8U NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Paglialuca, Peter NEW CANAAN, 6-3
8 Tue 7/11 6:15 PM 8U RYE BROOK 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Katz, Adam NEW CASTLE QUAKERS, 5-4
8 Tue 7/11 6:15 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Tremblay, George PAWLING TIGERS, 13-8
8 Tue 7/11 6:15 PM 8U EAST FISHKILL 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Ruggierio, Dan EAST FISHKILL, 5-4
8 Tue 7/11 6:00 PM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U SHRUB OAK BLUE MUDHOLE – SOAC Reynosa, Pedro SHRUB OAK BLUE, 17-0
8 Tue 7/11 6:00 PM 8U YORKTOWN FORCE 8U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS West Jr., Foster YORKTOWN FORCE, 10-3
9 Tue 7/11 6:00 PM 9B NEW MILFORD MAYHEM 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL Johnson, Jesse BETHEL BOMBERS, 13-3
9 Tue 7/11 6:00 PM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Kabatchnick, Andrew MT PLEASANT WILDCATS, 7-3
9 Tue 7/11 6:00 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Liebersohn, Dan CORTLANDT PANTHERS, 17-8
9 Tue 7/11 6:00 PM 9A L/M TIGERS 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC AMERICAN, 6-2
9 Tue 7/11 6:00 PM 9B YORKTOWN HUSKERS 9B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Baez, David YORKTOWN HUSKERS, 11-6
9 Tue 7/11 6:00 PM 9B ARMONK 9B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Reinke, Ryan ARMONK, 13-10
9 Tue 7/11 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B OGRCC THUNDER BLUE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER BLUE, 10-0
9 Tue 7/11 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC Guerrero, Jeremy SHRUB OAK STORM, 10-9
10 Tue 7/11 6:00 PM 10A L/M TIGERS 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE Gentile, Phil EASTCHESTER, 7-6
10 Tue 7/11 8:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Burke, J.R. YORKTOWN SLUGGERS, 7-5
10 Tue 7/11 7:00 PM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Vetter, Greg GREENWICH LIGHTNING, 17-1
10 Tue 7/11 6:00 PM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Cholko, Robert SOMERS RED STORM, 8-1
10 Tue 7/11 7:00 PM 10B DC WOLVERINES 10B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL – KENT Goodliffe, John CARMEL CUBS, 11-1
11 Tue 7/11 6:00 PM 11A OGRCC THUNDER BLUE TBA TBA
11 Tue 7/11 6:00 PM 11E DANBURY HATTERS 11E TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Ramirez, Dan Rodriquez, Raul DANBURY HATTERS, 8-3
11 Tue 7/11 6:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Avallone, Val Nowinski, John CORTLANDT NATIONALS, 11-10
11 Tue 7/11 6:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Joseph, Gregory BRYN MAWR, 14-5
11 Tue 7/11 6:00 PM 11B SOMERS RED STORM 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Peterson, Max Peterson, Carl BREWSTER BRIGADE, 11-1
11 Tue 7/11 6:30 PM 11B TYA BLUE 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY Voelkel, Andrew Silver, Rich HOUSE OF SPORTS BLACK, 14-12
11 Tue 7/11 6:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B PATTERSON PIRATES LEGACY – YORKTOWN Rosen, Eric Pagan, John YORKTOWN BANDITS, 6-5
11 Tue 7/11 6:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Gonda, George Sabo, Jim game postponed due to field conditions
11 Tue 7/11 6:00 PM 11E NEW CANAAN 11E WESTCHESTER ELITE FALCONS FOX PARK – MT KISCO Norberto, Larry Archacki, Bill WESTCHESTER ELITE FALCON, 3-2
12 Tue 7/11 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A NEW MILFORD REGULATORS GARICK – NEW MILFORD Christe, Phil Marturano, Rob GREENWICH THUNDER BLUE, 13-6
12 Tue 7/11 6:30 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12A BETHEL WILDCATS MITCHELL PARK – BETHEL Filmer, Jim Fennelle, Pat BETHEL WILDCATS, 4-0
12 Tue 7/11 6:00 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Browne, Mike Pennacchia Jr, Dante DANBURY HATTERS, 3-1
12 Tue 7/11 6:00 PM 12B L/M TIGERS 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Heidanus, Randy Hoskins, Irwin L/M WILDCATS, 12-0
12 Tue 7/11 6:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A NEW CITY GENERALS KINGS PARK – CONGERS game postponed by new city
12 Tue 7/11 6:00 PM 12A EAST COAST CLIPPERS 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed by bat silverbacks
12 Tue 7/11 6:00 PM 12B BRYN MAWR 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Cicatelli, Gary Matavalage, Mark BRIARCLIFF, 11-6
12 Tue 7/11 6:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH Waldo, Stefan Spruck, Rich EASTCHESTER EAGLES, 9-5
13 Tue 7/11 6:00 PM 13A WESTCHESTER CARDINALS 13A BEEKMAN IRON PIGS BEEKMAN RECREATION PARK Barlock, John Nobil, Tom BEEKMAN IRON PIGS, 14-5
13 Tue 7/11 5:45 PM 13A EAST COAST CLIPPERS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Vece, Ron Deponto, Rich EAST COAST CLIPPERS, 12-2
13 Tue 7/11 5:30 PM 13B HARRISON 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Peeden, Harry Cawsey, Bill GREENWICH CARDINALS, 10-3
13 Tue 7/11 8:15 PM 13B CARMEL CUBS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Shanahan, Brian Tatnel, Art CARMEL, 7-0
14 Tue 7/11 6:00 PM 14B MOUNT KISCO 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Tatnel, Art Shanahan, Brian MAHOPAC INDIANS, 12-0
14 Tue 7/11 8:00 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Bozak, Ron Sobocinski, Scott BAT SILVERBACKS, 5-3
14 Tue 7/11 5:45 PM 14A PACOY 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Whiting, Michael PACOY, 4-1
14 Tue 7/11 6:00 PM 14A NY COBRAS 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Vece, Ron Avallone, Val game postponed – field conditions
14 Tue 7/11 6:00 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Rosen, Mike Kohel, Mike PATTERSON PIRATES, 6-5
14 Tue 7/11 6:00 PM 14B HARRISON 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Novick, Zachary Lapore, Rich CORTLANDT PANTHERS, 5-4
14 Tue 7/11 5:30 PM 14A HOUSE OF SPORTS ACES 14B L/M WILDCATS RYE NECK HS Dettmer, Fred Troutman, Joe L/M WILDCATS, 7-2
14 Tue 7/11 6:00 PM 14B ARMONK BOBCATS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Rouse, Bishop Leighton, Dale PATTERSON PIRATES, 6-3
15 Tue 7/11 6:00 PM 14B EAST COAST MAVS 15B EAST YONKERS DEVILS SALESIAN HS – NEW RO Council, Jim Torres, Greg EAST YONKERS, 9-3
15 Tue 7/11 6:00 PM 15B HARRISON 15A WESTCHESTER COBRAS FOX VALLEY – KATONAH Doherty, Mike Saumell, Bob HARRISON, 7-4
16 Tue 7/11 5:45 PM 16A KENT WHITE SOX 16A HARDBALL EDGEMONT HS – SCARSDALE Hopkins, Don McDaniel, Jim KENT WHITE SOX, 16-3
16 Tue 7/11 5:30 PM 16B WESTCHESTER ACADEMY 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Bozzuto, Butch Kelly, Kevin WESTCHESTER CARDINALS, 3-0
16 Tue 7/11 5:45 PM 16A NEW YORK BLUE SOX 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Ferrari, Gary Emond, Rich SLEEPY HOLLOW, 5-2
17 Tue 7/11 6:00 PM 17U OSSINING 17U WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Milanese, Frank Gurerro, Nelson WP HIT=N=RUN, 9-5
8 Wed 7/12 6:00 PM 8U HARRISON HITMEN 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Marinaccio, Joe HARRISON HITMEN, 9-3
8 Wed 7/12 6:00 PM 8U YORKTOWN KNIGHTS 8U CORTLANDT PANTHERS WALTER PANAS HS – CORTLANDT Council, Krystal CORTLANDT PANTHERS, 6-5
8 Wed 7/12 6:00 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U L/M TIGERS FLINT – LARCHMONT Moeller, Matt OGRCC THUNDER RED, 8-5
8 Wed 7/12 6:15 PM 8U NEW CASTLE QUAKERS 8U PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Maliarakis, Peter NEW CASTLE QUAKERS, 15-3
9 Wed 7/12 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B TYA BLUE LABRIOLA – EASTCHESTER Gentile, Phil CORTLANDT NATIONALS, 8-4
9 Wed 7/12 6:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY Catalano, TC TYA TIGERS ORANGEE, 10-3
9 Wed 7/12 6:00 PM 9A L/M WILDCATS 9A EAST FISHKILL PATRIOTS LORENZEN – LARCHMONT game postponed by east fishkill
9 Wed 7/12 8:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC Norberto, Larry MAHOPAC AMERICAN, 7-4
9 Wed 7/12 5:30 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan NEW FAIRFIELD, 7-6
9 Wed 7/12 7:30 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Reinke, Ryan SOMERS RED STORM, 12-4
9 Wed 7/12 6:00 PM 9B HOUSE OF SPORTS ACES 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Kabatchnick, Andrew HOUSE OF SPORTS, 10-0
9 Wed 7/12 6:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B EAST FISHKILL STRIKERS LEETOWN – STORMVILLE Estony, Estony game postponed
9 Wed 7/12 6:00 PM 9B NEW CASTLE 9B OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Mayo, Sean NEW CASTLE, 8-5
10 Wed 7/12 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER BLUE 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT Hunt, John GAME CANCELLED DUE TO THREAT OF WEATHER BY CORTLANDT
10 Wed 7/12 6:30 PM 10B EAST FISHKILL GREY 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Matalavage, Michael ARMONK BOBCATS, 9-5
10 Wed 7/12 6:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN game postponed by east coast mavs
10 Wed 7/12 6:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE Solano, Albert EASTCHESTER, 11-0
10 Wed 7/12 8:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD game postponed by brewster
10 Wed 7/12 7:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Doherty, Mike rained out
10 Wed 7/12 6:00 PM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Angelo, Jimmy BEDFORD HILLS KATONAH, 12-2
10 Wed 7/12 6:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON game postponed by patterson
10 Wed 7/12 6:00 PM 10B AYYA 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Troutman, Joe AYYA, 7-5
10 Wed 7/12 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B OSSINING RYDER PARK – OSSINING MacQuaid,Sean OSSINING, 11-3
10 Wed 7/12 6:30 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Palladino, Howie LAGRANGE LUMBERJACKS, 6-0
10 Wed 7/12 6:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10B PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Grimes, James PUTNUM VALLEY, 10-4
11 Wed 7/12 6:00 PM 11A BEDFORD HILLS KATONAH 11A BERKSHIRE BRAVES CONWAY FIELD – ROXBURY, CT Fennelle, Pat Paonessa, Phil
11 Wed 7/12 6:00 PM 11A OSSINING 11A LARCHMONT MAMARONECK GOETZE – MAMARONECK Gasparre, Mike Ramirez, Dan LARCHMONT MAMARONECK, 15-5
11 Wed 7/12 6:00 PM 11B WP HIT-N-RUN 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE Barlock, John Sobocinski, Scott BPR LIGHTNING, 6-4
11 Wed 7/12 6:00 PM 11A PORT CHESTER PIRATES 11A ROCKLAND ELITE RED PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Waldo, Stefan Spruck, Chuck
11 Wed 7/12 6:30 PM 11E TYA TIGERS 11A YBNR FLOWERS – NEW ROCHELLE Heidanus, Randy Hoskins, Irwin TYA TIGERS, 19-6
11 Wed 7/12 6:00 PM 11A BETHEL WILDCATS 11A YORKTOWN A'S APAR – YORKTOWN Matavalage, Mark Novick, Zachary YORKTOWN A'S, 10-4
11 Wed 7/12 6:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Kenny, Joe Filmer, Jim
11 Wed 7/12 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY 11B N SALEM LEWISBORO BLACK JOE BOHDRUM – N SALEM Baez, David Cholko, Robert PUTNUM VALLEY, 9-4
11 Wed 7/12 8:00 PM 11B BRIARCLIFF 11B N SALEM LEWISBORO SILVER LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Saumell, Bob Salumn, Joe N SALEM LEWISBORO SILVER, 12-2
11 Wed 7/12 6:00 PM 11B YORKTOWN BANDITS 11B SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Pagan, John Gonda, George YORKTOWN BANDITS, 8-1
11 Wed 7/12 5:45 PM 11E NORWALK BLUES 11E DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY GAME CANCELLED 7/12
11 Wed 7/12 6:00 PM 11E NEW CANAAN 11E HUDSON HITMEN SPROUT BROOK – CORTLANDT Nowinski, John Dratch, Mike HUDSON HITMEN, 7-6
11 Wed 7/12 6:30 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Suarino, Chris Phil Lebish PROSWING PRIDE SELECT , 8-4
12 Wed 7/12 7:00 PM 12A YORKTOWN REBELS 12A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT game postponed by Bethel noted
12 Wed 7/12 8:00 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Christe, Phil Burke, J.R. rained out
12 Wed 7/12 6:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A EAST COAST CLIPPERS KENNEDY CATHOLIC – SOMERS Peterson, Carl Perez, Max NEW CITY GENERALS, 5-4
12 Wed 7/12 6:00 PM 12A GREENWICH THUNDER BLUE 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM Salumn, Joe Saumell, Bob GREENWICH THUNDER BLUE, 13-3
12 Wed 7/12 6:00 PM 12A PORT CHESTER PIRATES 12A NORWALK DEVINE FIELD – NORWALK NORWALK, 11-1
12 Wed 7/12 6:00 PM 12B BRYN MAWR 12B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS Rinaldi, Mark Johnson, Kevin BRYN MAWR, 10-0
12 Wed 7/12 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Paris, Peter Felber, Russ BPR LIGHTNING, 7-3
12 Wed 7/12 6:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Bozak, Ron Marturano, Rob
12 Wed 7/12 8:00 PM 12B PLEASANTVILLE PANTHERS 12B EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD – SCARSDALE Voelkel, Andrew Earle, Robert EASTCHESTER EAGLES, 8-3
12 Wed 7/12 6:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Todd, Greg Montalvo, Chris
13 Wed 7/12 5:45 PM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A SKD ACES FOX VALLEY – KATONAH Grant, David Nobil, Tom SKD ACES, 7-6
13 Wed 7/12 6:00 PM 13A CORTLANDT PANTHERS 13A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Torres, Greg Silver, Rich BRYN MAWR, 6-5
13 Wed 7/12 6:00 PM 13A TYA TIGERS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed by tya
13 Wed 7/12 6:00 PM 13A L/M TIGERS 13A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Reynosa, Pedro Council, Jim CORTLANDT NATIONALS, 1-0
13 Wed 7/12 8:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Angelo, Jimmy Ravo, Art NORTH SALEM TIGERS, 5-3
13 Wed 7/12 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B HARRISON HARRISON HS Dettmer, Fred Fountain, Bill HARRISON, 15-6
13 Wed 7/12 5:45 PM 13B NEW CANAAN RAMS 13B L/M LIONS RYE NECK HS Joseph, Gregory Kelly, Kevin L/M LIONS, 3-2
13 Wed 7/12 5:30 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING Novik, Mike Mooney, James OSSINING ,7-6
13 Wed 7/12 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B PUTNAM VALLEY UNION FIELD – PUTNAM VALLEY Matranga, Joe Keeney, John MAHOPAC INDIANS, 10-2
13 Wed 7/12 6:00 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B ROCKLAND ELITE WHITE NANUET HS HOUSE OF SPORTS ACES, 11-5
14 Wed 7/12 6:00 PM 14B CORTLANDT PANTHERS 14B MOUNT KISCO LEONARD PARK – MOUNT KISCO West Jr., Foster Barresi, Tony CORTLANDT PANTHERS, 16-0
14 Wed 7/12 6:00 PM 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS 14A WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Emond, Rich Gurerro, Nelson FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, HIT-N-RUN TIE, 7-7
14 Wed 7/12 5:30 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Rosen, Mike Tatnel, Art YORKTOWN THUNDER, 12-1
14 Wed 7/12 7:00 PM 14A YORKTOWN THUNDER 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT game postponed
14 Wed 7/12 6:00 PM 14A NY COBRAS 14A WESTCHESTER NAVY REC PARK – PORT CHESTER Rodriquez, Raul Doherty, Dan WESTCHESTER NAVY, 6-5
14 Wed 7/12 6:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B AYYA FLEMING – YONKERS Whiting, Michael Muller, John SOMERS NATIONALS, 13-7
14 Wed 7/12 6:00 PM 14B EAST COAST MAVS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Shanahan, Brian Fox, Dennis MAHOPAC INDIANS, 11-5
14 Wed 7/12 6:00 PM 14B ARMONK BOBCATS 14B SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS Jim Sabo Kohel, Mike SLEEPY HOLLOW, 8-2
15 Wed 7/12 7:45 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Pompa, Don Mike Rosen SLEEPY HOLLOW, 3-1
15 Wed 7/12 8:15 PM 15B EAST YONKERS DEVILS 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Fox, Dennis Shanahan, Brian MAHOPAC INDIANS, 12-5
16 Wed 7/12 5:45 PM 16A HARDBALL 16A NEW YORK BLUE SOX EDGEMONT HS – SCARSDALE Hopkins, Don McDaniel, Jim HARDBALL, 5-4
16 Wed 7/12 5:30 PM 16A HOUSE OF SPORTS ACES 16B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Ferrari, Gary Deponto, Rich GREENWICH CARDINALS, 12-5
16 Wed 7/12 5:30 PM 16B YORKTOWN HUSKERS 16B WESTCHESTER ACADEMY PORT CHESTER HS Moccia, Derek Colorusso, Gary WESTCHESTER ACADEMY, 13-3
17 Wed 7/12 6:00 PM 17U CARMEL CUBS 17U EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN Milanese, Frank Vece, Ron EAST COAST MAVS, 8-7
17 Wed 7/12 8:00 PM 17U CASTLE HILL COYOTES 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Leighton, Dale Malanphy, Pat SOMERS RED STORM, 6-5
8 Thu 7/13 6:00 PM 8U EAST FISHKILL 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING game postponed – weather
8 Thu 7/13 6:00 PM 8U ARMONK 8U OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH ken Cole OGRCC THUNDER BLUE, 10-4
8 Thu 7/13 6:15 PM 8U PORT CHESTER PIRATES 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING game postponed noted
8 Thu 7/13 6:00 PM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U PUTNAM VALLEY MINERS ROTARY – PUTNAM VALLEY Naley, Lucas
8 Thu 7/13 6:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Baez, David GAME POSTPONED – WEATHER
9 Thu 7/13 6:00 PM 9A CORTLANDT NATIONALS 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9A TYA TIGERS ORANGE 9A BRIARCLIFF MCCRUM – BRIARCLIFF game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Colangelo, Barry game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9B ARMONK TOWN HALL – ARMONK Danisi, Dan game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9B MT. PLEASANT WILDCATS 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9B SHRUB OAK STORM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9B WOODLEAN 9B TYA BLUE CHESTER HEIGHTS – BRONXVILLE Gentile, Phil TYA BLUE, 10-3
9 Thu 7/13 7:45 PM 9B BETHEL BOMBERS 9B YORKTOWN HUSKERS LEGACY – YORKTOWN game postponed – weather
9 Thu 7/13 6:00 PM 9A WP HIT-N-RUN 9B OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Mayo, Sean game postponed – weather
10 Thu 7/13 8:00 PM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD game postponed – weather
10 Thu 7/13 6:00 PM 10A NEW CANAAN 10A BPR LIGHTNING POUND RIDGE ELEMENTARY game postponed – weather
10 Thu 7/13 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Maliarakis, Peter SOMERS RED STORM, 12-4
10 Thu 7/13 6:00 PM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER Kabatchnick, Andrew TIE, 4-4
10 Thu 7/13 6:00 PM 10B CARMEL CUBS 10B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Katz, Adam
10 Thu 7/13 6:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Santamorena, Alex game postponed
11 Thu 7/13 6:15 PM 11A YORKTOWN A'S 11A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK – NEW MILFORD game postponed
11 Thu 7/13 6:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS game postponed – weather
11 Thu 7/13 6:15 PM 11A YBNR 11A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH game postponed – weather
11 Thu 7/13 6:00 PM 11A OGRCC THUNDER RED 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE game postponed – weather
11 Thu 7/13 6:00 PM 11A PORT CHESTER PIRATES 11A RYE BROOK BLIND BROOK HS – RYE BROOK Rodriquez, Raul Ramirez, Dan RYE BROOK, 7-0
11 Thu 7/13 6:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS GAME CANCELLED BY SOMERS/WEATHER
11 Thu 7/13 6:00 PM 11E PROSWING PRIDE SELECT 11E TYA TIGERS LABRIOLA – EASTCHESTER
11 Thu 7/13 6:00 PM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Novik, Mike Earle, Robert new time added
11 Thu 7/13 6:00 PM 11B NEW FAIRFIELD REBELS 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Peterson, Max Peterson, Carl
11 Thu 7/13 8:15 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Palladino, Howie Barlock, John
11 Thu 7/13 6:00 PM 11B TYA BLUE 11B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ingram, Tyrell MacQuaid,Sean WP HIT=N-RUN, 13-5
12 Thu 7/13 6:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B BPR LIGHTNING FOX PARK – MT KISCO Saumell, Bob Christe, Phil make up added added
12 Thu 7/13 7:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT game postponed – weather
12 Thu 7/13 6:00 PM 12A NORWALK 12A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK game postponed – weather
12 Thu 7/13 7:00 PM 12B BEDFORD HILLS KATONAH 12A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM game postponed – weather
12 Thu 7/13 6:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A PORT CHESTER PIRATES PORT CHESTER MIDDLE SCHOOL Heidanus, Randy Mebane, Scott NEW CITY GENERALS, 9-0
12 Thu 7/13 7:45 PM 12A NEW CANAAN RAMS 12A WESTLAKE WILDCATS BROADWAY – THORNWOOD game postponed by new canaan
12 Thu 7/13 6:00 PM 12A ARMONK BOBCATS 12A YORKTOWN REBELS LEGACY – YORKTOWN Reynosa, Pedro Pagan, John
12 Thu 7/13 6:00 PM 12B L/M TIGERS 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING game postponed – weather
12 Thu 7/13 6:00 PM 12B NEW MILFORD REVOLUTION 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT Matalavage, Michael Jim Sabo Game added 7/1 noted
13 Thu 7/13 5:00 PM 13A CORTLANDT NATIONALS 13A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS – NEW ROCHELLE Hopkins, Don McDaniel, Jim WESTCHESTER CARDINALS, 11-9
13 Thu 7/13 5:45 PM 13B CARMEL CUBS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO – YORKTOWN game postponed – weather
13 Thu 7/13 5:30 PM 13B OSSINING 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH game cancelled by ossining
13 Thu 7/13 6:00 PM 13B PUTNAM VALLEY 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC game postponed – weather
13 Thu 7/13 6:00 PM 13B ROCKLAND ELITE WHITE 13B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS
14 Thu 7/13 8:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Todd, Greg
14 Thu 7/13 6:00 PM 14A NY COBRAS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING game postponed – weather
14 Thu 7/13 6:00 PM 14A PACOY 14A HOUSE OF SPORTS ACES SULLIVAN OVAL – YONKERS Ferrari, Gary Waldo, Stefan PACOY, 6-4
14 Thu 7/13 6:00 PM 14B AYYA 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT game postponed – weather
14 Thu 7/13 6:00 PM 14B MOUNT KISCO 14B L/M WILDCATS RYE NECK HS Dettmer, Fred Troutman, Joe L/M WILDCATS, 4-3
14 Thu 7/13 6:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON game postponed – weather
15 Thu 7/13 6:00 PM 15A WESTCHESTER COBRAS 15A HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY GAME CANCELLED BY HOS 7/13
15 Thu 7/13 6:00 PM 15B NORTH SALEM TIGERS 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS game postponed – weather
15 Thu 7/13 6:00 PM 15B SHRUB OAK STORM 15B HARRISON HARRISON HS game postponed – weather
16 Thu 7/13 8:00 PM 16B NEWTOWN RIVER CATS 16B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Deluise, Lou Novick, Zachary game postponed – weather
17 Thu 7/13 6:00 PM 17U HOUSE OF SPORTS ACES 17U OSSINING AMD MIDDLE SCHOOL – OSSINING game postponed – weather
17 Thu 7/13 7:30 PM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed – weather
8 Fri 7/14 7:00 PM 8U PAWLING TIGERS 8U NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN Felber, Russ game postponed – weather
8 Fri 7/14 6:15 PM 8U L/M TIGERS 8U NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY – CHAPPAQUA Katz, Adam
8 Fri 7/14 6:00 PM 8U RYE BROOK 8U OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT game postponed – weather
8 Fri 7/14 6:00 PM 8U NEW FAIRFIELD REBELS 8U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Game moved to 7/13 noted
9 Fri 7/14 8:00 PM 9B OSSINING 9B N SALEM LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM game postponed – weather
9 Fri 7/14 6:00 PM 9A CORTLANDT PANTHERS 9A MAHOPAC AMERICAN CRANE – MAHOPAC game postponed – weather
9 Fri 7/14 6:00 PM 9A L/M TIGERS 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD game postponed – weather
9 Fri 7/14 7:00 PM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed – weather
9 Fri 7/14 5:30 PM 9A L/M WILDCATS 9A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Maliarakis, Peter
9 Fri 7/14 6:15 PM 9B WOODLEAN 9B CORTLANDT NATIONALS HEALY FIELD – BRONX game postponed – weather
9 Fri 7/14 6:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B NEW CASTLE GEDNEY – CHAPPAQUA Ruggierio, Dan NEW GAME ADDED 7/12 added
10 Fri 7/14 6:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10B CORTLANDT NATIONAL 10B OGRCC THUNDER BLUE COS COB ELEMENTARY SCHOOL game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10B SOMERS RED STORM 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON game postponed – field closed noted
10 Fri 7/14 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A LEWISBORO LIGHTNING LEWISBORO TOWN PARK – S SALEM game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A EASTCHESTER O'ROURKE PARK – SCARSDALE game postponed
10 Fri 7/14 8:00 PM 10A YORKTOWN SLUGGERS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10B RYE BROOK 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS game postponed
10 Fri 7/14 6:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Barlock, John LAGRANGE LUMBERSJACKS, 20-0
11 Fri 7/14 6:15 PM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS game postponed
11 Fri 7/14 6:00 PM 11A CORTLANDT NATIONALS 11A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD – NEWTOWN game postponed
11 Fri 7/14 6:00 PM 11A OSSINING 11A BPR LIGHTNING PRTP – POUND RIDGE game moved to 7/6
11 Fri 7/14 6:00 PM 11B N SALEM LEWISBORO BLACK 11B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD Filmer, Dan Vega, Dave
11 Fri 7/14 6:00 PM 11A WESTCHESTER ACADEMY 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY game postponed
12 Fri 7/14 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK game postponed
12 Fri 7/14 6:00 PM 12B REDDING JR FALCONS 12A BETHEL WILDCATS PULLAN – BETHEL, CT game postponed
12 Fri 7/14 8:00 PM 12B BRYN MAWR 12B EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD – SCARSDALE Heidanus, Randy Rodriquez, Raul game postponed
13 Fri 7/14 6:00 PM 13A L/M TIGERS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING game postponed – field conditions
13 Fri 7/14 6:00 PM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS game postponed
13 Fri 7/14 5:45 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH game postponed
13 Fri 7/14 5:45 PM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON game postponed
13 Fri 7/14 6:00 PM 13B NEW FAIRFIELD REBELS 13B L/M LIONS MAMARONECK HS game postponed
13 Fri 7/14 8:15 PM 13B PUTNAM VALLEY 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC game postponed – field conditions
14 Fri 7/14 6:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON game postponed
14 Fri 7/14 5:45 PM 14A BAT SILVERBACKS 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT game postponed by bat silverbacks
14 Fri 7/14 8:00 PM 14A BEDFORD HILLS KATONAH 14B ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK game postponed
14 Fri 7/14 8:00 PM 14B AYYA 14B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON game postponed
14 Fri 7/14 6:00 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B MOUNT KISCO LEONARD PARK – MOUNT KISCO Leighton, Dale Bozak, Ron NEW GAME ADDED 7/3 noted
15 Fri 7/14 6:00 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Todd, Greg Marturano, Rob game postponed
15 Fri 7/14 6:00 PM 15A SKD ACES 15B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Fox, Dennis Salumn, Joe
16 Fri 7/14 6:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B YORKTOWN HUSKERS YORKTOWN HS Keeney, John Matranga, Joe
17 Fri 7/14 7:00 PM 17U CARMEL CUBS 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed
17 Fri 7/14 6:00 PM 17U PUTNAM VALLEY 17U SLEEPY HOLLOW SLEEPY HOLLOW HS GAME CANCELLED BY PV 7/13 noted
8 Sat 7/15 3:00 PM 8U PAWLING TIGERS 8U NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN TIE, 6-6
8 Sat 7/15 5:00 PM 8U PAWLING TIGERS 8U NEW CANAAN MEAD PARK – NEW CANAAN NEW CANAAN, 13-3
8 Sat 7/15 11:00 AM 8U L/M TIGERS 8U OSSINING VETERANS MEMORIAL – OSSINING Reynosa, Kevin L/M TIGERS, 11-3
8 Sat 7/15 10:30 AM 8U OGRCC THUNDER BLUE 8U HARRISON HITMEN SILVER LAKE PK – W HARRISON Maliarakis, Peter OGRCC THUNDER BLUE, 6-5
8 Sat 7/15 11:00 AM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U ARMONK TOWN HALL – ARMONK Waldo, Stefan CORTLANDT NATIONALS, 9-3
8 Sat 7/15 10:30 AM 8U EAST FISHKILL 8U SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC game postponed – field conditions
8 Sat 7/15 2:00 PM 8U CORTLANDT PANTHERS 8U YORKTOWN FORCE LEGACY – YORKTOWN Council, Krystal YORKTOWN FORCE, 15-5
8 Sat 7/15 2:00 PM 8U EAST FISHKILL 8U YORKTOWN KNIGHTS RT 202 – YORKTOWN Reynosa, Kevin YORKTOWN KNIGHTS, 6-5
9 Sat 7/15 9:00 AM 9A YORKTOWN LIGHTNING 9A L/M WILDCATS GOETZE – MAMARONECK Rodriquez, Raul YORKTOWN LIGHTNING, 10-0
9 Sat 7/15 2:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Goodliffe, John LAGRANGE LUMBERJACKS, 7-1
9 Sat 7/15 12:00 PM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS – SOAC game postponed – field conditions
9 Sat 7/15 3:00 PM 9B NEW CANAAN 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE Estony, Estony
9 Sat 7/15 10:00 AM 9A CORTLANDT NATIONALS 9A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Marinaccio, Joe CORTLANDT NATIONALS, 6-4
9 Sat 7/15 11:30 AM 9A BRIARCLIFF 9A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William L.M TIGERS, 11-4
9 Sat 7/15 1:30 PM 9A BRIARCLIFF 9A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Savarese, William L/M TIGERS, 7-1
9 Sat 7/15 10:00 AM 9B MOUNT KISCO CHIEFS 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS game postponed – field conditions
9 Sat 7/15 1:00 PM 9B EAST FISHKILL PATRIOTS 9B BETHEL BOMBERS CROWE FIELD – BETHEL game postponed by east fishkill noted
9 Sat 7/15 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER WHITE 9B HOUSE OF SPORTS ACES VE MACY – ARDSLEY game postponed – field conditions
9 Sat 7/15 9:00 AM 9B TYA BLUE 9B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Liebersohn, Dan TYA BLUE, 15-5
9 Sat 7/15 11:00 AM 9B TYA BLUE 9B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER – HAWTHORNE Liebersohn, Dan TYA BLUE, 9-8
9 Sat 7/15 1:00 PM 9B N SALEM LEWISBORO 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD Tremblay, George NEW MILFORD MAYHEM, 9-8
9 Sat 7/15 10:00 AM 9B ARMONK 9B OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Kabatchnick, Andrew OGRCC THUNDER RED, 8-2
9 Sat 7/15 5:00 PM 9B NEW CASTLE 9B OSSINING RYDER PARK – OSSINING Palladino, Howie NEW CASTLE, 15-3
9 Sat 7/15 10:00 AM 9B BETHEL BOMBERS 9B NEW MILFORD MAYHEM GARICK – NEW MILFORD Tremblay, George NEW MILFORD, 2-1
10 Sat 7/15 5:45 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS MT PLEASANT WILDCATS, 8-3
10 Sat 7/15 10:00 AM 10A EASTCHESTER 10A BPR LIGHTNING O'ROURKE PARK – SCARSDALE Paonessa, Phil EASTCHESTER, 9-3
10 Sat 7/15 1:00 PM 10A PORT CHESTER PIRATES 10A CORTLANDT PANTHERS LYON PARK – PORT CHESTER game one postponed – 3pm is on
10 Sat 7/15 4:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A PORT CHESTER PIRATES LYON PARK – PORT CHESTER Torres, Greg PORTCHESTER PIRATES, 11-3
10 Sat 7/15 4:30 PM 10A L/M TIGERS 10A GREENWICH LIGHTNING LORENZEN – LARCHMONT Waldo, Stefan GREENWICH LIGHTNING, 7-1
10 Sat 7/15 11:00 AM 10A SOMERS RED STORM 10A ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Spruck, Chuck SOMERS RED STORM, 16-2
10 Sat 7/15 1:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A ARMONK BOBCATS SOMERS RED STORM, 11-1
10 Sat 7/15 10:00 AM 10B OSSINING 10B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS game postponed – field conditions
10 Sat 7/15 2:00 PM 10B BEDFORD HILLS KATONAH 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Waldo, Stefan L/M WILDCATS, 7-6
10 Sat 7/15 10:00 AM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON Grimes, James PUTNAM VALLEY MINERS, 7-1
10 Sat 7/15 10:00 AM 10B DC WOLVERINES 10B LAGRANGE LUMBERJACKS NOXON ROAD – LAGRANGEVILLE Goodliffe, John LAGRANGE LUMBERJACKS, 11-1
10 Sat 7/15 9:00 AM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Norberto, Larry ROCKLAND ELITE WHITE, 9-1
10 Sat 7/15 11:00 AM 10B ROCKLAND ELITE WHITE 10B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK – MOUNT KISCO Katz, Adam ROCKLAND ELITE WHITE, 16-6
10 Sat 7/15 10:00 AM 10B WOODLEAN WARRIORS 10B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN – GREENWICH Danisi, Dan OGRCC THUNDER BLUE, 13-3
10 Sat 7/15 11:00 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B SHRUB OAK STORM WELTY – YONKERS Ingram, Tyrell BRYN MAWR BULLDOGS, 3-2
11 Sat 7/15 7:00 PM 11A BERKSHIRE BRAVES 11B EAST FISHKILL PATRIOTS EF REC – HOPEWELL JUNCTION EAST FISHKILL, 3-2
11 Sat 7/15 7:00 PM 11B ARMONK BOBCATS 11B PUTNAM VALLEY KEATING – PUTNAM VALLEY Gurerro, Nelson PUTNAM VALLEY, 9-1
11 Sat 7/15 10:00 AM 11B CORTLANDT PANTHERS 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) VE MACY – ARDSLEY game postponed – field conditions
11 Sat 7/15 12:00 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Pagan, John Gonda, George BRYN MAWR BULLDOGS, 15-1
11 Sat 7/15 8:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Doherty, Mike Cholko, Robert BEDFORD HILL KATONAH, 10-3
11 Sat 7/15 10:00 AM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Angelo, Jimmy Baez, David OGRCC THUNDER BLUE, 13-12
11 Sat 7/15 12:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (ORANGE) 11A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Baez, David Angelo, Jimmy HOUSE OF SPORTS (ORGANGE) 7-2
11 Sat 7/15 7:00 PM 11A HARRISON HURRICANES 11A YORKTOWN A'S LEGACY – YORKTOWN Nowinski, John Grimes, James YORKTOWN A'S, 7-6
11 Sat 7/15 9:00 AM 11B SHRUB OAK STORM 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS game postponed – field conditions
11 Sat 7/15 11:00 AM 11B N SALEM LEWISBORO SILVER 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS game postponed – field conditions
11 Sat 7/15 6:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS Peterson, Carl Katz, Adam BROOKFIELD BEARCATS, 19-3
11 Sat 7/15 9:00 AM 11B TYA BLUE 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY – YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim BRYN MAWR, 7-4
11 Sat 7/15 9:00 AM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B YORKTOWN BANDITS LEGACY – YORKTOWN game postponed by e fishkill – cr tourney
11 Sat 7/15 6:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE Matavalage, Mark Voelkel, Andrew HOUSE OF SPORTS (BLACK), 13-3
11 Sat 7/15 8:00 PM 11B HOUSE OF SPORTS (BLACK) 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE Voelkel, Andrew Matavalage, Mark HOUSE OF SPORTS (BLACK), 17-0
12 Sat 7/15 10:00 AM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Sentiano, Tony Muller, John WESTLAKE WILDCATS, 9-1
12 Sat 7/15 12:30 PM 12A WESTLAKE WILDCATS 12A ARMONK BOBCATS IBM – ARMONK Sentiano, Tony Muller, John WESTLAKE WILDCATS, 10-9
12 Sat 7/15 11:00 AM 12A NORWALK 12A BROOKFIELD BARRACUDAS GRAYS BRIDGE – BROOKFIELD game cancelled by brookfield
12 Sat 7/15 9:00 AM 12A SOMERS RED STORM 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Barlock, John Johnson, Jesse
12 Sat 7/15 11:00 AM 12A SOMERS RED STORM 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN Johnson, Jesse Barlock, John SOMERS RED STORM, 13-0
12 Sat 7/15 4:00 PM 12B AYYA 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Sentiano, Tony Heidanus, Randy L/M TIGERS, 6-5
12 Sat 7/15 12:00 PM 12B BRYN MAWR 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Grant, David Christe, Phil PATTERSON PIRATES, 13-12
12 Sat 7/15 2:00 PM 12B BRYN MAWR 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Grant, David Christe, Phil BRYN MAWR, 10-0
12 Sat 7/15 10:00 AM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING Douglas, Paul mike barone REDDING JR FALCONS, 19-2
12 Sat 7/15 12:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING mike barone Douglas, Paul REDDING JR FALCONS, 14-0
12 Sat 7/15 3:00 PM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B SOMERS NATIONALS REIS – SOMERS Peterson, Carl Peterson, Max SOMERS NATIONALS, 10-0
12 Sat 7/15 10:00 AM 12A NORWALK 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Burke, J.R. Fox, Dennis NORWALK, 18-3
12 Sat 7/15 12:00 PM 12A NORWALK 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Burke, J.R. Norberto, Larry NORWALK, 5-2
13 Sat 7/15 9:30 AM 13A L/M TIGERS 13B GREENWICH CARDINALS STRAZZA – GREENWICH Torres, Greg Cawsey, Bill GREENWICH CARDINALS, 3-2
13 Sat 7/15 9:00 AM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A PROSWING PRIDE SELECT SUNY PURCHASE – HARRISON Dettmer, Fred Ferrari, Gary BEEKMAN IRON PIGS, 11-9
13 Sat 7/15 11:00 AM 13A BEEKMAN IRON PIGS 13A PROSWING PRIDE SELECT SUNY PURCHASE – HARRISON Ferrari, Gary Dettmer, Fred BEEKMAN IRON PIGS, 9-5
13 Sat 7/15 11:00 AM 13A SKD ACES 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING SKD ACES, 13-7
13 Sat 7/15 1:30 PM 13A L/M TIGERS 13A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 4-2
13 Sat 7/15 10:00 AM 13B CARMEL CUBS 13B HV THUNDER WILLIAMS PARK – HIGHLAND game postponed
13 Sat 7/15 7:00 PM 13B OSSINING 13B HARRISON SILVER LAKE PK – W HARRISON Kelly, Kevin Rinaldi, Mark HARRISON, 12-3
13 Sat 7/15 8:00 PM 13B NORTH SALEM TIGERS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE – MAHOPAC Avallone, Val Angelo, Jimmy NORTH SALEM, 20-1
13 Sat 7/15 9:00 AM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS game postponed – field conditions
13 Sat 7/15 12:00 PM 13B YORKTOWN COYOTES 13B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS game postponed – field conditions
14 Sat 7/15 9:00 AM 14B MOUNT KISCO 14B L/M WILDCATS MAMARONECK HS GAME CANCELLED BY L/M WILDCATS 7/12
14 Sat 7/15 12:00 PM 14A SKD ACES 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER – NEW MILFORD Filmer, Dan Avallone, Val NEW MILFORD RIVERHAWKS, 11-1
14 Sat 7/15 2:00 PM 14A SKD ACES 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER – NEW MILFORD game postponed
14 Sat 7/15 11:00 AM 14A NY COBRAS 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Novick, Zachary Novik, Mike NY COBRAS, 1-0
14 Sat 7/15 4:00 PM 14B PATTERSON PIRATES 14B CORTLANDT PANTHERS SUNSET – CORTLANDT Council, Jim Vece, Ron CORTLANDT PANTHERS, 9-1
14 Sat 7/15 2:00 PM 14B SOMERS NATIONALS 14B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD – PUTNAM VALLEY DeGrazia, Tom Vece, Ron SOMERS NATIONALS, 7-6
14 Sat 7/15 10:00 AM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Spruck, Rich Council, Jim
14 Sat 7/15 12:30 PM 14B WESTCHESTER ACADEMY 14B SLEEPY HOLLOW LOSEE – TARRYTOWN Game cancelled only a Single game being played
15 Sat 7/15 10:00 AM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Saumell, Bob Barresi, Tony DUTCHESS TIGER, 5-4
15 Sat 7/15 12:00 PM 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 15A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Saumell, Bob Barresi, Tony SLEEPY HOLLOW HORSEMAN, 6-3
15 Sat 7/15 4:00 PM 15B HARRISON 15B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Paonessa, Phil Nobil, Tom NORTH SALEM TIGERS, 9-2
15 Sat 7/15 5:30 PM 15B MAHOPAC INDIANS 15B SHRUB OAK STORM CRANE – MAHOPAC West Jr., Foster Vece, Ron MAHOPAC INDIANS, 12-1
16 Sat 7/15 3:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B NEWTOWN RIVER CATS NEWTOWN HS Leighton, Dale Malanphy, Pat NEWTOWN RIVER CATS, 7-2
17 Sat 7/15 11:00 AM 17U PUTNAM PATRIOTS 17U SOMERS RED STORM REIS – SOMERS game postponed – field conditions
17 Sat 7/15 3:00 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Kohel, Mike Tatnel, Art SLEEPY HOLLOW, 8-1
17 Sat 7/15 5:00 PM 17U SLEEPY HOLLOW 17U CARMEL CUBS CAMARADA – CARMEL Kohel, Mike Tatnel, Art SLEEPY HOLLOW, 15-2
8 Sun 7/16 3:00 PM 8U RYE BROOK 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Goodliffe, John PAWLING TIGERS, 9-6
8 Sun 7/16 5:00 PM 8U RYE BROOK 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING Goodliffe, John RYE BROOK, 10-9
8 Sun 7/16 10:00 AM 8U RYE BROOK 8U PAWLING TIGERS DODGE ROAD – PAWLING game postponed – moved to part of 7/15 dh
8 Sun 7/16 10:00 AM 8U PUTNAM VALLEY MINERS 8U NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER – NEW FAIRFIELD Tremblay, George NEW FAIRFIELD, 7-5
8 Sun 7/16 3:00 PM 8U OGRCC THUNDER RED 8U OGRCC THUNDER BLUE NORTH MIANUS SCHOOL – RIVERSIDE, CT Mayo, Sean OGRCC THUNDER RED, 8-7
8 Sun 7/16 10:00 AM 8U L/M TIGERS 8U SHRUB OAK BLUE ADMIN FIELD – SHRUB OAK Council, Krystal SHRUB OAK BLUE, 12-1
8 Sun 7/16 4:00 PM 8U CORTLANDT NATIONALS 8U SHRUB OAK STORM MUDHOLE – SOAC Council, Krystal CORTLANDT NATIONALS, 8-4
9 Sun 7/16 11:30 AM 9B WOODLEAN 9B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT DeGrazia, Josh CORTLANDT NATIONALS, 8-7
9 Sun 7/16 9:00 AM 9A MAHOPAC AMERICAN 9A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD game postponed
9 Sun 7/16 3:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A YORKTOWN LIGHTNING TEGMIER – NEW FAIRFIELD Filmer, Dan YORKTOWN LIGHTNING, 12-1
9 Sun 7/16 5:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A YORKTOWN LIGHTNING TEGMIER – NEW FAIRFIELD Filmer, Dan YORKTOWN LIGHTNING, 12-1
9 Sun 7/16 10:00 AM 9B ARMONK 9B AYYA ANDRUS PARK – YONKERS moved to 7/17 @ 6:15pm noted
9 Sun 7/16 3:00 PM 9B NEW MILFORD MAYHEM 9B EAST FISHKILL PATRIOTS LEETOWN – STORMVILLE game postponed by east fishkill – cr tourney
9 Sun 7/16 6:00 PM 9B BETHEL BOMBERS 9B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Reynosa, Kevin BETHEL BOMBERS, 9-6
9 Sun 7/16 2:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B YORKTOWN HUSKERS LEGACY – YORKTOWN Naley, Lucas MAHOPAC NATIONAL, 11-10
9 Sun 7/16 4:00 PM 9B MAHOPAC NATIONAL 9B YORKTOWN HUSKERS LEGACY – YORKTOWN Naley, Lucas MAHOPAC NATIONAL, 14-7
9 Sun 7/16 3:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B OGRCC THUNDER WHITE LOUGHLIN – GREENWICH Liebersohn, Dan OGRCC THUNDER RED, 14-1
9 Sun 7/16 9:30 AM 9B OGRCC THUNDER BLUE 9A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT – CORTLANDT Danisi, Dan CORTLANDT NATIONALS, 10-9
10 Sun 7/16 10:00 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B RYE BROOK PINE RIDGE – RYE BROOK Kevin Kelly BRYN MAWR, 11-1
10 Sun 7/16 2:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL – KENT game postponed by carmel
10 Sun 7/16 1:00 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT Torres, Greg PUTNAM VALLEY MINERS, 21-4
10 Sun 7/16 3:00 PM 10B PUTNAM VALLEY MINERS 10B CORTLANDT NATIONAL SEABOLDT – CORTLANDT Torres, Greg PUTNAM VALLEY MINERS, 13-3
10 Sun 7/16 2:00 PM 10A GREENWICH LIGHTNING 10A BPR LIGHTNING BVMP – BEDFORD Montalvo, Chris GREENWICH LIGHTNING, 12-4
10 Sun 7/16 12:00 PM 10A TYA TIGERS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Barlock, John SOMERS RED STORM, 17-7
10 Sun 7/16 2:00 PM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A L/M WILDCATS LORENZEN – LARCHMONT Solano, Jay NEW FAIRFIELD, 6-0
10 Sun 7/16 10:00 AM 10A EAST FISHKILL PATRIOTS 10A SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Barlock, John EAST FISHKILL PATRIOTS, 5-3
10 Sun 7/16 2:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A YORKTOWN SLUGGERS ST COLUMBANUS – CORTLANDT Norberto, Anthony CORTLANDT PANTHERS, 5-1
10 Sun 7/16 1:00 PM 10B OSSINING 10B CROTON TIGERS DOBBS – CROTON Reynosa, Kevin OSSINING, 12-0
10 Sun 7/16 1:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK – CONGERS ROCKLAND ELITE WHITE, 13-7
10 Sun 7/16 10:00 AM 10B MAHOPAC INDIANS 10B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Norberto, Anthony MAHOPAC INDIANS, 17-14
10 Sun 7/16 6:00 PM 10B PATTERSON PIRATES 10B SOMERS RED STORM REIS – SOMERS Catalano, TC TIE, 10-10
10 Sun 7/16 4:00 PM 10B BREWSTER BEARS 10A L/M TIGERS LORENZEN – LARCHMONT Maliarakis, Peter L/M TIGERS, 5-1
11 Sun 7/16 6:00 PM 11B N SALEM LEWISBORO SILVER 11B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Doherty, Mike Tremblay, George NEW FAIRFIELD REBELS, 6-5
11 Sun 7/16 9:00 AM 11A OGRCC THUNDER BLUE 11A OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE – GREENWICH Burke, J.R. Baez, David OGRCC THUNDER BLUE, 10-0
11 Sun 7/16 11:00 AM 11B N SALEM LEWISBORO BLACK 11B ARMONK BOBCATS CLARK – ARMONK Spruck, Chuck Pagan, John ARMONK BOBCATS, 12-2
11 Sun 7/16 9:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Rouse, Bishop Peterson, Carl MAHOPAC INDIANS, 8-3
11 Sun 7/16 11:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER – BREWSTER Peterson, Carl Rouse, Bishop MAHOPAC INDIANS, 7-6
11 Sun 7/16 9:00 AM 11B TYA BLUE 11B KENSICO VIKINGS BRADHURST – HAWTHORNE game postponed by kensico
11 Sun 7/16 6:00 PM 11B BROOKFIELD BEARCATS 11B PUTNAM VALLEY KEATING – PUTNAM VALLEY Avallone, Val Gonda, George BROOKFIELD BEARCATS, 12-7
11 Sun 7/16 11:00 AM 11B EAST FISHKILL PATRIOTS 11B SOMERS RED STORM VAN TASSELL – SOMERS game postponed by e fishkill – cr tourney
11 Sun 7/16 4:00 PM 11E TYA TIGERS 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Kelly, Kevin Novick, Zachary WP HIT-N-RUN, 6-5
11 Sun 7/16 6:00 PM 11E TYA TIGERS 11E WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS – SOFTBALL Novick, Zachary Kelly, Kevin WP HIT-N-RUN, 4-0
11 Sun 7/16 1:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK – CORTLANDT DeGrazia, Tom Barresi, Tony CORTLANDT PANTHERS, 13-6
11 Sun 7/16 11:00 AM 11B KENSICO VIKINGS 11A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE – GREENWICH Burke, J.R. Baez, David OGRCC THUNDER BLUE, 21-3
12 Sun 7/16 3:00 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN game cancelled by brookfield
12 Sun 7/16 5:00 PM 12A BROOKFIELD BARRACUDAS 12A BEEKMAN HURRICANES TOWN CENTER PARK – BEEKMAN game cancelled by brookfield
12 Sun 7/16 5:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Todd, Greg Grant, David DANBURY HATTERS, 7-6
12 Sun 7/16 7:00 PM 12A SOMERS RED STORM 12A DANBURY HATTERS ROGERS PARK – DANBURY Grant, David Todd, Greg DANBURY HATTERS, 7-6
12 Sun 7/16 10:00 AM 12B OGRCC THUNDER RED 12B L/M TIGERS GOETZE – MAMARONECK Dettmer, Fred L/M TIGERS, 8-0
12 Sun 7/16 12:00 PM 12A NORWALK 12A NEW CITY GENERALS DEVINE FIELD – NORWALK dup line 1992
12 Sun 7/16 10:00 AM 12A NEW CITY GENERALS 12A NORWALK DEVINE FIELD – NORWALK White, Andrew Malawitz, Bob NORWALK, 7-6
12 Sun 7/16 12:00 PM 12A NEW CITY GENERALS 12A NORWALK DEVINE FIELD – NORWALK White, Andrew Malawitz, Bob NORWALK, 10-8
12 Sun 7/16 3:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Paonessa, Phil Bozak, Ron BAT SILVERBACKS, 7-2
12 Sun 7/16 5:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B BAT SILVERBACKS RYAN MEMORIAL – KENT Bozak, Ron Paonessa, Phil MAHOPAC INDIANS, 12-2
12 Sun 7/16 4:30 PM 12A BETHEL WILDCATS 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Marturano, Rob Palladino, Howie BEDFORD HILLS KATONAH, 14-1
12 Sun 7/16 7:00 PM 12B MOUNT KISCO CHIEFS 12B BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Palladino, Howie Marturano, Rob BEDFORD HILLS KATONAH, 10-1
12 Sun 7/16 9:00 AM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Angelo, Jimmy Filmer, Jim NEW FAIRFIELD REBELS, 6-5
12 Sun 7/16 11:00 AM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B BREWSTER SCOLPINO/EBO – BREWSTER Filmer, Jim Angelo, Jimmy BREWSTER, 18-4
12 Sun 7/16 2:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Matavalage, Mark Voelkel, Andrew BRIARCLIFF, 11-7
12 Sun 7/16 4:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B BRIARCLIFF RYDER PARK – OSSINING Voelkel, Andrew Matavalage, Mark BRIARCLIFF, 11-7
12 Sun 7/16 10:00 AM 12B SOMERS NATIONALS 12B REDDING JR FALCONS RBGC – REDDING LaBounty, Steve Paonessa, Phil SOMERS NATIONALS, 11-4
12 Sun 7/16 11:00 AM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN Whiting, Michael Muller, John EASTCHESTER, 12-2
12 Sun 7/16 1:00 PM 12B EASTCHESTER EAGLES 12B SLEEPY HOLLOW HORSEMEN DEVERIES – TARRYTOWN game postponed – now a single
12 Sun 7/16 10:00 AM 12B BEEKMAN AVALANCHE 12B NEW MILFORD REVOLUTION GARICK – NEW MILFORD Gannon, Brian Cholko, Robert NEW MILFORD REVOLUTION, 12-2
13 Sun 7/16 10:30 AM 13B CARMEL CUBS 13B HV THUNDER CAMARADA – CARMEL Nobil, Tom Doherty, Mike CARMEL, 13-3
13 Sun 7/16 4:00 PM 13B WP HIT-N-RUN 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS Reynosa, Pedro West Jr., Foster WP HIT-N-RUN, 6-0
13 Sun 7/16 6:00 PM 13B WP HIT-N-RUN 13B BRIARCLIFF CROTON CROTON HARMON HS West Jr., Foster Reynosa, Pedro WP HIT-N-RUN, 7-4
13 Sun 7/16 9:00 AM 13B HOUSE OF SPORTS ACES 13B L/M LIONS MAMARONECK HS Mebane, Scott Spruck, Rich HOUSE OF SPORTS ACES, 10-9
13 Sun 7/16 3:00 PM 13B BEDFORD HILLS KATONAH 13B NORTH SALEM TIGERS NORTH SALEM HS Sobocinski, Scott Saumell, Bob NORTH SALEM TIGERS, 11-4
13 Sun 7/16 9:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Heidanus, Randy Hoskins, Irwin BRYN MAWR, 9-7
13 Sun 7/16 11:00 AM 13A BRYN MAWR BULLDOGS 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK – PORT CHESTER Hoskins, Irwin Heidanus, Randy BRYN MAWR, 8-0
14 Sun 7/16 3:00 PM 14A NY COBRAS 14A SKD ACES WALTER PANAS HS – CORTLANDT Gurerro, Nelson Vece, Ron NY COBRAS, 3-1
14 Sun 7/16 10:00 AM 14A NEW MILFORD RIVERHAWKS 14A BEDFORD HILLS KATONAH BH MEMORIAL – BEDFORD HILLS Shanahan, Brian West Jr., Foster NEW MILFORD RIVERHAWKS, 12-0
14 Sun 7/16 11:00 AM 14A NY COBRAS 14A FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS RBGC – REDDING FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 5-3
14 Sun 7/16 11:00 AM 14B CORTLANDT PANTHERS 14A CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN – CORTLANDT Fox, Dennis Novik, Mike CORTLANDT PANTHERS, 10-6
14 Sun 7/16 7:00 PM 14B L/M WILDCATS 14B HARRISON HARRISON HS Rinaldi, Mark Joseph, Gregory L/M WILDCATS, 12-2
14 Sun 7/16 10:00 AM 14B PUTNAM VALLEY PRIDE 14B PATTERSON PIRATES PECKHAM – PATTERSON Saumell, Bob Catalano, TC PUTNUM VALLEY PRIDE, 8-4
15 Sun 7/16 4:00 PM 15A SKD ACES 15A NEW MILFORD MUSTANGS VOLUNTEER – NEW MILFORD game postponed
15 Sun 7/16 5:45 PM 15A SKD ACES 15A NEW MILFORD MUSTANGS FOX VALLEY – KATONAH Vece, Ron Gurerro, Nelson NEW MILFORD MUSTANGS, 12-2
15 Sun 7/16 1:00 PM 15B NORTH SALEM TIGERS 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS game postponed by north salem
15 Sun 7/16 4:00 PM 15B NEW MILFORD RIPTIDE 15A SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Whiting, Michael Muller, John