Age
Day
Date
Time
AWAY
HOME
FIELD
UMP
UMP
RESULTS, COMMENTS, INFO
10 Sun 6/3 12:00 PM 10B NEW MILFORD VIPERS 10A BETHEL BOMBERS CROWE FIELD - BETHEL BETHEL BOMBERS, 13-3
10 Sun 6/3 2:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION Paonessa, Phil EF PATRIOTS BLUE WIN, 14-4
10 Sun 6/3 4:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION Paonessa, Phil EF PATRIOTS BLUE WIN, 10-0
10 Sun 6/3 4:00 PM 10E NORWALK 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Peterson, Max NORWALK, 16-2
11 Sun 6/3 9:00 AM 11B CROTON TIGERS 11B CORTLANDT NATIONALS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Sabo, Jim Matalavage, Michael CROTON TIGERS, 11-4
12 Sun 6/3 10:00 AM 12B VALHALLA VIPERS 12B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 13-2
12 Sun 6/3 12:00 PM 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS 13A NY BLUEBIRDS TOURNAMENT GAME TIE, 6-6
13 Tue 6/5 5:45 PM 13A WESTCHESTER JR. DUCKS 13A HV RENEGADES WHITE NAVAJO - YORKTOWN Bozak, Ron DeMarte, Vinnie NEED SCORE
14 Tue 6/5 5:45 PM 14B COASTAL CT TIDES 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING COASTAL CT TIDES, 8-6
14 Tue 6/5 5:45 PM 14E SKD ACES BLACK 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Shanahan, Brian Malanphy, Pat PATTERSON PIRATES WIN, 5-2
15 Tue 6/5 5;45PM 15B NY SILVERBACKS 15B PORT CHESTER RAMS AWAY NEED SCORE
12 Wed 6/6 5:45 PM 12B FC CAPTAINS 12B BROOKFIELD BEARCATS HUCKLEBERRY HILL - BROOKFIELD Norberto, Larry Rouse, Bishop FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 7-3
14 Wed 6/6 5:30 PM 14A TYA CRUSH 13A PROSWING TPS GOLD SCOUT FIELD - BRONXVILLE Fountain, Bill Frustaglio, Chris TYA CRUSH WIN, 10-9
14 Wed 6/6 5:45 PM 14E PROSWING TPS 15A SKD ACES CONCORDIA COLLEGE Rodriquez, Raul Ramirez, Dan PROSWING TPS , 9-5
15 Wed 6/6 6:00 PM 15A SKD ACES 15A PRO SWING (MK) AWAY NEED SCORE
16 Wed 6/6 6:00 PM 16B FURY 16B COBRA ACADEMY TRINITY CATHOLIC HS - STAMFORD Cuccarullo, John Ferrari, Gary COBRA ACADEMY, 7-5
13 Thu 6/7 6:00 PM 13A SOMERS STAMPEDE 13A PROSWING TPS NAVY PORT CHESTER HS Rodriquez, Raul Ramirez, Dan PROSWING TPS NAVY, 12-11
14 Thu 6/7 5:45 PM 14A PATTERSON PIRATES 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING PATTERSON PIRATES WIN , 7-1
14 Thu 6/7 5:30 PM 14A PRO SWING (MK) 14A TYA CRUSH SCOUT FIELD - BRONXVILLE Silver, Rich Muller, John NEED SCORE
17 Thu 6/7 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY COUNTRY DAY SCHOOL - GREENWICH Doherty, Dan Ferrari, Gary COBRA BASEBALL ACADEMY WIN, 11-4
10 Fri 6/8 6:00 PM 10B OSSINING INDIANS 10B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Grimes, James CORTLANDT NATIONALS WIN, 5-2
10 Fri 6/8 7:00 PM 10B SOMERS RED STORM 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS Danisi, Dan SHRUB OAK STORM BLUE, 6-1
12 Fri 6/8 6:00 PM 12B BREWSTER BRIGADE 12B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Pagan, John Novick, Mike BREWTER BRIGADE WIN, 8-5
12 Fri 6/8 6:00 PM 12B EAST COAST MAVS 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Joseph, Gregory Novick, Zachary EAST COAST MAVS WIN, 10-3
13 Fri 6/8 6:00 PM 13A WESTCHESTER WARRIORS 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Grant, David Malanphy, Pat DANBURY HATTERS, 4-3
14 Fri 6/8 6:00 PM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A TYA CRUSH SCOUT FIELD - BRONXVILLE Rodriquez, Raul Ramirez, Dan TYA CRUSH WIN, 5-3
14 Fri 6/8 6:00 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE Menje, Michael Mills, Eddie WESTCHESTER JR DUCKS, 7-0
14 Fri 6/8 6:00 PM 14B NEW CANAAN RAMS 14B GREENWICH CARDINALS STRAZZA - GREENWICH Muller, John Perri, Justin NEW CANAAN, 10-1
15 Fri 6/8 6:00 PM 15A MAHOPAC INDIANS 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT Gaudio, Lou Colorusso, Gary MAHOPAC, 1-0
16 Fri 6/8 6:00 PM 16A FC CAPTAINS 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Palmer, Levante duffy, Dennis FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 9-5
8 Sat 6/9 2:00 PM 8B OSSINING PRIDE 8B YORKTOWN HEAT RT 202 - YORKTOWN Fucci, Ryan YORKTOWN HEAT, 7-4
9 Sat 6/9 4:00 PM 9A NEWTOWN WARRIORS 9A YORKTOWN CRUSADERS APAR - YORKTOWN Council, Krystal NEWTOWN WARRIORS, 12-7
10 Sat 6/9 12:00 PM 10A WESTCHESTER CARDINALS 10A BETHEL BOMBERS IONA PREP - NEW ROCHELLE Acosta, Ernie BETHEL BOMBERS, 4-3
10 Sat 6/9 10:00 AM 10A BETHEL BOMBERS 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE Acosta, Ernie WESTCHESTER CARDINALS, 7-6
10 Sat 6/9 2:00 PM 10A MAHOPAC INDIANS 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Gonzales, Emilio MAHOPAC INDIANS, 5-2
10 Sat 6/9 10:00 AM 10B KENT WHITE SOX 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN BEEKMAN, 13-0
10 Sat 6/9 12:00 PM 10B KENT WHITE SOX 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN BEEKMAN, 21-2
10 Sat 6/9 4:00 PM 10B DC WOLVERINES 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION Moccio, Gordon DC WOLVERINES WIN, 11-0
10 Sat 6/9 9:00 AM 10B PAWLING TIGERS 10B WESTCHESTER CARDINALS TOCCI FIELD - NEW ROCHELLE Solano, Jay WESTCHESTER CARDINALS, 13-2
10 Sat 6/9 11:00 AM 10B PAWLING TIGERS 10B WESTCHESTER CARDINALS TOCCI FIELD - NEW ROCHELLE Solano, Jay PAWLING TIGERS, 5-4
11 Sat 6/9 10:00 AM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Marturano, Rob Paonessa, Phil YORKTOWN SLUGGERS, 7-1
11 Sat 6/9 12:00 PM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS phil Paonessa Marturano, Rob YORKTOWN SLUGGERS, 9-5
11 Sat 6/9 9:00 AM 11A ROCKLAND ELITE WHITE 11A NORTH ROCKLAND HAWKS KINGS PARK - CONGERS Baird, Bob ROCKLAND ELITE WHITE, 15-7
11 Sat 6/9 6:00 PM 11A L/M WILDCATS (ORANGE) 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Messerschmitt, Steve A Canino,Tony SOMERS RED STORM, 8-7
11 Sat 6/9 4:00 PM 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Cureton, Buck Male, Gary CROTON TIGERS, 4-3
11 Sat 6/9 10:00 AM 11B OGRCC THUNDER 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK Frey, Ray DC WOLVERINES WIN, 16-5
11 Sat 6/9 12:00 PM 11B OGRCC THUNDER 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK Frey, Ray DC WOLVERINES WIN, 13-1
11 Sat 6/9 1:00 PM 11B EF PATRIOTS GREY 11B WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Council, Jim Sentiano, Tony WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 11-6
12 Sat 6/9 2:00 PM 12A ROCKLAND ELITE RED 12A YORKTOWN A'S APAR - YORKTOWN Archacki, Bill Grimes, James ROCKLAND ELITE RED, 14-11
12 Sat 6/9 8:00 PM 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS 12B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Norberto, Larry Nobile, Tom PUTNAM VALLEY BOMBERS, 6-5
12 Sat 6/9 4:00 PM 12E PACOY DRAGONS 12E DANBURY HATTERS WAR MEMORIAL - YONKERS Mebane, Scott Davis, Jovan DANBURY HATTERS, 15-1
12 Sat 6/9 6:00 PM 12E PACOY DRAGONS 12E DANBURY HATTERS WAR MEMORIAL - YONKERS jovan avis Mebane, Scott DANBURY HATTERS, 12-2
12 Sat 6/9 6:00 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Heidanus, Randy Hoskins, Irwin NEW ROCHELLE KNIGHTS, 13-10
13 Sat 6/9 7:15 PM 13B PATTERSON PIRATES 13A HV RENEGADES BLUE DUTCHESS STADIUM Vece, Ron HV RENEGADES BLUE WIN, 8-0
13 Sat 6/9 4:00 PM 13A FC CAPTAINS 13A NEW MILFORD REGULATORS VOLUNTEER - NEW MILFORD Lopriore, Joe Grant, David NEW MILFORD REGULATORS, 6-0
13 Sat 6/9 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Menje, Michael Sentiano, Tony BEDFORD HILLS KATONAH, 6-4
13 Sat 6/9 10:00 AM 13B NY SILVERBACKS WEST 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS WALNUT TREE - SANDY HOOK Malanphy, Pat Kerins, Sean NY SILVERBACKS, 7-0
13 Sat 6/9 12:00 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A SKD ACES TOURNAMENT GAME SKD ACES WIN, 6-5
14 Sat 6/9 1:30 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Peterson, Carl Norberto, Larry NEED SCORE
14 Sat 6/9 1:00 PM 14B L/M LIONS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Rodriquez, Raul Ramirez, Dan WP HIT N RUN WIN, 14-6
14 Sat 6/9 3:00 PM 14B L/M LIONS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Ramirez, Dan Rodriquez, Raul WP HIT N RUN WIN, 10-6
14 Sat 6/9 4:00 PM 14B CARMEL CUBS 14B NEW CANAAN RAMS CONNOR - NEW CANAAN Wilson, Eric Victory, Bob NEW CANAAN RAMS, 7-0
14 Sat 6/9 11:00 AM 14B ROCKLAND ELITE WHITE 14B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Deponto, Rich Barresi, Tony NORTH SALEM TIGERS, 8-0
15 Sat 6/9 11:30 AM 15A SKD ACES 15A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Heidanus, Randy Berry, Earl T. YORKTOWN THUNDER, 7-4
15 Sat 6/9 3:30 PM 15A FC CAPTAINS 15A YORKTOWN THUNDER RT 202 - YORKTOWN Earl Berry Dan Doherty YORKTOWN THUNDER, 12-8
15 Sat 6/9 1:30 PM 15A MAHOPAC INDIANS 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Kelly, Kevin Fennelle, Pat MAHOPAC INDIANS, 13-0
15 Sat 6/9 11:00 AM 15B AYYA REBELS 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT Guererro, Nelson DeGrazia, Tom CORTLANDT NATIONALS, 7-3
15 Sat 6/9 1:30 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON PATTERSON PIRATES, 6-4
16 Sat 6/9 11:00 AM 16B COBRA ACADEMY 16A WESTCHESTER JR. DUCKS TOURNAMENT GAME COBRA BASEBALL, 4-3
16 Sat 6/9 11:00 AM 16A WESTCHESTER ACADEMY 16A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT Caruso, Dave Doherty, Dan WESTCHESTER ACADEMY, 8-3
16 Sat 6/9 1:00 PM 16A WESTCHESTER ACADEMY 16A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT Doherty, Dan Caruso, Dave SKD ACES, 4-2
17 Sat 6/9 9:00 AM 17U NY SILVERBACKS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Ferrari, Gary Cuccarullo, John WESTCHESTER ACADEMY RAMS WIN, 4-3
17 Sat 6/9 11:00 AM 17U NY SILVERBACKS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Cuccarullo, John Ferrari, Gary WESTCHESTER ACADEMY RAMS WIN, 10-8
18 Sat 6/9 1:00 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS PUTNAM VALLEY HS Milanese, Frank Avallone, Val CASTLE HILL COYOTES, 6-1
18 Sat 6/9 3:30 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS PUTNAM VALLEY HS Avallone, Val Milanese, Frank CASTLE HILL COYOTES, 3-2
8 Sun 6/10 10:00 AM 8A SOMERS RED STORM 8A NEW CASTLE BULLS MASSER - CHAPPAQUA Ramos, Julio NEW CASTLE BULLS, 11-1
8 Sun 6/10 9:00 AM 8B BRIARCLIFF BEARS 8B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Bieber, Andrew BRIARCLIFF, 2-1
8 Sun 6/10 4:00 PM 8B EF PATRIOTS GREY 8B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Oliver, Chris CORTLANDT NATIONALS, 7-2
8 Sun 6/10 10:00 AM 8B YORKTOWN HEAT 8B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Reinke, Ryan YORKTOWN HEAT, 9-7
8 Sun 6/10 10:30 AM 8A NEW CANAAN RAMS RED 8B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Saa, Miguel NEW CANAAN RAMS WIN, 14-1
9 Sun 6/10 9:30 AM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS - SOAC Council, Krystal LAGRANGE, 6-2
9 Sun 6/10 3:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN Schwarz, Luke NEW CANAAN BLACK, 13-0
9 Sun 6/10 9:00 AM 9A L/M TIGERS ORANGE 9B HARRISON HITMEN BRENTWOOD - HARRISON Maliarakis, Peter HARRISON HITMEN, 7-6
9 Sun 6/10 11:00 AM 9A L/M TIGERS ORANGE 9B HARRISON HITMEN BRENTWOOD - HARRISON Maliarakis, Peter L/M TIGERS ORANGE, 9-6
9 Sun 6/10 2:00 PM 9B EF PATRIOTS GRAY 9B MIDDLETOWN SANDLOTS WATTS MEMORIAL - MIDDLETOWN Kincade, Frank MIDDLETOWN SANDLOTS, 14-6
9 Sun 6/10 4:00 PM 9B EF PATRIOTS GRAY 9B MIDDLETOWN SANDLOTS WATTS MEMORIAL - MIDDLETOWN Kincade, Frank MIDDLETOWN SANDLOTS, 16-2
9 Sun 6/10 10:00 AM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B PUTNAM VALLEY PRIDE KEATING - PUTNAM VALLEY Palladino, Howie PUTNAM VALLEY PRIDE, 15-6
9 Sun 6/10 4:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK - CONGERS Baird, Bob CORTLANDT NATIONALS, 7-3
9 Sun 6/10 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK - CONGERS Baird, Bob CORTLANDT NATIONALS, 8-7
9 Sun 6/10 9:00 AM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B SOMERS RS (WHITE) REIS - SOMERS Mirque, Nick WESTCHESTER CARDINALS, 24-0
9 Sun 6/10 11:00 AM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B SOMERS RS (WHITE) REIS - SOMERS Mirque, Nick WESTCHESTER CARDINALS, 18-0
10 Sun 6/10 9:00 AM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10E NORWALK TOURNAMENT GAME NORWALK, 6-0
10 Sun 6/10 9:00 AM 10A SOMERS RED STORM 10A CORTLANDT NATIONALS REIS - SOMERS Regueiro, Dan SOMERS RED STORM, 7-4
10 Sun 6/10 9:00 AM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10A NEW CANAAN RAMS TOURNAMENT GAME NEWTOWN LIGHTNING, 5-3
10 Sun 6/10 4:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Ramos, Julio DUTCHESS MAULERS, 5-0
10 Sun 6/10 10:00 AM 10A MAHOPAC INDIANS 10E NEW MILFORD HITMEN GARICK - NEW MILFORD Goodliffe, John NEW MILFORD HITMEN, 8-1
10 Sun 6/10 10:00 AM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B OSSINING INDIANS RYDER PARK - OSSINING Pagan, John ROCKLAND ELITE RED, 12-7
10 Sun 6/10 9:00 AM 10B HARRISON HEAT 10B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Allen, Michael PORT CHESTER PIRATES, 19-3
10 Sun 6/10 11:00 AM 10B HARRISON HEAT 10B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Allen, Michael PORT CHESTER PIRATES, 20-5
10 Sun 6/10 2:00 PM 10B PAWLING TIGERS 10B YORKTOWN HUSKERS APAR - YORKTOWN Guerrero, Jeremy YORKTOWN HUSKERS, 5-0
11 Sun 6/10 10:00 AM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL - NEW CANAAN Suppa, Tony preston NEW CANAAN, 6-2
11 Sun 6/10 12:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE Baird, Bob SOMERS RED STORM, 12-7
11 Sun 6/10 2:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE Baird, Bob SOMERS RED STORM, 12-9
11 Sun 6/10 10:00 AM 11A ROCKLAND ELITE WHITE 11A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT Whiting, Michael Kelly, Kevin STONY POINT PATRIOTS, 13-1
11 Sun 6/10 12:00 PM 11A ROCKLAND ELITE WHITE 11A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT Whiting, Michael Kelly, Kevin STONY POINT PATRIOTS, 14-5
11 Sun 6/10 3:30 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT MacQuaid,Sean Johnson, Bob PUTNAM VALLEY MINERS, 14-4
11 Sun 6/10 10:00 AM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Spruck, Chuck Male, Gary CROTON TIGERS, 12-2
11 Sun 6/10 12:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Male, Gary Spruck, Chuck WESTCHESTER JR DUCKS, 12-8
11 Sun 6/10 11:15 PM 11B CARMEL CUBS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Peterson, Max Avallone, Val MAHOPAC, 10-0
11 Sun 6/10 12:00 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Hoskins, Irwin Mebane, Scott NEW ROCHELLE, 14-2
11 Sun 6/10 2:00 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Mebane, Scott Hoskins, Irwin NY SILVERBACKS EAST, 7-5
11 Sun 6/10 3:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B RYE BROOK REBELS MUDHOLE - SOAC Novick, Zachary Novick, Mike SHRUB OAK STORM, 11-5
11 Sun 6/10 1:00 PM 11B RYE BROOK REBELS 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Novick, Mike Novick, Zachary SHRUB OAK STORM, 15-3
12 Sun 6/10 2:00 PM 12A YORKTOWN A'S 12A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Gentile, Phil Savarese, William YORKTOWN A'S WIN, 16-6
12 Sun 6/10 10:00 AM 12A WESTCHESTER JR. DUCKS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Archacki, Bill Guererro, Nelson WESTCHESTER JR DUCKS, 6-5
12 Sun 6/10 12:00 PM 12A WESTCHESTER JR. DUCKS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Guererro, Nelson Archacki, Bill WESTCHESTER JR DUCKS, 15-10
12 Sun 6/10 2:00 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B NEW MILFORD BULLDOGS CONWAY FIELD - ROXBURY, CT Todd, Gregg Peterson, Carl BROOKFIELD BEARCATS, 7-2
12 Sun 6/10 4:00 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B NEW MILFORD BULLDOGS CONWAY FIELD - ROXBURY, CT Peterson, Carl Todd, Gregg BROOKFIELD BEARCATS, 5-4
12 Sun 6/10 1:00 PM 12B PORT CHESTER PIRATES 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Tucciarone, Gene Gasparre, Mike ARMONK BOBCATS, 7-2
12 Sun 6/10 11:00 AM 12B EAST COAST MAVS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Cureton, Buck Caruso, Dave EC MAVS, 7-6
12 Sun 6/10 9:00 AM 12B OGRCC THUNDER RED 12B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Avallone, Val Peterson, Max MAHOPAC, 8-5
12 Sun 6/10 10:00 AM 12B SOMERS RED STORM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS GLANDER FIELD - NEWTOWN Norberto, Anthony Saumell, Bob SOMERS RED STORM, 14-1
12 Sun 6/10 11:00 AM 12B VALHALLA VIPERS 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Rodriquez, Raul Joseph, Gregory VALHALLA VIPERS, 9-7
12 Sun 6/10 1:00 PM 12B VALHALLA VIPERS 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Joseph, Gregory Rodriquez, Raul WP HIT-N-RUN, 3-1
12 Sun 6/10 9:00 AM 12B JOHN JAY / LEWISBORO 12B YORKTOWN BANDITS APAR - YORKTOWN Council, Jim Grimes, James YORKTOWN BANDITS, 8-5
12 Sun 6/10 6:00 PM 12E TYA TIGERS 12E DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Doherty, Mike Messerschmitt, Steve A DANBURY HATTERS, 3-1
13 Sun 6/10 10:00 AM 13A SOMERS STAMPEDE 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Paonessa, Phil Lopriore, Joe CONNECTICUT RANGERS, 3-1
13 Sun 6/10 12:00 PM 13A SOMERS STAMPEDE 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Lopriore, Joe Paonessa, Phil SOMERS STAMPEDE, 5-4
13 Sun 6/10 4:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Messerschmitt, Steve A LaCour, Steve DANBURY HATTERS, 12-6
13 Sun 6/10 10:00 AM 13A NY BLUEBIRDS 13A WESTCHESTER WARRIORS SUNY PURCHASE - HARRISON Mauro, John Fountain, Bill WESTCHESTER WARRIORS WIN, 7-6
13 Sun 6/10 12:00 PM 13A NY BLUEBIRDS 13A WESTCHESTER WARRIORS SUNY PURCHASE - HARRISON Fountain, Bill Mauro, John WESTCHESTER WARRIORS WIN, 12-1
13 Sun 6/10 12:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13A YORKTOWN REBELS RT 202 - YORKTOWN Matranga, Joe Johnson, Andrew YORKTOWN REBELS, 5-3
13 Sun 6/10 5:00 PM 13B HARRISON BASEBALL 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Mauro, John Cox, Joe HARRISON BASEBALL, 16-7
13 Sun 6/10 12:30 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Wilson, Eric Malwitz, Bob DARIEN BLUE HAWKS, 13-0
13 Sun 6/10 12:00 PM 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Barone, Michael Noah Roman NEWTOWN BLUE BOMBERS, 5-1
13 Sun 6/10 2:00 PM 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Barone, Michael Roman, Noah EASTON REDDING FALCONS, 9-5
13 Sun 6/10 9:00 AM 13B PLEASANTVILLE PANTHERS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Vece, Ron Rosen, Mike PLEASANTVILLE PANTHERS, 12-8
13 Sun 6/10 11:00 AM 13B PLEASANTVILLE PANTHERS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Rosen, Mike Vece, Ron MAHOPAC INDIANS, 10-8
13 Sun 6/10 12:00 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A WESTCHESTER JR. DUCKS TOURNAMENT GAME WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 9-6
14 Sun 6/10 9:00 AM 14E SKD ACES RED 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Milanese, Frank Cuccarullo, John SKD ACES RED, 8-0
14 Sun 6/10 11:00 AM 14E SKD ACES RED 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Cuccarullo, John Milanese, Frank SKD ACES RED, 10-0
14 Sun 6/10 2:00 PM 14B PEEKSKILL MINUTEMAN 14B WILTON WARRIORS WILTON HIGH SCHOOL, CT Grant, David Malanphy, Pat WILTON WARRIORS WIN, 8-2
14 Sun 6/10 1;30PM 14B BRIARCLIFF BEARS 14B YORKTOWN COYOTES YORKTOWN HS DeGrazia, Tom Deponto, Rich BRIARCLIFF, 6-4
14 Sun 6/10 3:00 PM 14A PRO SWING (MK) 14E NEW MILFORD REVENANTS VOLUNTEER - NEW MILFORD Fennelle, Pat Kenny, Joe NEW MILFORD REVENANTS, 7-2
14 Sun 6/10 5:00 PM 14A PRO SWING (MK) 14E NEW MILFORD REVENANTS VOLUNTEER - NEW MILFORD Kenny, Joe Fennelle, Pat NEW MILFORD REVENANTS, 12-4
14 Sun 6/10 2:00 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #43 Sentiano, Tony Malave, Anthony NY BLUEBIRDS, 4-2
14 Sun 6/10 4:00 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #43 Malave, Anthony Sentiano, Tony NY BLUEBIRDS, 9-1
15 Sun 6/10 12:00 PM 15B PATTERSON PIRATES 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER - NEW MILFORD Milanese, Frank Kerins, Sean NEW MILFORD RIVERHAWKS, 12-5
15 Sun 6/10 10:00 AM 15B CORTLANDT PANTHERS 15A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT Baird, Bob TIE, 1-1
15 Sun 6/10 9:00 AM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Mills, Eddie Perri, Justin WP HIT N RUN WIN, 5-4
15 Sun 6/10 11:00 AM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Perri, Justin Mills, Eddie WP HIT N RUN WIN, 13-7
15 Sun 6/10 10:00 AM 15B BHK HAWKS 15B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Marturano, Rob Peterson, Carl BEDFORD HILLS KATONAH, 6-3
16 Sun 6/10 12:00 PM 16A FC CAPTAINS 16B FURY NEWTOWN HS Shanahan, Brian FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 7-0
17 Sun 6/10 10:00 AM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Gaudio, Lou Ryder, Steve WESTCHESTER ACADEMY RAMS, 7-5
17 Sun 6/10 12:00 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ryder, Steve Gaudio, Lou WESTCHESTER ACADEMY RAMS, 4-3
18 Sun 6/10 5:00 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING Ferrari, Gary Covais, Mark CASTLE HILL COYOTES WIN, 7-0
9 Mon 6/11 6:00 PM 9A PROSWING TPS 9A NEWTOWN WARRIORS GLANDER FIELD - NEWTOWN Goodliffe, John PROSWING TPS WINS, 13-7
9 Mon 6/11 6:00 PM 9B NEW CASTLE QUAKERS 9B CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS - CORTLANDT Harris, Dontae CORTLANDT PANTHERS WIN, 5-4
9 Mon 6/11 6:00 PM 9B MT KISCO CHIEFS 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Council, Krystal OSSINING PRIDE WIN, 10-3
10 Mon 6/11 6:00 PM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD - MAHOPAC Messerschmitt, Steve C MAHOPAC INDIANS WIN, 10-9
11 Mon 6/11 6:00 PM 11A NEW FAIRFIELD REBELS 11A NEWTOWN BLUE ACES GLANDER FIELD - NEWTOWN Morelli, Joe Malanphy, Pat NEWTOWN BLUE ACES WIN, 7-2
11 Mon 6/11 6:00 PM 11B EF PATRIOTS GREY 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED noted 6/11
12 Mon 6/11 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 6/8
12 Mon 6/11 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Velasquez, Ezra Pagan, John MAHOPAC INDIANS WIN, 12-6
13 Mon 6/11 6:00 PM 13A FC CAPTAINS 13A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT Estony, Estony Todd, Gregg SKD ACES WIN, 11-4
14 Mon 6/11 5:45 PM 14B EAST COAST MAVS 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Kennedy, Paul Nolan, Dan FC CAPTAINS WIN, 5-2
14 Mon 6/11 6:00 PM 14B WILTON WARRIORS 14B NEW CANAAN RAMS CONNOR - NEW CANAAN Suppa, Tony Huarez, Hector WILTON WARRIORS WIN, 12-11
14 Mon 6/11 5;30PM 14B ROCKLAND ELITE WHITE 14B PEEKSKILL MINUTEMAN PEEKSKILL STADIUM GAME POSTPONED noted 6/10
15 Mon 6/11 6:00 PM 15A EASTCHESTER EAGLES 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/8
17 Mon 6/11 6:00 PM 17U ARMONK BOBCATS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY HOME GAME POSTPONED noted 6/7
18 Mon 6/11 6:00 PM 18+ BRIARCLIFF BEARS 18+ WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Deluise, Lou Colorusso, Gary BRIARCLIFF BEARS WIN, 10-1
8 Tue 6/12 6:00 PM 8B OC SMASH 8A EF PATRIOTS BLUE LEETOWN - STORMVILLE EF PATRIOTS BLUE WIN, 9-6
8 Tue 6/12 6:00 PM 8B YORKTOWN HEAT 8B ARMONK LOMBARDI - ARMONK Horne Mathew ARMONK, 12-6
9 Tue 6/12 5:45 PM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9A PROSWING TPS EDGEWOOD - PORTCHESTER Gonzales, Emilio GAME ENDED AFTER ONE INNING DUE TO INJURY
9 Tue 6/12 5:45 PM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS - SOAC Council, Krystal CORTLANDT PANTHERS, 12-1
10 Tue 6/12 6:00 PM 10A EF PATRIOTS BLUE 10A BETHEL BOMBERS CROWE FIELD - BETHEL GAME POSTPONED - DISTRICTS noted 6/8
10 Tue 6/12 6:00 PM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED noted 6/11
11 Tue 6/12 7:00 PM 11A STONY POINT PATRIOTS 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE Baird, Bob CLARKSTOWN STARS RED, 10-2
11 Tue 6/12 6:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL - NEW CANAAN Suppa, Tony Huarez, Hector NEW CANAAN RAMS, 12-11
11 Tue 6/12 6:00 PM 11B OGRCC THUNDER 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/7
12 Tue 6/12 7:00 PM 12A EASTCHESTER EAGLES 12A ROCKLAND ELITE RED LAKE NANUET PARK GAME POSTPONED noted 6/11
12 Tue 6/12 6:00 PM 12A YORKTOWN A'S 12A SOUND SHORE HAWKS GOETZE - MAMARONECK Dettmer, Fred Malave, Anthony YORKTOWN A'S, 16-2
12 Tue 6/12 6:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Grimes, James Spruck, Chuck WESTCHESTER JR DUCKS, 14-4
12 Tue 6/12 6:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Matalavage, Michael Council, Jim CORTLANDT PANTHERS, 14-4
12 Tue 6/12 6:00 PM 12E WP HIT-N-RUN BLACK 12E WEST ELITE FALCONS FOX PARK - MT KISCO Motts,Mike Johnson, Bob WP HIT-N-RUN BLACK, 14-3
13 Tue 6/12 6:00 PM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B HARRISON BASEBALL HARRISON HS Rinaldi, Mark Ferrari, Gary DARIEN BLUE HAWKS, 7-0
13 Tue 6/12 6:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Kennedy, Paul Porada, John NEW MILFORD, 10-8
13 Tue 6/12 6:00 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A PDA WESTCHESTER DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Doherty, Mike Norberto, Larry HV RENEGADES WHITE, 14-9
14 Tue 6/12 6:00 PM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Reynoso, Beraldo Waldo, Stefan WESTCHESTER CARDINALS WIN, 6-5
14 Tue 6/12 6:00 PM 14E SKD ACES RED 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Messerschmitt, Steve A Johnson, Andrew PATTERSON PIRATES, 7-2
14 Tue 6/12 6:00 PM 14A WESTCHESTER ACES 14B COASTAL CT TIDES IMMACULATE HIGH SCHOOL, CT Todd, Gregg Paonessa, Phil CT TIDES, 7-5
14 Tue 6/12 6:00 PM 14E SKD ACES BLACK 14E WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Rosen, Mike Marturano, Rob SKD ACES, 12-7
15 Tue 6/12 5:45 PM 15B HARRISON BASEBALL 14E PROSWING TPS CONCORDIA COLLEGE Ramirez, Dan Deponto, Rich PROSWING TPS, 4-3
15 Tue 6/12 6:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15A WESTCHESTER ACES BLUE VE MACY - ARDSLEY Menje, Michael Troutman, Joe WESTCHESTER ACES BLUE WIN, 15-2
15 Tue 6/12 5:45 PM 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS 15A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Keeney, John Matranga, Joe YORKTOWN THUNDER WINS, 5-2
15 Tue 6/12 6:00 PM 15B AYYA REBELS 15B CORTLANDT PANTHERS SUNSET - CORTLANDT Fox, Dennis Cicatelli, Gary CORTLANDT PANTHERS, 11-1
15 Tue 6/12 6:00 PM 15B NEWBURGH GOLDBACKS 15B PORT CHESTER RAMS REC PARK - PORT CHESTER Rodriquez, Raul Muller, John NEWBURGH GOLDBACKS WIN, 16-0
15 Tue 6/12 6:30 PM 15B EAST COAST MAVS 15B SILVER EAGLES SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/11
16 Tue 6/12 6:00 PM 16A SKD ACES 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS GAME POSTPONED noted 6/11
16 Tue 6/12 6:00 PM 16B FURY 16B COBRA ACADEMY COUNTRY DAY SCHOOL - GREENWICH Deluise, Lou Peden, Harry FURY, 12-2
18 Tue 6/12 7:30 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ SOMERS REIS - SOMERS Avallone, Val Cuccarullo, John SLEEPY HOLLOW, 10-0
8 Wed 6/13 6:00 PM 8A PROSWING TPS 8A NEWTOWN NATURALS WATERTOWN FIELDS - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/10
8 Wed 6/13 6:00 PM 8B BRIARCLIFF BEARS 8B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY SCHOOL GAME POSTPONED noted 6/11
9 Wed 6/13 6:00 PM 9B WP HIT N RUN 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN Felber, Russ NEW CANAAN BLACK, 14-4
9 Wed 6/13 6:00 PM 9B WESTCHESTER ACES 9A YORKTOWN CRUSADERS MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY GAME POSTPONED noted 6/12
9 Wed 6/13 6:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B BREWSTER CRUSH MARKEL - BREWSTER Moccio, Gordon BREWSTER CRUSH, 13-3
9 Wed 6/13 6:00 PM 9B PUTNAM VALLEY PRIDE 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Council, Krystal PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 15-1
9 Wed 6/13 6:00 PM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS - SOAC GAME POSTPONED/ moved to 6/12 noted 6/9
10 Wed 6/13 6:00 PM 10A CORTLANDT NATIONALS 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS - CORTLANDT Matalavage, Michael CORTLANDT PANTHERS WIN, 13-5
10 Wed 6/13 5:30 PM 10A EF PATRIOTS BLUE 10A MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD - MAHOPAC GAME POSTPONED - DISTRICTS notedd 6/8
10 Wed 6/13 6:00 PM 10A L/M TIGERS 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Horne Mathew WP HIT N RUN WIN, 6-1
10 Wed 6/13 6:00 PM 10B PAWLING TIGERS 10B NEWTOWN THUNDER HAWLEY - NEWTOWN Goodliffe, John PAWLING TIGERS WIN, 11-5
10 Wed 6/13 6:00 PM 10B EF PATRIOTS GREY 10B PLEASANTVILLE PANTHERS SOLDIERS PARK - PLEASANTVILLE Liebersohn, Dan EF PATRIOTS GREY WIN, 11-4
11 Wed 6/13 8:00 PM 11A CLARKSTOWN STARS RED 11A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT Baird, Bob STONY POINT PATRIOTS WIN, 6-3
11 Wed 6/13 6:00 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11A LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE GAME POSTPONED noted 6/11
11 Wed 6/13 5:30 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A ROCKLAND ELITE WHITE GERMONDS - NYACK Baird, Bob PROSWING PRIDE (MK) WIN, 8-4
11 Wed 6/13 7:15 PM 11B RYE BROOK REBELS 11B NEW CASTLE KNIGHTS REC FIELD - CHAPPAQUA Novick, Zachary Novick, Mike RY BROOK REBELS, 15-2
11 Wed 6/13 7:00 PM 11B NY SILVERBACKS WEST 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Nowinski, John Pagan, John SHRUB OAK STORM, 16-7
12 Wed 6/13 6:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12A WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Voelkel, Andrew Reynoso, Beraldo WESTCHESTER ACES RED WIN, 7-3
12 Wed 6/13 6:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE - BROOKFIELD GAME MOVED TO 6/14 noted 6/8
12 Wed 6/13 6:00 PM 12B SHRUB OAK STORM 12B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Avallone, Val Rosen, Eric SHRUB OAK STORM WIN, 9-6
12 Wed 6/13 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE - GREENWICH Rinaldi, Mark Burgio, Tony FC CAPTAINS WIN, 9-5
12 Wed 6/13 7:00 PM 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS 12E SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT Cureton, Buck Grimes, James NEW ROCHELLE KNIGHTS, 20-15
13 Wed 6/13 7:00 PM WESTCHESTER CARDINALS HUDSON VALLEY ASTROS PACE UNIVERSITY Morelli, Joe Tucciarone, Gene WESTCHESTER CARDINALS, 7-5
13 Wed 6/13 6:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS HIGH MEADOW FIELD - NEWTOWN Malanphy, Pat Norberto, Larry NEWTOWN BLUE STOCKINGS, 15-6
13 Wed 6/13 6:00 PM 13A PRO SWING (MK) 13A NY NIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH Pompa, Don Johnson, Bob PROSWING PRIDE (MK), 2-1
13 Wed 6/13 5:45 PM 13A WESTCHESTER WARRIORS 13A YORKTOWN REBELS YORKTOWN HS GAME POSTPONED noted 6/11
13 Wed 6/13 5:45 PM 13A YORKTOWN REBELS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Caruso, Dave YORKTOWN REBELS, 7-4
13 Wed 6/13 5:45 PM 13B DARIEN BLUE HAWKS 14B GREENWICH CARDINALS DARIEN HS Huarez, Hector Malwitz, Bob DARIEN BLUE HAWKS WIN , 13-5
14 Wed 6/13 5:30 PM 14A TYA CRUSH 13A PROSWING TPS GOLD SCOUT FIELD - BRONXVILLE Ramirez, Dan Rodriquez, Raul TYA CRUSH WIN, 13-3
14 Wed 6/13 6:00 PM 14E NY BLUEBIRDS 14A NY KNIGHTHAWKS SALESIAN HS - NEW RO GAME POSTPONED noted 6/12
14 Wed 6/13 5:45 PM 14A FC CAPTAINS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Vece, Ron Salumn, Joe PATTERSON PIRATES WIN, 8-3
14 Wed 6/13 6:00 PM 14A OC BOMBERS 14A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE Heidanus, Randy Covais, Mark WESTCHESTER CARDINALS, 8-1
14 Wed 6/13 6:00 PM 14B CARMEL CUBS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED- moved to 6/14
14 Wed 6/13 5:45 PM 14E RYE GRAYS 14B L/M LIONS DISBROW - RYE GAME POSTPONED noted 6/11
14 Wed 6/13 5:45 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 14E PROSWING TPS CONCORDIA COLLEGE Mooney, James Troutman, Joe PROSWING TPS, 11-6
15 Wed 6/13 5;45PM 15A WESTCHESTER ACES BLUE 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Ferrari, Gary Gaudio, Lou WESTCHESTER ACES BLUE WIN, 8-3
15 Wed 6/13 6:00 PM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15A WESTCHESTER ACES RED MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY Mills, Eddie Fountain, Bill WESTCHESTER ACES RED WIN, 8-5
15 Wed 6/13 6:00 PM 15B PATTERSON PIRATES 15B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Rosen, Mike Matranga, Joe PATTERSON PIRATES, 5-4
15 Wed 6/13 6:00 PM 15B HARRISON BASEBALL 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Ryder, Steve Frustaglio, Chris HARRISON BASEBALL, 21-3
16 Wed 6/13 5:45 PM 16A RYE GRAYS 16A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED noted 6/11
16 Wed 6/13 6:00 PM 16A EASTON REDDING FALCONS 16B FURY TRINITY CATHOLIC HS - STAMFORD Byrne. Tom Cribben, Tom FURY WIN, 12-2
18 Wed 6/13 6:30 PM 17U NY KNIGHTHAWKS 18+ ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS NEW GAME - time update noted 6/11/ game cancelled
8 Thu 6/14 6:15 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Allen, Michael OGRCC THUNDER BLUE, 2-1
8 Thu 6/14 6:00 PM 8A L/M TIGERS 8B TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 6/8
8 Thu 6/14 6:30 PM 8B YORKTOWN HEAT 8A ROCKLAND ELITE RED REISMAN SPORTS COMPLEX Baird, Bob YORKTOWN HEAT, 17-1
8 Thu 6/14 6:00 PM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8A YORKTOWN SPARTANS BROOKSIDE - YORKTOWN Fucci, Ryan YORKTOWN SPARTANS, 4-2
9 Thu 6/14 6:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B EF PATRIOTS GRAY LEETOWN - STORMVILLE GAME POSTPONED noted 6/11
9 Thu 6/14 6:00 PM 9B MT KISCO CHIEFS 9B NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY - CHAPPAQUA Horne Mathew NEW CASTLE QUAKERS WIN, 12-7
10 Thu 6/14 5:45 PM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A BRIARCLIFF BEARS MCCRUM - BRIARCLIFF GAME POSTPONED noted 6/7
10 Thu 6/14 6:00 PM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK GAME POSTPONED - IN-HOUSE CONFLICT noted 6/13
10 Thu 6/14 6:15 PM 10B YORKTOWN HUSKERS 10B SHRUB OAK WHITE LAKELAND HS Palladino, Howie YORKTOWN HUSKERS, 14-4
11 Thu 6/14 6:00 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11A YORKTOWN SLUGGERS APAR - YORKTOWN Cureton, Buck Matalavage, Michael NY SILVERBACKS EAST, 11-9
11 Thu 6/14 5:30 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 6/14
11 Thu 6/14 6:00 PM 11B ARMONK 11B OGRCC THUNDER PEMBERWICK - GREENWICH Norberto, Larry Joseph, Gregory ARMONK, 13-11
11 Thu 6/14 6:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Ingram, Tyrell Vece, Ron PATTERSON PIRATES, 7-0
12 Thu 6/14 6:00 PM 12B ARMONK BOBCATS 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE - GREENWICH Peden, Harry Cawsey, Bill ARMONK BOBCATS, 14-9
12 Thu 6/14 6:00 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Grant, David Messerschmitt, Steve C BROOKFIELD BEARCATS, 10-9
12 Thu 6/14 6:00 PM 12A HARRISON HURRICANES 12A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 6/12
12 Thu 6/14 6:00 PM 12A OGRCC THUNDER BLUE 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/11
12 Thu 6/14 7:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A ROCKLAND ELITE RED LAKE NANUET PARK Baird, Bob ROCKLAND ELITE RED, 8-4
12 Thu 6/14 5:30 PM 12E WP HIT-N-RUN BLACK 12A SOUND SHORE HAWKS GOETZE - MAMARONECK Savarese, William Dettmer, Fred WP HIT-N-RUN, 8-4
12 Thu 6/14 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Rodriquez, Raul Ramirez, Dan FC CAPTAINS WIN, 8-4
12 Thu 6/14 6:00 PM 12A WESTCHESTER JR. DUCKS 12E DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY GAME POSTPONED noted 6/14
12 Thu 6/14 5:30 PM 12A SOUND SHORE HAWKS 12E WP HIT-N-RUN BLACK GOETZE - MAMARONECK Savarese, William Dettmer, Fred NEED SCORE
13 Thu 6/14 6:00 PM 13A SOMERS STAMPEDE 13A NY NIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH Menje, Michael Deponto, Rich SOMERS STAMPEDE, 13-4
13 Thu 6/14 6:00 PM 13A HV RENEGADES BLUE 13A PRO SWING (MK) ROBINSON LN Estony, Estony Johnson, Andrew HV RENEGADES WIN, 8-4
13 Thu 6/14 5:45 PM 13A SKD ACES 13A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/12
13 Thu 6/14 6:00 PM 13A WESTCHESTER WARRIORS 13A PROSWING TPS NAVY PORT CHESTER HS Mooney, James Perri, Justin WESTCHESTER WARRIORS, 14-6
13 Thu 6/14 6:00 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Hopkins, Don McDaniel, Jim PROSWING TPS GOLD, 10-1
14 Thu 6/14 7:45 PM 14A OC BOMBERS 14A MT PLEASANT WILDCATS DELANO HITCH - NEWBURGH GAME POSTPONED noted 6/11
14 Thu 6/14 6:00 PM 14B COASTAL CT TIDES 14B NORTH SALEM TIGERS IMMACULATE HS Paonessa, Phil Todd, Gregg NORTH SALEM TIGERS, 3-2
14 Thu 6/14 6:00 PM 14B CARMEL CUBS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN DeBello, Wayne Kohel, Mike EAST COAST MAVS, 13-3
15 Thu 6/14 5;30PM 15A FC CAPTAINS 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER - NEW MILFORD Filmer, Jim Shanahan, Brian NEW MILFORD, 5-3
15 Thu 6/14 8:00 PM 15B NEWBURGH GOLDBACKS 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Gaudio, Lou Barresi, Tony BHK WIN, 3-2
15 Thu 6/14 6:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15B CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN - CORTLANDT Fennelle, Pat Matranga, Joe CORTLANDT NATIONALS, 10-0
15 Thu 6/14 6:00 PM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE 15B CORTLANDT PANTHERS SUNSET - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/14
16 Thu 6/14 6:00 PM 16A FC CAPTAINS 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Ferrari, Gary Frustaglio, Chris BRIARCLIFF BEARS WIN, 5-4
16 Thu 6/14 6:00 PM 16A WESTCHESTER JR. DUCKS 16A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/11
17 Thu 6/14 6:00 PM 17U WESTCHESTER JR. DUCKS 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Argiento, Ralph Colorusso, Gary NORTH SALEM TIGERS, 4-2
17 Thu 6/14 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17U WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Cuccarullo, John Kelly, Kevin WESTCHESTER ACADEMY RAMS WIN, 8-5
18 Thu 6/14 5:45 PM 18+ RYE GRAYS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN DISBROW - RYE Ryder, Steve Milanese, Frank RYE GRAYS, 11-1
8 Fri 6/15 5:45 PM 8A DANBURY 8A EF PATRIOTS BLUE LEETOWN - STORMVILLE DANBURY, 11-4
8 Fri 6/15 6:00 PM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Browne, Mike PUTNAM VALLEY MINERS, 9-6
8 Fri 6/15 6:00 PM 8B EF PATRIOTS GREY 8B OC SMASH MONROE WOODBURY MIDDLE SCHOOL OC SMASH, 18-3
8 Fri 6/15 6:00 PM 8B CORTLANDT NATIONALS 8B SHRUB OAK STORM COPPER BEECH - YORKTOWN McBride, Brian CORTLANDT NATIONAL, 12-10
8 Fri 6/15 6:00 PM 8A RYE BROOK REBELS BLUE 9B OGRCC THUNDER RED PINE RIDGE - RYE BROOK Acosta, Ernie OGRCC THUNDER RED, 10-4
9 Fri 6/15 6:00 PM 9B WESTCHESTER ACES 9A YORKTOWN CRUSADERS APAR - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/11
10 Fri 6/15 6:00 PM 10B OSSINING INDIANS 10B ARMONK IBM - ARMONK Allen, Michael ARMONK, 14-0
10 Fri 6/15 6:00 PM 10B PAWLING TIGERS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS Guerrero, Jeremy SHRUB OAK STORM BLUE, 14-3
10 Fri 6/15 8:00 PM 10B PAWLING TIGERS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS Guerrero, Jeremy SHRUB OAK STORM BLUE, 19-6
10 Fri 6/15 8:00 PM 10A NEW CANAAN RAMS 10E NORWALK TOURNAMENT GAME NORWALK, 2-1
11 Fri 6/15 6:30 PM 11B OSSINING 11B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY - CHAPPAQUA Santoiemma, Joey Novick, Zachary OSSINING, 10-2
11 Fri 6/15 7:30 PM 11B CROTON TIGERS 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS GAME POSTPONED noted 6/8
12 Fri 6/15 6:00 PM 12B BREWSTER BRIGADE 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON DeBello, Wayne Doherty, Mike PATTERSON PIRATES, 5-4 - spring championship - silver b bracket
12 Fri 6/15 6:00 PM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Burgio, Tony Velasquez, Ezra NEWTOWN BLUE JACKETS, 14-8
12 Fri 6/15 6:00 PM 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS 12B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Cicatelli, Gary Sabo, Jim PUTNAM VALLEY BOMBERS, 9-2
12 Fri 6/15 7:00 PM 12A WESTCHESTER JR. DUCKS 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Ramirez, Dan Rodriquez, Raul NEW ROCHELLE KNIGHTS, 14-2
13 Fri 6/15 5:30 PM 13A YORKTOWN REBELS 13A HV RENEGADES WHITE ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS Estony, Estony Johnson, Andrew YORKTOWN REBELS, 10-7
13 Fri 6/15 6:00 PM 13B PLEASANTVILLE PANTHERS 13B L/M WILDCATS PARKWAY - PLEASANTVILLE GAME POSTPONED noted 6/15
14 Fri 6/15 6:15 PM 14B PEEKSKILL MINUTEMAN 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Suhre, Bob Rinaldi, Mark MT PLEASANT WILDCATS WIN, 4-3
15 Fri 6/15 7:00 PM 15A MAHOPAC INDIANS 15A ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS ROCKLAND DRILLERS, 7-2
15 Fri 6/15 6:00 PM 15B BHK HAWKS 15A YORKTOWN THUNDER RT 202 - YORKTOWN Avallone, Val Gaudio, Lou YORKTOWN THUNDER, 10-4
15 Fri 6/15 6:00 PM 15A WESTCHESTER ACES RED 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Fountain, Bill Doherty, Dan WESTCHESTER ACES RED WIN, 13-1
15 Fri 6/15 6:00 PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Ferrari, Gary Cuccarullo, John CORTLANDT NATIONALS, 6-4
16 Fri 6/15 5:45 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE Perri, Justin Ryder, Steve WESTCHESTER ACADEMY RAMS, 5-0
17 Fri 6/15 6:00 PM 17U NY SILVERBACKS 17U ARMONK BOBCATS IBM - ARMONK Mauro, John Deluise, Lou NY SILVERBACKS WIN, 2-0
18 Fri 6/15 6:00 PM 18+ BRIARCLIFF BEARS 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING Berry, Earl T. Kohel, Mike BRIARCLIFF BEARS WIN, 6-3
18 Fri 6/15 7:30 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ SOMERS REIS - SOMERS GAME POSTPONED noted 6/13
8 Sat 6/16 7:30 PM 8B OSSINING PRIDE 8A NEW CASTLE BULLS REC FIELD - CHAPPAQUA Regueiro, Dan OSSINING PRIDE WIN, 9-6
8 Sat 6/16 6:00 PM 8B TYA TIGERS 8B NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Frey, Ray TYA TIGERS WIN, 8-4
8 Sat 6/16 11:00 AM 8A NEWTOWN NATURALS 8B SHRUB OAK STORM COPPER BEECH - YORKTOWN Laboy, Rafael SHRUB OAK STORM, 6-1
8 Sat 6/16 10:00 AM 8A NEW CANAAN RAMS RED 8A DANBURY ROGERS PARK - DANBURY Gallagher, Dennis DANBURY, 12-6
9 Sat 6/16 10:00 AM 9A NEWTOWN WARRIORS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN GAME POSTPONED noted 6/14
9 Sat 6/16 12:00 PM 9A NEWTOWN WARRIORS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN GAME POSTPONED noted 6/14
9 Sat 6/16 9:30 AM 9B SHRUB OAK STORM 9B EF PATRIOTS GRAY LONDON WOODS - SOAC Danisi, Dan SHRUB OAK STORM, 9-5
9 Sat 6/16 10:00 AM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Regueiro, Dan CORTLANDT PANTHERS WIN, 14-121
9 Sat 6/16 12:00 PM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Regueiro, Dan CORLTLANDT PANTHERS WIN, 11-10
9 Sat 6/16 4:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Browne, Mike SOMERS RS BLACK, 13-12
10 Sat 6/16 3:45 PM 10A BPR LIGHTNING 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Hoskins, Irwin TYA ORANGE WIN, 13-5
10 Sat 6/16 3:45 PM 10A L/M WILDCATS 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Burgio, Tony TUCKAHOE TIGERS BLUE WIN, 10-9
10 Sat 6/16 6:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Hoskins, Irwin CORTLANDT PANTHERS WIN, 9-2
10 Sat 6/16 6:00 PM NON LEAGUE TEAM 10A BPR LIGHTNING LABRIOLA - EASTCHESTER Burgio, Tony NEED SCORE
10 Sat 6/16 3:00 PM 10E PROSWING TPS 10A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #40 Campbell, Terry NY BLUEBIRDS WIN, 9-6
10 Sat 6/16 5:00 PM 10E PROSWING TPS 10A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #40 Campbell, Terry PROSWING TPS WIN, 9-8
10 Sat 6/16 6:30 PM 10A L/M TIGERS 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Catalano, TC SONERS RED STORM WIN, 11-1
10 Sat 6/16 10:00 AM 10A MAHOPAC INDIANS 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE Acosta, Ernie WESTCHESTER CARDINALS, 4-1
10 Sat 6/16 4:00 PM 10B EF PATRIOTS BLUE 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN EF PATRIOTS WIN, 14-2
10 Sat 6/16 6:00 PM 10B EF PATRIOTS BLUE 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN EF PATRIOTS WIN, 9-2
10 Sat 6/16 11:15 AM 10B DC WOLVERINES 10B MAHOPAC INDIANS AUSTIN ROAD - MAHOPAC Mirque, Nick DC WOLVERINES, 22-0
10 Sat 6/16 10:00 AM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Christe, Phil SHRUB OAK STORM BLUE, 5-3
10 Sat 6/16 12:00 PM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Christe, Phil SHRUB OAK STORM BLUE, 16-2
10 Sat 6/16 9:00 AM 10B HARRISON HEAT 10B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY - PLEASANTVILLE Horne Mathew PLEASANTVILLE PANTHERS WIN, 20-10
10 Sat 6/16 5:00 PM 10B EF PATRIOTS GREY 10B SHRUB OAK WHITE LONDON WOODS - SOAC Guerrero, Jeremy SHRUB OAK WHITE WIN, 10-6
10 Sat 6/16 10:00 AM 10B KENT WHITE SOX 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Maliarakis, Peter KENT WHTE SOX WIN, 10-0
10 Sat 6/16 12:00 PM 10B KENT WHITE SOX 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Maliarakis, Peter WESTCHESTER ACES RED WIN, 12-3
11 Sat 6/16 8:45 AM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS GAME POSTPONED noted 6/15
11 Sat 6/16 11:45 AM 11A HARRISON BOMBERS 11A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Bozak, Ron Palladino, Howie SOMERS RED STORM, 15-5
11 Sat 6/16 11:00 AM 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS 11A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 18-4
11 Sat 6/16 3:00 PM 11B NEW CASTLE KNIGHTS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK GAME POSTPONED nted 6/12
11 Sat 6/16 11:00 AM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Matalavage, Michael Guerrero, Jeremy WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 6-4
11 Sat 6/16 10:00 AM 11A TYA TIGERS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK Joseph, Gregory Muller, John L/M WILDCATS (ORANGE), 8-4
12 Sat 6/16 2:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A YORKTOWN A'S APAR - YORKTOWN Nowinski, John MacQuaid,Sean YORKTOWN A'S, 3-1
12 Sat 6/16 2:00 PM 12A WESTCHESTER ACES RED 12B ARDSLEY PANTHERS VE MACY - ARDSLEY Ramirez, Dan Rodriquez, Raul WESTCHESTER ACES RED WIN, 2-0
12 Sat 6/16 4:00 PM 12A WESTCHESTER ACES RED 12B ARDSLEY PANTHERS VE MACY - ARDSLEY Rodriquez, Raul Ramirez, Dan WESTCHESTER ACES RED WIN, 16-5
12 Sat 6/16 11:00 AM 12B SHRUB OAK STORM 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Sabo, Jim Cicatelli, Gary SHRUB OAK STORM WINS, 19-10
12 Sat 6/16 10:00 AM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 22-0
12 Sat 6/16 8:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Todd, Gregg Reinke, Ryan PATTERSON PIRATES WIN, 7-5
12 Sat 6/16 4:00 PM 12B WESTCHESTER ACES 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Rosen, Steve Johnson, Bob SOMERS RED STORM WIN, 10-0
12 Sat 6/16 10:00 AM 12E WEST ELITE FALCONS 12E PACOY DRAGONS WAR MEMORIAL - YONKERS Reynoso, Beraldo Malave, Anthony WESTCHESTER ELITE FALCONS WIN, 23-1
12 Sat 6/16 12:00 PM 12E WEST ELITE FALCONS 12E PACOY DRAGONS WAR MEMORIAL - YONKERS Malave, Anthony Reynoso, Beraldo WESTCHESTER ELITE FALCONS WIN, 19-9
12 Sat 6/16 12:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12B NEW FAIRFIELD REBELS TOURNAMENT GAME Not Agreed to count in standings.
13 Sat 6/16 11:00 AM 13A HV RENEGADES WHITE 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Messerschmitt, Steve C Shanahan, Brian HV RENEGADES WHITE, 4-3
13 Sat 6/16 12:00 PM 13A SOMERS STAMPEDE 13A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Kerins, Sean Malanphy, Pat FC CAPTAINS WIN, 10-4
13 Sat 6/16 2:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A HV RENEGADES BLUE ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS Estony, Estony Nobile, Tom HV RENEGADES, 5-3
13 Sat 6/16 4:3OPM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A HV RENEGADES BLUE ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS Nobile, Tom Estony, Estony HV RENEGADES, 11-5
13 Sat 6/16 11:00 AM 13A NY BLUEBIRDS 13A NY NIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH Menje, Michael Davis, Jovan NY BLUEBIRDS WIN, 17-7
13 Sat 6/16 1:00 PM 13A NY BLUEBIRDS 13A NY NIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH Davis, Jovan Menje, Michael NEED SCORE
13 Sat 6/16 11:00 AM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED- moved to 7/12 noted 6/14
13 Sat 6/16 1:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED- moved to 7/12 noted 6/14
13 Sat 6/16 1:00 PM 13B NY SILVERBACKS WEST 13B HARRISON BASEBALL HARRISON HS Muller, John Barresi, Tony HARRISON BASEBALL WIN,, 12-5
13 Sat 6/16 10:00 AM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B L/M WILDCATS FLINT - LARCHMONT Zandfordino, Charles Savarese, William NEW ROCHELLE KNIGHTS, 18-5
13 Sat 6/16 11:00 AM 13B MAHOPAC INDIANS 13B NEW MILFORD REVOLUTION SHERMAN SCHOOL - SHERMAN, CT Todd, Gregg Grant, David MAHOPAC, 12-6
13 Sat 6/16 9:30 AM 13A FC CAPTAINS 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS NEWTOWN HS Malanphy, Pat Kerins, Sean FC CAPTAINS WIN, 22-8
13 Sat 6/16 1:00 PM 13B BHK 39ERS 13B SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Rinaldi, Mark Ferrari, Gary BHK 39ERS WIN, 15-3
14 Sat 6/16 10:00 AM 14A TYA CRUSH 14B EAST COAST MAVS TOURNAMENT GAME EAST COAST MAVS, 8-7
14 Sat 6/16 12:00 PM 14A TYA CRUSH 14B EAST COAST MAVS TOURNAMENT GAME TYA, 9-8
14 Sat 6/16 10:00 AM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Hopkins, Don McDaniel, Jim WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 8-4
14 Sat 6/16 12:00 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS McDaniel, Jim Hopkins, Don BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 13-3
14 Sat 6/16 2:00 PM 14B PEEKSKILL MINUTEMAN 14B YORKTOWN COYOTES RT 202 - YORKTOWN Rosen, Mike Kohel, Mike PEEKSKILL MINUTEMAN WIN, 6-5
14 Sat 6/16 9:00 AM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Ingram, Tyrell Doherty, Mike PATTERSON PIRATES, 19-4
14 Sat 6/16 11:00 AM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED noted 6/15
14 Sat 6/16 9:00 AM 14A WP HIT N RUN 14A PATTERSON PIRATES WHITE PLAINS HS GAME POSTPONED noted 6/13
14 Sat 6/16 11:00 AM 14A WP HIT N RUN 14A PATTERSON PIRATES WHITE PLAINS HS GAME POSTPONED noted 6/13
14 Sat 6/16 10:00 AM 14B MAHOPAC INDIANS 14B CARMEL CUBS CAMARADA - CARMEL Vece, Ron Morelli, Joe MAHOPAC INDIANS, 18-4
14 Sat 6/16 10:00 AM 14B GREENWICH CARDINALS 14B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Norberto, Larry Pompa, Don NORTH SALEM, 10-0
14 Sat 6/16 10:00 AM 14B L/M LIONS 14A FC CAPTAINS WOLFE - MONROE, CT Nolan, Dan Burr, Russ FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 12-3
15 Sat 6/16 2:00 PM 15B AYYA REBELS 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Spruck, Rich Frustaglio, Chris EASTCHESTER EAGLES WIN, 11-8
15 Sat 6/16 9:00 AM 15A WESTCHESTER ACES BLUE 15A TYA CRUSH SCOUT FIELD - BRONXVILLE Perri, Justin Heidanus, Randy WESTCHESTER ACES BLUE WIN, 5-3
15 Sat 6/16 11:00 AM 15A WESTCHESTER ACES BLUE 15A TYA CRUSH SCOUT FIELD - BRONXVILLE Heidanus, Randy Perri, Justin TYA CRUSH WIN, 8-5
15 Sat 6/16 11:00 AM 15B HARRISON BASEBALL 15B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Gencarelli, Sal Tietjen, Kevin DARIEN BLUE HAWKS, 13-6
15 Sat 6/16 1:00 PM 15B HARRISON BASEBALL 15B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS GAME POSTPONED noted 6/15
15 Sat 6/16 3:00 PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Vece, Ron Sangiamo Jim PATTERSON PIRATES WIN, 13-4
15 Sat 6/16 10:00 AM 15A MAHOPAC INDIANS 15B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS DeMarte, Vinnie Avallone, Val MAHOPAC, 3-0
16 Sat 6/16 1:00 PM 16B NEW MILFORD RIPTIDE 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS SHERMAN SCHOOL - SHERMAN, CT Todd, Gregg Grant, David NEW MILFORD RIVERHAWKS, 10-2
16 Sat 6/16 11:00 AM 16A EASTON REDDING FALCONS 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Guererro, Nelson Caruso, Dave BRIARCLIFF, 13-0
16 Sat 6/16 10:00 AM 16B FURY 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Kohel, Mike Rosen, Mike SHRUB OAK STORM, 8-2
17 Sat 6/16 11:00 AM 17U NORTH SALEM TIGERS 16A 9er BASEBALL FOX VALLEY - KATONAH Deponto, Rich Malanphy, Pat 9ER BASEBALL, 9-1
18 Sat 6/16 9:30 AM 18+ WESTCHESTER ACES 18+ HARRISON HARRISON HS Colorusso, Gary Moccia, Derek HARRISON, 7-1
18 Sat 6/16 11:00 AM 18+ WESTCHESTER ACES 18+ HARRISON HARRISON HS Moccia, Derek Colorusso, Gary WESTCHESTER ACES, 6-5
8 Sun 6/17 3:00 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B ARMONK CLARK - ARMONK Allen, Michael OGRCC THUNDER BLUE, 12-1
8 Sun 6/17 10:00 AM 8A NEWTOWN NATURALS 8B EF PATRIOTS GREY LEETOWN - STORMVILLE NEWTOWN NATURALS WIN, 17-2
8 Sun 6/17 10:00 AM 8A RYE BROOK REBELS BLUE 8B OGRCC THUNDER RED OLD GREENWICH ELEMENTARY GAME POSTPONED noted 6/13
8 Sun 6/17 10:00 AM 8A L/M TIGERS 8B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Acosta, Ernie L/M TIGERS, 13-7
8 Sun 6/17 2:00 PM 8B OGRCC THUNDER RED 8A YORKTOWN SPARTANS APAR - YORKTOWN Bieber, Andrew YORKTOIWN SPARTANS WIN, 16-6
9 Sun 6/17 1:00 PM 9A OGRCC THUNDER BLUE 9A NEW FAIRFIELD REBELS TOURNAMENT GAME NEW FAIRFIELD, 14-4
9 Sun 6/17 11:00 AM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9B HARRISON HITMEN CRYSTAL STREET - HARRISON Knights, Peter HARRISON HITMEN WIN, 12-11
9 Sun 6/17 3:45 PM 9B BREWSTER CRUSH 9B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Palladino, Howie BREWSTER CRUSH, 19-1
9 Sun 6/17 9:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Fucci, Ryan CORTLANDT NATIONALS, 8-7
10 Sun 6/17 6:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A TYA TIGERS ORANGE TOURNAMENT GAME TYA ORANGE, 6-4
10 Sun 6/17 6:00 PM 10A BETHEL BOMBERS 10A TYA TIGERS ORANGE TOURNAMENT GAME TYA ORANGE, 7-4
10 Sun 6/17 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10A BPR LIGHTNING TOURNAMENT GAME L/M WILDCATS, 10-6
10 Sun 6/17 9:00 AM 10A L/M TIGERS 10A EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION Peterson, Max EF PATRIOTS BLUE, 5-4
10 Sun 6/17 11:00 AM 10A L/M TIGERS 10A EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED
10 Sun 6/17 9:00 AM 10A MAHOPAC INDIANS 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Reinke, Ryan SOMERS RED STORM, 6-5
10 Sun 6/17 10:00 AM 10B HARRISON HEAT 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Gentile, Phil BRYN MAWR BULLDOGS, 10-0
10 Sun 6/17 1:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 8-3
10 Sun 6/17 1:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B DUTCHESS MAULERS LONDON WOODS - SOAC Norberto, Anthony DUTCHESS MAULERS WIN, 8-3
10 Sun 6/17 3:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B DUTCHESS MAULERS LONDON WOODS - SOAC Norberto, Anthony DUTCHESS MAULERS WIN, 6-5
10 Sun 6/17 3:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE GAME POSTPONED noted 6/15
10 Sun 6/17 5:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE Horne Mathew MT. PLEASANT WILDCATS, 8-5
10 Sun 6/17 11:00 AM 10B NEWTOWN THUNDER 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Frey, Ray PAWLING TIGERS WIN, 8-4
10 Sun 6/17 12:30 PM 10B PORT CHESTER PIRATES 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE - RYE BROOK Squibb, Holden PORTCHESTER PIRATES WIN, 6-3
10 Sun 6/17 9:00 AM 10A BRIARCLIFF BEARS 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN Liebersohn, Dan BRIARCLIFF BEARS WIN, 8-7
10 Sun 6/17 11:15 AM 10A BRIARCLIFF BEARS 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN Liebersohn, Dan YORKTOWN LIGHTNING WIN, 12-2
11 Sun 6/17 12:00 PM 11A L/M WILDCATS (ORANGE) 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE L/M WILDCATS (ORANGE) WIN, 8-6
11 Sun 6/17 9:00 AM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A HARRISON BOMBERS SILVER LAKE PK - W HARRISON GAME POSTPONED noted 6/13
11 Sun 6/17 11:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A HARRISON BOMBERS SILVER LAKE PK - W HARRISON Waldo, Stefan Silver, Rich SOMERS RED STORM WIN, 10-4
11 Sun 6/17 10:00 AM 11B WOODLEAN WARRIORS 11B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS Hoskins, Irwin Mebane, Scott AYYA REBELS WIN, 22-3
11 Sun 6/17 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Cureton, Buck Archacki, Bill CROTON TIGERS, 6-5
11 Sun 6/17 10:00 AM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK LAGGRANGE LUMBERJACKS WIN, 3-2
11 Sun 6/17 10:00 AM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B OGRCC THUNDER BANKSVILLE - GREENWICH Texiera, John OGRCC THUNDER BLUE WIN, 12-5
11 Sun 6/17 9:00 AM 11B CROTON TIGERS 11B OSSINING MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Male, Gary Sabo, Jim CROTON, OSSINING TIE, 7-7
11 Sun 6/17 10:30 AM 11B CARMEL CUBS 11B PUTNAM VALLEY MINERS KEATING - PUTNAM VALLEY MacQuaid,Sean Palladino, Howie PUTNAM VALLEY MINERS, 7-2
11 Sun 6/17 10:00 AM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK Peden, Harry Cawsey, Bill RYE BROOK REBELS WIN, 11-7
12 Sun 6/17 10:00 AM 12A HARRISON HURRICANES 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Earle, Robert Voelkel, Andrew CORTLANDT NATIONALS WIN, 5-0
12 Sun 6/17 12:00 PM 12A HARRISON HURRICANES 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Voelkel, Andrew Earle, Robert CORTLANDT NATIONALS WIN, 10-7
12 Sun 6/17 9:00 AM 12B YORKTOWN BANDITS 12B FC CAPTAINS RBGC - REDDING Vetter, Greg FC CAPTAINS WIN, 8-5
12 Sun 6/17 9:00 AM 12B MAHOPAC INDIANS 12B MP WILDCATS BLUE BROADWAY - HAWTHORNE Spruck, Chuck Maliarakis, Peter MAHOPAC INDIANS, 19-9
12 Sun 6/17 9:30 AM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12B OSSINING NELSON - OSSINING Rosen, Eric Joseph, Gregory MT. PLEASANT WILDCATS, 10-0
12 Sun 6/17 3:30 PM 12B DC WOLVERINES 12B PATTERSON PIRATES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES, 19-9
12 Sun 6/17 9:00 AM 12B VALHALLA VIPERS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Zandfordino, Charles Bozzuto, Butch PORT CHESTER PIRATES, 15-5
12 Sun 6/17 11:00 AM 12B VALHALLA VIPERS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Bozzuto, Butch Zandfordino, Charles PORT CHESTER PIRATES, 23-12
12 Sun 6/17 9:00 AM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS GAME POSTPONED noted 6/12
12 Sun 6/17 9:00 AM 12A TYA BLUE 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Santoiemma, Joey Johnson, Bob SOMERS RED STORM, 11-1
12 Sun 6/17 12:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12E DANBURY HATTERS TOURNAMENT GAME NEW MILFORD BULLDOGS WIN, 10-5
13 Sun 6/17 7:00 PM 13A YORKTOWN REBELS 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Messerschmitt, Steve C Todd, Gregg YORKTOWN REBELS WIN, 3-1
13 Sun 6/17 1:00 PM 13B EAST COAST MAVS 13A HV RENEGADES BLUE ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS GAME POSTPONED noted 6/12
13 Sun 6/17 10:00 AM 13A FC CAPTAINS 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS HIGH MEADOW FIELD - NEWTOWN Morelli, Joe Marturano, Rob NEWTOWN BLUE STOCKINGS WIN, 10-0
13 Sun 6/17 10:30 AM 13A WESTCHESTER JR. DUCKS 13A WESTCHESTER WARRIORS SUNY PURCHASE - HARRISON Deponto, Rich Sentiano, Tony WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 13-8
13 Sun 6/17 12:30 PM 13A WESTCHESTER JR. DUCKS 13A WESTCHESTER WARRIORS SUNY PURCHASE - HARRISON Sentiano, Tony Deponto, Rich WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 7-4
13 Sun 6/17 2:00 PM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Vetter, Greg Pat Bartirmo DARIEN BLUE HAWKS, 17-4
13 Sun 6/17 4:00 PM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Vetter, Greg Pat Bartirmo DARIEN BLUE HAWKS, 11-0
13 Sun 6/17 10:30 AM 13B L/M TIGERS 13B HARRISON BASEBALL MAMARONECK HS mike elliott Reynoso, Beraldo L/M TIGERS WIN, 16-10
13 Sun 6/17 1:30 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Rosen, Steve Nobile, Tom MAHOPAC INDIANS, 11-1
13 Sun 6/17 3:45 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Nobile, Tom Rosen, Steve NY SILVERBACKS, 17-3
13 Sun 6/17 1:00 PM 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS 13B NEW MILFORD REVOLUTION VOLUNTEER - NEW MILFORD Messerschmitt, Steve A Marturano, Rob NEWTOWN BLUE BOMBERS WIN, 10-8
13 Sun 6/17 1:30 PM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Norberto, Larry Peterson, Carl NEW ROCHELLE KNIGHTS, 4-3
13 Sun 6/17 3:30 PM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED noted 6/15
14 Sun 6/17 9:00 AM 14E NEW MILFORD REVENANTS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Vece, Ron Johnson, Andrew PATTERSON PIRATES, 4-3
14 Sun 6/17 11:00 AM 14E NEW MILFORD REVENANTS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Johnson, Andrew Vece, Ron PATTERSON PIRATES, 6-2
14 Sun 6/17 2:00 PM 14B NEW CANAAN RAMS 14B CARMEL CUBS CAMARADA - CARMEL Grant, David Barlock, John NEW CANAAN RAMS, 10-1
14 Sun 6/17 1:00 PM 14B BRIARCLIFF BEARS 14B HV ICEMEN DAVENPORT - KERHONKSON GAME POSTPONED noted 6/15
14 Sun 6/17 3:00 PM 14B BRIARCLIFF BEARS 14B HV ICEMEN DAVENPORT - KERHONKSON GAME POSTPONED noted 6/15
14 Sun 6/17 10:00 AM 14A FC CAPTAINS 14B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Blanar, Ray Christe, Phil FC CAPTAINS WIN, 6-4
14 Sun 6/17 9:00 AM 14B EAST COAST MAVS 14A NY KNIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH GAME POSTPONED noted 6/16
14 Sun 6/17 10:00 AM 14B MAHOPAC INDIANS 14B WILTON WARRIORS WILTON HIGH SCHOOL, CT DeMarte, Vinnie Barresi, Tony MAHOPAC INDIANS, 15-4
15 Sun 6/17 12:00 PM 15A WESTCHESTER ACES RED 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY Kelly, Kevin Rodriquez, Raul WESTCHESTER ACES RED, 9-6
15 Sun 6/17 2:00 PM 15A WESTCHESTER ACES RED 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY GAME POSTPONED noted 6/16
15 Sun 6/17 11:00 AM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS BHK HAWKS, 10-7
15 Sun 6/17 11:00 AM 15B PATTERSON PIRATES 15B CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN - CORTLANDT Keeney, John Matranga, Joe PATTERSON PIRATES WIN, 5-3
15 Sun 6/17 10:00 AM 15A WP HIT N RUN 15B DARIEN BLUE HAWKS WHITE PLAINS HS Spruck, Rich Avallone, Val WP HIT N RUN WIN, 5-4
15 Sun 6/17 12:00 PM 15A WP HIT N RUN 15B DARIEN BLUE HAWKS WHITE PLAINS HS Avallone, Val Spruck, Rich DARIEN BLUE HAWKS WIN, 10-4
16 Sun 6/17 1:00 PM 16A WESTCHESTER JR. DUCKS 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/14
16 Sun 6/17 9:00 AM 16B FURY 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Suhre, Bob Heidanus, Randy EASTCHESTER EAGLES WIN, 6-1
17 Sun 6/17 6:00 PM 17 COBRA BASEBALL ACADEMY 17U ARMONK BOBCATS TBA GAME POSTPONED noted 6/8
17 Sun 6/17 10:00 AM 17U WESTCHESTER JR. DUCKS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Ferrari, Gary Cuccarullo, John WP HIT N RUN WIN, 13-11
17 Sun 6/17 12:00 PM 17U WESTCHESTER JR. DUCKS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Cuccarullo, John Ferrari, Gary WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 7-6
18 Sun 6/17 7:00 PM 18+ RYE GRAYS 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON Ferrari, Gary Gaudio, Lou RYE GRAYS, 4-3
18 Sun 6/17 5:00 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ EAST COAST MAVS PUTNAM VALLEY HS GAME POSTPONED noted 6/12
8 Mon 6/18 6:30 PM 8A HARRISON BOMBERS 8A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD Mirque, Nick TIE GAME, 3-3
8 Mon 6/18 6:00 PM 8B OC SMASH 8A NEW CANAAN RAMS RED MONROE WOODBURY MIDDLE SCHOOL GAME POSTPONED noted 6/15
8 Mon 6/18 6:00 PM 8B JOHN JAY / LEWISBORO 8B NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Filmer, Jim GAME POSTPONED - WEATHER
8 Mon 6/18 6:15 PM 8A L/M TIGERS 8B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Norberto, Larry L/M TIGERS WIN, 8-2
8 Mon 6/18 6:00 PM 8B OSSINING PRIDE 8B TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Knights, Peter TYA TIGERS WIN, 15-3
8 Mon 6/18 6:00 PM 8B ARMONK 8B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Harris, Dontae GAME POSTPONED - WEATHER
9 Mon 6/18 6:00 PM 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS 9A L/M TIGERS ORANGE CENTRAL SCHOOL - LARCHMONT Saa, Miguel NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 5-2
9 Mon 6/18 5:45 PM 9A TYA BLUE 9A PROSWING TPS EDGEWOOD - PORTCHESTER Gonzales, Emilio TYA BLUE, 5-2
9 Mon 6/18 6:00 PM 9B NEW CASTLE QUAKERS 9B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Curry, Jim OSSINING PRIDE WIN, 6-4
9 Mon 6/18 6:00 PM 9B MT KISCO CHIEFS 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Reinke, Ryan GAME POSTPONED - WEATHER
9 Mon 6/18 6:00 PM 9B TYA WHITE 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Spruck, Chuck TYA WHITE WIN, 13-7
10 Mon 6/18 6:00 PM 10A CORTLANDT NATIONALS 10A BRIARCLIFF BEARS MCCRUM - BRIARCLIFF GAME POSTPONED noted 6/12
10 Mon 6/18 6:00 PM 10B AYYA REBELS 10B ARMONK IBM - ARMONK GAME POSTPONED noted 6/15
10 Mon 6/18 7:00 PM 10A WP HIT-N-RUN 10B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Fucci, Ryan WP HIT N RUN WIN, 7-1
10 Mon 6/18 6:00 PM 10B EF PATRIOTS GREY 10B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE NEED SCORE
10 Mon 6/18 6:00 PM 10B SHEPAUG SPARTANS 10B NEWTOWN THUNDER HAWLEY - NEWTOWN Blanar, Ray NEWTOWN THUNDER WIN, 7-2
11 Mon 6/18 6:30 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE CLARKSTOWN STARS RED WIN, 8-4
11 Mon 6/18 8:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE GAME POSTPONED noted 6/15
11 Mon 6/18 6:00 PM 11B CORTLANDT NATIONALS 11B ARMONK IBM - ARMONK GAME POSTPONED noted 6/16
11 Mon 6/18 7:00 PM 11B RYE BROOK REBELS 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Hoskins, Irwin Dettmer, Fred NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 6-0
11 Mon 6/18 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B OSSINING NELSON - OSSINING Troutman, Joe Grimes, James OSSINING WINS, 9-5
11 Mon 6/18 6:15 PM 11B MT. PLEASANT WILDCATS 11B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX Malave, Anthony Waldo, Stefan MT PLEASANT WILDCATS WIN, 20-8
12 Mon 6/18 5:30 AM 12A WESTCHESTER JR. DUCKS 12A YORKTOWN A'S APAR - YORKTOWN Santoiemma, Joey Berry, Earl T. JR DUCKS, A'S TIE, 2-2
12 Mon 6/18 6:00 PM 12B EAST COAST MAVS 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Motts,Mike Gasparre, Mike ARMONK WINS, 7-6
12 Mon 6/18 6:00 PM 12B HASTINGS YELLOWJACKETS 12B BRIARCLIFF RYDER PARK - OSSINING Reynoso, Pedro Pagan, John HASTINGS YELLOWJACKETS WIN, 5-4
12 Mon 6/18 6:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION TIE, 3-3
12 Mon 6/18 6:00 PM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD Kenny, Joe Lopriore, Joe NEWTOWN BLUE JACKETS WIN, 5-3
12 Mon 6/18 6:00 PM 12B WESTCHESTER ACES 12B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Cicatelli, Gary Velasquez, Ezra GAME POSTPONED - WEATHER
13 Mon 6/18 6:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Mooney, James Ferrari, Gary PDA WESTCHESER DUCKS WIN, 3-0
13 Mon 6/18 5:45 PM 13A CONNECTICUT RANGERS 13A NEW MILFORD REGULATORS NEW MILFORD HIGH SCHOOL GAME POSTPONED - moved to tuesday noted 6/12
13 Mon 6/18 6:00 PM 13B SH HORSEMEN 13B L/M WILDCATS FLINT - LARCHMONT Suhre, Bob Suhre, R.J. L/M WILDCATS WIN, 12-10
14 Mon 6/18 6:00 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14A WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Rodriquez, Raul Reynoso, Beraldo WESTCHESTER JR DUCKS, 7-2
14 Mon 6/18 6:00 PM 14B NEW CANAAN RAMS 14B WILTON WARRIORS ALLENS MEADOWS - WILTON Huarez, Hector DeMartino, Paul NEW CANAAN RAMS WIN, 14-2
15 Mon 6/18 6:00 PM 15B NEWBURGH GOLDBACKS 15B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Guererro, Nelson DeMarte, Vinnie GAME POSTPONED - WEATHER
15 Mon 6/18 6:30 PM 15B SILVER EAGLES 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS GAME POSTPONED noted 6/12
15 Mon 6/18 6:00 PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Kohel, Mike Milanese, Frank GAME POSTPONED - WEATHER
16 Mon 6/18 6:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Fountain, Bill Deluise, Lou SH HORSEMEN WIN, 7-2
17 Mon 6/18 6:00 PM 17U NORTH SALEM TIGERS 17U ARMONK BOBCATS IBM - ARMONK Cuccarullo, John Covais, Mark AROMONK BOBCATS WIN, 7-4
18 Mon 6/18 6:00 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ HARRISON HARRISON HS Ryder, Steve Gaudio, Lou HARRISON WINS, 11-1
8 Tue 6/19 6:00 PM 8A NEWTOWN NATURALS 8A DANBURY ROGERS PARK - DANBURY Messerschmitt, Steve C DANBURY WINS, 14-0
8 Tue 6/19 6:30 PM 8A RYE BROOK REBELS BLUE 8A NEW CASTLE BULLS GEDNEY - CHAPPAQUA Mirque, Nick NEW CASTLE BULLS WIN, 13-11
8 Tue 6/19 6:00 PM 8B YORKTOWN HEAT 8A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Fucci, Ryan YORKTOWN HEAT WIN, 11-9
8 Tue 6/19 6:00 PM 8B ARMONK 8B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT GAME POSTPONED - was moved to 6/18
9 Tue 6/19 6:00 PM 9B SHRUB OAK STORM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE TIE, 6-6
9 Tue 6/19 6:00 PM 9B ROCKLAND ELITE WHITE 9A L/M TIGERS BLACK CENTRAL SCHOOL - LARCHMONT Saa, Miguel L/M TIGERS BLACK WIN, 13-3
9 Tue 6/19 6:00 PM 9A PROSWING TPS 9A TYA BLUE CHESTER HEIGHTS - BRONXVILLE Capper, Joey TYA BLUE, 16-4
9 Tue 6/19 6:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B EF PATRIOTS GRAY LEETOWN - STORMVILLE EF PATRIOTS GRAY WIN, 7-6
9 Tue 6/19 6:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Curry, Jim OSSINING PRIDE WIN, 13-3
9 Tue 6/19 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B TYA WHITE LABRIOLA - EASTCHESTER Maliarakis, Peter TYA WHITE WIN, 14-4
10 Tue 6/19 7:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 6/16
10 Tue 6/19 6:15 PM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Danisi, Dan MT KISCO CHIEFS WIN, 14-9
10 Tue 6/19 6:00 PM 10A MAHOPAC INDIANS 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Goodliffe, John MAHOPAC INDIANS WIN, 13-3
10 Tue 6/19 6:00 PM 10B NEW CANAAN RAMS 10B OGRCC THUNDER WHITE LOUGHLIN - GREENWICH Allen, Michael OGRCC THUNDER WHITE WIN, 5-2
10 Tue 6/19 7:00 PM 10B WESTCHESTER CARDINALS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS Regueiro, Dan SHRUB OAK STORM BLUE WIN, 6-3
10 Tue 6/19 6:00 PM 10B OSSINING INDIANS 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Solano, Albert WESTCHESTER ACES RED WIN, 12-2
10 Tue 6/19 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10E NORWALK TOURNAMENT GAME NORWALK WINS, 14-1
11 Tue 6/19 6:00 PM 11B OSSINING 11B CORTLANDT NATIONALS NELSON - OSSINING Nowinski, John Grimes, James OSSINING WIN, 15-5
11 Tue 6/19 6:00 PM 11B EF PATRIOTS GREY 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 16-6
11 Tue 6/19 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Morelli, Joe Malanphy, Pat JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 7-6
11 Tue 6/19 6:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B MT. PLEASANT WILDCATS NAVAJO - YORKTOWN Rosen, Steve Palladino, Howie WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 9-6
11 Tue 6/19 6:00 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Catalano, TC Norberto, Larry PATTERSON PIRATES WIN, 6-0
11 Tue 6/19 6:00 PM 11B OGRCC THUNDER 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS TBA GAME POSTPONED noted 6/12
12 Tue 6/19 6:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT MacQuaid,Sean Novick, Zachary NY SILVERBACKS WIN, 13-10
12 Tue 6/19 5:30 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A SOUND SHORE HAWKS GOETZE - MAMARONECK Silver, Rich Dettmer, Fred PROSWING PRIDE (MK) WIN, 19-15
12 Tue 6/19 6:00 PM 12A HARRISON HURRICANES 12A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Cicatelli, Gary Tatnel, Art WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 8-7
12 Tue 6/19 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD Kenny, Joe Lopriore, Joe FC CAPTAINS WIN, 17-10
12 Tue 6/19 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Earle, Robert Novick, Mike MAHOPAC INDIANS WIN, 10-7
12 Tue 6/19 6:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Velasquez, Ezra Cureton, Buck SHRUB OAK STORM WIN, 8-6
12 Tue 6/19 8:00 PM 12E WP HIT-N-RUN BLACK 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Elliot, Mike Troutman, Joe NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 6-4
12 Tue 6/19 6:00 PM 12E SKD ACES 12E PACOY DRAGONS WAR MEMORIAL - YONKERS Hoskins, Irwin Heidanus, Randy SKD ACES WIN, 14-2
12 Tue 6/19 6:00 PM 12E TYA TIGERS 12E WEST ELITE FALCONS FOX PARK - MT KISCO Pagan, John Spruck, Chuck WESTCHESTER ELITE FALCONS WIN, 8-5
13 Tue 6/19 6:00 PM 13A CONNECTICUT RANGERS 13A NEW MILFORD REGULATORS SHERMAN SCHOOL - SHERMAN, CT Paonessa, Phil Todd, Gregg NEW MILFORD REGULATORS, 10-2
13 Tue 6/19 6:00 PM 13A PROSWING TPS NAVY 13A SKD ACES ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS Estony, Estony SKD ACES WIN, 15-5
13 Tue 6/19 6:00 PM 13A WESTCHESTER WARRIORS 13A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Vetter, Greg Noah Roman WESTCHESTER WARRIORS WIN, 13-1
13 Tue 6/19 6:00 PM 13B CADETS BASEBALL ACAD 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS NEWTOWN MIDDLE SCHOOL GAME POSTPONED noted 6/10
13 Tue 6/19 5:45 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A PROSWING TPS GOLD CONCORDIA COLLEGE Rodriquez, Raul Reynoso, Beraldo HV RENEGADES WHITE WIN, 11-5
13 Tue 6/19 6:00 PM 13B BHK 39ERS 13B NY SILVERBACKS WEST NAVAJO - YORKTOWN Council, Jim Johnson, Bob BHK 39ERS WIN, 17-6
13 Tue 6/19 6:00 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A DANBURY HATTERS MOUNTAINVILLE FIELD, DANBURY NEW GAME noted 6/14/MY ERROR MOVED TO 7/19 noted 6/15
13 Tue 6/19 6:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Todd, Gregg Paonessa, Phil NEW MILFORD REGULATORS WIN, 10-2
14 Tue 6/19 5:45 PM 14B COASTAL CT TIDES 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Messerschmitt, Steve A Doherty, Mike PATTERSON PIRATES WIN, 10-0
14 Tue 6/19 6:00 PM 14A FC CAPTAINS 14E SKD ACES RED WALTER PANAS HS - CORTLANDT Caruso, Dave Whiting, Michael SKD ACES WIN, 5-3
14 Tue 6/19 6:00 PM 14B EAST COAST MAVS 14B CARMEL CUBS CAMARADA - CARMEL McCarthy, Justin Marturano, Rob EAST COAST MAVS WIN, 15-0
14 Tue 6/19 5;30PM 14B L/M LIONS 14B PEEKSKILL MINUTEMAN PEEKSKILL STADIUM Vece, Ron MacCarthy, Jimmy L/M LIONS WIN, 16-9
14 Tue 6/19 6:00 PM 14A OC BOMBERS 14B ROCKLAND ELITE WHITE NANUET HIGH SCHOOL OC BOMBERS, 12-7
15 Tue 6/19 6:00 PM 15A SKD ACES 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Tucciarone, Gene Ferrari, Gary SKD ACES, 11-0
15 Tue 6/19 6:00 PM 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS 15A WESTCHESTER ACES BLUE VE MACY - ARDSLEY NEW MILFORD, 10-2
15 Tue 6/19 5:30 PM 15A PRO SWING (MK) 15A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS Kohel, Mike Matranga, Joe YORKTOWN THUNDER, 10-9
15 Tue 6/19 6:00 PM 15B SOMERS RED STORM 15B CORTLANDT NATIONALS BUCHANAN - CORTLANDT Covais, Mark Deponto, Rich CORTLANDT NATIONALS WIN, 8-5
15 Tue 6/19 6:00 PM 15B BHK HAWKS 15B CORTLANDT PANTHERS SUNSET - CORTLANDT Berry, Earl T. Rosen, Eric BHK HAWKS WIN, 10-3
15 Tue 6/19 6:00 PM 15B EAST COAST MAVS 15A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT Caruso, Dave Whiting, Michael GAME POSTPONED
16 Tue 6/19 6:00 PM 16A 9er BASEBALL 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Kelly, Kevin Rinaldi, Mark 9ER BASEBALL WIN, 5-2
16 Tue 6/19 6:00 PM 16B NEW MILFORD RIPTIDE 16B COBRA ACADEMY COUNTRY DAY SCHOOL - GREENWICH Muller, John Ramirez, Dan COBRA ACADEMY WIN, 11-8
17 Tue 6/19 6:00 PM 17U WESTCHESTER JR. DUCKS 17U L/M WILDCATS RYE NECK HS Menje, Michael Ryder, Steve WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 6-5
17 Tue 6/19 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Fountain, Bill Cuccarullo, John WP HIT N RUN WIN, 7-2
18 Tue 6/19 6:00 PM 18+ BRIARCLIFF BEARS 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING Avallone, Val Fox, Dennis BRIARCLIFF BEARS WIN, 10-4
18 Tue 6/19 7:30 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ SOMERS REIS - SOMERS DeMarte, Vinnie Argiento, Ralph SOMERS WIN, 13-12
8 Wed 6/20 6:15 PM 8A YORKTOWN SPARTANS 8A EF PATRIOTS BLUE LEETOWN - STORMVILLE YORKTOWN SPARTANS, 16-0
8 Wed 6/20 6:00 PM 8A DANBURY 8B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Corbin, Will DANBURY WINS, 14-0
8 Wed 6/20 6:00 PM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Curry, Jim PUTNUM VALLEY MINERS WIN, 13-2
9 Wed 6/20 6:00 PM 9B EF PATRIOTS GRAY 9B BREWSTER CRUSH MARKEL - BREWSTER Pennacchia Jr, Dante BREWSTER CRUSH WIN, 11-9
9 Wed 6/20 6:00 PM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9B CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS - CORTLANDT Naley,Lucas CORTLANDT PANTHERS WIN, 17-5
9 Wed 6/20 6:00 PM 9B PUTNAM VALLEY PRIDE 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Goodliffe, John PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 10-2
9 Wed 6/20 6:00 PM 9B MT KISCO CHIEFS 9B WESTCHESTER ACES MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY GAME POSTPONED noted 6/18
10 Wed 6/20 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A NEW CANAAN RAMS TOURNAMENT GAME NEW CANAAN, 2-1
10 Wed 6/20 6:15 PM 10A MAHOPAC INDIANS 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Gentile, Phil GAME POSTPONED - league not notified
10 Wed 6/20 7:00 PM 10A L/M TIGERS 10A NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN GAME POSTPONED noted 6/18
10 Wed 6/20 6:00 PM 10E YORKTOWN LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Danisi, Dan YORKTOWN LIGHTNING WIN, 8-7
10 Wed 6/20 6:00 PM 10A WESTCHESTER CARDINALS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Gasparre, Mike WESTCHESTER CARDINALS WIN, 5-4
10 Wed 6/20 6:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Squibb, Holden WP HIT N RUN WIN, 11-1
10 Wed 6/20 6:00 PM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B ARMONK LOMBARDI - ARMONK Acosta, Ernie SHRUB OAK STORM BLUE WIN, 11-2
10 Wed 6/20 6:00 PM 10B WESTCHESTER ACES RED 10B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS Gonzales, Emilio WESTCHESTER ACES RED WIN, 15-2
10 Wed 6/20 6:00 PM 10B BEEKMAN BOMBERS 10B DUTCHESS MAULERS MEMORIAL PARK - BEACON GAME POSTPONED noted 6/19
10 Wed 6/20 6:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION Messerschmitt, Steve C MAHOPAC INDIANS WIN, 13-3
10 Wed 6/20 6:00 PM 10B SHEPAUG SPARTANS 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Frey, Ray PAWLING TIGERS WIN, 13-2
10 Wed 6/20 6:15 PM 10B OGRCC THUNDER RED 10B ROCKLAND ELITE RED CONGERS LAKE - CONGERS Baird, Bob TIE, 8-8
10 Wed 6/20 6:00 PM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE CHESTER HEIGHTS - BRONXVILLE Knights, Peter TUCKAHOE TIGERS BLUE WIN, 10-0
11 Wed 6/20 6:00 PM 11B CORTLANDT NATIONALS 11B ARMONK CLARK - ARMONK Guerrero, Jeremy Matalavage, Michael ARMONK WINS, 12-9
11 Wed 6/20 6:00 PM 11B MOUNT KISCO CHIEFS 11A BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE Reinke, Ryan Cholko, Robert BPR LIGHTNING WIN, 7-4
11 Wed 6/20 6:00 PM 11B RYE BROOK REBELS 11B OGRCC THUNDER PEMBERWICK - GREENWICH GAME POSTPONED noted 6/18
11 Wed 6/20 6:00 PM 11B NEW CASTLE KNIGHTS 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Catalano, TC Estony, Estony PATTERSON PIRATES WIN, 22-1
11 Wed 6/20 6:00 PM 11B AYYA REBELS 11B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX Malave, Anthony Waldo, Stefan AYYA REBELS WIN, 12-4
12 Wed 6/20 6:00 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12A EASTCHESTER EAGLES GARTH - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 6/19
12 Wed 6/20 6:00 PM 12A TYA BLUE 12A L/M WILDCATS GOETZE - MAMARONECK Silver, Rich Troutman, Joe TYA BLUE WINS, 11-3
12 Wed 6/20 6:00 PM 12B HASTINGS YELLOWJACKETS 12B MP WILDCATS BLUE CARROLL PARK - THORNWOOD Council, Jim Burgio, Tony HASTINGS YELLOW JACKETS WIN, 13-3
12 Wed 6/20 6:00 PM 12A SOUND SHORE HAWKS 12A WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Savarese, William Joseph, Gregory SOUND SHORE HAWKS WIN, 15-8
12 Wed 6/20 6:00 PM 12A CORTLANDT NATIONALS 12A YORKTOWN A'S APAR - YORKTOWN Nowinski, John Sabo, Jim CORTLANDT NATIONALS WIN, 7-6
12 Wed 6/20 6:00 PM 12B ARMONK BOBCATS 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Marturano, Rob Grant, David BREWSTER BRIGADE, 11-10
12 Wed 6/20 6:00 PM 12B EF PATRIOTS BLUE 12B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK EF PATRIOTS BLUE WIN, 15-6
12 Wed 6/20 6:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Shanahan, Brian Paonessa, Phil YORKTOWN BANDITS WIN, 8-3
12 Wed 6/20 6:00 PM 12B SHRUB OAK STORM 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE - GREENWICH GAME POSTPONED noted 6/20
12 Wed 6/20 6:00 PM 12A ROCKLAND ELITE RED 12E TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Ferrari, Gary Michaux, Earl TYA TIGERS WIN, 5-4
13 Wed 6/20 6:00 PM 13A PROSWING TPS NAVY 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY GAME POSTPONED noted6/20
13 Wed 6/20 6:00 PM 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS 13A NY NIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH Menje, Michael Vece, Ron NEWTOWN BLUE STOCKINGS WIN, 11-0
13 Wed 6/20 6:00 PM 13A SKD ACES 13A PRO SWING (MK) ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS Messerschmitt, Steve A Doherty, Mike SKD ACES WIN, 4-1
13 Wed 6/20 6:00 PM 13A HV RENEGADES BLUE 13A YORKTOWN REBELS YORKTOWN HS Keeney, John Matranga, Joe HV RENEGADES BLUE WIN 5-1
13 Wed 6/20 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED- moved to 6/21
13 Wed 6/20 6:00 PM 13B CADETS BASEBALL ACAD 13B L/M TIGERS FLINT - LARCHMONT Heidanus, Randy Dettmer, Fred CADETS BASEBALL ACADEMY, 10-6
13 Wed 6/20 6:00 PM 13B PATTERSON PIRATES 13B NEW MILFORD REVOLUTION VOLUNTEER - NEW MILFORD Lopriore, Joe Malanphy, Pat PATTERSON PIRATES WIN, 15-2
13 Wed 6/20 6:00 PM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Ramirez, Dan Rodriquez, Raul DARIEN BLUE HAWKS WIN, 8-3
13 Wed 6/20 5:45 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A SOMERS STAMPEDE REIS - SOMERS Rosen, Steve McCarthy, Justin PROSWING TPS GOLD WIN, 10-6
14 Wed 6/20 6:00 PM 14B NORTH SALEM TIGERS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Rosen, Mike Rosen, Eric NORTH SALEM TIGERS WIN, 3-2
14 Wed 6/20 6:00 PM 14B GREENWICH CARDINALS 14B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN Malwitz, Bob DeMartino, Paul GREENWICH CARDINALS, 8-7
14 Wed 6/20 5:45 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14E SKD ACES BLACK TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Saumell, Bob Ingram, Tyrell WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 12-2
15 Wed 6/20 6:00 PM 15A EASTCHESTER EAGLES 15A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/20
15 Wed 6/20 6:00 PM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15A WESTCHESTER ACES RED MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY Cuccarullo, John Fountain, Bill WESTCHESTER ACADEMY WIN, 8-5
15 Wed 6/20 6:00 PM 15B EAST COAST MAVS 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Avallone, Val LaCour, Steve EAST COAST MAVS WIN, 15-10
15 Wed 6/20 6:00 PM 15B NEWBURGH GOLDBACKS 15B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/15
16 Wed 6/20 6:00 PM 16A SKD ACES 16B FURY TRINITY CATHOLIC HS - STAMFORD Huarez, Hector Vigliotti, Mike SKD ACES, 4-0
16 Wed 6/20 6:00 PM 16A 9er BASEBALL 17U GREENWICH CARDINALS HOME GAME POSTPONED noted 6/10
16 Wed 6/20 5:45 PM 16B SILVER EAGLES 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Gaudio, Lou Kelly, Kevin EASTCHESTER EAGLES WIN, 6-1
17 Wed 6/20 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACES 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Milanese, Frank Argiento, Ralph NORTH SALEM TIGERS, 5-1
18 Wed 6/20 5:45 PM 18+ HARRISON 18+ RYE GRAYS DISBROW - RYE Perri, Justin Doherty, Dan HARRISON WINS, 13-8
18 Wed 6/20 7:00 PM 17U NY KNIGHTHAWKS 18+ ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS ROCKLAND DRILLERS WIN, 4-0
8 Thu 6/21 6:00 PM 8B BRIARCLIFF BEARS 8B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Regueiro, Dan BRIARCLIFF BEARS WIN, 5-4
8 Thu 6/21 6:15 PM 8B ARMONK 8A NEW CASTLE BULLS GEDNEY - CHAPPAQUA Fucci, Ryan ARMONK WIN, 9-7
8 Thu 6/21 6:00 PM 8A NEWTOWN NATURALS 8B NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Frey, Ray NEW FAIRFIELD, 16-12
8 Thu 6/21 6:00 PM 8A BEDFORD POUND RIDGE 8B SHRUB OAK STORM COPPER BEECH - YORKTOWN Council, Krystal SHRUB OAK STORM WIN, 14-13
8 Thu 6/21 6:00 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Knights, Peter OGRCC THUNDER BLUE WIN, 15-5
9 Thu 6/21 6:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH GAME POSTPONED noted 6/19
9 Thu 6/21 6:00 PM 9B HARRISON HITMEN 9B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Gonzales, Emilio OGRCC THUNDER RED WIN, 8-2
9 Thu 6/21 6:00 PM 9B NEW CANAAN BLACK 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Palladino, Howie NEW CANAAN BLACK, 14-3
10 Thu 6/21 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED - DISTRICTS noted 6/10
10 Thu 6/21 5:45 PM 10B WESTCHESTER ACES RED 10B ARMONK IBM - ARMONK GAME POSTPONED noted 6/20
10 Thu 6/21 8:00 PM 10A NEW CANAAN RAMS 10E NORWALK TOURNAMENT GAME NORWALK, 7-2
10 Thu 6/21 6:00 PM 10B RYE BROOK REBELS 10B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS Capper, Joey AYYA REBELS WIN, 6-3
10 Thu 6/21 6:00 PM 10B YORKTOWN HUSKERS 10B EF PATRIOTS GREY LEETOWN - STORMVILLE Pennacchia Jr, Dante YORKTOWN HUSKERS WIN, 13-4
10 Thu 6/21 6:00 PM 10B OSSINING INDIANS 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE Horne Mathew MT PLEASANT WILDCATS WIN, 14-3
10 Thu 6/21 7:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED notred 6/19
10 Thu 6/21 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/20
10 Thu 6/21 6:15 PM 10A SOMERS RED STORM 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 7-2
11 Thu 6/21 6:00 PM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) FLINT - LARCHMONT Morelli, Joe Campbell, Terry L/M WILDCATS (ORANGE) WIN, 14-13
11 Thu 6/21 6:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A NEW MILFORD CYCLONES GARICK - NEW MILFORD Messerschmitt, Steve A Filmer, Jim NEW MILFORD CYCLONES WIN, 9-8
11 Thu 6/21 5:30 PM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A TYA TIGERS HAINDL FIELD - SCARSDALE Gasparre, Mike Troutman, Joe TYA TIGERS WIN, 14-6
11 Thu 6/21 6:00 PM 11B NY SILVERBACKS WEST 11B L/M TIGERS (BLACK) GOETZE - MAMARONECK Waldo, Stefan Kelly, Kevin L/M TIGERS (BLACK) WIN, 15-5
11 Thu 6/21 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Velasquez, Ezra Guerrero, Jeremy MAHOPAC INDIANS, 11-3
12 Thu 6/21 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12A BHK BLACKHAWKS PRTP - POUND RIDGE Norberto, Larry Reinke, Ryan BHK BLACKHAWKS WIN, 8-2
12 Thu 6/21 7:00 PM 12A HARRISON HURRICANES 12A ROCKLAND ELITE RED LAKE NANUET PARK GAME POSTPONED- district tournament noted 6/19
12 Thu 6/21 6:00 PM 12A EASTCHESTER EAGLES 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Gentile, Phil Silver, Rich EASTCHESTER EAGLES, 14-5
12 Thu 6/21 6:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12B BRIARCLIFF RYDER PARK - OSSINING GAME POSTPONED noted 6/21
12 Thu 6/21 6:00 PM 12B NEW MILFORD BULLDOGS 12B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE - BROOKFIELD GAME POSTPONED noted 6/20
12 Thu 6/21 6:00 PM 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS 12B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN DeMarte, Vinnie Fox, Dennis EAST COAST MAVS, 12-11
12 Thu 6/21 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Fennelle, Pat MAHOPAC, 7-3
12 Thu 6/21 6:00 PM 12B WP HIT-N-RUN 12B WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Saunders, Jay Malave, Anthony WESTCHESTER ACES WIN, 4-3
12 Thu 6/21 6:00 PM 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS 12E PACOY DRAGONS WAR MEMORIAL - YONKERS Heidanus, Randy Dettmer, Fred NEW ROCHELLE KNIGHTS, 18-3
13 Thu 6/21 5:45 PM 13B HARRISON BASEBALL 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 6/20
13 Thu 6/21 6:00 PM 13A FC CAPTAINS 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS WALNUT TREE Todd, Gregg Marturano, Rob FC CAPTAINS WIN, 10-5
13 Thu 6/21 6:00 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A NY NIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH Suarino, Chris Mooney, James PROSWING TPS GOLD WIN, 12-1
13 Thu 6/21 7:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Mebane, Scott Hoskins, Irwin WESTCHESTER ACADEMY, 10-8
13 Thu 6/21 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Novick, Zachary Novick, Mike MAHOPAC INDIANS WIN, 8-3
14 Thu 6/21 6:00 PM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE Hopkins, Don McDaniel, Jim WESTCHESTER CARDINALS WIN, 5-4
14 Thu 6/21 5:30 PM 14B ROCKLAND ELITE WHITE 14B YORKTOWN COYOTES YORKTOWN HS Deponto, Rich Tatnel, Art YORKTOWN COYOTES WIN, 3-2
15 Thu 6/21 6:00 PM 15B NY SILVERBACKS 14E SKD ACES BLACK WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/14
15 Thu 6/21 8;15PM 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC GAME POSTPONED noted 6/17
15 Thu 6/21 6:00 PM 15A STONY POINT PATRIOTS 15A YORKTOWN THUNDER MEMORIAL VETERANS - STONY POINT Baird, Bob STONY POINT PATRIOTS, 7-1
15 Thu 6/21 8:00 PM 15A WESTCHESTER ACES BLUE 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Barresi, Tony Menje, Michael BHK HAWKS WIN, 7-6
15 Thu 6/21 6:00 PM 15B SOMERS RED STORM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Rosen, Steve Rosen, Eric PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 12-2
16 Thu 6/21 6:00 PM 16A EASTON REDDING FALCONS 16A 9er BASEBALL FOX VALLEY - KATONAH Kohel, Mike GAME POSTPONED noted 6/20
16 Thu 6/21 6:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Caruso, Dave Rinaldi, Mark BRIARCLIFF, 10-0
16 Thu 6/21 6:00 PM 16B FURY 16B L/M WILDCATS FLINT - LARCHMONT Muller, John Fountain, Bill FURY WIN, 7-6
16 Thu 6/21 6:00 PM 18+ RYE GRAYS 18+ HARRISON HARRISON HS Ferrari, Gary Covais, Mark NEED SCORE
17 Thu 6/21 6:00 PM 17U ARMONK BOBCATS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY COUNTRY DAY SCHOOL - GREENWICH Avallone, Val Umbro, John COBRA BASEBALL ACADEMY, 1-0
17 Thu 6/21 5:45 PM 17U L/M WILDCATS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Berry, Earl T. Dixon Tom TIE, 7-7
18 Thu 6/21 5:45 PM 18+ ROCKLAND DRILLERS 18+ CASTLE HILL COYOTES BRONXCHESTER LL - BRONX GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/21
8 Fri 6/22 6:00 PM 8B OC SMASH 8B JOHN JAY / LEWISBORO FOX VALLEY - KATONAH Fucci, Ryan OC SMASH WIN, 10-5
8 Fri 6/22 6:15 PM 8A RYE BROOK REBELS BLUE 8B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED noted 6/14
8 Fri 6/22 6:00 PM 8A YORKTOWN SPARTANS 8B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY SCHOOL Mirque, Nick YORKTOWN SPARTANS WIN, 7-2
9 Fri 6/22 6:00 PM 9B NY SILVERBACKS 9A L/M TIGERS ORANGE CENTRAL SCHOOL - LARCHMONT GAME POSTPONED noted 6/20
9 Fri 6/22 6:00 PM 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS 9A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Saa, Miguel NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 6-4
9 Fri 6/22 6:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A YORKTOWN CRUSADERS RT 202 - YORKTOWN game moved to 7/8 noted 6/20
9 Fri 6/22 6:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B EF PATRIOTS GRAY LEETOWN - STORMVILLE CORTLANDT NATIONALS WIN, 10-5
9 Fri 6/22 6:00 PM 9B PUTNAM VALLEY PRIDE 9B MAHOPAC INDIANS ROTARY - PUTNAM VALLEY Naley,Lucas PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 16-6
9 Fri 6/22 6:00 PM 9B SOMERS RS (WHITE) 9B NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY - CHAPPAQUA Knights, Peter NEW CASTLE QUAKERS WIN, 18-0
10 Fri 6/22 7:00 PM 10B MT KISCO CHIEFS 10B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Santoiemma, Joey MT KISCO CHIEFS WIN, 10-2
10 Fri 6/22 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER WHITE 10B NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL - NEW CANAAN Vigliotti, Mike NEW CANAAN WIN, 10-9
10 Fri 6/22 8:00 PM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B YORKTOWN HUSKERS RT 202 - YORKTOWN Palladino, Howie YORKTOWN HUSKERS WIN, 10-7
10 Fri 6/22 5:00 PM 10A EF PATRIOTS BLUE 10B BEEKMAN BOMBERS TOURNAMENT GAME EAST FISHKILL, 12-3
11 Fri 6/22 6:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A BHK KNIGHTHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Reinke, Ryan Norberto, Larry PROSWING PRIDE (MK) WIN, 10-1
11 Fri 6/22 6:00 PM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11A YORKTOWN SLUGGERS RT 202 - YORKTOWN Grimes, James Guerrero, Jeremy LAGRANGE LUMBERSJACKS WIN, 12-7
11 Fri 6/22 6:00 PM 11B MT. PLEASANT WILDCATS 11B ARMONK CLARK - ARMONK GAME POSTPONED noted 6/16
11 Fri 6/22 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Matalavage, Michael MacQuaid,Sean PUTNUM VALLEY MINERS WIN, 6-5
11 Fri 6/22 6:00 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES, 12-2
11 Fri 6/22 7:00 PM 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS 11B NEW CASTLE KNIGHTS REC FIELD - CHAPPAQUA Novick, Zachary Novick, Mike NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 20-4
11 Fri 6/22 6:00 PM 11B JOHN JAY/LEWISBORO 11B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Johnson, Bob Pennacchia Jr, Dante PATTERSON PIRATES WIN, 12-1
12 Fri 6/22 6:00 PM 12A BHK BLACKHAWKS 12A L/M WILDCATS GOETZE - MAMARONECK Silver, Rich Rodriquez, Raul L/M WILDCATS WIN, 4-3
12 Fri 6/22 7:30 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B MP WILDCATS BLUE BROADWAY - HAWTHORNE Whiting, Michael Troutman, Joe OGRCC THUNDER RED, 8-1
12 Fri 6/22 6:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS GAME POSTPONED noted 6/18
12 Fri 6/22 6:00 PM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12E SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT Rosen, Eric Sabo, Jim SKD ACES WIN, 10-5
12 Fri 6/22 6:00 PM 12B EF PATRIOTS GREY 12B PORT CHESTER PIRATES TOURNAMENT GAME EF PATRIOTS GREY WIN, 19-3
12 Fri 6/22 6:00 PM 12A YBNR 12B PORT CHESTER PIRATES TOURNAMENT GAME PORTCHESTER PIRATES WIN, 10-0
13 Fri 6/22 8:00 PM 13B PLEASANTVILLE PANTHERS 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Norberto, Larry Reinke, Ryan BHK 39ERS WIN, 11-1
13 Fri 6/22 6:00 PM 13B NEW MILFORD REVOLUTION 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING GAME POSTPONED noted 6/20
13 Fri 6/22 6:00 PM 13B SH HORSEMEN 13B L/M TIGERS FLINT - LARCHMONT Elliot, Mike Davis, Jovan TIE, 7-7
13 Fri 6/22 5:30 PM 13B HARRISON BASEBALL 13B L/M WILDCATS SILVER LAKE PK - W HARRISON Spruck, Rich Suhre, Bob HARRISON BASEBALL WIN, 12-5
14 Fri 6/22 6:00 PM 14B HV ICEMEN 14B CARMEL CUBS CAMARADA - CARMEL Saumell, Bob DeBello, Wayne HV ICEMEN WIN, 14-3
14 Fri 6/22 6:00 PM 14A OC BOMBERS 14A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Christe, Phil Morelli, Joe OC BOMBERS WIN, 6-1
14 Fri 6/22 6:00 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 14A WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Hopkins, Don McDaniel, Jim WESTCHESTER ACES WIN, 14-4
14 Fri 6/22 5:30 PM 14B L/M LIONS 14B COASTAL CT TIDES IMMACULATE HS Todd, Gregg Paonessa, Phil COASTAL CT TIDES WIN, 6-5
14 Fri 6/22 6:00 PM 14B PEEKSKILL MINUTEMAN 14E SKD ACES RED TOWN CENTER PARK - BEEKMAN GAME POSTPONED noted 6/15
15 Fri 6/22 6:00 PM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT Guererro, Nelson Covais, Mark PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 8-3
15 Fri 6/22 8:00 PM 15B CORTLANDT PANTHERS 15B HARRISON BASEBALL SILVER LAKE PK - W HARRISON Suhre, Bob Spruck, Rich CORTLANDT PANTHERS WIN, 15-0
15 Fri 6/22 6:00 PM 15A WESTCHESTER ACES RED 15B SILVER EAGLES SALESIAN HS - NEW RO GAME POSTPONED noted 6/22
16 Fri 6/22 5:45 PM 16B L/M WILDCATS 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Tucciarone, Gene Fountain, Bill EASTCHESTER EAGLES, 9-3
18 Fri 6/22 10:00 AM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ EAST COAST MAVS SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/19
18 Fri 6/22 6:00 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE Ryder, Steve Perri, Justin RYE GRAYS, 6-5
18 Fri 6/22 6:00 PM 18+ WESTCHESTER ACES 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING Gaudio, Lou Kohel, Mike OSSINING WINS, 8-4
18 Fri 6/22 7:30 PM 18+ JOHN JAY/LEWISBORO 18+ SOMERS REIS - SOMERS Milanese, Frank DeMarte, Vinnie JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 12-4
8 Sat 6/23 5:00 PM 8A BEDFORD POUND RIDGE 8B ARMONK CLARK - ARMONK Allen, Michael ARMONK WINS, 4-1
8 Sat 6/23 1:00 PM 8A ROCKLAND ELITE RED 8A HARRISON BOMBERS PURCHASE ELEMENTARY SCHOOL Allen, Michael ROCKLAND ELITE RED WIN, 17-4
8 Sat 6/23 1:00 PM 8B SHRUB OAK STORM 8A NEWTOWN NATURALS WATERTOWN FIELDS - NEWTOWN Johnson, Jesse NEWTOWN NATURALS, 11-7
8 Sat 6/23 4:00 PM 8B PORT CHESTER PIRATES 8A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Mirque, Nick SOMERS RED STORM WIN, 11-10
8 Sat 6/23 10:30 AM 8A NEW CASTLE BULLS 8B BRIARCLIFF BEARS MCCRUM - BRIARCLIFF Fucci, Ryan NEW CASTLE BULLS WIN, 11-4
8 Sat 6/23 10:00 AM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8B EF PATRIOTS GREY LEETOWN - STORMVILLE PUTNUM VALLEY MINERS WIN, 11-10
8 Sat 6/23 6:00 PM 8A DANBURY 8B NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Nobile, Tom DANBURY WINS, 15-3
8 Sat 6/23 10:00 AM 8A NEW CANAAN RAMS RED 8B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Allen, Michael NEW CANAAN RAMS, 20-4
8 Sat 6/23 10:00 AM 8B YORKTOWN HEAT 8B OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL - RIVERSIDE, CT JIM Garter OGRCC THUNDER RED, 8-4
8 Sat 6/23 2:00 PM 9B NY SILVERBACKS 8A RYE BROOK REBELS BLUE PINE RIDGE - RYE BROOK Saa, Miguel NY SILVERBACKS, 13-9
9 Sat 6/23 2:00 PM 9A L/M TIGERS BLACK 9A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD Horne Mathew BEDFORD POUND RIDGE, 13-8
9 Sat 6/23 2:00 PM 9A PROSWING TPS 9A YORKTOWN CRUSADERS APAR - YORKTOWN Council, Krystal GAME POSTPONED - WEATHER
9 Sat 6/23 10:00 AM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE CORTLANDT PANTHERS, 12-4
9 Sat 6/23 12:00 PM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE LAGRANGE LUMBERJACKS, 14-4
9 Sat 6/23 10:00 AM 9B ROCKLAND ELITE WHITE 9B MIDDLETOWN SANDLOTS WATTS MEMORIAL - MIDDLETOWN Kincade, Frank MIDDLETOWN SANDLOTS, 10-0
9 Sat 6/23 12:00 PM 9B ROCKLAND ELITE WHITE 9B MIDDLETOWN SANDLOTS WATTS MEMORIAL - MIDDLETOWN Kincade, Frank MIDDLETOWN SANDLOTS, 15-1
9 Sat 6/23 9:00 AM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B TYA WHITE LABRIOLA - EASTCHESTER Capper, Joey WESTCHESTER CARDINALS WIN, 12-1
9 Sat 6/23 11:00 AM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B TYA WHITE LABRIOLA - EASTCHESTER Capper, Joey WESTCHESTER CARDINALS WIN, 14-9
9 Sat 6/23 4:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX Richard Markowitz WOODLEAN WARRIORS WIN, 17-0
10 Sat 6/23 9:30 AM 10A L/M WILDCATS 10A BPR LIGHTNING BVMP - BEDFORD Reinke, Ryan L/M WILDCATS, 8-4
10 Sat 6/23 10:00 AM 10A NEW CANAAN RAMS 10A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #34 Michaux, Earl opponent change
10 Sat 6/23 12:00 PM 10A NEW CANAAN RAMS 10A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #34 Michaux, Earl opponent change
10 Sat 6/23 9:00 AM 10A L/M TIGERS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Gasparre, Mike TYA TIGERS, 4-1
10 Sat 6/23 11:00 AM 10A L/M TIGERS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 6/18
10 Sat 6/23 3:00 PM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN GAME POSTPONED noted 6/14
10 Sat 6/23 5:00 PM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN GAME POSTPONED noted 6/14
10 Sat 6/23 5:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B BEEKMAN BOMBERS TOURNAMENT GAME BEEKMAN BOMBERS, 8-7
10 Sat 6/23 12:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES, 11-1
10 Sat 6/23 3:30 PM 10B ARMONK 10B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Gertner, Jim OGRCC THUNDER RED WIN, 6-5
10 Sat 6/23 5:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Goodliffe, John MAHOPAC INDIANS WIN, 11-2
10 Sat 6/23 4:00 PM 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE - RYE BROOK Campbell, Terry TUCKAHOE TIGERS, 10-2
10 Sat 6/23 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Mirque, Nick MT PLEASANT WILDCATS WIN, 14-6
10 Sat 6/23 11:00 AM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B YORKTOWN HUSKERS RT 202 - YORKTOWN Harris, Dontae YORKTOWN HUSKERS WIN, 3-2
10 Sat 6/23 10:00 AM 10A BRIARCLIFF BEARS 10B HARRISON HEAT BRENTWOOD - HARRISON GAME POSTPONED noted 6/10
10 Sat 6/23 4:00 PM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS DeGrazia, Josh SHRUB OAK STORM BLUE, 10-2
11 Sat 6/23 2:00 PM 11A STONY POINT PATRIOTS 11A TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Davis, Jovan Muller, John TYA TIGERS, 11-10
11 Sat 6/23 3:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A BHK KNIGHTHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Reinke, Ryan Archacki, Bill PROSWING PRIDE (MK) WIN, 11-1
11 Sat 6/23 10:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Peterson, Max Salumn, Joe SOMERS RED STORM, 11-1
11 Sat 6/23 5:00 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT CARMEL CUBS WIN, 8-7
11 Sat 6/23 5:00 PM 11B AYYA REBELS 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT GAME POSTPONED noted 6/19
11 Sat 6/23 7:00 PM 11B AYYA REBELS 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT GAME POSTPONED noted 6/19
11 Sat 6/23 4:00 PM 11B AYYA REBELS 11A TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Burgio, Tony Sentiano, Tony TYA TIGERS, 14-4
11 Sat 6/23 7:30 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT Norberto, Larry Estony, Estony CARMEL CUBS WIN, 7-5
11 Sat 6/23 2:00 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B L/M TIGERS (BLACK) GOETZE - MAMARONECK Hoskins, Irwin Dettmer, Fred NY SILVERBACKS EAST WIN, 19-0
11 Sat 6/23 10:00 AM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Burgio, Tony Maliarakis, Peter MT KISCO CHIEFS WIN, 9-6
12 Sat 6/23 6:00 PM 12A EASTCHESTER EAGLES 12A HARRISON HURRICANES TOURNAMENT GAME HARRISON HURRICANES, 3-1
12 Sat 6/23 6:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A BHK BLACKHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Bozak, Ron Saumell, Bob BHK BLACKHAWKS WIN, 6-5
12 Sat 6/23 12:00 PM 12B FC CAPTAINS 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN LaCour, Steve Christe, Phil NEWTOWN HAWKS, 7-3
12 Sat 6/23 11:30 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12A SOUND SHORE HAWKS GOETZE - MAMARONECK Dettmer, Fred Hoskins, Irwin SOUND SHORE HAWKS, 12-2
12 Sat 6/23 1:00 PM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Grimes, James Novick, Zachary ARMONK, 10-2
12 Sat 6/23 2:00 PM 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Reynoso, Pedro Tatnel, Art PUTNAM VALLEY BOMBERS, 11-1
12 Sat 6/23 11:00 AM 12B BPR LIGHTNING 12B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED - WEATHER
12 Sat 6/23 10:00 AM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Cholko, Robert Johnson, Bob BROOKFIELD BEARCATS WIN, 9-6
12 Sat 6/23 12:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Nobile, Tom Norberto, Larry PATTERSON PIRATES, 14-2
12 Sat 6/23 10:00 AM 12B NEW CANAAN RAMS 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS GAME POSTPONED noted 6/18
12 Sat 6/23 10:00 AM 12B NY SILVERBACKS 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Palladino, Howie Santoiemma, Joey SOMERS RED STORM, 7-6
12 Sat 6/23 9:00 AM 12B SHRUB OAK STORM 12B YORKTOWN BANDITS RT 202 - YORKTOWN Cureton, Buck Council, Jim SHRUB OAK STORM, 11-7
12 Sat 6/23 11:15 AM 12B SHRUB OAK STORM 12B YORKTOWN BANDITS RT 202 - YORKTOWN Council, Jim Cureton, Buck YORKTOWN BANDITS, 22-10
12 Sat 6/23 10:00 AM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12E NEW CANAAN SAXE SCHOOL - NEW CANAAN GAME POSTPONED noted 6/18
12 Sat 6/23 12:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12E NEW CANAAN SAXE SCHOOL - NEW CANAAN GAME POSTPONED noted 6/18
12 Sat 6/23 2:00 PM 12E PACOY DRAGONS 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/22
12 Sat 6/23 10:00 AM 12E DANBURY HATTERS 12E WEST ELITE FALCONS FOX PARK - MT KISCO Novick, Mike Joseph, Gregory WESTCHESTER ELITE FALCONS, 5-3
12 Sat 6/23 12:00 PM 12E DANBURY HATTERS 12E WEST ELITE FALCONS FOX PARK - MT KISCO Joseph, Gregory Novick, Mike DANBURY HATTERS, 12-9
12 Sat 6/23 12:00 PM 12B EF PATRIOTS GREY 12A YBNR TOURNAMENT GAME EF PATRIOTS GREY WIN, 17-3
12 Sat 6/23 12:00 PM 12B EF PATRIOTS BLUE 12A YBNR TOURNAMENT GAME EF PATRIOTS BLUE WIN, 8-0
13 Sat 6/23 3:00 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD DeMarte, Vinnie Marturano, Rob PROSWING TPS GOLD WIN, 4-2
13 Sat 6/23 5:00 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Marturano, Rob DeMarte, Vinnie CONNECTICUT RANGERS WIN, 5-4
13 Sat 6/23 2:00 PM 13B SH HORSEMEN 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Frustaglio, Chris Suarino, Chris EASTCHESTER EAGLES WIN, 13-3
13 Sat 6/23 4:00 PM 13B SH HORSEMEN 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Suarino, Chris Frustaglio, Chris EASTCHESTER EAGLES WIN, 9-3
13 Sat 6/23 9:00 AM 13A PROSWING TPS NAVY 13A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Vetter, Greg Burr, Russ FC CAPTAINS WIN, 6-5
13 Sat 6/23 11:00 AM 13A PROSWING TPS NAVY 13A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Burr, Russ Vetter, Greg PROSWING TPS NAVY WIN, 4-1
13 Sat 6/23 2:00 PM 13A YORKTOWN REBELS 13A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #46 Ramirez, Dan Rodriquez, Raul NY BLUEBIRDS WIN, 3-2
13 Sat 6/23 4:00 PM 13A YORKTOWN REBELS 13A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #46 Rodriquez, Raul Ramirez, Dan NY BLUEBIRDS WIN, 4-3
13 Sat 6/23 9:00 AM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/23
13 Sat 6/23 11:00 AM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/23
13 Sat 6/23 10:00 AM 13A DANBURY HATTERS 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS TOURNAMENT GAME DANBURY, 8-7
13 Sat 6/23 10:00 AM 13B NEW MILFORD REVOLUTION 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS WALNUT TREE - SANDY HOOK Marturano, Rob Fennelle, Pat NEWTOWN BLUE BOMBERS WIN, 11-7
14 Sat 6/23 10:00 AM 14B PEEKSKILL MINUTEMAN 14B CARMEL CUBS CAMARADA - CARMEL Barresi, Tony Saumell, Bob PEEKSKILL MINUTEMAN WIN, 9-5
14 Sat 6/23 9:30 AM 14E SKD ACES BLACK 14B COASTAL CT TIDES TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Menje, Michael Milanese, Frank SKD ACES, 8-2
14 Sat 6/23 11:30 AM 14E SKD ACES BLACK 14B COASTAL CT TIDES TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Milanese, Frank Menje, Michael SKD ACES, 14-0
14 Sat 6/23 11:00 AM 14A MT PLEASANT WILDCATS 14B HV ICEMEN DAVENPORT - KERHONKSON HV ICEMEN, 4-3
14 Sat 6/23 10:00 AM 14B WILTON WARRIORS 14B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM McCarthy, Justin Vece, Ron NORTH SALEM TIGERS, 11-1
15 Sat 6/23 8:00 PM 15B SILVER EAGLES 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Peterson, Carl Berry, Earl T. BHK HAWKS WIN, 13-5
15 Sat 6/23 10:00 AM 15A TYA CRUSH 15A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Todd, Gregg Peterson, Carl FC CAPTAINS WIN, 6-4
15 Sat 6/23 12:00 PM 15A TYA CRUSH 15A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Peterson, Carl Todd, Gregg FC CAPTAINS WIN, 8-3
15 Sat 6/23 2:00 PM 15A SKD ACES 15A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED noted 6/12
15 Sat 6/23 4:00 PM 15A SKD ACES 15A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED noted 6/12
15 Sat 6/23 5:00 PM 15B DARIEN BLUE HAWKS 15B HARRISON BASEBALL SILVER LAKE PK - W HARRISON Kelly, Kevin Covais, Mark DARIEN BLUE HAWKS WIN, 13-4
15 Sat 6/23 9:00 AM 15A STONY POINT PATRIOTS 15A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/23
16 Sat 6/23 11:00 AM 16B FURY 16A 9er BASEBALL FOX VALLEY - KATONAH Avallone, Val DeMarte, Vinnie 9ERS BASEBALL, 11-4
16 Sat 6/23 10:00 AM 16A SKD ACES 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS SKD ACES, 2-1
16 Sat 6/23 12:00 PM 16A SKD ACES 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS SKD ACES, 11-8
16 Sat 6/23 4:00 PM 16B SHRUB OAK STORM 16B NEW MILFORD RIPTIDE NEW MILFORD HIGH SCHOOL GAME POSTPONED noted 6/22
16 Sat 6/23 10:00 AM 16B NEW ROCHELLE KNIGHTS 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/23
17 Sat 6/23 12:00 PM 17U NY SILVERBACKS 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Paris, Peter Perez, Max GAME POSTPONED - WEATHER
17 Sat 6/23 2:00 PM 17U NY SILVERBACKS 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Perez, Max Paris, Peter GAME POSTPONED - WEATHER
17 Sat 6/23 6:00 PM 17U NORTH SALEM TIGERS 16B NEW MILFORD RIPTIDE NEW MILFORD HIGH SCHOOL GAME POSTPONED noted 6/18
18 Sat 6/23 1:00 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ EAST COAST MAVS SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/14
18 Sat 6/23 5:00 PM 18+ WESTCHESTER ACES 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN VE MACY - ARDSLEY Avallone, Val steve madey TIE, 7-7
8 Sun 6/24 2:00 PM 8A RYE BROOK REBELS BLUE 8A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD Reinke, Ryan BEDFORD POUND RIDGE, 4-3
8 Sun 6/24 6:00 PM 8B NEW FAIRFIELD REBELS 8A DANBURY ROGERS PARK - DANBURY Fucci, Ryan GAME POSTPONED - WEATHER
8 Sun 6/24 10:00 AM 8A NEWTOWN NATURALS 8A EF PATRIOTS BLUE LEETOWN - STORMVILLE Norberto, Anthony EF PATRIOTS BLUE WIN, 14-1
8 Sun 6/24 9:00 AM 8A ROCKLAND ELITE RED 8A YORKTOWN SPARTANS APAR - YORKTOWN Bieber, Andrew YORKTOWN SPARTANS WIN, 13-0
8 Sun 6/24 11:00 AM 8A ROCKLAND ELITE RED 8A YORKTOWN SPARTANS APAR - YORKTOWN Bieber, Andrew YORKTOWN SPARTANS WIN, 10-0
8 Sun 6/24 10:00 AM 8B CORTLANDT NATIONALS 8B BRIARCLIFF BEARS MCCRUM - BRIARCLIFF Allen, Michael BRIARCLIFF BEARS WIN, 14-7
8 Sun 6/24 4:00 PM 8B TYA TIGERS 8B OC SMASH MONROE WOODBURY MIDDLE SCHOOL Kincade, Frank OC SMASH WIN, 11-8
8 Sun 6/24 9:30 AM 8B OSSINING PRIDE 8B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Saa, Miguel PORTCHESTER PIRATES WIN, 15-5
8 Sun 6/24 10:00 AM 8A NEW CASTLE BULLS 8B SHRUB OAK STORM COPPER BEECH - YORKTOWN Council, Krystal NEW CASTLE BULLS WIN, 15-6
8 Sun 6/24 10:00 AM 8A NEW CANAAN RAMS RED 8A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT Squibb, Holden NEW CANAAN RAMS RED WIN, 11-0
9 Sun 6/24 12:00 PM 9A L/M TIGERS ORANGE 9A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Gentile, Phil TYA BLUE WIN, 5-3
9 Sun 6/24 2:00 PM 9A BEDFORD POUND RIDGE 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Mebane, Scott NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 14-13
9 Sun 6/24 12:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B EF PATRIOTS GRAY LEETOWN - STORMVILLE EF PATRIOTS GRAY WIN, 14-4
9 Sun 6/24 2:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B EF PATRIOTS GRAY LEETOWN - STORMVILLE EF PATRIOTS GRAY WIN, 20-15
9 Sun 6/24 3:30 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B HARRISON HITMEN CRYSTAL STREET - HARRISON Michaux, Earl GAME POSTPONED - WEATHER
9 Sun 6/24 5:30 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B HARRISON HITMEN CRYSTAL STREET - HARRISON Michaux, Earl GAME POSTPONED - WEATHER
9 Sun 6/24 9:00 AM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B NEW CASTLE QUAKERS MASSER - CHAPPAQUA Knights, Peter SOMERS RS (BLACK) WIN, 12-8
9 Sun 6/24 11:00 AM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B NEW CASTLE QUAKERS MASSER - CHAPPAQUA Knights, Peter SOMERS RS (BLACK) WIN, 9-8
9 Sun 6/24 10:00 AM 9B NEW CANAAN BLACK 9B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Danisi, Dan NEW CANAAN, 12-0
9 Sun 6/24 12:00 PM 9B NEW CANAAN BLACK 9B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Danisi, Dan NEW CANAAN, 8-4
9 Sun 6/24 5:00 PM 9B NEW MILFORD TIGERS 9B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING GAME POSTPONED - WEATHER
9 Sun 6/24 11:00 AM 9B SHRUB OAK STORM 9B PUTNAM VALLEY PRIDE KEATING - PUTNAM VALLEY Ramos, Julio PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 12-7
9 Sun 6/24 10:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B SOMERS RS (WHITE) REIS - SOMERS Catalano, TC CORTLANDT NATIONALS WIN, 16-4
10 Sun 6/24 12:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A BETHEL BOMBERS CROWE FIELD - BETHEL Fucci, Ryan BETHEL BOMBERS WIN, 11-7
10 Sun 6/24 2:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A BETHEL BOMBERS CROWE FIELD - BETHEL Fucci, Ryan BETHEL BOMBERS WIN, 13-11
10 Sun 6/24 4:30 PM 10A NY BLUEBIRDS 10A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie L/M TIGERS WIN, 8-7
10 Sun 6/24 2:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie BPR LIGHTNING WIN, 3-2
10 Sun 6/24 11:45 AM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Grimes, James MAHOPAC INDIANS WIN, 8-4
10 Sun 6/24 9:00 AM 10A BRIARCLIFF BEARS 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Palladino, Howie BRIARCLIFF BEARS WIN, 12-8
10 Sun 6/24 11:00 AM 10A BRIARCLIFF BEARS 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Palladino, Howie SOMERS RED STORM WIN, 8-3
10 Sun 6/24 3:00 PM 10B BHK 10B HARRISON HEAT BRENTWOOD - HARRISON Council, Krystal BHK, 8-6
10 Sun 6/24 5:00 PM 10B BHK 10B HARRISON HEAT BRENTWOOD - HARRISON Council, Krystal HARRISON HEAT, 10-3
10 Sun 6/24 10:00 AM 10B PLEASANTVILLE PANTHERS 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION Johnson, Andrew EF PATRIOTS GREY WIN, 9-8
10 Sun 6/24 9:00 AM 10B MT KISCO CHIEFS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Grimes, James MAHOPAC INDIANS WIN, 7-5
10 Sun 6/24 11:00 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE Horne Mathew MT PLEASANT WILDCATS WIN, 14-4
10 Sun 6/24 12:00 PM 10B NEWTOWN THUNDER 10B OSSINING INDIANS RYDER PARK - OSSINING Guerrero, Jeremy NEWTOWN THUNDER WIN, 11-7
10 Sun 6/24 10:00 AM 10B KENT WHITE SOX 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Norberto, Larry KENT WHITE SOX WIN, 11-9
10 Sun 6/24 12:00 PM 10B KENT WHITE SOX 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Norberto, Larry PAWLING TIGERS WIN, 9-5
10 Sun 6/24 3:30 PM 10B OGRCC THUNDER WHITE 10B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK - CONGERS Baird, Bob ROCKLAND ELITE RED, 9-8
10 Sun 6/24 11:00 AM 10B AYYA REBELS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS DeGrazia, Josh SHRUB OAK STORM BLUE WIN, 10-0
10 Sun 6/24 1:00 PM 10B AYYA REBELS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS GAME POSTPONED noted 6/22
10 Sun 6/24 4:00 PM 10B JOHN JAY / LEWISBORO 10B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Peterson, Max SOMERS RED STORM WIN, 10-8
10 Sun 6/24 3:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Ramos, Julio TUCKAHOE TIGERS BLUE, 18-10
10 Sun 6/24 5:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Ramos, Julio TUCKAHOE TIGERS BLUE WIN, 14-4
10 Sun 6/24 2:00 PM 10E NEW MILFORD HITMEN 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/23
10 Sun 6/24 4:00 PM 10E NEW MILFORD HITMEN 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/23
10 Sun 6/24 4:00 PM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10E NORWALK TOURNAMENT GAME NORWALK, 15-5
11 Sun 6/24 10:00 AM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11A NORTH ROCKLAND HAWKS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT GAME POSTPONED noted 6/21
11 Sun 6/24 10:00 AM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Caruso, Dave Spruck, Chuck PROSWING PRIDE, 12-2
11 Sun 6/24 12:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Spruck, Chuck Caruso, Dave SOMERS RED STORM, 18-4
11 Sun 6/24 10:00 AM 11B SHRUB OAK STORM 11B ARMONK CLARK - ARMONK Matalavage, Michael Male, Gary SHRUB OAK STORM WIN, 12-3
11 Sun 6/24 10:00 AM 11B NY SILVERBACKS WEST 11B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Council, Jim Cureton, Buck NY SILVERBACKS WEST WIN, 14-7
11 Sun 6/24 2:00 PM 11B CROTON TIGERS 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Pompa, Don Morelli, Joe CROTON TIGERS WIN, 17-4
11 Sun 6/24 2:00 PM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11B NY SILVERBACKS WEST NAVAJO - YORKTOWN Novick, Zachary Guererro, Nelson NY SILVERBACKS WEST WIN, 8-4
11 Sun 6/24 3:45 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Cureton, Buck Nobile, Tom MAHOPAC INDIANS WIN, 16-5
11 Sun 6/24 6:00 PM 11B JOHN JAY/LEWISBORO 11B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY - HAWTHORNE Gentile, Phil Norberto, Anthony JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 14-5
11 Sun 6/24 10:00 AM 11B MOUNT KISCO CHIEFS 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Silver, Rich Dettmer, Fred MT. KISCO CHIEFS WIN, 16-10
11 Sun 6/24 4:00 PM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11B NY SILVERBACKS EAST NAVAJO - YORKTOWN Guererro, Nelson Novick, Zachary NY SILVERBACKS EAST WIN, 16-6
11 Sun 6/24 12:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX Joseph, Gregory Gonzales, Emilio WOODLEAN WARRIORS WIN, 13-3
12 Sun 6/24 4:00 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12A BHK BLACKHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Avallone, Val DeGrazia, Tom BHK BLACKHAWKS WIN, 6-5
12 Sun 6/24 11:30 AM 12A EASTCHESTER EAGLES 12A L/M WILDCATS GOETZE - MAMARONECK Suarino, Chris Peden, Harry L/M WILDCATS WIN, 4-3
12 Sun 6/24 10:00 AM 12A YORKTOWN A'S 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN Kerins, Sean Fennelle, Pat NEWTOWN HAWKS WIN, 8-5
12 Sun 6/24 3:00 PM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Elliot, Mike Cox, Joe GAME POSTPONED - WEATHER
12 Sun 6/24 5:00 PM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Cox, Joe Elliot, Mike TYA BLUE WIN, 5-2
12 Sun 6/24 10:00 AM 12B NEW MILFORD BULLDOGS 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER Christe, Phil Vece, Ron NEW MILFORD BULLDOGS WIN, 10-3
12 Sun 6/24 12:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Whiting, Michael Reynoso, Pedro BPR LIGHTNING WINS, 9-5
12 Sun 6/24 2:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Reynoso, Pedro Whiting, Michael BPR LIGHTNING WINS, 19-2
12 Sun 6/24 2:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B DC WOLVERINES PECKHAM - PATTERSON Saumell, Bob Johnson, Bob PATTERSON PIRATES WIN, 11-6
12 Sun 6/24 1:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Archacki, Bill Tatnel, Art OGRCC THUNDER RED WIN, 17-12
12 Sun 6/24 3:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Tatnel, Art Archacki, Bill OGRCC THUNDER RED WIN, 13-11
12 Sun 6/24 1:30 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12B FC CAPTAINS RBGC - REDDING Paris, Peter Miceli, Russ FC CAPTAINS, 11-5
12 Sun 6/24 3:30 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12B FC CAPTAINS RBGC - REDDING Miceli, Russ Paris, Peter FC CAPTAINS, 17-10
12 Sun 6/24 1:30 PM 12B BREWSTER BRIGADE 12B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Nobile, Tom Cureton, Buck BREWSTER BRIGADE WIN, 8-7
12 Sun 6/24 11:00 AM 12B ARMONK BOBCATS 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Mirque, Nick DeMarte, Vinnie NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 15-9
12 Sun 6/24 1:00 PM 12B ARMONK BOBCATS 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS DeMarte, Vinnie Mirque, Nick NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 20-15
12 Sun 6/24 3:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B OSSINING RYDER PARK - OSSINING Velasquez, Ezra Nowinski, John OSSINING WINS, 8-7
12 Sun 6/24 9:00 AM 12A WESTCHESTER ACES RED 12B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Santoiemma, Joey Peterson, Carl SOMERS RED STORM, 9-6
12 Sun 6/24 10:00 AM 12E SKD ACES 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Hoskins, Irwin Mebane, Scott SKD ACES WIN, 13-12
12 Sun 6/24 6:00 PM 12E SKD ACES 12E WP HIT-N-RUN BLACK WHITE PLAINS HS GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS
13 Sun 6/24 3:00 PM 13A FC CAPTAINS 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Todd, Gregg Marturano, Rob CONNECTICUT RANGERS WIN, 17-2
13 Sun 6/24 5:00 PM 13A FC CAPTAINS 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Marturano, Rob Todd, Gregg GAME POSTPONED - WEATHER
13 Sun 6/24 11:00 AM 13A NY BLUEBIRDS 13A SKD ACES TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Menje, Michael Pompa, Don SKD ACES WIN, 11-6
13 Sun 6/24 1:00 PM 13A NY BLUEBIRDS 13A SKD ACES TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Pompa, Don Menje, Michael SKD ACES WIN, 11-4
13 Sun 6/24 2:00 PM 13B BRYN MAWR BULLDOGS 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Perez, Max Widger, Mark EASTON REDDING FALCONS WIN, 7-6
13 Sun 6/24 4:00 PM 13B BRYN MAWR BULLDOGS 13B EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Widger, Mark Perez, Max BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 4-3
13 Sun 6/24 12:00 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B L/M WILDCATS RYE NECK HS Mauro, John Kelly, Kevin L/M WILDCATS WIN, 7-0
13 Sun 6/24 6:00 PM 13B PATTERSON PIRATES 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC McCarthy, Justin Rosen, Mike PATTERSON PIRATES WIN, 5-0
13 Sun 6/24 8:15 PM 13B PATTERSON PIRATES 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Rosen, Mike McCarthy, Justin GAME POSTPONED - WEATHER
13 Sun 6/24 4:00 PM 13B BHK 39ERS 13B NEW MILFORD REVOLUTION NEW MILFORD HIGH SCHOOL Norberto, Larry Catalano, TC BHK 39ERS WIN, 7-3
13 Sun 6/24 10:00 AM 13B L/M TIGERS 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS WALNUT TREE - SANDY HOOK Cholko, Robert Peterson, Max L/M TIGERS WIN, 2-1
13 Sun 6/24 9:00 AM 13B HARRISON BASEBALL 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Menje, Michael Rinaldi, Mark HARRISON BASEBALL WIN, 8-4
13 Sun 6/24 11:00 AM 13B HARRISON BASEBALL 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Rinaldi, Mark Menje, Michael WESTCHESTER ACADEMY WIN, 12-6
14 Sun 6/24 10:00 AM 14B NORTH SALEM TIGERS 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Wagner, Jeff Roman, Noah FC CAPTAINS WIN, 8-3
14 Sun 6/24 9:00 AM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS McCormack, Jimmy Muller, John BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 15-4
14 Sun 6/24 11:00 AM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Muller, John McCormack, Jimmy BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 5-4
14 Sun 6/24 2:00 PM 14E SKD ACES RED 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #46 Malave, Anthony Heidanus, Randy NY BLUEBIRDS WIN, 16-8
14 Sun 6/24 4:00 PM 14E SKD ACES RED 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #46 Heidanus, Randy Malave, Anthony NY BLUEBIRDS WIN, 9-1
14 Sun 6/24 9:00 AM 14B COASTAL CT TIDES 14B L/M LIONS RYE NECK HS Deponto, Rich Spruck, Rich COASTAL CT TIDES WIN, 11-0
14 Sun 6/24 11:00 AM 14B COASTAL CT TIDES 14B L/M LIONS RYE NECK HS GAME POSTPONED noted 6/23
14 Sun 6/24 9:30 AM 14E RYE GRAYS 14E SKD ACES BLACK DISBROW - RYE McDaniel, Jim Hopkins, Don RYE GRAYS WIN, 8-3
14 Sun 6/24 11:30 AM 14E RYE GRAYS 14E SKD ACES BLACK DISBROW - RYE Hopkins, Don McDaniel, Jim SKD ACES BLACK WIN, 11-10
14 Sun 6/24 10:00 AM 14B YORKTOWN COYOTES 14B PEEKSKILL MINUTEMAN BUCHANAN - CORTLANDT Matranga, Joe Keeney, John PEEKSKILL MINUTEMEN WIN, 7-6
15 Sun 6/24 9:00 AM 15B PATTERSON PIRATES 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Kelly, Kevin Ryder, Steve PATTERSON PIRATES WIN, 13-8
15 Sun 6/24 9:00 AM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 6/18
15 Sun 6/24 1:30 PM 15B DARIEN BLUE HAWKS 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Rosen, Steve Vece, Ron DARIEN BLUEHAWKS WIN, 5-2
15 Sun 6/24 1:00 PM 15A SKD ACES 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Rodriquez, Raul Ramirez, Dan GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS
15 Sun 6/24 3:00 PM 15A WESTCHESTER ACES RED 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Ramirez, Dan Rodriquez, Raul WP HIT N RUN, 6-2
15 Sun 6/24 6:00 PM 15B SILVER EAGLES 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS DeGrazia, Tom Avallone, Val BHK HAWKS WIN, 11-2
15 Sun 6/24 5:45 PM 15B NY SILVERBACKS 15B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED- MOVED TO 7/21 noted 6/14
15 Sun 6/24 12:00 PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Peterson, Carl Dixon Tom CORTLANDT NATIONALS WIN, 13-7
16 Sun 6/24 12:00 PM 16B NEW MILFORD RIPTIDE 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS LaCour, Steve McCarthy, Justin DUTCHESS TIGERS WIN, 7-5
16 Sun 6/24 2:30 PM 16B FURY 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE GAME POSTPONED - WEATHER- CALLED IN THIRD
16 Sun 6/24 4:30 PM 16B FURY 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS
16 Sun 6/24 10:00 AM 16A WESTCHESTER ACADEMY 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Ferrari, Gary Deluise, Lou SH HORSEMEN WIN, 8-3
16 Sun 6/24 12:00 PM 16A EASTON REDDING FALCONS 17U GREENWICH CARDINALS Havemeyer Field Perri, Justin Berry, Earl T. EASTON REDDING FALCONS WIN, 14-10
16 Sun 6/24 9:00 AM 16B SILVER EAGLES 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Madey,Steve Cuccarullo, John EASTCHESTER EAGLES WIN, 10-3
18 Sun 6/24 10:00 AM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Gaudio, Lou Covais, Mark CASTLE HILL COYOTES WIN, 4-2
18 Sun 6/24 12:00 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Covais, Mark Gaudio, Lou CASTLE HILL COYOTES WIN, 10-0
18 Sun 6/24 5:00 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON Argiento, Ralph Berry, Earl T. HARRISON WINS, 5-1
18 Sun 6/24 7:30 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON Berry, Earl T. Argiento, Ralph SLEEPY HOLLOW, 3-0
18 Sun 6/24 6:00 PM 18+ SOMERS 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING GAME POSTPONED noted 6/24
8 Mon 6/25 6:00 PM 8B OGRCC THUNDER RED 8B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Reinke, Ryan OGRCC THUNDER RED WIN, 8-0
8 Mon 6/25 6:00 PM 8B YORKTOWN HEAT 8B OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Lewis, Rob OGRCC THUNDER BLUE WIN, 11-1
8 Mon 6/25 6:00 PM 8B ARMONK 8B TYA TIGERS CHESTER HEIGHTS - BRONXVILLE Maliarakis, Peter TYA TIGERS WIN, 9-2
9 Mon 6/25 5:45 PM 9A PROSWING TPS 9A L/M TIGERS ORANGE LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie L/M TIGERS ORANGE WIN, 12-2
9 Mon 6/25 6:00 PM 9B WP HIT N RUN 9B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Naley,Lucas WP HIT N RUN WIN, 8-2
9 Mon 6/25 6:00 PM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Moccio, Gordon SOMERS RS (BLACK) WIN, 10-9
9 Mon 6/25 6:00 PM 9B WESTCHESTER ACES 9B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO GAME POSTPONED noted 6/24
9 Mon 6/25 6:00 PM 9A TYA BLUE 9A L/M TIGERS BLACK CENTRAL SCHOOL - LARCHMONT Saa, Miguel TYA BLUE WIN, 16-4
10 Mon 6/25 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Cureton, Buck OGRCC THUNDER BLUE WIN, 13-4
10 Mon 6/25 6:30 PM 10A WESTCHESTER CARDINALS 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Danisi, Dan SOMERS RED STORM WIN, 6-5
10 Mon 6/25 6:00 PM 10B AYYA REBELS 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Malave, Anthony TUCKAHOE TIGERS BLUE WIN, 5-1
10 Mon 6/25 7:00 PM 10B SHRUB OAK STORM BLUE 10B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED
10 Mon 6/25 7:30 PM 10A MAHOPAC INDIANS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS McBride, Brian SHRUB OAK STORM BLUE WIN, 11-1
10 Mon 6/25 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER RED 10B JOHN JAY / LEWISBORO VISTA - S SALEM Reinke, Ryan OGRCC THUNDER RED WIN, 12-1
10 Mon 6/25 6:00 PM 10B NEW MILFORD VIPERS 10B SHEPAUG SPARTANS JOE MARTIN - SHEPAUG Peterson, Max NEW MILFORD VIPERS WIN, 12-6
11 Mon 6/25 6:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK Peden, Harry Muller, Matt L/M WILDCATS (ORANGE) WIN, 10-9
11 Mon 6/25 8:15 PM 11B AYYA REBELS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Palladino, Howie Pennacchia Jr, Dante AYYA REBELS WIN, 10-4
11 Mon 6/25 6:00 PM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK GAME POSTPONED noted 6/14
12 Mon 6/25 6:00 PM 12A CORTLANDT NATIONALS 12B OSSINING TOURNAMENT GAME CORTLANDT NATIONALS, 10-0
12 Mon 6/25 6:00 PM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12A OGRCC THUNDER BLUE PEMBERWICK - GREENWICH Motts,Mike Muller, John BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 16-10
12 Mon 6/25 6:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN Todd, Gregg Malanphy, Pat NEW MILFORD BULLDOGS WIN, 10-9
12 Mon 6/25 6:00 PM 12B WP HIT-N-RUN 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Barresi, Tony Doherty, Mike JOHN JAY/LEWISBORO WIN , 12-9
12 Mon 6/25 6:00 PM 12B EF PATRIOTS GREY 12B PORT CHESTER PIRATES TOURNAMENT GAME EF PATRIOTS GREY WIN, 6-5
12 Mon 6/25 6:30 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED- DISTRICTS noted 6/18
13 Mon 6/25 6:00 PM 13B EAST COAST MAVS 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Waldo, Stefan Mooney, James EAST COAST MAVS WIN, 7-5
13 Mon 6/25 5:45 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A SKD ACES TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Kenny, Joe Marturano, Rob SKD ACES WIN, 3-1
13 Mon 6/25 8:00 PM 13B BRYN MAWR BULLDOGS 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Kelly, Kevin Rinaldi, Mark BHK 39ERS WIN, 8-2
14 Mon 6/25 5:45 PM 14E RYE GRAYS 14B L/M LIONS DISBROW - RYE Perri, Justin Dixon Tom RYE GRAYS WIN, 9-4
14 Mon 6/25 6:00 PM 14B BRIARCLIFF BEARS 14B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN Levy, Elliott Paglialuca, Peter BRIARCLIFF BEARS, 8-4
14 Mon 6/25 6:00 PM 14A WESTCHESTER ACES 14E WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/22
15 Mon 6/25 6:00 PM 15B CORTLANDT PANTHERS 15B AYYA REBELS FLEMING - YONKERS Ramirez, Dan Rodriquez, Raul AYYA REBELS WIN, 7-4
15 Mon 6/25 6:00 PM 15A MAHOPAC INDIANS 15B DARIEN BLUE HAWKS DARIEN HS Cribbin, Tom Horton, Greg DARIEN BLUE HAWKS WIN, 5-2
15 Mon 6/25 6:00 PM 15B SOMERS RED STORM 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON DeMarte, Vinnie Argiento, Ralph PATTERSON PIRATES WIN, 4-3
15 Mon 6/25 6:00 PM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Tucciarone, Gene Doherty, Dan PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 10-0
16 Mon 6/25 6:00 PM 16A 9er BASEBALL 17U WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Fountain, Bill Milanese, Frank 9ER BASEBALL, 5-0
17 Mon 6/25 6:00 PM 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN 17U ARMONK BOBCATS IBM - ARMONK Ferrari, Gary Deluise, Lou ARMONK BOBCATS WIN, 4-3
17 Mon 6/25 6:00 PM 17U L/M WILDCATS 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Kohel, Mike Avallone, Val L/M WILDCATS WIN, 16-7
18 Mon 6/25 6:00 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ EAST COAST MAVS PUTNAM VALLEY HS Berry, Earl T. Guererro, Nelson PUTNUM VALLEY TOUCANS WIN, 7-2
8 Tue 6/26 6:00 PM 8A HARRISON BOMBERS 8A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT Horne Mathew L/M TIGERS, 6-1
8 Tue 6/26 6:00 PM 8A DANBURY 8A NEWTOWN NATURALS WATERTOWN FIELDS - NEWTOWN Fucci, Ryan DANBURY WIN, 18-0
8 Tue 6/26 6:15 PM 8A YORKTOWN SPARTANS 8A RYE BROOK REBELS BLUE PINE RIDGE - RYE BROOK Michaux, Earl YORKTOWN SPARTANS WIN, 13-6
8 Tue 6/26 6:00 PM 8B EF PATRIOTS GREY 8B NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Goodliffe, John NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 18-0
8 Tue 6/26 6:00 PM 8B ARMONK 8B TYA TIGERS CHESTER HEIGHTS - BRONXVILLE GAME POSTPONED- moved ot 6/25
9 Tue 6/26 6:00 PM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9A BEDFORD POUND RIDGE POUND RIDGE ELEMENTARY Norberto, Larry YORKTOWN CRUSADERS, 16-1
9 Tue 6/26 7:15 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN Wagner, Jeff NEW CANAAN BLACK, 12-1
9 Tue 6/26 6:00 PM 9A PROSWING TPS 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Solano, Albert NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 16-7
9 Tue 6/26 6:00 PM 9B HARRISON HITMEN 9B ROCKLAND ELITE WHITE REISMAN FIELD Baird, Bob HARRISON HITMEN, 18-5
9 Tue 6/26 6:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Filmer, Jim SOMERS RED STORM (BLACK), 15-4
9 Tue 6/26 6:00 PM 9B WOODLEAN WARRIORS 9B TYA WHITE LABRIOLA - EASTCHESTER Squibb, Holden WOODLEAN WARRIORS, 12-1
9 Tue 6/26 6:00 PM 10B WESTCHESTER CARDINALS 9A L/M TIGERS BLACK LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie WESTCHESTER CARDINALS, 19-3
9 Tue 6/26 6:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B NEW MILFORD TIGERS GARICK - NEW MILFORD NEED SCORE
10 Tue 6/26 8:15 PM 10A L/M TIGERS 10A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Palladino, Howie TIE, 3-3
10 Tue 6/26 6:00 PM 10E YORKTOWN LIGHTNING 10A NEWTOWN LIGHTNING HAWLEY - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/23
10 Tue 6/26 6:00 PM 10B YORKTOWN HUSKERS 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE GAME POSTPONED notedd 6/19
10 Tue 6/26 6:00 PM 10B NEWTOWN THUNDER 10B OGRCC THUNDER WHITE NORTH MIANUS SCHOOL - RIVERSIDE, CT Burgio, Tony OGRCC THUNDER WHITE WIN, 10-0
10 Tue 6/26 6:00 PM 10B ARMONK 10B PLEASANTVILLE PANTHERS SOLDIERS PARK - PLEASANTVILLE Baez, David ARMONK WINS, 13-8
10 Tue 6/26 6:00 PM 10B NEW CANAAN RAMS 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Maliarakis, Peter WESTCHESTER ACES RED 10-2
10 Tue 6/26 6:00 PM 10A NEW CANAAN RAMS 10E NEW MILFORD HITMEN GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 6/26
10 Tue 6/26 6:00 PM 10E PROSWING TPS 10A OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Kuczo, Chris OGRCC THUNDER BLUE, 3-2
10 Tue 6/26 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN Spruck, Chuck YORKTOWN LIGHTNING, 5-2
11 Tue 6/26 6:00 PM 11A BHK KNIGHTHAWKS 11A BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE Doherty, Mike Johnson, Bob BPR LIGHTNING, 14-2
11 Tue 6/26 6:00 PM 11B CROTON TIGERS 11A PROSWING PRIDE (MK) MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Matalavage, Michael Grimes, James PROWSWING PRIDE (MK) WIN, 14-3
11 Tue 6/26 6:00 PM 11A NEWTOWN BLUE ACES 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/25
11 Tue 6/26 6:00 PM 11B JOHN JAY/LEWISBORO 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT Peterson, Max Kenny, Joe JOHN JAY / LEWISBORO, 11-2
11 Tue 6/26 8:00 PM 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS 11B MT. PLEASANT WILDCATS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/24
11 Tue 6/26 6:00 PM 11B ARMONK 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK Malave, Anthony Rinaldi, Mark ARMONK, 15-10
11 Tue 6/26 6:00 PM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 10-0
12 Tue 6/26 8:00 PM 12A YORKTOWN A'S 12A BHK BLACKHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Bozak, Ron Voelkel, Andrew YORKTOWN A'S WIN, 13-4
12 Tue 6/26 6:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A L/M WILDCATS GOETZE - MAMARONECK Savarese, William Dettmer, Fred PROSWING PRIDE (MK) WIN, 11-8
12 Tue 6/26 5:45 PM 12B FC CAPTAINS 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN Malanphy, Pat Marturano, Rob NEWTOWN HAWKS, 9-8
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER GAME POSTPONED noted 6/21
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Grant, David Vece, Ron PUTNUM VALLEY BOMBERS WIN, 9-8
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B BRIARCLIFF RYDER PARK - OSSINING Velasquez, Ezra Pagan, John BPR LIGHTNING, 1-0
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B MP WILDCATS BLUE CARROLL PARK - THORNWOOD GAME POSTPONED noted 6/25
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Sangiamo Jim Barlock, John MAHOPAC INDIANS WIN, 15-10
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B NEW MILFORD BULLDOGS 12B NEWTOWN BLUE JACKETS GLANDER FIELD - NEWTOWN Cholko, Robert Morelli, Joe NEWTOWN BLUE JACKETS, 16-11
12 Tue 6/26 6:00 PM 12B EAST COAST MAVS 12B OSSINING NELSON - OSSINING Cicatelli, Gary Reynoso, Pedro EAST COAST MAVS WIN, 23-6
12 Tue 6/26 7:00 PM 12E NEW ROCHELLE KNIGHTS 12E SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/25
12 Tue 6/26 6:00 PM 12E SKD ACES 12E WEST ELITE FALCONS FOX PARK - MT KISCO Novick, Zachary Novick, Mike SKD ACES WIN, 11-6
12 Tue 6/26 6:00 PM 12E DANBURY HATTERS 12E WP HIT-N-RUN BLACK WHITE PLAINS HS Muller, John Suhre, Bob WP HIT-N-RUN, 8-2
13 Tue 6/26 6:00 PM 13A YORKTOWN REBELS 13A PROSWING TPS NAVY CONCORDIA COLLEGE Hopkins, Don McDaniel, Jim YORKTOWN REBELS, 10-0
13 Tue 6/26 10:00 AM 13A DANBURY HATTERS 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS TOURNAMENT GAME DANBURY, 3-2
13 Tue 6/26 6:00 PM 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS 13A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/18
13 Tue 6/26 6:00 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Avallone, Val Nobile, Tom WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 13-3
13 Tue 6/26 6:00 PM 13B MAHOPAC INDIANS 13B CADETS BASEBALL ACAD GEERING - FISHKILL CADETS BASEBALL ACADEMY, 6-5
13 Tue 6/26 6:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS D'ONOFRIO - NEW ROCHELLE Elliot, Mike Gentile, Phil PDA WESTCHESER DUCKS WIN, 8-2
13 Tue 6/26 6:00 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Whiting, Michael Mooney, James NY SILVERBACKS WIN, 13-6
14 Tue 6/26 5:30 PM 14B WILTON WARRIORS 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Roman, Noah Nolan, Dan FC CAPTAINS WIN, 8-7
14 Tue 6/26 5:30 PM 14B EAST COAST MAVS 14A TYA CRUSH SCOUT FIELD - BRONXVILLE Reynoso, Beraldo Waldo, Stefan TYA CRUSH, 5-4
14 Tue 6/26 6:00 PM 14B CARMEL CUBS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Avallone, Val Peterson, Carl MAHOPAC INDIANS WIN, 12-11
14 Tue 6/26 6:00 PM 14B YORKTOWN COYOTES 14B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Pompa, Don Shanahan, Brian NORTH SALEM TIGERS, 21-5
14 Tue 6/26 6:00 PM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14E WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Saumell, Bob Salumn, Joe WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 11-2
14 Tue 6/26 6:00 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 15B PORT CHESTER RAMS REC PARK - PORT CHESTER Silver, Rich Joseph, Gregory MT PLEASANT WILDCATS, 9-5
15 Tue 6/26 6:00 PM 15B SILVER EAGLES 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Heidanus, Randy Frustaglio, Chris EASTCHESTER EAGLES WIN, 11-3
15 Tue 6/26 8;15PM 15B CORTLANDT PANTHERS 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Peterson, Carl Avallone, Val MAHOPAC INDIANS WIN, 7-4
15 Tue 6/26 6:00 PM 15A STONY POINT PATRIOTS 15A WESTCHESTER ACES BLUE VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED noted 6/25
15 Tue 6/26 6:00 PM 15B SOMERS RED STORM 15B EAST COAST MAVS REIS - SOMERS Fox, Dennis Deponto, Rich EAST COAST MAVS WIN, 10-5
15 Tue 6/26 6:00 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 15B PORT CHESTER RAMS REC PARK - PORT CHESTER Silver, Rich Joseph, Gregory NEED SCORE
15 Tue 6/26 6:00 PM 15A PRO SWING (MK) 16B L/M WILDCATS FLINT - LARCHMONT Ramirez, Dan Rodriquez, Raul PROSWING WINS, 11-1
16 Tue 6/26 6:00 PM 16A SKD ACES 16A 9er BASEBALL FOX VALLEY - KATONAH Barresi, Tony Rosen, Eric 9ER BASEBALL, 4-1
16 Tue 6/26 5:30 PM 16A WESTCHESTER JR. DUCKS 16A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Fennelle, Pat Vece, Ron WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 10-1
17 Tue 6/26 6:00 PM 18+ ROCKLAND DRILLERS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY GCDS - GREENWICH Doherty, Dan Dixon Tom ROCKLAND DRILLERS, 5-3
17 Tue 6/26 6:00 PM 17U NY SILVERBACKS 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS DeMarte, Vinnie Avallone, Val GAME POSTPONED
17 Tue 6/26 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17U L/M WILDCATS RYE NECK HS Fountain, Bill Perri, Justin L/M WILDCATS, 4-1
18 Tue 6/26 6:00 PM 18+ SOMERS 18+ HARRISON HARRISON HS GAME POSTPONED noted 6/26
18 Tue 6/26 6:00 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ JOHN JAY/LEWISBORO JOHN JAY - CROSS RIVER Argiento, Ralph Milanese, Frank SLEEPY HOLLOW HORSEMEN WIN, 8-6
18 Tue 6/26 6:00 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS PUTNAM VALLEY HS Rosen, Steve Tatnel, Art PUTNAM VALLEY TOUCANS, 11-1
8 Wed 6/27 6:00 PM 8A NEWTOWN NATURALS 8A DANBURY ROGERS PARK - DANBURY GAME POSTPONED noted 6/23
8 Wed 6/27 6:00 PM 8B NEW FAIRFIELD REBELS 8A DANBURY ROGERS PARK - DANBURY Norberto, Larry DANBURY WINS, 13-1
8 Wed 6/27 6:15 PM 8B JOHN JAY / LEWISBORO 8A NEW CASTLE BULLS GEDNEY - CHAPPAQUA Horne Mathew NEW CASTLE BULLS WIN, 16-0
8 Wed 6/27 6:00 PM 8B OC SMASH 8A ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK - CONGERS Baird, Bob ROCKLAND ELITE RED WIN, 7-4
8 Wed 6/27 6:00 PM 8A EF PATRIOTS BLUE 8A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Fucci, Ryan EF PATRIOTS BLUE WIN, 12-2
8 Wed 6/27 6:00 PM 8B PORT CHESTER PIRATES 8B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Kuczo, Chris PORTCHESTER PIRATES WIN, 7-6
8 Wed 6/27 6:00 PM 8B OSSINING PRIDE 8B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY SCHOOL Guerrero, Jeremy NEED SCORE
9 Wed 6/27 6:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B NEW MILFORD TIGERS DODGE ROAD - PAWLING PAWLING TIGERS WIN, 7-3
9 Wed 6/27 6:00 PM 9B BREWSTER CRUSH 9B CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS - CORTLANDT Council, Krystal CORTLANT PANTHERS WIN, 6-4
9 Wed 6/27 6:00 PM 9B WP HIT N RUN 9B NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY - CHAPPAQUA Hunt, John NEW CASTLE QUAKERS WIN, 10-9
9 Wed 6/27 6:00 PM 9B TYA WHITE 9B WESTCHESTER ACES MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY GAME POSTPONED noted 6/24
9 Wed 6/27 7:00 PM 9B MT KISCO CHIEFS 9B WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS - NEW ROCHELLE Saa, Miguel WESTCHESTER CARDINALS WIN, 23-4
10 Wed 6/27 6:15 PM 10B PORT CHESTER PIRATES 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE CHESTER HEIGHTS - BRONXVILLE McDaniel, Jim PORT CHESTER PIRATES WIN, 15-5
10 Wed 6/27 7:00 PM 10B PAWLING TIGERS 10A WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/27
10 Wed 6/27 6:00 PM 10A L/M WILDCATS 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL GAME POSTPONED notd 6/27
10 Wed 6/27 6:00 PM 10B KENT WHITE SOX 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION Nobile, Tom NEED SCORE
10 Wed 6/27 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER RED 10B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Matalavage, Michael OGRCC THUNDER RED WIN, 10-0
10 Wed 6/27 6:00 PM 10B BHK 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Goodliffe, John NEW MILFORD VIPERS WIN, 16-2
10 Wed 6/27 6:30 PM 10B SOMERS RED STORM 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE - RYE BROOK Squibb, Holden SOMERS RED STORM WIN, 11-0
10 Wed 6/27 6:15 PM 10B DC WOLVERINES 10B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Reynoso, Pedro DC WOLVERINES WIN, 15-4
10 Wed 6/27 6:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B BEEKMAN BOMBERS TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Mirque, Nick BEEKMAN BOMBERS WIN, 15-14
10 Wed 6/27 6:00 PM 10E NEW MILFORD HITMEN 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN Bozak, Ron YORKTOWN LIGHTNING WIN, 9-0
10 Wed 6/27 7:00 PM 10A WP HIT-N-RUN 10A NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN Vetter, Greg NEW CANAAN RAMS WIN, 14-13
11 Wed 6/27 6:00 PM 11A TYA TIGERS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK GAME POSTPONED noted 6/26
11 Wed 6/27 6:00 PM 11A NEW MILFORD CYCLONES 11A SEYMOUR MUDCATS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/26
11 Wed 6/27 6:30 PM 11A NEW CANAAN RAMS 11A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Pennacchia Jr, Dante GAME POSTPONED noted 6/27
11 Wed 6/27 6:00 PM 11B CARMEL CUBS 11B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/24
11 Wed 6/27 5:30 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 6/26
11 Wed 6/27 6:00 PM 11B RYE BROOK REBELS 11B L/M TIGERS (BLACK) FLINT - LARCHMONT Spruck, Chuck Gentile, Phil L/M TIGERS, 8-6
11 Wed 6/27 6:00 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B NEW CASTLE KNIGHTS GEDNEY - CHAPPAQUA Solano, Albert Sabo, Jim PATTERSON PIRATES WIN, 20-0
11 Wed 6/27 7:00 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Novick, Zachary Novick, Mike SHRUB OAK STORM WIN, 11-6
12 Wed 6/27 6:00 PM 12A OGRCC THUNDER BLUE 12A WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Voelkel, Andrew Pagan, John OGRCC THUNDER BLUE WIN, 16-10
12 Wed 6/27 8:00 PM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Pompa, Don Malanphy, Pat JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 7-5
12 Wed 6/27 6:00 PM 12B WESTCHESTER ACES 12B OGRCC THUNDER RED PEMBERWICK - GREENWICH Rivera, Rafael Joseph, Gregory OGRCC THUNDER RED WIN, 10-9
12 Wed 6/27 6:00 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Elliot, Mike Malave, Anthony WESTCHESTER ACADEMY WIN, 15-11
12 Wed 6/27 6:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12B SHRUB OAK STORM MUDHOLE - SOAC Velasquez, Ezra Nowinski, John NY SILVERBACKS WIN, 7-0
12 Wed 6/27 6:30 PM 12B SOMERS RED STORM 12B YORKTOWN BANDITS VAN TASSELL - SOMERS Johnson, Bob Doherty, Mike SOMERS RED STORM WIN, 14-4
12 Wed 6/27 6:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12E DANBURY HATTERS GARICK - NEW MILFORD Christe, Phil Filmer, Jim DANBURY HATTERS WIN, 8-3
12 Wed 6/27 6:00 PM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE - BROOKFIELD Saumell, Bob Paonessa, Phil BROOKFIELD BEARCATS WIN, 7-4
12 Wed 6/27 6:00 PM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12A HARRISON HURRICANES TOURNAMENT GAME MT PLEASANT WILDCATS WIN, 13-5
13 Wed 6/27 5:45 PM 13A PRO SWING (MK) 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE steve madhey Savarese, William PROSWING (MK) WIN, 7-4
13 Wed 6/27 6:00 PM 13A SKD ACES 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS HIGH MEADOW FIELD - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/18
13 Wed 6/27 5:30 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A YORKTOWN REBELS YORKTOWN HS DeGrazia, Tom Colorusso, Gary YORKTOWN REBELS, 11-10
13 Wed 6/27 6:15 PM 13B PLEASANTVILLE PANTHERS 13B L/M TIGERS RYE NECK HS Mooney, James Frustaglio, Chris L/M TIGERS WIN, 11-2
13 Wed 6/27 6:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B L/M WILDCATS MAMARONECK HS Suhre, R.J. Menje, Michael WESTCHESTER ACADEMY WIN, 13-2
13 Wed 6/27 6:00 PM 13B CADETS BASEBALL ACAD 13B NEW MILFORD REVOLUTION GEERING PARK NEED SCORE
13 Wed 6/27 6:00 PM 13B BRYN MAWR BULLDOGS 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Muller, John Hoskins, Irwin NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 9-5
13 Wed 6/27 6:00 PM 13B EAST COAST MAVS 13B NY SILVERBACKS WEST NAVAJO - YORKTOWN Barresi, Tony Salumn, Joe GAME POSTPONED - WEATHER
14 Wed 6/27 5:45 PM 14A TYA CRUSH 13A PROSWING TPS GOLD COLUMBIA UNIVERSITY Rinaldi, Mark Reynoso, Beraldo PROSWING TPS GOLD WIN, 12-9
14 Wed 6/27 6:30 PM 14A FC CAPTAINS 14A NY KNIGHTHAWKS HARVEY SCHOOL - KATONAH GAME POSTPONED noted 6/14
14 Wed 6/27 6:00 PM 14B ROCKLAND ELITE WHITE 14B HV ICEMEN NANUET HIGH SCHOOL Baird, Bob NEED SCORE
14 Wed 6/27 6:00 PM 14E NY BLUEBIRDS 14E PROSWING TPS CONCORDIA COLLEGE Heidanus, Randy Waldo, Stefan NY BLUEBIRDS , 5-0
14 Wed 6/27 6:00 PM 14B YORKTOWN COYOTES 14B NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN NEW GAME noted 6/14/GAME CANCELLED noted 6/18
15 Wed 6/27 7:00 PM 15A STONY POINT PATRIOTS 15A ROCKLAND DRILLERS ZUKOR PARK - NEW CITY Baird, Bob ROCKLAND DRILLERS WIN, 6-5
15 Wed 6/27 6:00 PM 15A WESTCHESTER ACES BLUE 15A SKD ACES TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Rosen, Eric LaCour, Steve SKD ACES WIN, 4-3
15 Wed 6/27 6:00 PM 15B SILVER EAGLES 15A WESTCHESTER ACES RED MASTERS SCHOOL - DOBBS FERRY Mills, Eddie Dixon Tom WESTCHESTER ACES RED WIN, 15-4
15 Wed 6/27 6:00 PM 15B EAST COAST MAVS 15B AYYA REBELS NAVAJO - YORKTOWN Kohel, Mike Deponto, Rich NEED SCORE
15 Wed 6/27 8:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Ramirez, Dan Rodriquez, Raul BHK HAWKS WIN, 10-0
15 Wed 6/27 6:00 PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Avallone, Val Tatnel, Art CORTLANDT NATIONALS WIN, 4-0
16 Wed 6/27 6:00 PM 16A BRIARCLIFF BEARS 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Ferrari, Gary Caruso, Dave SH HORSEMEN WIN, 4-1
16 Wed 6/27 6:00 PM 16B EASTCHESTER EAGLES 16B COBRA ACADEMY COUNTRY DAY SCHOOL - GREENWICH Fountain, Bill Tucciarone, Gene EASTCHESTER EAGLES WIN, 2-1
16 Wed 6/27 6:00 PM 16B NEW ROCHELLE KNIGHTS 16B FURY TRINITY CATHOLIC HS - STAMFORD Gencarelli, Sal Huarez, Hector FURY WIN, 7-3
17 Wed 6/27 6:00 PM 17U WESTCHESTER JR. DUCKS 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Milanese, Frank Argiento, Ralph NORTH SALEM TIGERS WIN, 5-0
17 Wed 6/27 6:00 PM 17U GREENWICH CARDINALS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Berry, Earl T. Hopkins, Don WESTCHESTER ACADEMY WINS, 3-0
17 Wed 6/27 6:00 PM 17U ARMONK BOBCATS 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS Cuccarullo, John Mauro, John WP HIT N RUN WIN, 1-0
8 Thu 6/28 6:30 PM 8A BEDFORD POUND RIDGE 8A HARRISON BOMBERS PURCHASE ELEMENTARY SCHOOL Knights, Peter GAME POSTPONED - WEATHER
8 Thu 6/28 6:00 PM 8B SHRUB OAK STORM 8A YORKTOWN SPARTANS COPPER BEECH - YORKTOWN Regueiro, Dan YORKTOWN SPARTANS WIN, 15-0
8 Thu 6/28 6:00 PM 8B CORTLANDT NATIONALS 8B ARMONK IBM - ARMONK GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
8 Thu 6/28 6:00 PM 8B OC SMASH 8B EF PATRIOTS GREY LEETOWN - STORMVILLE GAME POSTPONED noted 6/26
8 Thu 6/28 6:15 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B BRIARCLIFF BEARS MCCRUM - BRIARCLIFF GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
9 Thu 6/28 6:00 PM 9A L/M TIGERS ORANGE 9A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
9 Thu 6/28 6:00 PM 9B NEW CASTLE QUAKERS 9B CORTLANDT NATIONALS GEDNEY - CHAPPAQUA GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
9 Thu 6/28 6:00 PM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
9 Thu 6/28 6:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B NEW MILFORD TIGERS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED - MOVED TO 6/27
9 Thu 6/28 6:00 PM 9B MT KISCO CHIEFS 9B OGRCC THUNDER RED NORTH MIANUS SCHOOL - RIVERSIDE, CT GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
10 Thu 6/28 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A BETHEL BOMBERS CROWE FIELD - BETHEL GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
10 Thu 6/28 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT GAME POSTPONED noted 6/14
10 Thu 6/28 8:15 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC INDIANS WIN, 7-3
10 Thu 6/28 6:00 PM 10E NEW MILFORD HITMEN 10A NEWTOWN LIGHTNING GLANDER FIELD - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/25
10 Thu 6/28 6:00 PM 10A BRIARCLIFF BEARS 10A OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Wellington, Mike GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
10 Thu 6/28 6:00 PM 10A WP HIT-N-RUN 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED/DISTRICT TOURN. noted 6/26
10 Thu 6/28 5:30 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B ARMONK IBM - ARMONK GAME POSTPONED/DISTRICT TOURN. noted 6/27
10 Thu 6/28 5:30 PM 10A L/M WILDCATS 10B ARMONK TOWN HALL - ARMONK GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
10 Thu 6/28 6:00 PM 10B OSSINING INDIANS 10B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
10 Thu 6/28 5:30 PM 10B EF PATRIOTS BLUE 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK GAME POSTPONED noted 6/14
10 Thu 6/28 6:00 PM 10B WESTCHESTER ACES RED 10B NEW CANAAN RAMS GAMBLE - NEW CANAAN GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
10 Thu 6/28 6:00 PM 10B RYE BROOK REBELS 10B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Acosta, Ernie GAME POSTPONED - WEATHER
10 Thu 6/28 6:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B ROCKLAND ELITE RED KINGS PARK - CONGERS Baird, Bob ROCKLAND ELITE RED WIN, 5-0
10 Thu 6/28 6:00 PM 10B NEWTOWN THUNDER 10B SHEPAUG SPARTANS JOE MARTIN - SHEPAUG GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
10 Thu 6/28 7:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
10 Thu 6/28 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK - OSSINING Cureton, Buck OGRCC THUNDER BLUE WIN, 5-4
11 Thu 6/28 6:00 PM 11A L/M WILDCATS (ORANGE) 11A TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
11 Thu 6/28 6:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B ARMONK CLARK - ARMONK GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
11 Thu 6/28 8:00 PM 11B MOUNT KISCO CHIEFS 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
11 Thu 6/28 TBD 11B NY SILVERBACKS WEST 11B MT. PLEASANT WILDCATS TBD GAME POSTPONED NO FIELD noted 6/26
11 Thu 6/28 5:45 PM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B OGRCC THUNDER PEMBERWICK - GREENWICH GAME POSTPONED noted 6/26
12 Thu 6/28 6:00 PM 12B VALHALLA VIPERS 12A BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Rodriquez, Raul Ramirez, Dan BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 12-2
12 Thu 6/28 7:30 PM 12A BHK BLACKHAWKS 12A TYA BLUE HAINDL FIELD - SCARSDALE Solano, Albert Joseph, Gregory BHK BLACKHAWKS WIN, 20-3
12 Thu 6/28 6:30 PM 12B SOMERS RED STORM 12B BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE GAME POSTPONED - WEATHER 6/28
12 Thu 6/28 6:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER Catalano, TC Peterson, Max GAME POSTPONED - WEATHER
12 Thu 6/28 6:30 PM 12B PORT CHESTER PIRATES 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Doherty, Mike Saumell, Bob BREWSTER BRIGADEW WIN, 7-5
12 Thu 6/28 6:00 PM 12B JOHN JAY / LEWISBORO 12B WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
12 Thu 6/28 5:30 PM 12B MAHOPAC INDIANS 12B YORKTOWN BANDITS RT 202 - YORKTOWN GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
12 Thu 6/28 6:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12E NEW CANAAN SAXE SCHOOL - NEW CANAAN GAME POSTPONED noted 6/27
12 Thu 6/28 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED - WEATHER
13 Thu 6/28 6:00 PM 13A HV RENEGADES BLUE 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
13 Thu 6/28 6:00 PM 13A PROSWING TPS NAVY 13A FC CAPTAINS RBGC - REDDING GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
14 Thu 6/28 6:00 PM 14A WESTCHESTER ACES 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
14 Thu 6/28 6:00 PM 14B L/M LIONS 14B NORTH SALEM TIGERS FLINT - LARCHMONT GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
15 Thu 6/28 8:15 PM 15A ROCKLAND DRILLERS 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
15 Thu 6/28 6:00 PM 15A EASTCHESTER EAGLES 15A YORKTOWN THUNDER YORKTOWN HS GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
15 Thu 6/28 8:00 PM 15A WESTCHESTER ACES RED 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
15 Thu 6/28 6:00 PM 15A MAHOPAC INDIANS 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED mpved to 7/11noted 6/28
15 Thu 6/28 6:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
15 Thu 6/28 6:00 PM 15B CORTLANDT PANTHERS 15B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Rosen, Eric Rosen, Steve GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
15 Thu 6/28 6:00 PM 15B PORT CHESTER RAMS 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
16 Thu 6/28 6:00 PM 16A SH HORSEMEN 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Kelly, Kevin Kohel, Mike BRIARCLIFF BEARS WIN, 4-1
16 Thu 6/28 6:00 PM 16A RYE GRAYS 16A WESTCHESTER ACADEMY HOME GAME POSTPONED noted 6/21
16 Thu 6/28 5:30 PM 16A FC CAPTAINS 16B FURY WOLFE - MONROE, CT Kennedy, Paul Perez, Max GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
16 Thu 6/28 6:00 PM 16B NEW ROCHELLE KNIGHTS 16B L/M WILDCATS FLOWERS - NEW ROCHELLE Muller, John Suarino, Chris NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 13-4
16 Thu 6/28 6:00 PM 16B COBRA ACADEMY 16B NEW MILFORD RIPTIDE NEW MILFORD HIGH SCHOOL GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/28
17 Thu 6/28 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACES 16A 9er BASEBALL FOX VALLEY - KATONAH GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
18 Thu 6/28 6:00 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ HARRISON HARRISON HS GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/28
18 Thu 6/28 6:00 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ JOHN JAY/LEWISBORO JOHN JAY - CROSS RIVER GAME POSTPONED noted 6/27
18 Thu 6/28 6:00 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED noted 6/21
8 Fri 6/29 6:00 PM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT GAME POSTPONED noted 6/29
8 Fri 6/29 6:00 PM 8A DANBURY 8B SHRUB OAK STORM COPPER BEECH - YORKTOWN Council, Krystal DANBURY WINS, 16-3
8 Fri 6/29 6:00 PM 8A HARRISON BOMBERS 8A RYE BROOK REBELS BLUE PINE RIDGE - RYE BROOK Saa, Miguel RYE BROOK REBELS BLUE WIN, 12-7
9 Fri 6/29 6:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Goodliffe, John SOMERS RS (BLACK) WIN, 5-4
9 Fri 6/29 6:00 PM 10B EF PATRIOTS BLUE 9A TYA BLUE TOURNAMENT GAME EAST FISHKILL PATRIOTS BLUE, 12-3
10 Fri 6/29 6:15 PM 10A SOMERS RED STORM 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Gonzales, Emilio L/M WILDCATS WIN, 7-3
10 Fri 6/29 6:00 PM 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Campbell, Terry TUCKAHOE TIGERS BLUE WIN, 18-1
10 Fri 6/29 6:00 PM 10B BHK 10B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Horne Mathew MT KISCO CHIEFS WIN, 19-9
10 Fri 6/29 7:00 PM 10B HARRISON HEAT 10B WESTCHESTER CARDINALS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/25
10 Fri 6/29 6:15 PM 10A EF PATRIOTS BLUE 10A BPR LIGHTNING BVMP - BEDFORD Santoiemma, Joey EF PATRIOTS BLUE WIN, 5-0
10 Fri 6/29 6:00 PM 10B PORT CHESTER PIRATES 10B ARMONK CLARK - ARMONK Knights, Peter PORTCHESTER PIRATES WIN, 11-7
10 Fri 6/29 6:00 PM 10B YORKTOWN HUSKERS 10B SHRUB OAK WHITE TOURNAMENT GAME YORKTOWN HUSKERS WIN, 8-7
11 Fri 6/29 6:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE Barresi, Tony Reinke, Ryan BPR LIGHTNING WIN, 11-6
11 Fri 6/29 6:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A BHK KNIGHTHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Cholko, Robert Todd, Gregg SOMERS RED STORM WIN, 16-2
11 Fri 6/29 6:00 PM 11A TYA TIGERS 11A NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL - NEW CANAAN NEW CANAAN RAMS WIN, 5-3
11 Fri 6/29 7:00 PM 11B CORTLANDT NATIONALS 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/28
11 Fri 6/29 6:30 PM 11B NEW CASTLE KNIGHTS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK GAME POSTPONED noted 6/24
11 Fri 6/29 6:30 PM 11B JOHN JAY/LEWISBORO 11A YORKTOWN SLUGGERS TOURNAMENT GAME YORKTOWN SLUGGERS, 10-2
11 Fri 6/29 6:30 PM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11A YORKTOWN SLUGGERS TOURNAMENT GAME YORKTOWN SLUGGERS, 11-0
12 Fri 6/29 7:30 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER Shanahan, Brian Catalano, TC PATTERSON PIRATES WIN, 11-3
12 Fri 6/29 6:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION EAST FISHKILL BLUE, 8-4
12 Fri 6/29 8:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION EAST FISHKILL BLUE, 22-3
12 Fri 6/29 7:30 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B MP WILDCATS BLUE BROADWAY - HAWTHORNE Guerrero, Jeremy Matalavage, Michael BROOKFIELD BOBCATS WIN, 13-1
12 Fri 6/29 7:30 PM 12B OSSINING 12B MP WILDCATS BLUE BROADWAY - HAWTHORNE GAME POSTPONED- DISTRICT TOURNAMENT noted 6/28
12 Fri 6/29 6:00 PM 12B BRIARCLIFF 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL GAME POSTPONED noted 6/28
12 Fri 6/29 12:00 PM 12A OGRCC THUNDER BLUE 12A YORKTOWN A'S TOURNAMENT GAME YORKTOWN A'S WIN, 11-4
12 Fri 6/29 12:00 PM 12E NEW CANAAN 12A NEWTOWN HAWKS TOURNAMENT GAME NEW CANAAN, 7-0
12 Fri 6/29 12:00 PM 12B SHRUB OAK STORM 12B ARMONK BOBCATS TOURNAMENT GAME SHRUB OAK STORM WIN, 8-6
13 Fri 6/29 6:00 PM 13A WESTCHESTER WARRIORS 13A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #27 Rodriquez, Raul Ramirez, Dan WESTCHESTER WARRIORS WIN, 6-2
13 Fri 6/29 6:00 PM 13A YORKTOWN REBELS 13A PDA WESTCHESTER DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/29
13 Fri 6/29 8:00 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Todd, Gregg Cholko, Robert NY SILVERBACKS EAST, 10-8
13 Fri 6/29 6:00 PM 13B HARRISON BASEBALL 13B CADETS BASEBALL ACAD GEERING - FISHKILL GAME POSTPONED noted 6/28
13 Fri 6/29 6:00 PM 13B EASTON REDDING FALCONS 13B L/M TIGERS RYE NECK HS Bozzuto, Butch Waldo, Stefan EASTON REDDING FALCONS WIN, 12-10
14 Fri 6/29 5:45 PM 14A PRO SWING (MK) 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Menje, Michael Doherty, Mike PROSWING, 3-2
14 Fri 6/29 6:00 PM 14B YORKTOWN COYOTES 14B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Kelly, Kevin Kohel, Mike YORKTOWN COYOTES WIN, 13-9
14 Fri 6/29 6:00 PM 14A FC CAPTAINS 14B PEEKSKILL MINUTEMAN PEEKSKILL STADIUM McCormack, Jimmy DeGrazia, Tom FC CAPTAIN WIN, 11-0
14 Fri 6/29 6:00 PM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Whiting, Michael Archacki, Bill BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 9-8
15 Fri 6/29 6:00 PM 15B SOMERS RED STORM 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Rinaldi, Mark Dixon Tom SOMERS RED STORM WIN, 10-4
16 Fri 6/29 6:00 PM 16A DUTCHESS TIGERS 16A 9er BASEBALL PAWLING HS GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 6/29
16 Fri 6/29 6:15 PM 16A FC CAPTAINS 16A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Ferrari, Gary Suarino, Chris FC CAPTAINS WIN, 8-0
16 Fri 6/29 8:15 PM 16B NEW MILFORD RIPTIDE 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Rosen, Eric Rosen, Steve SHRUB OAK STORM WIN, 2-1
16 Fri 6/29 6:00 PM 17U NY SILVERBACKS 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Nolan, Dan Miceli, Russ NY SILVERBACKS, 3-0
17 Fri 6/29 5:45 PM 17U L/M WILDCATS 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE Ryder, Steve Cuccarullo, John L/M WILDCATS WIN, 12-6
18 Fri 6/29 6:00 PM 18+ ROCKLAND DRILLERS 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS PUTNAM VALLEY HS Milanese, Frank Tatnel, Art ROCKLAND DRILLERS WIN, 7-0
18 Fri 6/29 5:30 PM 18+ BRIARCLIFF BEARS 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON GAME POSTPONED noted 6/28
18 Fri 6/29 7:00 PM 18+ BRIARCLIFF BEARS 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON Tucciarone, Gene Perri, Justin HARRISON WIN, 10-0
18 Fri 6/29 6:00 PM 18+ OSSINING 18+ JOHN JAY/LEWISBORO JOHN JAY - CROSS RIVER Gaudio, Lou DeMarte, Vinnie JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 5-1
8 Sat 6/30 1:30 PM 8A EF PATRIOTS BLUE 8B PORT CHESTER PIRATES TOURNAMENT GAME EAST FISHKILL PATRIOTS BLUE, 15-3
8 Sat 6/30 1:30 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Regueiro, Dan OGRCC THUNDER BLUE WIN, 9-4
8 Sat 6/30 1:30 PM 8B OSSINING PRIDE 8B YORKTOWN HEAT TOURNAMENT GAME YORKTOWN HEAT, 8-5
8 Sat 6/30 1:30 PM 8B OSSINING PRIDE 8B YORKTOWN HEAT TOURNAMENT GAME OSSINING PRIDE, 15-14
8 Sat 6/30 10:00 AM 8A SOMERS RED STORM 8B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Mirque, Nick SOMERS RED STORM WIN, 14-2
8 Sat 6/30 10:00 AM 8A NEWTOWN NATURALS 8B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY SCHOOL Harris, Dontae PUTNAM VALLEY MINERS, 5-2
8 Sat 6/30 6:00 PM 8B EF PATRIOTS GREY 8B TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Acosta, Ernie TYA TIGERS WIN, 14-9
8 Sat 6/30 10:00 AM 8B OGRCC THUNDER RED 8B ARMONK CLARK - ARMONK Richard Markowitz OGRCC THUNDER RED WIN, 10-1
9 Sat 6/30 9:00 AM 9A L/M TIGERS BLACK 9A L/M TIGERS ORANGE LORENZEN - LARCHMONT Saa, Miguel L/M TIGERS ORGANGE WIN, 18-7
9 Sat 6/30 11:30 AM 9A L/M TIGERS BLACK 9A L/M TIGERS ORANGE LORENZEN - LARCHMONT Saa, Miguel L/M TIGERS ORANGE WIN, 9-5
9 Sat 6/30 10:00 AM 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN noah roman NEW ROCHELLE KNIGHTS, 8-0
9 Sat 6/30 12:00 PM 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN noah roman NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 14-9
9 Sat 6/30 3:00 PM 9A BEDFORD POUND RIDGE 9A OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Acosta, Ernie OGRCC THUNDER BLUE, 11-1
9 Sat 6/30 10:00 AM 9A NEWTOWN WARRIORS 9B NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY - CHAPPAQUA Horne Mathew NEWTOWN WARRIORS, 12-2
9 Sat 6/30 12:00 PM 9A NEWTOWN WARRIORS 9B NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY - CHAPPAQUA Horne Mathew NEWTOWN WARRIORS, 13-3
9 Sat 6/30 10:00 AM 9B NEW MILFORD TIGERS 9B OGRCC THUNDER RED COS COB ELEMENTARY SCHOOL Gonzales, Emilio OGRCC THUNDER RED WIN, 12-8
9 Sat 6/30 4:00 PM 9B NY SILVERBACKS 9B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING PAWLING TIGERS WIN, 22-15
9 Sat 6/30 5:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B PUTNAM VALLEY PRIDE KEATING - PUTNAM VALLEY Council, Krystal PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 16-9
9 Sat 6/30 7:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B PUTNAM VALLEY PRIDE KEATING - PUTNAM VALLEY Council, Krystal TIE, 9-9
9 Sat 6/30 10:00 AM 9B TYA WHITE 9B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX Michaux, Earl WOODLEAN WARRIORS WIN, 4-3
9 Sat 6/30 10:00 AM 9B ROCKLAND ELITE WHITE 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Maliarakis, Peter ROCKLAND ELITE WHITE, 13-9
9 Sat 6/30 12:00 PM 9B ROCKLAND ELITE WHITE 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Maliarakis, Peter ROCKLAND ELITE WHITE, 11-10
9 Sat 6/30 9:30 AM 9B BREWSTER CRUSH 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL - KENT eric basso BREWSTER CRUSH, 12-11
9 Sat 6/30 11:30 PM 9B BREWSTER CRUSH 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL - KENT eric baaso BREWSTER CRUSH, 12-9
9 Sat 6/30 12:00 PM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Ramos, Julio MAHOPAC INDIANS WIN, 22-6
9 Sat 6/30 12:00 PM 9B EF PATRIOTS GRAY 9A TYA BLUE TOURNAMENT GAME TYA BLUE WIN, 13-3
10 Sat 6/30 2:00 PM 10A BETHEL BOMBERS 10A CORTLANDT NATIONALS CROWE FIELD - BETHEL Johnson, Jesse BETHEL BOMBERS, 10-7
10 Sat 6/30 1:00 PM 10B EF PATRIOTS BLUE 9B EF PATRIOTS GRAY TOURNAMENT GAME EAST FISHKILL BLUE, 7-2
10 Sat 6/30 1:00 PM 10A TYA TIGERS ORANGE 10A NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN GAME POSTPONED - DISTRICT TOURNEY noted 6/26
10 Sat 6/30 3:00 PM 10A TYA TIGERS ORANGE 10A NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN GAME POSTPONED - DISTRICT TOURNEY noed 6/26
10 Sat 6/30 3:00 PM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10A NEW CANAAN RAMS TOURNAMENT GAME NEW CANAAN, 18-4
10 Sat 6/30 10:00 AM 10A NY BLUEBIRDS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Grimes, James TYA TIGERS ORANGE WIN, 4-2
10 Sat 6/30 12:00 PM 10A NY BLUEBIRDS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Grimes, James NY BLUEBIRDS WIN, 11-3
10 Sat 6/30 10:00 AM 10E NEW MILFORD HITMEN 10A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #28 GAME POSTPONED - DISTRICT TOURNEY noted 6/26
10 Sat 6/30 12:00 PM 10E NEW MILFORD HITMEN 10A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #28 GAME POSTPONED - DISTRICT TOURNEY noted 6/26
10 Sat 6/30 10:00 AM 10B PLEASANTVILLE PANTHERS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK GAME POSTPONED noted 6/28
10 Sat 6/30 11:00 AM 10B PLEASANTVILLE PANTHERS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 12-2
10 Sat 6/30 5:30 PM 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE 10B HARRISON HEAT HAINDL FIELD - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 6/27
10 Sat 6/30 7:30 PM 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE 10B HARRISON HEAT HAINDL FIELD - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 6/27
10 Sat 6/30 9:00 AM 10B EF PATRIOTS GREY 10B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Palladino, Howie MAHOPAC INDIANS WIN, 18-3
10 Sat 6/30 10:00 AM 10B WESTCHESTER ACES RED 10B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Cawsey, Bill OGRCC THUNDER RED, 4-1
10 Sat 6/30 10:00 AM 10B OSSINING INDIANS 10B OGRCC THUNDER WHITE NORTH MIANUS SCHOOL - RIVERSIDE, CT Catanzaro, Paul OGRCC THUNDER WHITE WIN, 10-8
10 Sat 6/30 6:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS GAME POSTPONED noted 6/26
10 Sat 6/30 11:00 AM 10B DUTCHESS MAULERS 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Goodliffe, John NEW MILFORD VIPERS, 9-8
10 Sat 6/30 11:30 AM 10B RYE BROOK REBELS 10B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Knights, Peter PORTCHESTER PIRATES WIN, 9-3
10 Sat 6/30 12:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B JOHN JAY / LEWISBORO TOURNAMENT GAME JOHN JAY/LEWIBORO WIN, 8-6
11 Sat 6/30 10:00 AM 11A ROCKLAND ELITE WHITE 11A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Norberto, Larry Morelli, Joe SOMERS RED STORM WIN, 12-5
11 Sat 6/30 11:00 AM 11A BHK KNIGHTHAWKS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Doherty, Mike Cholko, Robert BHK KNIGHTHAWKS, 9-4
11 Sat 6/30 10:00 AM 11A NEW CANAAN RAMS 11A NEW MILFORD CYCLONES GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 6/28
11 Sat 6/30 12:00 PM 11A NEW CANAAN RAMS 11A NEW MILFORD CYCLONES GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 6/28
11 Sat 6/30 2:30 PM 11A SEYMOUR MUDCATS 11A NEWTOWN BLUE ACES GLANDER FIELD - NEWTOWN Shanahan, Brian Malanphy, Pat SEYMOUR MUDCATS, 13-5
11 Sat 6/30 9:00 AM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Joseph, Gregory Spruck, Chuck PROSWING PRIDE (MK) WIN, 7-6
11 Sat 6/30 11:00 AM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Spruck, Chuck Joseph, Gregory TYA TIGERS WIN, 9-2
11 Sat 6/30 10:00 AM 11B MOUNT KISCO CHIEFS 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Reynoso, Beraldo Burgio, Tony MOUNT KISCO CHIEFS WIN, 13-3
11 Sat 6/30 10:00 AM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT GAME POSTPONED noted 6/28
11 Sat 6/30 12:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT GAME POSTPONED noted 6/28
11 Sat 6/30 9:00 AM 11B MT. PLEASANT WILDCATS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Guerrero, Jeremy Novick, Zachary CROTON TIGERS WIN, 13-3
11 Sat 6/30 11:00 AM 11B MT. PLEASANT WILDCATS 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Novick, Zachary Guerrero, Jeremy CROTON TIGERS WIN, 7-1
11 Sat 6/30 2:00 PM 11B MARLBORO MARLINS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 13-5
11 Sat 6/30 12:00 PM 11B AYYA REBELS 11B L/M TIGERS (BLACK) TOURNAMENT GAME AYYA REBELS WIN, 15-0
11 Sat 6/30 12:00 PM 11B AYYA REBELS 12B EAST COAST MAVS TOURNAMENT GAME EAST COAST MAVS, 11-1
12 Sat 6/30 11:00 AM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12A SOUND SHORE HAWKS GOETZE - MAMARONECK Silver, Rich Suarino, Chris SOUND SHORE HAWKS WIN, 10-4
12 Sat 6/30 2:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Waldo, Stefan Cox, Joe PROSWING, 16-2
12 Sat 6/30 4:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Cox, Joe Waldo, Stefan PROSWING, 16-6
12 Sat 6/30 10:00 AM 12B DC WOLVERINES 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER Johnson, Bob Salumn, Joe DC WOLVERINES, 14-10
12 Sat 6/30 10:00 AM 12B NY SILVERBACKS 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Peterson, Max Saumell, Bob BREWSTER BRIGADE WIN, 8-7
12 Sat 6/30 12:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Saumell, Bob Peterson, Max NY SILVERBACKS WIN, 10-6
12 Sat 6/30 11:00 AM 12B SOMERS RED STORM 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT DeGrazia, Tom Sabo, Jim SOMERS RED STORM WIN, 31-7
12 Sat 6/30 4:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Doherty, Mike Todd, Gregg BEDFORD POUND RIDGE, 15-4
12 Sat 6/30 11:00 AM 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS 12B MAHOPAC INDIANS KEATING - PUTNAM VALLEY Messerschmitt, Steve C Palladino, Howie MAHOPAC INDIANS WIN, 6-2
12 Sat 6/30 2:00 PM 12B NEWTOWN BLUE JACKETS 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Marturano, Rob Paonessa, Phil NEW FAIRFIELD REBELS, 12-5
12 Sat 6/30 10:00 AM 12B OGRCC THUNDER RED 12B OSSINING NELSON - OSSINING Whiting, Michael Archacki, Bill OGRCC THUNDER RED, 18-11
12 Sat 6/30 12:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B OSSINING NELSON - OSSINING Archacki, Bill Whiting, Michael OSSINING, 28-15
12 Sat 6/30 10:00 AM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Peden, Harry Muller, Matt PORTCHESTER PIRATES WIN, 17-8 (9 INNING GAME)
12 Sat 6/30 12:00 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Muller, Matt Peden, Harry GAME POSTPONED - WEATHER
12 Sat 6/30 11:00 AM 12B EF PATRIOTS GREY 12B FC CAPTAINS RBGC - REDDING Miller, Jeff joe Alberti EF PATRIOTS GREY WIN, 13-3
12 Sat 6/30 12:00 PM 12A OGRCC THUNDER BLUE 12B SHRUB OAK STORM TOURNAMENT GAME OGRCC THUNDER BLUE WIN, 11-1
12 Sat 6/30 12:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12E NEW CANAAN TOURNAMENT GAME NEW CANAAN WIN, 10-6
13 Sat 6/30 6:00 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A WESTCHESTER WARRIORS SUNY PURCHASE - HARRISON Sentiano, Tony Council, Jim WESTCHESTER WARRIORS WIN, 10-0
13 Sat 6/30 1:00 PM 13B NY SILVERBACKS WEST 13B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Hoskins, Irwin Hopkins, Don BRYN MAWR, 14-4
13 Sat 6/30 11:00 PM 13B NY SILVERBACKS WEST 13B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Hopkins, Don Hoskins, Irwin NY SILVERBACKS WEST, 16-6
13 Sat 6/30 12:00 PM 13B HARRISON BASEBALL 13B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN DARIEN BLUE HAWKS, 13-3
13 Sat 6/30 10:00 AM 13B SH HORSEMEN 13B L/M WILDCATS SLEEPY HOLLOW HS Guererro, Nelson Caruso, Dave L/M WILDCATS WIN, 16-5
13 Sat 6/30 10:00 AM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS HOLAHAN - DARIEN DARIEN BLUE HAWKS, 11-2
13 Sat 6/30 1:30 PM 13A EASTCHESTER EAGLES 13B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Pompa, Don DeBello, Wayne PATTERSON PIRATES, 8-7
13 Sat 6/30 3:30 PM 13A EASTCHESTER EAGLES 13B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED noted 6/28
14 Sat 6/30 9:00 AM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Muller, John Novick, Mike WP HIT N RUN WIN, 12-1
14 Sat 6/30 11:00 AM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Novick, Mike Muller, John WP HIT N RUN WIN, 10-0
14 Sat 6/30 3:00 PM 14B CARMEL CUBS 14B HV ICEMEN DAVENPORT - KERHONKSON HV ICEMEN, 11-0
14 Sat 6/30 10:00 AM 14B L/M LIONS 14B ROCKLAND ELITE WHITE rockland L/M LIONS, 12-2
14 Sat 6/30 11:00 AM 14B NORTH SALEM TIGERS 14B WILTON WARRIORS ALLENS MEADOWS - WILTON NORTH SALEM TIGERS WIN, 15-2
14 Sat 6/30 9:00 AM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS # 31 Ramirez, Dan Rodriquez, Raul BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 6-4
14 Sat 6/30 11:00 AM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS # 31 GAME POSTPONED noted 6/29
15 Sat 6/30 11;15AM 15A WESTCHESTER ACES RED 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Vece, Ron LaCour, Steve MAHOPAC INDIANS WIN, 5-0
15 Sat 6/30 2:00 PM 15B SILVER EAGLES 15A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Berry, Earl T. Kohel, Mike SILVER EAGLES WIN, 18-11
15 Sat 6/30 8:00 PM 15A PRO SWING (MK) 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Barresi, Tony Gaudio, Lou PRO SWING (MK) WIN, 12-8
15 Sat 6/30 7;30PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15B HARRISON BASEBALL SILVER LAKE PK - W HARRISON Suhre, Bob Spruck, Rich CORTLANDT NATIONALS WIN, 10-0
15 Sat 6/30 6:00 PM 15B CORTLANDT PANTHERS 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Avallone, Val Salumn, Joe CORTLANDT PANTHERS WIN, 5-2
15 Sat 6/30 9:00 AM 15B DARIEN BLUE HAWKS 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Cuccarullo, John Ferrari, Gary DARIEN BLUE HAWKS, 10-0
15 Sat 6/30 11:00 AM 15B DARIEN BLUE HAWKS 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Ferrari, Gary Cuccarullo, John DARIEN BLUE HAWKS, 13-2
15 Sat 6/30 9:00 AM 15B EAST COAST MAVS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY McCormack, Jimmy Tatnel, Art PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 11-1
15 Sat 6/30 11:00 AM 15B EAST COAST MAVS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Tatnel, Art McCormack, Jimmy EAST COAST MAVS WIN, 4-1
16 Sat 6/30 9:00 AM 16A DUTCHESS TIGERS 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Deponto, Rich Rosen, Eric BRIARCLIFF BEARS WIN, 11-7
16 Sat 6/30 11:00 AM 16A DUTCHESS TIGERS 16A BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Rosen, Eric Deponto, Rich BRIARCLIFF BEARS WIN, 7-4
16 Sat 6/30 11:00 AM 16A 9er BASEBALL 16A EASTON REDDING FALCONS FOX VALLEY - KATONAH Barresi, Tony Rinaldi, Mark 9ER BASEBALL WIN, 10-0
16 Sat 6/30 1:00 PM 16B FURY 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Caruso, Dave Guererro, Nelson SH HORSEMEN, 3-1
16 Sat 6/30 10:00 AM 16B SHRUB OAK STORM 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Tucciarone, Gene Mauro, John EASTCHESTER EAGLES WIN, 14-4
16 Sat 6/30 7:30 PM 16B L/M WILDCATS 16B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Mauro, John Cuccarullo, John NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 7-2
17 Sat 6/30 10:00 AM 17U NY SILVERBACKS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY GCDS - GREENWICH Avallone, Val DeMarte, Vinnie NY SILVERBACKS, 9-3
17 Sat 6/30 12:00 PM 17U NY SILVERBACKS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY GCDS - GREENWICH DeMarte, Vinnie Avallone, Val NEED SCORE
17 Sat 6/30 9:00 AM 17U L/M WILDCATS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Berry, Earl T. Kohel, Mike WESTCHESTER ACADEMY WIN, 7-4
17 Sat 6/30 11:30 AM 17U NORTH SALEM TIGERS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Kohel, Mike Berry, Earl T. NORTH SALEM TIGERS WIN, 2-1
18 Sat 6/30 5:00 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING Perri, Justin DeMarte, Vinnie OSSING WIN, 7-2
8 Sun 7/1 7:00 PM 8B EF PATRIOTS GREY 8A EF PATRIOTS BLUE TOURNAMENT GAME EF PATRIOTS BLUE, 18-3
8 Sun 7/1 7:00 PM 8A DANBURY 8A BEDFORD POUND RIDGE ROGERS PARK - DANBURY Reinke, Ryan DANBURY WINS, 19-0
8 Sun 7/1 10:00 AM 8A HARRISON BOMBERS 8A NEW CASTLE BULLS MASSER - CHAPPAQUA Fucci, Ryan NEW CASTLE BULLS, 13-12
8 Sun 7/1 10:00 AM 8B OSSINING PRIDE 8A YORKTOWN SPARTANS TOURNAMENT GAME YORKTOWN SPARTANS, 12-0
8 Sun 7/1 4:00 PM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8A NEWTOWN NATURALS WATERTOWN FIELDS - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/30
8 Sun 7/1 10:00 AM 8B NEW FAIRFIELD REBELS 8B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Reinke, Ryan NEW FAIRFIELD WINS, 12-1
9 Sun 7/1 4:00 PM 9A BEDFORD POUND RIDGE 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Peterson, Max NEW FAIRFIELD REBELS, 17-6
9 Sun 7/1 1:00 PM 9A L/M TIGERS ORANGE 9A NEWTOWN WARRIORS GLANDER FIELD - NEWTOWN Norberto, Anthony NEWTOWN WARRIORS, 7-4
9 Sun 7/1 9:30 AM 9B SOMERS RS (BLACK) 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS - SOAC Council, Krystal SOMERS RS BLACK, 6-2
9 Sun 7/1 9:00 AM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B SOMERS RS (WHITE) REIS - SOMERS Palladino, Howie MIDDLETOWN SANDLOTS, 15-0
9 Sun 7/1 11:00 AM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B SOMERS RS (WHITE) REIS - SOMERS Palladino, Howie MIDDLETOWN SANDLOTS, 13-0
10 Sun 7/1 10:00 AM 10A CORTLANDT NATIONALS 10A EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 6/30
10 Sun 7/1 12:00 PM 10A CORTLANDT NATIONALS 10A EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 6/30
10 Sun 7/1 9:00 AM 10E YORKTOWN LIGHTNING 10B CORTLANDT NATIONALS TOURNAMENT GAME YORKTOWN LIGHTNING, 14-1
10 Sun 7/1 9:00 AM 10A L/M WILDCATS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Knights, Peter L/M WILDCATS WIN, 10-6
10 Sun 7/1 11:00 AM 10A L/M WILDCATS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Knights, Peter TYA TIGERS ORANGE WIN, 10-0
10 Sun 7/1 1:00 PM 10A NY BLUEBIRDS 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/27
10 Sun 7/1 3:00 PM 10A NY BLUEBIRDS 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/27
10 Sun 7/1 10:00 AM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL GAME POSTPONED noted 6/23
10 Sun 7/1 1:00 PM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B ARMONK IBM - ARMONK Maliarakis, Peter ARMONK, 8-7
10 Sun 7/1 3:00 PM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B ARMONK IBM - ARMONK Maliarakis, Peter ROCKLAND ELITE RED, 10-7
10 Sun 7/1 9:00 AM 10B DUTCHESS MAULERS 10B BHK BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Santoiemma, Joey DUTCHESS MAULERS, 13-3
10 Sun 7/1 10:00 AM 10B SOMERS RED STORM 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Gonzales, Emilio SOMERS RED STORM, 17-6
10 Sun 7/1 9:00 AM 10B PORT CHESTER PIRATES 10B HARRISON HEAT CRYSTAL STREET - HARRISON Grimes, James PORT CHESTER PIRATES, 13-3
10 Sun 7/1 11:00 AM 10B PORT CHESTER PIRATES 10B HARRISON HEAT CRYSTAL STREET - HARRISON Grimes, James NEED SCORE
10 Sun 7/1 9:00 AM 10B OGRCC THUNDER WHITE 10B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Horne Mathew OGRCC THUNDER WHITE, 10-7
10 Sun 7/1 3:00 PM 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE 10B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Horne Mathew MT KISCO CHIEFS WIN, 13-9
10 Sun 7/1 10:00 AM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Moccio, Gordon PAWLING TIGERS, 9-8
10 Sun 7/1 9:30 AM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY - PLEASANTVILLE Ramos, Julio MT PLEASANT WILDCATS, 7-1
10 Sun 7/1 2:00 PM 10A NEW FAIRFIELD REBELS 10A OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Mayo, Sean NEW FAIRDIELD REBELS WIN, 7-4
11 Sun 7/1 9:00 AM 11B AYYA REBELS 11A YORKTOWN SLUGGERS TOURNAMENT GAME AYYA REBELS, 3-2
11 Sun 7/1 9:00 AM 11A SOMERS RED STORM 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK Cox, Joe Gentile, Phil SOMERS RED STORM, 6-4
11 Sun 7/1 10:00 AM 11A NEW MILFORD CYCLONES 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS DeMarte, Vinnie Marturano, Rob NEW MILFORD CYCLONES WIN, 9-7
11 Sun 7/1 10:00 AM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11A NEWTOWN BLUE ACES GLANDER FIELD - NEWTOWN Grant, David Kerins, Sean NEWTOWN BLUE ACES, 5-2
11 Sun 7/1 1:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK - CONGERS GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/30
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B OGRCC THUNDER 11A SEYMOUR MUDCATS KATHERINE MATTHIES - SEYMOUR Vetter, Greg joe alberti SEYMOUR MUDCATS WIN, 13-1
11 Sun 7/1 10:00 AM 11A BPR LIGHTNING 11A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT BPR LIGHTNING, 11-5
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Mebane, Scott Hoskins, Irwin LAGRANGE LUMBERJACKS, 12-10
11 Sun 7/1 5:30 PM 11B SHRUB OAK STORM 11B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Sangiamo Jim Harris, Dontae MAHOPAC INDIANS WIN, 8-3
11 Sun 7/1 4:00 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B MARLBORO MARLINS YOUNG'S PARK - MILTON NY SILVERBACKS, 13-5
11 Sun 7/1 6:00 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B MARLBORO MARLINS YOUNG'S PARK - MILTON MARLBORO MARLINS, 9-3
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B MOUNT KISCO CHIEFS 11B PUTNAM VALLEY MINERS UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Pagan, John Archacki, Bill MOUNT KISCO CHIEFS, 13-3
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B AYYA REBELS 12B EAST COAST MAVS TOURNAMENT GAME EAST COAST MAVS, 19-1
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B JOHN JAY/LEWISBORO 11B L/M TIGERS (BLACK) TOURNAMENT GAME JOHN JAY / LEWISBORO, 9-6
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B NY SILVERBACKS WEST 11B WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/28
11 Sun 7/1 12:00 PM 11B WOODLEAN WARRIORS 11B WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/28
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B CARMEL CUBS 11B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Doherty, Mike Guerrero, Jeremy CARMEL CUBS, 13-3
11 Sun 7/1 10:00 AM 11B MT. PLEASANT WILDCATS 11B NY SILVERBACKS WEST BROADWAY - HAWTHORNE Matalavage, Michael Davis, Jovan MT PLEASANT WILDCATS, 10-8
12 Sun 7/1 10:00 AM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN Todd, Gregg GAME POSTPONED/district tournament noted 6/30
12 Sun 7/1 12:00 PM 12A BRYN MAWR BULLDOGS 12A NEWTOWN HAWKS GLANDER FIELD - NEWTOWN Paonessa, Phil GAME POSTPONED/district tournament noted 6/30
12 Sun 7/1 5:00 PM 12B DC WOLVERINES 12B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE - BROOKFIELD GAME POSTPONED noted 6/28
12 Sun 7/1 9:00 AM 12B HASTINGS YELLOWJACKETS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Voelkel, Andrew Sabo, Jim HASTINGS YELLOWJACKETS, 13-4
12 Sun 7/1 11:00 AM 12B HASTINGS YELLOWJACKETS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Sabo, Jim Voelkel, Andrew HASTINGS YELLOWJACKETS, 13-5
12 Sun 7/1 11:00 AM 12B SOMERS RED STORM 12B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION EAST FISHKILL PATRIOTS GREY, 7-4
12 Sun 7/1 1:00 PM 12B DC WOLVERINES 12B NEWTOWN BLUE JACKETS GLANDER FIELD - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/27
12 Sun 7/1 10:00 AM 12B VALHALLA VIPERS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED/district tourament noted 6/28
12 Sun 7/1 12:00 PM 12B VALHALLA VIPERS 12B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED/district tournament noted 6/28
12 Sun 7/1 10:00 AM 12B MP WILDCATS BLUE 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS KEATING - PUTNAM VALLEY Male, Gary Caruso, Dave PUTNUM VALLEY BOMBERS WIN, 12-2
12 Sun 7/1 1:30 PM 12A YBNR 12B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Messerschmitt, Steve C Doherty, Mike MAHOPAC INDIANS, 14-9
12 Sun 7/1 10:30 AM 12B PORT CHESTER PIRATES 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Council, Jim Novick, Zachary PORT CHESTER PIRATES WIN, 9-6
12 Sun 7/1 4:00 PM 12B PORT CHESTER PIRATES 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/29
12 Sun 7/1 12:00 PM 12A OGRCC THUNDER BLUE 12B SHRUB OAK STORM TOURNAMENT GAME SHRUB OAK STORM WIN, 13-10
13 Sun 7/1 12:00 PM 13A PRO SWING (MK) 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Messerschmitt, Steve A Barresi, Tony DANBURY HATTERS, 9-4
13 Sun 7/1 11:00 AM 13B BRYN MAWR BULLDOGS 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Reynoso, Beraldo Savarese, William EASTCHESTER EAGLES, 10-0
13 Sun 7/1 10:30 AM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B NEW MILFORD REVOLUTION VOLUNTEER - NEW MILFORD Saumell, Bob Malanphy, Pat DARIEN BLUE HAWKS, 13-2
13 Sun 7/1 2:00 PM 13B EASTON REDDING FALCONS 13B NY SILVERBACKS EAST RBGC - REDDING Paris, Peter Noah Roman EASTON REDDING FALCONS WIN, 4-3
13 Sun 7/1 4:00 PM 13B EASTON REDDING FALCONS 13B NY SILVERBACKS EAST RBGC - REDDING Noah Roman Paris, Peter NEED SCORE
13 Sun 7/1 10:00 AM 13B PATTERSON PIRATES 13B SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Rinaldi, Mark Sentiano, Tony PATTERSON PIRATES, 11-1
13 Sun 7/1 1:00 PM 13B PATTERSON PIRATES 13B SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/30
13 Sun 7/1 9:00 AM 13B L/M TIGERS 13B WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Zandfordino, Charles Cawsey, Bill WESTCHESTER ACADEMY WIN, 5-2
14 Sun 7/1 10:00 AM 14A PRO SWING (MK) 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING GAME POSTPONED noted 6/16
14 Sun 7/1 12:00 PM 14A PRO SWING (MK) 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING GAME POSTPONED noted 6/16
14 Sun 7/1 9:00 AM 14E NEW MILFORD REVENANTS 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Novick, Mike Guererro, Nelson NEW MILFORD REVENANTS, 11-1
14 Sun 7/1 10:00 AM 14B NORTH SALEM TIGERS 14B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Deponto, Rich Rosen, Eric NORTH SALEM TIGERS, 12-8
14 Sun 7/1 12:00 PM 14B NORTH SALEM TIGERS 14B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS GAME POSTPONED - WEATHER noted 6/30
14 Sun 7/1 9:00 AM 14B EAST COAST MAVS 14B GREENWICH CARDINALS STRAZZA - GREENWICH Frustaglio, Chris Silver, Rich EAST COAST MAVS WIN, 2-0
14 Sun 7/1 11:00 AM 14B EAST COAST MAVS 14B GREENWICH CARDINALS STRAZZA - GREENWICH Silver, Rich Frustaglio, Chris EAST COAST MAVS WIN, 7-2
14 Sun 7/1 10:00 AM 14B L/M LIONS 14B PEEKSKILL MINUTEMAN MAMARONECK HS Suhre, Bob McDaniel, Jim PEEKSKILL MINUTEMEN, 7-2
15 Sun 7/1 3:45 PM 15A YORKTOWN THUNDER 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC DeMarte, Vinnie Milanese, Frank MAHOPAC INDIANS, 6-5
15 Sun 7/1 1:00 PM 15B DARIEN BLUE HAWKS 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS VOLUNTEER - NEW MILFORD LaCour, Steve Malanphy, Pat NEW MILFORD RIVERHAWKS, 7-0
15 Sun 7/1 9:00 AM 15B NY SILVERBACKS 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Tucciarone, Gene Peden, Harry WP HIT N RUN, 14-6
15 Sun 7/1 11:00 AM 15B NY SILVERBACKS 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Peden, Harry Tucciarone, Gene WP HIT N RUN, 11-1
15 Sun 7/1 6:00 PM 15B CORTLANDT PANTHERS 15B BHK HAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Doherty, Mike Avallone, Val CORTLANDT PANTHERS WIN, 13-2
15 Sun 7/1 1:30 PM 15A EASTCHESTER EAGLES 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Pompa, Don DeBello, Wayne PATTERSON PIRATES, 18-13
15 Sun 7/1 3:30 PM 15A EASTCHESTER EAGLES 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON GAME POSTPONED noted 6/28
16 Sun 7/1 2:00 PM 16B L/M WILDCATS 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE Ramirez, Dan Rodriquez, Raul RYE GRAYS WIN, 10-4
16 Sun 7/1 4:30 PM 16B SHRUB OAK STORM 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE Rodriquez, Raul Ramirez, Dan RYE GRAYS WIN, 16-1
16 Sun 7/1 12:00 PM 16B SILVER EAGLES 16A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Shanahan, Brian Avallone, Val FAIRFIELD COUNTY CAPTAINS, 4-2
16 Sun 7/1 9:00 AM 16A 9er BASEBALL 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS GAME POSTPONED noted 6/30
17 Sun 7/1 10:00 AM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 16A EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Miller, Jeff Nolan, Dan EASTON REDDING, WESTCHESTER ACADEMY TIE, 5-5
17 Sun 7/1 12:00 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 16A EASTON REDDING FALCONS RBGC - REDDING Nolan, Dan Miller, Jeff EASTON REDDING, WESTCHESTER ACADEMY TIE, 9-9
17 Sun 7/1 12:00 PM 17U NORTH SALEM TIGERS 17U GREENWICH CARDINALS GREENWICH HS Perri, Justin Dixon Tom NORTH SALEM TIGERS, 9-2
17 Sun 7/1 5:30 PM 17 COBRA BASEBALL ACADEMY 18+ WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Berry, Earl T. Guererro, Nelson TIE, 2-2
18 Sun 7/1 10:00 AM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ CASTLE HILL COYOTES BRONXCHESTER LL - BRONX Ferrari, Gary Cuccarullo, John CASTLE HILL COYOTES, SLEEPY HOLLOW TIE 2-2
18 Sun 7/1 5:00 PM 18+ JOHN JAY/LEWISBORO 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON GAME POSTPONED - WEATHER
18 Sun 7/1 5:00 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ OSSINING RYDER PARK - OSSINING Kohel, Mike Caruso, Dave PUTNUM VALLEY TOUCANS WIN, 10-3
8 Mon 7/2 6:00 PM 8B SHRUB OAK STORM 8A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD Reinke, Ryan BEDFORD POUND RIDGE WIN, 11-1
8 Mon 7/2 6:15 PM 8A SOMERS RED STORM 8A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT Saa, Miguel L/M TIGERS WIN, 10-3
8 Mon 7/2 6:15 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Curry, Jim OGRCC THUNDER BLUE WIN, 16-11
8 Mon 7/2 6:00 PM 8B OC SMASH 8B EF PATRIOTS GREY LIME KILN PARK GAME POSTPONED noted 7/2
9 Mon 7/2 5:45 PM 9B HARRISON HITMEN 9A L/M TIGERS BLACK LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie L/M TIGERS (BLACK) WIN, 10-8
9 Mon 7/2 6:15 PM 9A NEWTOWN WARRIORS 9A OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH Gonzales, Emilio NEWTOWN WARRIORS WIN, 7-1
9 Mon 7/2 6:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Horne Mathew MT KISCO CHIEFS WIN, 13-12
9 Mon 7/2 6:00 PM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B NEW MILFORD TIGERS GARICK - NEW MILFORD moved to tue 7/3 noted 6/25
9 Mon 7/2 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Campbell, Terry WP HIT N RUN WIN, 13-12
9 Mon 7/2 6:00 PM 9B BREWSTER CRUSH 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS - SOAC Regueiro, Dan SHRUB OAK STORM WIN, 7-5
9 Mon 7/2 6:00 PM 9B LAGRANGE LUMBERJACKS 9B EF PATRIOTS GRAY LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE GAME POSTPONED noted 7/1
10 Mon 7/2 6:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK GAME POSTPONED noted 6/30
10 Mon 7/2 6:00 PM 10A MAHOPAC INDIANS 10A EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION Messerschmitt, Steve C EF PATRIOTS WIN, 13-3
10 Mon 7/2 6:00 PM 10A BETHEL BOMBERS 10A NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN GAME POSTPONED/TOURNAMENT noted 6/29
10 Mon 7/2 5:30 PM 10B DC WOLVERINES 10B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 6/16
10 Mon 7/2 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B OSSINING INDIANS RYDER PARK - OSSINING Liebersohn, Dan MT. PLEASANT WILDCATS WIN, 14-4
10 Mon 7/2 6:15 PM 10B OGRCC THUNDER RED 10B SHEPAUG SPARTANS JOE MARTIN - SHEPAUG GAME POSTPONED noted 6/30
11 Mon 7/2 6:00 PM 11A TYA TIGERS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK Troutman, Joe Motts,Mike L/M WILDCATS (ORANGE) WIN, 9-7
11 Mon 7/2 6:30 PM 11A BHK KNIGHTHAWKS 11A NEW MILFORD CYCLONES GARICK - NEW MILFORD Lopriore, Joe Malanphy, Pat NEW MILFORD CYCLONES WIN, 12-2
11 Mon 7/2 7:30 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Paonessa, Phil Norberto, Larry JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 15-5
11 Mon 7/2 6:00 PM 11B OGRCC THUNDER 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK Rinaldi, Mark Burgio, Tony OGRCC THUNDER WIN, 13-1
11 Mon 7/2 7:30 PM 11B CORTLANDT NATIONALS 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Velasquez, Ezra Cicatelli, Gary CORTLANDT NATIONALS WIN,11-3
12 Mon 7/2 6:00 PM 12A YORKTOWN A'S 12A MT. PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Spruck, Chuck Spruck, Rich YORKTOWN, MT PLEASANT TIE, 2-2
12 Mon 7/2 6:00 PM 12B VALHALLA VIPERS 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER Christe, Phil DeBello, Wayne VALHALLA VIPERS WIN, 11-3
12 Mon 7/2 6:00 PM 12B PATTERSON PIRATES 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Sangiamo Jim Johnson, Bob BREWSTER BRIGADE, 14-11
12 Mon 7/2 6:00 PM 12B BROOKFIELD BEARCATS 12B BRIARCLIFF RYDER PARK - OSSINING Dratch, Mike Male, Gary BROOKFIELD BEARCATS WIN, 14-3
12 Mon 7/2 7:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Palladino, Howie Avallone, Val YORKTOWN BANDITS WIN, 9-7
12 Mon 7/2 6:00 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD Marturano, Rob Gallagher, Dennis OGRCC THUNDER RED WIN, 16-8
12 Mon 7/2 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Cureton, Buck Filmer, Jim SOMERS RED STORM WIN, 10-4
13 Mon 7/2 7:00 PM 13A FC CAPTAINS 13A DANBURY HATTERS ROGERS PARK - DANBURY Blanar, Ray Saumell, Bob DANBURY HATTERS WIN, 6-3
13 Mon 7/2 5:30 PM 13A PROSWING TPS GOLD 13A HV RENEGADES BLUE DUTCHESS STADIUM LaCour, Steve Doherty, Dan PROSWING TPS GOLD WIN, 13-7
13 Mon 7/2 6:00 PM 13A PRO SWING (MK) 13A NEW MILFORD REGULATORS NEW MILFORD HIGH SCHOOL Catalano, TC Shanahan, Brian NEW MILFORD REGULATORS WIN, 12-2
13 Mon 7/2 6:00 PM 13B HARRISON BASEBALL 13B L/M WILDCATS RYE NECK HS GAME POSTPONED noted 6/26
14 Mon 7/2 6:00 PM 14B WILTON WARRIORS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Milanese, Frank Gaudio, Lou MAHOPAC INDIANS WIN, 6-5
14 Mon 7/2 5:00 PM 14B YORKTOWN COYOTES 14B PEEKSKILL MINUTEMAN PEEKSKILL STADIUM Rosen, Mike McCormack, Jimmy PEEKSKILL MINUTEMEN WIN, 4-2
15 Mon 7/2 6:00 PM 15B PATTERSON PIRATES 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Ramirez, Dan Rodriquez, Raul PATTERSON PIRATES WIN, 15-3
15 Mon 7/2 8:15 PM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Gaudio, Lou Milanese, Frank PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 12-8
15 Mon 7/2 8:00 PM 15B BHK HAWKS 15A YORKTOWN THUNDER BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS GAME POSTPONED noted 6/25
15 Mon 7/2 7:00 PM 16A 9er BASEBALL 15A ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS 9ER BASEBALL WIN, 14-0
16 Mon 7/2 6:00 PM 16B SILVER EAGLES 16B L/M WILDCATS MAMARONECK HS Perri, Justin Fountain, Bill L/M WILDCATS WIN, 14-4
16 Mon 7/2 8:15 PM 16A SH HORSEMEN 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Guererro, Nelson Rosen, Eric SH HORSEMEN WIN, 8-3
16 Mon 7/2 6:00 PM 16A EASTON REDDING FALCONS 17U WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Argiento, Ralph Mills, Eddie WESTCHESTER ACES WIN, 12-2
16 Mon 7/2 5:30 PM 16A WESTCHESTER ACADEMY 16B SILVER EAGLES TBA GAME POSTPONED 6/26
18 Mon 7/2 6:00 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Cuccarullo, John Ferrari, Gary SLEEPY HOLLOW HORSEMEN WIN, 12-2
8 Tue 7/3 6:00 PM 8B OC SMASH 8A ROCKLAND ELITE RED CONGERS LAKE - CONGERS GAME POSTPONED - WEATHER
8 Tue 7/3 6:00 PM 8B PORT CHESTER PIRATES 8B TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 7/3
8 Tue 7/3 6:00 PM 8B ARMONK 8B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Council, Krystal CORTLANDT NATIONALS, 10-8
9 Tue 7/3 6:00 PM 9A PROSWING TPS 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD GAME POSTPONED noted 6/18
9 Tue 7/3 6:00 PM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B NEW MILFORD TIGERS GARICK - NEW MILFORD Peterson, Max MIDDLETOWN SANDLOTS WIN, 14-7
9 Tue 7/3 6:00 PM 9A TYA BLUE 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED 7/3
9 Tue 7/3 6:00 PM 9B PUTNAM VALLEY PRIDE 9B CORTLANDT PANTHERS ROTARY - PUTNAM VALLEY McBride, Brian PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 8-6
9 Tue 7/3 6:00 PM 9B MAHOPAC INDIANS 9B ROCKLAND ELITE WHITE KINGS PARK - CONGERS GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 7/3
10 Tue 7/3 6:30 PM 10A SOMERS RED STORM 10A NEWTOWN LIGHTNING GLANDER FIELD - NEWTOWN GAME POSTPONED noted 6/26
10 Tue 7/3 5:30 PM 10E NORWALK 10E NEW MILFORD HITMEN TOURNAMENT GAME NORWALK, 4-0
10 Tue 7/3 5:30 PM 10A L/M WILDCATS 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE Gonzales, Emilio L/M WILDCATS WIN, 3-1
10 Tue 7/3 6:00 PM 10B RYE BROOK REBELS 10B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Hoskins, Irwin RYE BROOK REBELS WIN, 3-1
10 Tue 7/3 5:30 PM 10B PAWLING TIGERS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK NEED SCORE
10 Tue 7/3 6:15 PM 10B WESTCHESTER CARDINALS 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
10 Tue 7/3 6:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Regueiro, Dan BPR LIGHTNING WIN, 12-14
10 Tue 7/3 6:00 PM 10A EF PATRIOTS BLUE 10A BETHEL BOMBERS CROWE FIELD - BETHEL GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
10 Tue 7/3 6:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B DC WOLVERINES TOURNAMENT GAME DC WOLVERINES WIN, 10-0
11 Tue 7/3 6:00 PM 11A SEYMOUR MUDCATS 11A NEW CANAAN RAMS SAXE SCHOOL - NEW CANAAN GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/2
11 Tue 7/3 6:00 PM 11A NEWTOWN BLUE ACES 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Gallagher, Dennis Marturano, Rob GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
11 Tue 7/3 5:30 PM 11A BPR LIGHTNING 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Grimes, James Shanahan, Brian SOMERS RED STORM WIN, 11-1
11 Tue 7/3 5:30 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 7/1
11 Tue 7/3 6:00 PM 11B MOUNT KISCO CHIEFS 11B MT. PLEASANT WILDCATS BROADWAY - HAWTHORNE GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
12 Tue 7/3 6:00 PM 12B FC CAPTAINS 12A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/2
12 Tue 7/3 6:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE - GREENWICH GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
12 Tue 7/3 6:00 PM 12B EF PATRIOTS GREY 12B EF PATRIOTS BLUE EF REC - HOPEWELL JUNCTION EF PATRIOTS GREY WIN, 10-9
12 Tue 7/3 6:00 PM 12A WESTCHESTER ACADEMY 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Silver, Rich Gentile, Phil WESTCHESTER ACADEMY WIN, 9-4
12 Tue 7/3 6:30 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS KEATING - PUTNAM VALLEY McCarthy, Justin Cicatelli, Gary PUTNUM VALLEY BOMBER WIN, 6-0
12 Tue 7/3 6:00 PM 12A HARRISON HURRICANES 12E PACOY DRAGONS WAR MEMORIAL - YONKERS GAME POSTPONED- district tournament noted 6/19
12 Tue 7/3 7:00 PM 12B FC CAPTAINS 12A YBNR FLOWERS - NEW ROCHELLE FC CAPTAINS, 18-12
13 Tue 7/3 6:00 PM 13A SKD ACES 13A PDA WESTCHESTER DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Rosen, Eric Rosen, Steve GAME POSTPONED
13 Tue 7/3 5:00 PM 13A HV RENEGADES WHITE 13A PROSWING TPS GOLD DUTCHESS STADIUM Menje, Michael Malanphy, Pat PROSWING GOLD, 10-6
13 Tue 7/3 8:00 PM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Berry, Earl T. Novick, Mike BHK 39ERS WIN, 14-4
13 Tue 7/3 6:00 PM 13B CADETS BASEBALL ACAD 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
13 Tue 7/3 6:00 PM 13B L/M TIGERS 13B PATTERSON PIRATES RYAN MEMORIAL - KENT Ingram, Tyrell Vece, Ron PATTERSON PIRATES WIN, 16-6
14 Tue 7/3 8:00 PM 14E SKD ACES RED 14A MT PLEASANT WILDCATS WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 7/2
14 Tue 7/3 5:00 PM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A OC BOMBERS DELANO HITCH - NEWBURGH GAME POSTPONED noted 6/24
14 Tue 7/3 7:00 PM 14A BRYN MAWR BULLDOGS 14A OC BOMBERS DELANO HITCH - NEWBURGH GAME POSTPONED noted 6/24
14 Tue 7/3 5:45 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14A PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Johnson, Andrew Messerschmitt, Steve A PATTERSON PIRATES WIN, 7-2
14 Tue 7/3 6:00 PM 14A PRO SWING (MK) 14A WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
14 Tue 7/3 5:45 PM 14A FC CAPTAINS 14B COASTAL CT TIDES IMMACULATE HIGH SCHOOL, CT GAME POSTPONED noted 6/18
14 Tue 7/3 8;15PM 14B ROCKLAND ELITE WHITE 14B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Todd, Gregg Paonessa, Phil ROCKLAND ELITE WHITE, 8-7
15 Tue 7/3 6:00 PM 15A MAHOPAC INDIANS 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Ferrari, Gary Cuccarullo, John EASTCHESTER EAGLES, 5-3
15 Tue 7/3 6:00 PM 15B EAST COAST MAVS 15B NEWBURGH GOLDBACKS NEWBURGH LITTLE LEAGUE NEED SCORE
15 Tue 7/3 6:00 PM 15B AYYA REBELS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Tatnel, Art Milanese, Frank PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 12-2
15 Tue 7/3 7:00 PM 15A FC CAPTAINS 15A ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS GAME POSTPONED noted 7/3
16 Tue 7/3 5:30 PM 16A 9er BASEBALL 16A FC CAPTAINS NEWTOWN HS GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
16 Tue 7/3 6:00 PM 16A BRIARCLIFF BEARS 16B L/M WILDCATS RYE NECK HS GAME POSTPONED noted 7/2
17 Tue 7/3 5:30 PM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/3
17 Tue 7/3 5:45 PM 17U NY SILVERBACKS 17U WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN Guererro, Nelson Gaudio, Lou WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 3-1
18 Tue 7/3 6:00 PM 18+ ROCKLAND DRILLERS 18+ BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK - OSSINING NEW GAME noted 6/21 game canceled 7/3
10 Wed 7/4 10:00 AM 10B PAWLING TIGERS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES, 22-3
11 Wed 7/4 10:00 AM 11B OSSINING 11B PUTNAM VALLEY MINERS UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Male, Gary Cureton, Buck OSSINING WINS, 15-13
12 Wed 7/4 10:00 AM 12B FC CAPTAINS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/18
12 Wed 7/4 12:00 PM 12B FC CAPTAINS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 6/18
14 Wed 7/4 9:00 AM 14A PATTERSON PIRATES 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Deluise, Lou Colorusso, Gary PATTERSON PIRATES, 4-2
14 Wed 7/4 11:00 AM 14A PATTERSON PIRATES 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 6/28
16 Wed 7/4 10:00 AM 16A SKD ACES 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Gaudio, Lou Colorusso, Gary SLEEPY HOLLOW HORSEMEN, 2-1
17 Wed 7/4 6:00 PM 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN 17U GREENWICH CARDINALS STRAZZA - GREENWICH GAME POSTPONED noted 7/4
8 Thu 7/5 6:15 PM 8B PORT CHESTER PIRATES 8A L/M TIGERS CENTRAL SCHOOL - LARCHMONT Saa, Miguel L/M TIGERS WIN, 8-7
8 Thu 7/5 6:15 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8A NEW CASTLE BULLS GEDNEY - CHAPPAQUA Allen, Michael NEW CASTLE BULLS WIN, 5--1
8 Thu 7/5 6:30 PM 8A BEDFORD POUND RIDGE 8B EF PATRIOTS GREY LEETOWN - STORMVILLE BEDFORD POUND RIDGE WIN, 9-7
8 Thu 7/5 6:00 PM 8B YORKTOWN HEAT 8B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Curry, Jim OSSINING PRIDE WIN, 4-3
8 Thu 7/5 6:30 PM 8A YORKTOWN SPARTANS 8A NEW CANAAN RAMS RED MEAD PARK - NEW CANAAN Roman, Noah YORKTOWN SPARTANS WIN, 14-4
9 Thu 7/5 6:15 PM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Mayo, Sean WESTCHESTER CARDINALS WIN, 14-12
9 Thu 7/5 6:30 PM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9A L/M TIGERS ORANGE LORENZEN - LARCHMONT Knights, Peter YORKTOWN CRUSADERS WIN, 6-2
9 Thu 7/5 6:00 PM 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Mirque, Nick NEW FAIRFIELD REBESLS WIN, 12-4
9 Thu 7/5 6:00 PM 9A L/M TIGERS BLACK 9B TYA WHITE LABRIOLA - EASTCHESTER Acosta, Ernie TYA WHITE, 7-6
9 Thu 7/5 8:15 PM 9B PAWLING TIGERS 9B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Norberto, Anthony PAWLING TIGERS WIN, 21-8
9 Thu 7/5 6:00 PM 9B NEW CASTLE QUAKERS 9B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Liebersohn, Dan NEW CASTLE QUAKERS WIN, 14-9
9 Thu 7/5 6:00 PM 9B BREWSTER CRUSH 9B SOMERS RS (BLACK) REIS - SOMERS Moccio, Gordon BREWSTER CRUSH WIN, 25-9
9 Thu 7/5 6:00 PM 9B KENT WHITE SOX 9B SOMERS RS (WHITE) REIS - SOMERS Filmer, Dan KENT WHITE SOX WIN, 15-8
10 Thu 7/5 6:00 PM 10A BRIARCLIFF BEARS 10A CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS - CORTLANDT Cureton, Buck Dratch, Mike GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/3
10 Thu 7/5 6:00 PM 10B PAWLING TIGERS 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION Peterson, Max PAWLING TIGERS WIN, 16-5
10 Thu 7/5 6:00 PM 10A BETHEL BOMBERS 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Fucci, Ryan BETHEL BOMBERS WIN, 8-4
10 Thu 7/5 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER WHITE 10B NEWTOWN THUNDER HAWLEY - NEWTOWN Goodliffe, John OGRCC THUNDER WHITE WIN, 11*4
10 Thu 7/5 6:00 PM 10B RYE BROOK REBELS 10B OSSINING INDIANS RYDER PARK - OSSINING Matalavage, Michael OSSINING WINS, 12-2
10 Thu 7/5 6:00 PM 10B OGRCC THUNDER RED 10B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Gasparre, Mike PORTCHESTER PIRATES WIN, 8-5
10 Thu 7/5 6:30 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Gonzales, Emilio OGRCC THUNDER BLUE WIN, 8-2
11 Thu 7/5 6:00 PM 11A YORKTOWN SLUGGERS 11A BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE Norberto, Larry Burgio, Tony YORKTOWN SLUGGERS WIN, 8-4
11 Thu 7/5 6:00 PM 11A NEW MILFORD CYCLONES 11A NEWTOWN BLUE ACES GLANDER FIELD - NEWTOWN Lopriore, Joe Gallagher, Dennis NEW MILFORD CYCLONES WIN, 14-1
11 Thu 7/5 6:00 PM 11A NEW FAIRFIELD REBELS 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Santoiemma, Joey Johnson, Bob NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 13-6
11 Thu 7/5 8:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Messerschmitt, Steve C Barresi, Tony WESTCHESTER JR. DUCKS WIN, 13-4
11 Thu 7/5 6:00 PM 11B MT. PLEASANT WILDCATS 11B L/M TIGERS (BLACK) GOETZE - MAMARONECK Suhre, R.J. Savarese, William MT PLEASANT WILDCATS WINS 15-8
11 Thu 7/5 6:00 PM 11B ARMONK 11B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO MacQuaid,Sean Male, Gary ARMONK WINS, 18-8
11 Thu 7/5 8:00 PM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS Baez, David Velasquez, Ezra GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS
11 Thu 7/5 5:30 PM 11B OGRCC THUNDER 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK McCarthy, Justin Kelly, Kevin OGRCC THUNDER WIN, 11-6
12 Thu 7/5 6:00 PM 12A YORKTOWN A'S 12A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD Shanahan, Brian Malanphy, Pat NEW MILFORD BULLDOGS WIN, 6-4
12 Thu 7/5 6:00 PM 12A SOUND SHORE HAWKS 12A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE - GREENWICH Peden, Harry Cawsey, Bill OGRCC THUNDER BLUE WIN, 9-7
12 Thu 7/5 6:00 PM 12B VALHALLA VIPERS 12B BREWSTER BRIGADE VOLUNTEER/ZIMMER - BREWSTER Salumn, Joe Saumell, Bob VALHALLA VIPERS WIN, 14-12
12 Thu 7/5 6:00 PM 12B JOHN JAY / LEWISBORO 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Bozzuto, Butch Muller, John JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 16-4
12 Thu 7/5 6:00 PM 12B EF PATRIOTS BLUE 12B NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Marturano, Rob Paonessa, Phil EF PATRIOTS BLUE WIN, 11-0
12 Thu 7/5 6:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12B WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Rodriquez, Raul Ramirez, Dan YORKTOWN BANDITS WIN, 11-8
12 Thu 7/5 6:00 PM 12E WP HIT-N-RUN BLACK 12E TYA TIGERS HAINDL FIELD - SCARSDALE Gentile, Phil Suarino, Chris WP HIT N RUN WIN, 4-3
12 Thu 7/5 8:00 PM 12E WP HIT-N-RUN BLACK 12E TYA TIGERS HAINDL FIELD - SCARSDALE Suarino, Chris Gentile, Phil WP HIT N RUN WIN, 7-6
12 Thu 7/5 6:00 PM 12B NEW CANAAN RAMS 12B BREWSTER BOMBERS SCOLPINO/EBO - BREWSTER Grant, David Doherty, Mike BREWSTER BOMBERS WIN, 12-11
13 Thu 7/5 8:00 PM 13B NEW MILFORD REVOLUTION 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Cicatelli, Gary Bozak, Ron BHK 39ERS WIN, 17-7
13 Thu 7/5 6:00 PM 13B CADETS BASEBALL ACAD 13B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Peterson, Carl LaCour, Steve CADETS BASEBALL ACADEMY WIN, 6-5
13 Thu 7/5 6:00 PM 13B BRYN MAWR BULLDOGS 13B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN Gencarelli, Sal Tietjen, Kevin DARIEN BLUE HAWKS WIN, 6-4
13 Thu 7/5 6:00 PM 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS 13B L/M WILDCATS FLINT - LARCHMONT GAME POSTPONED noted 6/26
13 Thu 7/5 8:15 PM 13B L/M TIGERS 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Estony, Frank DeMarte, Vinnie MAHOPAC INDIANS WIN, 8-7
13 Thu 7/5 5:45 PM 13B EAST COAST MAVS 13A SOMERS STAMPEDE REIS - SOMERS Reynoso, Pedro Rosen, Eric EAST COAST MAVS WIN, 9-0
13 Thu 7/5 6:00 PM 13B HARRISON BASEBALL 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 7/5
14 Thu 7/5 5:45 PM 14E RYE GRAYS 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD GAME POSTPONED noted 7/4
14 Thu 7/5 6:00 PM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14E SKD ACES RED ROBINSON LANE PARK - WAPPINGERS Johnson, Andrew Messerschmitt, Steve A WESTCHESER JR DUCKS WIN, 7-2
14 Thu 7/5 6:00 PM 14B WILTON WARRIORS 14B YORKTOWN COYOTES YORKTOWN HS Vece, Ron Rosen, Steve YORKTOWN COYOTES WIN, 9-5
14 Thu 7/5 6:00 PM 14A FC CAPTAINS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED
14 Thu 7/5 6:00 PM 14B NEW CANAAN RAMS 14B GREENWICH CARDINALS HAVEMYER FIELD Perri, Justin Cuccarullo, John NEW CANAAN RAMS WIN, 8-6
14 Thu 7/5 6:00 PM 14A PATTERSON PIRATES 14E NEW MILFORD REVENANTS VOLUNTEER - NEW MILFORD Morelli, Joe Todd, Gregg NEW MILFORD REVENANTS WIN, 12-5
15 Thu 7/5 6:00 PM 15B SOMERS RED STORM 15A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Milanese, Frank DeMarte, Vinnie MAHOPAC INDIANS WIN, 7-1
15 Thu 7/5 5;45PM 15A YORKTOWN THUNDER 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT Berry, Earl T. Caruso, Dave CORTLANDT NATIONALS WIN, 7-5
15 Thu 7/5 6:00 PM 15B NEWBURGH GOLDBACKS 15B PORT CHESTER RAMS PORT CHESTER HS Ferrari, Gary Dixon Tom NEWBURGH GOLDBACKS WIN, 15-2
15 Thu 7/5 4:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Avallone, Val Tatnel, Art NY SILVERBACKS WIN, 4-3
15 Thu 7/5 6:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Tatnel, Art Avallone, Val PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 8-3
15 Thu 7/5 6:00 PM 15B EAST COAST MAVS 16B L/M WILDCATS RYE NECK HS Reynoso, Beraldo Umbro, John L/M WILDCATS, 9-8
16 Thu 7/5 6:00 PM 16A SH HORSEMEN 16A RYE GRAYS DISBROW - RYE Rinaldi, Mark Heidanus, Randy RYE GRAYS WIN, 14-3
16 Thu 7/5 6:00 PM 16A BRIARCLIFF BEARS 16A SKD ACES WALTER PANAS HS - CORTLANDT GAME POSTPONED noted 7/5
16 Thu 7/5 6:00 PM 16B L/M WILDCATS 16B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 6/25
16 Thu 7/5 6:00 PM 16A 9er BASEBALL 16A FC CAPTAINS FOX VALLEY - KATONAH Fennelle, Pat Kohel, Mike 9ER BASEBALL WIN, 5-1
17 Thu 7/5 6:00 PM 17U NORTH SALEM TIGERS 17U L/M WILDCATS MAMARONECK HS Ryder, Steve Tucciarone, Gene NORTH SALEM TIGERS WIN, 7-5
18 Thu 7/5 6:00 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ WESTCHESTER ACES VE MACY - ARDSLEY Gaudio, Lou Colorusso, Gary WESTCHESTER ACES WIN, 9-6
18 Thu 7/5 7:00 PM 18+ CASTLE HILL COYOTES 18+ ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS ROCKLAND DRILLERS WIN, 8-2
8 Fri 7/6 6:15 PM 8B OGRCC THUNDER RED 8A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Moccio, Gordon OGRCC THUNDER RED WIN, 12-8
8 Fri 7/6 6:00 PM 8B BRIARCLIFF BEARS 8B ARMONK IBM - ARMONK Allen, Michael GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS
8 Fri 7/6 6:00 PM 8B PUTNAM VALLEY MINERS 8B CORTLANDT NATIONALS LETTERI FIELD - VERPLANCK Curry, Jim PUTNUM VALLEY MINERS WIN, 17-8
8 Fri 7/6 6:00 PM 8A YORKTOWN SPARTANS 8B NEW FAIRFIELD REBELS CONSOLIDATED - NEW FAIRFIELD Filmer, Dan YORKTOWN SPARTANS WIN, 20-8
8 Fri 7/6 6:00 PM 8B OC SMASH 8A ROCKLAND ELITE RED MONROE WOODBURY MIDDLE SCHOOL ROCKLAND ELITE RED WIN, 17-0
9 Fri 7/6 6:00 PM 9B WOODLEAN WARRIORS 9B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Council, Krystal CROTLANDT NATIONALS WIN, 6-2
9 Fri 7/6 6:00 PM 9B WESTCHESTER ACES 9B MIDDLETOWN SANDLOTS WATTS MEMORIAL - MIDDLETOWN GAME POSTPONED noted 624
9 Fri 7/6 6:00 PM 9B TYA WHITE 9B NEW CASTLE QUAKERS GEDNEY - CHAPPAQUA GAME POSTPONED noted 7/6
9 Fri 7/6 6:00 PM 9A L/M TIGERS BLACK 9A OGRCC THUNDER BLUE LOUGHLIN - GREENWICH GAME POSTPONED - FIELD CONDITIONS noted 7/6
10 Fri 7/6 6:00 PM 10E PROSWING TPS 10A CORTLANDT NATIONALS EDGEWOOD - PORTCHESTER GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/6
10 Fri 7/6 6:00 PM 10A WESTCHESTER CARDINALS 10A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT Knights, Peter L/M TIGERS WIN, 13-7
10 Fri 7/6 6:30 PM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD GAME POSTPONED noted 7/6
10 Fri 7/6 6:30 PM 10E NEW MILFORD HITMEN 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Mirque, Nick NEW MILFORD HITMEN, 7-6
10 Fri 7/6 8:00 PM 10B ARMONK 10B BHK BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Messerschmitt, Steve C BHK WINS, 10-8
10 Fri 7/6 5:30 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B DUTCHESS MAULERS MEMORIAL PARK - BEACON GAME POSTPONED noted 7/6
10 Fri 7/6 6:00 PM 10B NEW MILFORD VIPERS 10B NEWTOWN THUNDER GLANDER FIELD - NEWTOWN Fucci, Ryan NEW MILFORD VIPERS WIN, 11-0
10 Fri 7/6 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/6
11 Fri 7/6 6:00 PM 11A SEYMOUR MUDCATS 11A NEW MILFORD CYCLONES GARICK - NEW MILFORD NEW MILFORD CYCLONES WIN, 12-2
11 Fri 7/6 6:00 PM 11B AYYA REBELS 11A TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Gentile, Phil Gasparre, Mike TYA TIGERS WIN, 2-1
11 Fri 7/6 6:00 PM 11B NY SILVERBACKS WEST 11B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE LAGRANGE LUMBERJACKS WIN, 7-6
11 Fri 7/6 6:00 PM 11B DC WOLVERINES 11B MARLBORO MARLINS YOUNG'S PARK - MILTON DC WOLVERINES WIN, 16-10
11 Fri 7/6 7:00 PM 11B MAHOPAC INDIANS 11B NEW CASTLE KNIGHTS REC FIELD - CHAPPAQUA Cicatelli, Gary Bozak, Ron MAHOPAC INDIANS, 14-1
11 Fri 7/6 6:00 PM 11B PUTNAM VALLEY MINERS 11B OSSINING NELSON - OSSINING Whiting, Michael Archacki, Bill OSSINING, 11-0
12 Fri 7/6 6:00 PM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Nowinski, John Pagan, John CORTLANDT NATIONALS WIN, 19-9
12 Fri 7/6 6:00 PM 12A EASTCHESTER EAGLES 12A L/M WILDCATS GOETZE - MAMARONECK Spruck, Rich Silver, Rich EASTCHESTER EAGLES, 10-9
12 Fri 7/6 7:30 PM 12B OGRCC THUNDER RED 12B MP WILDCATS BLUE BROADWAY - HAWTHORNE Velasquez, Ezra Novick, Zachary OGRCC THUNDER RED WIN, 9-7
12 Fri 7/6 6:00 PM 12A NEWTOWN HAWKS 12A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD Gallagher, Dennis Lopriore, Joe NEW MILFORD, 13-6
12 Fri 7/6 6:00 PM 12B BREWSTER BRIGADE 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Motts,Mike Burgio, Tony NEED SCORE
12 Fri 7/6 6:00 PM 12B EAST COAST MAVS 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Guererro, Nelson Guerrero, Jeremy CORTLANDT PANTHERS, 11-6
12 Fri 7/6 6:30 PM 12B JOHN JAY / LEWISBORO 12B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 19-2
12 Fri 7/6 6:00 PM 12B WESTCHESTER ACES 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Spruck, Chuck Waldo, Stefan WESTCHESTER ACES WIN, 3-2
13 Fri 7/6 10:00 AM 13A DANBURY HATTERS 13A NEWTOWN BLUE STOCKINGS TOURNAMENT GAME NEWTOWN, 9-1
13 Fri 7/6 5:45 PM 13A CONNECTICUT RANGERS 13A NEW MILFORD REGULATORS VOLUNTEER - NEW MILFORD Paonessa, Phil Todd, Gregg NEW MILDFORD REGULATORS WIN, 13-2
13 Fri 7/6 6:00 PM 13A PRO SWING (MK) 13A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #30 Hoskins, Irwin Reynoso, Beraldo NY BLUEBIRDS WIN, 10-8
13 Fri 7/6 6:00 PM 13A FC CAPTAINS 13A SOMERS STAMPEDE REIS - SOMERS DeMarte, Vinnie Avallone, Val FC CAPTAINS WIN, 10-3
14 Fri 7/6 6:00 PM 14B L/M LIONS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Marturano, Rob Salumn, Joe L/M LIONS WIN, 4-3
14 Fri 7/6 5:45 PM 15A MAHOPAC INDIANS 14E PROSWING TPS SUNY PURCHASE - HARRISON Suhre, Bob Cuccarullo, John MAHOPAC INDIANS WIN, 6-0
15 Fri 7/6 6:00 PM 15A ROCKLAND DRILLERS 15A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Fennelle, Pat LaCour, Steve FC CAPTAINS WIN, 3-1
15 Fri 7/6 5:30 PM 15B CORTLANDT NATIONALS 15A YORKTOWN THUNDER RT 202 - YORKTOWN DeGrazia, Tom Doherty, Dan YORKTOWN THUNDER WIN, 6-2
15 Fri 7/6 6:00 PM 15B EAST COAST MAVS 15B AYYA REBELS FLEMING - YONKERS Fountain, Bill Mills, Eddie EAST COAST MAVS WIN, 9-5
16 Fri 7/6 8:15 PM 16B EASTCHESTER EAGLES 16B SHRUB OAK STORM LAKELAND HS GAME POSTPONED noted 7/6
17 Fri 7/6 6:00 PM 17U WESTCHESTER ACES 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT GAME POSTPONED noted 7/3
18 Fri 7/6 6:00 PM 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN 18+ BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK - OSSINING Berry, Earl T. Ramirez, Dan SLEEPY HOLLOW HORSEMEN WIN, 11-0
18 Fri 7/6 5:00 PM 18+ JOHN JAY/LEWISBORO 18+ EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED - WEATHER noted 7/6
18 Fri 7/6 7:00 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ ROCKLAND DRILLERS CLARKSTOWN SOUTH HS NEW GAME noted 6/26/GAME POSTPONED noted 7/3
8 Sat 7/7 10:00 AM 8A NEW CASTLE BULLS 8A HARRISON BOMBERS CRYSTAL STREET - HARRISON Richard Markowitz NEW CASTLE BULLS WIN, 6-1
8 Sat 7/7 12:00 PM 8B TYA TIGERS 8B EF PATRIOTS GREY LEETOWN - STORMVILLE TYA TIGERS WIN, 19-0
8 Sat 7/7 10:00 AM 8B ARMONK 8B OGRCC THUNDER BLUE NORTH MIANUS SCHOOL - RIVERSIDE, CT Ursone, Matt ARMONK WIN, 18-9
8 Sat 7/7 11:00 AM 8A L/M TIGERS 8B PUTNAM VALLEY MINERS PUTNAM VALLEY ELEMENTARY SCHOOL Regueiro, Dan PUTNUM VALLEY MINERS WIN, 6-5
8 Sat 7/7 11:00 AM 8B OC SMASH 8B SHRUB OAK STORM COPPER BEECH - YORKTOWN Hunt, John SHRUB OAK STORM WIN, 10-4
9 Sat 7/7 10:00 AM 9B EF PATRIOTS GRAY 9B SHRUB OAK STORM LONDON WOODS - SOAC DeGrazia, Josh EF PATRIOTS GRAY WIN, 6-5
9 Sat 7/7 4:00 PM 9A NEW FAIRFIELD REBELS 9A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD GAME POSTPONED noted 7/5
9 Sat 7/7 7:15 PM 9B NEW MILFORD TIGERS 9B BREWSTER CRUSH SCOLPINO/EBO - BREWSTER Shanahan, Brian BREWSTER CRUSH WIN, 18-5
9 Sat 7/7 6:00 PM 9B CORTLANDT PANTHERS 9B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Council, Jim CORTLANDT PANTHERS WIN, 16-7
9 Sat 7/7 10:00 AM 9A NEWTOWN WARRIORS 9B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH GAME POSTPONED/STATE TOURNAMENT noted 7/6
9 Sat 7/7 2:00 PM 9B ROCKLAND ELITE WHITE 9B PUTNAM VALLEY PRIDE ROTARY - PUTNAM VALLEY Regueiro, Dan PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 14-4
9 Sat 7/7 9:00 AM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Maliarakis, Peter WESTCHESTER CARDINALS WIN, 8-5
9 Sat 7/7 11:00 AM 9B WESTCHESTER CARDINALS 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Maliarakis, Peter WP HIT N RUN WIN, 9-8
9 Sat 7/7 3:30 PM 9B NY SILVERBACKS 9A L/M TIGERS ORANGE LORENZEN - LARCHMONT Council, Krystal L/M TIGERS ORANGE WIN, 11-1
10 Sat 7/7 10:00 AM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A BPR LIGHTNING BVMP - BEDFORD Allen, Michael OGRCC THUNDER BLUE WIN, 9-4
10 Sat 7/7 12:00 PM 10A MAHOPAC INDIANS 10A L/M TIGERS LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie L/M TIGERS WIN, 10-0
10 Sat 7/7 2:00 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie L/M WILDCATS WIN, 4-1
10 Sat 7/7 4:30 PM 10A CORTLANDT PANTHERS 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Acosta, Ernie L/M WILDCATS WIN, 10-0
10 Sat 7/7 9:00 AM 10A NEW CANAAN RAMS 10E NORWALK TOURNAMENT GAME NORWALK, 5-0
10 Sat 7/7 9:00 AM 10B WESTCHESTER CARDINALS 9A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER WESTCHESTER CARDINALS, TYA TIE, 7-7
10 Sat 7/7 11:00 AM 10B WESTCHESTER CARDINALS 9A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER TYA BLUE, 31-0
10 Sat 7/7 6:30 PM 10A SOMERS RED STORM 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Mirque, Nick SOMERS RED STORM WIN, 16-8
10 Sat 7/7 2:00 PM 10A BETHEL BOMBERS 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Davis, Jovan BETHEL BOMBERS WIN, 6-2
10 Sat 7/7 4:00 PM 10A BETHEL BOMBERS 10A WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Davis, Jovan WP HIT N RUN WIN, 23-11
10 Sat 7/7 11:00 AM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS Gonzales, Emilio AYYA REBELS WIN, 7-1
10 Sat 7/7 1:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS Gonzales, Emilio AYYA REBELS WIN, 14-2
10 Sat 7/7 4:00 PM 10B SHEPAUG SPARTANS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 11-0
10 Sat 7/7 1:00 PM 10B SOMERS RED STORM 10B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Danisi, Dan JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 7-6
10 Sat 7/7 1:00 PM 10B KENT WHITE SOX 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE Allen, Michael MT PLEASANT WILDCATS WIN, 13-3
10 Sat 7/7 3:00 PM 10B KENT WHITE SOX 10B MT. PLEASANT WILDCATS VOLUNTEER - HAWTHORNE Allen, Michael MT PLEASANT WILDCATES WIN, 28-2
10 Sat 7/7 10:00 AM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD Goodliffe, John LAGRANGE LUMBERJACKS WIN, 8-2
10 Sat 7/7 3:30 PM 10B HARRISON HEAT 10B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH Ken Kolb OGRCC THUNDER RED WIN, 12-2
10 Sat 7/7 10:00 AM 10B BEEKMAN BOMBERS 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING GAME POSTPONED noted 7/4
10 Sat 7/7 12:00 PM 10B BEEKMAN BOMBERS 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING GAME POSTPONED noted 7/4
10 Sat 7/7 5:00 PM 10B EF PATRIOTS GREY 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS GAME POSTPONED noted 7/6
10 Sat 7/7 7:00 PM 10B EF PATRIOTS GREY 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS GAME POSTPONED noted 7/6
10 Sat 7/7 5:00 PM 10B BHK 10B SHRUB OAK WHITE LONDON WOODS - SOAC Reynoso, Pedro Jr SHRUB OAK WHITE, 3-2
10 Sat 7/7 4:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B YORKTOWN HUSKERS APAR - YORKTOWN MacQuaid,Sean YORKTOWN HUSKERS WIN, 14-7
10 Sat 7/7 4:00 PM 10B NEWTOWN THUNDER 10B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Danisi, Dan JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 7-5
10 Sat 7/7 9:30 AM 10A WESTCHESTER CARDINALS 10A BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK - OSSINING Grimes, James WESTCHESTER CARDINALS WIN, 6-4
10 Sat 7/7 10:00 AM 10B POUGHKEEPSIE VIKINGS 10B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING Baez, David POUGHKEEPSIE VIKINGS WIN, 12-8
10 Sat 7/7 10:00 AM 10B CORTLANDT NATIONALS 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY GAME POSTPONED noted 7/6
11 Sat 7/7 10:00 AM 11A NEW CANAAN RAMS 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/2
11 Sat 7/7 12:00 PM 11A NEW CANAAN RAMS 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/2
11 Sat 7/7 10:00 AM 11A CLARKSTOWN STARS RED 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS CLARKSTOWN STARS RED WIN, 16-5
11 Sat 7/7 12:00 PM 11A CLARKSTOWN STARS RED 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS CLARKSTOWN STARS RED WIN, 12-2
11 Sat 7/7 2:00 PM 11A SOMERS RED STORM 11A YORKTOWN SLUGGERS APAR - YORKTOWN Palladino, Howie MacQuaid,Sean SOMERS RED STORM WIN, 16-8
11 Sat 7/7 10:00 AM 11B OSSINING 11B CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Novick, Mike Harris, Dontae OSSINING WIN, 15-9
11 Sat 7/7 10:00 AM 11B CARMEL CUBS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 14-3
11 Sat 7/7 12:00 PM 11B CARMEL CUBS 11B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 10-3
11 Sat 7/7 10:00 AM 11B WOODLEAN WARRIORS 11B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 7/1
11 Sat 7/7 12:30 PM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 7/1
11 Sat 7/7 10:00 AM 11B BRYN MAWR BULLDOGS 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Moccio, Gordon Gallagher, Dennis JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 14-4
11 Sat 7/7 10:00 AM 11B MAHOPAC INDIANS 11B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Reynoso, Pedro Jr Ramos, Julio MAHOPAC INDIANS WIN, 13-3
11 Sat 7/7 10:00 AM 11A SEYMOUR MUDCATS 11A NEW MILFORD CYCLONES GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 7/4
11 Sat 7/7 12:00 PM 11A NEWTOWN BLUE ACES 11A NEW CANAAN RAMS TOURNAMENT GAME NEW CANAAN RAMS WIN, 5-3
12 Sat 7/7 12:00 PM 12B HASTINGS YELLOWJACKETS 12B BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE Rinaldi, Mark Frustaglio, Chris HASTINGS YELLOW JACKETS WIN, 6-3
12 Sat 7/7 2:00 PM 12B HASTINGS YELLOWJACKETS 12B BPR LIGHTNING PRTP - POUND RIDGE Frustaglio, Chris Rinaldi, Mark BPR LIGHTNING WIN, 13-5
12 Sat 7/7 6:30 PM 12A WESTCHESTER JR. DUCKS 12A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD Marturano, Rob Lopriore, Joe NEED SCORE
12 Sat 7/7 2:00 PM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12E TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Spruck, Chuck Spruck, Rich TYA TIGERS WIN, 7-5
12 Sat 7/7 4:00 PM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12E TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER Spruck, Rich Spruck, Chuck TYA TIGERS WIN, 11-1
12 Sat 7/7 9:00 AM 12A OGRCC THUNDER BLUE 12A YORKTOWN A'S APAR - YORKTOWN Archacki, Bill Nowinski, John YORKTOWN A'S WIN, 11-7
12 Sat 7/7 1:00 PM 12B NEW FAIRFIELD REBELS 12B NEWTOWN BLUE JACKETS GLANDER FIELD - NEWTOWN Gallagher, Dennis Norberto, Larry NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 14-4
12 Sat 7/7 9:00 AM 12B NY SILVERBACKS 12B OSSINING NELSON - OSSINING Whiting, Michael Novick, Zachary NY SILVERBACKS WIN, 9-4
12 Sat 7/7 11:00 AM 12B NY SILVERBACKS 12B OSSINING NELSON - OSSINING Novick, Zachary Whiting, Michael NY SILVERBACKS WIN, 11-1
12 Sat 7/7 1:00 PM 12B EAST COAST MAVS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Malave, Anthony Kelly, Kevin PORT CHESTER PIRATES WIN, 6-4
12 Sat 7/7 3:00 PM 12B EAST COAST MAVS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Kelly, Kevin Malave, Anthony EAST COAST MAVS WIN, 14-5
12 Sat 7/7 7:00 PM 12B EF PATRIOTS BLUE 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS KEATING - PUTNAM VALLEY GAME POSTPONED noted 7/6
12 Sat 7/7 7:00 PM 12B CORTLANDT PANTHERS 12B PUTNAM VALLEY BOMBERS KEATING - PUTNAM VALLEY NEW GAME noted 7/6 / GAME POSTPONED noted 7/6
12 Sat 7/7 6:00 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B VALHALLA VIPERS BRADHURST - HAWTHORNE Suhre, R.J. Grimes, James VAHLHALLA VIPERS WIN, 14-4
12 Sat 7/7 8:00 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B VALHALLA VIPERS BRADHURST - HAWTHORNE GAME POSTPONED noted 7/6
12 Sat 7/7 11:15 AM 12B PATTERSON PIRATES 12B YORKTOWN BANDITS APAR - YORKTOWN Nowinski, John Archacki, Bill PATTERSON PIRATES WIN, 15-5
12 Sat 7/7 12:00 PM 12A HARRISON HURRICANES 12E WP HIT-N-RUN BLACK TOURNAMENT GAME WP HIT N RUN WIN, 4-3
13 Sat 7/7 3:00 PM 13A PRO SWING (MK) 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Todd, Gregg Peterson, Carl PRO SWING (MK) WIN,15-5
13 Sat 7/7 5:00 PM 13A PRO SWING (MK) 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Peterson, Carl Todd, Gregg CONNECTICUT RANGERS WIN, 7-5
13 Sat 7/7 2:15 PM 13B PATTERSON PIRATES 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Waldo, Stefan Cureton, Buck PATTERSON PIRATES WIN, 5-4
13 Sat 7/7 4:00 PM 13B PATTERSON PIRATES 13A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Cureton, Buck Waldo, Stefan EASTCHESTER EAGLES WIN, 11-5
13 Sat 7/7 10:00 AM 13A HV RENEGADES WHITE 13A SOMERS STAMPEDE REIS - SOMERS Bozak, Ron Peterson, Max HV RENEGADES WHITE WIN, 22-0
13 Sat 7/7 11:00 AM 13B EAST COAST MAVS 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Council, Jim Caruso, Dave EAST COAST MAVS WIN, 11-6
13 Sat 7/7 11:15 AM 13B NY SILVERBACKS WEST 13B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Morelli, Joe Nobile, Tom NY SILVERBACKS WEST WIN, 17-9
13 Sat 7/7 10:00 AM 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS 13B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY - PLEASANTVILLE Cicatelli, Gary Guererro, Nelson NEWTOWN BLUE BOMBERS WIN, 17-2
13 Sat 7/7 1:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13A PROSWING TPS NAVY SUNY PURCHASE - HARRISON Rosen, Steve Rosen, Eric PDA WESTCHESTER DUCKS, 14-4
13 Sat 7/7 3:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13A PROSWING TPS NAVY SUNY PURCHASE - HARRISON Rosen, Eric Rosen, Steve GAME POSTPONED
14 Sat 7/7 2:00 PM 14A TYA CRUSH 14B L/M LIONS MAMARONECK HS GAME POSTPONED noted 7/5
14 Sat 7/7 9:30 AM 14E RYE GRAYS 14A BRYN MAWR BULLDOGS DISBROW - RYE McDaniel, Jim Hoskins, Irwin BRYN MAWR BULLDOGS WIN, 7-3
14 Sat 7/7 11:30 AM 14E RYE GRAYS 14A BRYN MAWR BULLDOGS DISBROW - RYE Hoskins, Irwin McDaniel, Jim RYE GRAYS WIN, 12-9
14 Sat 7/7 11:00 AM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14E SKD ACES RED TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Avallone, Val Estony, Frank SKD ACES, 8-1
14 Sat 7/7 1:00 PM 14A WESTCHESTER CARDINALS 14E SKD ACES RED TOWN CENTER PARK - BEEKMAN Estony, Frank Avallone, Val SKD ACES, 11-3
14 Sat 7/7 9:00 AM 14B GREENWICH CARDINALS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Avallone, Val Fox, Dennis EAST COAST MAVS WIN, 12-2
14 Sat 7/7 11:00 AM 14B GREENWICH CARDINALS 14B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN Fox, Dennis Avallone, Val EAST COAST MAVS WIN, 16-6
14 Sat 7/7 10:00 AM 14A FC CAPTAINS 14B WILTON WARRIORS WILTON HIGH SCHOOL, CT FC CAPTAINS WIN, 16-3
14 Sat 7/7 9:00 AM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14E PROSWING TPS SUNY PURCHASE - HARRISON Rodriquez, Raul Ramirez, Dan PROSWING TPS WIN, 12-10
14 Sat 7/7 11:00 AM 14E WESTCHESTER JR. DUCKS 14E PROSWING TPS SUNY PURCHASE - HARRISON Ramirez, Dan Rodriquez, Raul PROSWING TPS WIN, 4-2
14 Sat 7/7 10:00 AM 15A FC CAPTAINS 14E NEW MILFORD REVENANTS VOLUNTEER - NEW MILFORD Lopriore, Joe Todd, Gregg FC CAPTAINS WIN, 18-1
14 Sat 7/7 12:00 PM 15A FC CAPTAINS 14E NEW MILFORD REVENANTS VOLUNTEER - NEW MILFORD Lopriore, Joe Todd, Gregg FC CAPTAINS WIN, 8-7
15 Sat 7/7 10:00 AM 15A TYA CRUSH 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS SHERMAN SCHOOL - SHERMAN, CT GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/5
15 Sat 7/7 12:00 PM 15A TYA CRUSH 15A NEW MILFORD RIVERHAWKS SHERMAN SCHOOL - SHERMAN, CT GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/5
15 Sat 7/7 12:00 PM 15B HARRISON BASEBALL 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT DeGrazia, Tom Deponto, Rich CORTLANDT NATIONALS WIN, 11-1
15 Sat 7/7 5:00 PM 15B NY SILVERBACKS 15B CORTLANDT PANTHERS SUNSET - CORTLANDT GAME POSTPONED
15 Sat 7/7 3:00 PM 15A SKD ACES 15B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN SKD ACES WIN, 8-2
15 Sat 7/7 5:00 PM 15A SKD ACES 15B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN DARIEN BLUE HAWKS WIN, 8-2
15 Sat 7/7 10:00 AM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE 15B PATTERSON PIRATES PECKHAM - PATTERSON Vece, Ron Argiento, Ralph PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 12-1
15 Sat 7/7 4:00 PM 15A STONY POINT PATRIOTS 15B SILVER EAGLES ASTOR LITTLE LEAGUE COMPLEX Rodriquez, Raul Ramirez, Dan STONY POINT PATRIOTS WIN, 11-0
16 Sat 7/7 11:00 AM 16A FC CAPTAINS 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Fennelle, Pat Ingram, Tyrell FC CAPTAINS WIN, 11-1
16 Sat 7/7 1:00 PM 16A FC CAPTAINS 16A DUTCHESS TIGERS PAWLING HS Fennelle, Pat Ingram, Tyrell FC CAPTAINS WIN, 14-5
16 Sat 7/7 9:00 AM 16A SH HORSEMEN 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Heidanus, Randy Doherty, Dan SH HORSEMEN WIN, 4-0
16 Sat 7/7 11:30 AM 16B FURY 16B EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE Heidanus, Randy Doherty, Dan FURY WIN, 11-7
16 Sat 7/7 10:00 AM 16A RYE GRAYS 17U L/M WILDCATS MAMARONECK HS Perri, Justin Tucciarone, Gene L/M WILDCATS WIN, 11-1
16 Sat 7/7 11:30 AM 16A RYE GRAYS 17U L/M WILDCATS MAMARONECK HS Tucciarone, Gene Perri, Justin GAME POSTPONED
16 Sat 7/7 11:00 AM 16B SILVER EAGLES 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Diekman, Rory Diekman, Rich EASTONE REDDING FALCONS WIN, 10-9
17 Sat 7/7 9:00 AM 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS 17U ARMONK BOBCATS REC PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED noted 7/6
17 Sat 7/7 11:30 AM 16A RYE GRAYS 17U L/M WILDCATS MAMARONECK HS GAME POSTPONED
17 Sat 7/7 2:00 PM 17U NY SILVERBACKS 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Berry, Earl T. Covais, Mark NY SILVERBACKS WIN, 9-2
17 Sat 7/7 4:00 PM 17U NY SILVERBACKS 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Covais, Mark Berry, Earl T. NORTH SALEM TIGERS WIN, 13-0
17 Sat 7/7 11:00 AM 17U ARMONK BOBCATS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER GAME POSTPONED noted 7/6
17 Sat 7/7 1:00 PM 18+ RYE GRAYS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Cuccarullo, John Perri, Justin RYE GRAYS WIN, 8-6
17 Sat 7/7 3:00 PM 18+ RYE GRAYS 17U WESTCHESTER ACADEMY RAMS REC PARK - PORT CHESTER Perri, Justin Cuccarullo, John RYE GRAYS WIN, 9-3
18 Sat 7/7 5:00 PM 18+ OSSINING 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON Mills, Eddie Moccia, Derek HARRISON WINS, 6-0
18 Sat 7/7 7:30 PM 18+ OSSINING 18+ HARRISON SILVER LAKE PK - W HARRISON Moccia, Derek Mills, Eddie HARRISON WINS, 7-0
18 Sat 7/7 1:00 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Tatnel, Art Dixon Tom PUTNUM VALLEY TOUCANS WIN, 6-0
18 Sat 7/7 7:30 PM 18+ WESTCHESTER ACES 18+ SOMERS REIS - SOMERS Gaudio, Lou Guererro, Nelson SOMERS WIN, 9-5
8 Sun 7/8 3:00 PM 8A NEWTOWN NATURALS 8A DANBURY TOURNAMENT GAME DANBURY, 16-0
8 Sun 7/8 3:00 PM 8B OSSINING PRIDE 8A EF PATRIOTS BLUE LEETOWN - STORMVILLE EF PATRIOTS BLUE WIN, 11-4
8 Sun 7/8 5:00 PM 8A ROCKLAND ELITE RED 8A RYE BROOK REBELS BLUE PINE RIDGE - RYE BROOK Richard Markowitz ROCKLAND ELITE RED WIN, 10-2
8 Sun 7/8 2:00 PM 8B OGRCC THUNDER RED 8B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Naley,Lucas CORTLANDT NATIONALS WIN, 121-11
8 Sun 7/8 2:00 PM 8A SOMERS RED STORM 8B YORKTOWN HEAT APAR - YORKTOWN Council, Krystal SOMERS RED STORM WIN, 17-2
8 Sun 7/8 4:00 PM 8A SOMERS RED STORM 8B YORKTOWN HEAT APAR - YORKTOWN Council, Krystal SOMERS RED STORM WIN, 5-4
9 Sun 7/8 10:00 AM 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS 9A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD Danisi, Dan NEW ROCHELLE KNIGHTS, 11-1
9 Sun 7/8 11:30 AM 9B NY SILVERBACKS 9A L/M TIGERS BLACK LORENZEN - LARCHMONT Michaux, Earl NY SILVERBACKS WIN, 6-5
9 Sun 7/8 10:00 AM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN Vigliotti, Mike NEW CANAAN BLACK WIN, 12-10
9 Sun 7/8 12:00 PM 9B CORTLANDT NATIONALS 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN Vigliotti, Mike CORTLANDT NATIONALS WIN, 16-12
9 Sun 7/8 4:00 PM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/5
9 Sun 7/8 6:00 PM 9A YORKTOWN CRUSADERS 9A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 7/5
9 Sun 7/8 12:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B NEW MILFORD TIGERS GARICK - NEW MILFORD Peterson, Max PAWLING TIGERS WIN, 10-9
9 Sun 7/8 4:00 PM 9B PAWLING TIGERS 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL - KENT Fucci, Ryan PAWLING TIGERS WIN, 12-4
9 Sun 7/8 1:00 PM 9A L/M TIGERS ORANGE 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL - KENT Fucci, Ryan KENT WHITE SOX WIN, 11-1
9 Sun 7/8 10:00 AM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Bieber, Andrew MIDDLETOWN SANDLOTS WIN, 6-5
9 Sun 7/8 12:00 PM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B OSSINING PRIDE RYDER PARK - OSSINING Bieber, Andrew MIDDLESTOWN SANDLOTS WIN, 11-1
9 Sun 7/8 11:00 AM 9B SOMERS RS (WHITE) 9B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX GAME POSTPONED noted 7/7
9 Sun 7/8 2:30 PM 9B NY SILVERBACKS 9B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX NEW GAME
9 Sun 7/8 4:00 PM 9B NEW MILFORD TIGERS 9B PAWLING TIGERS DODGE ROAD - PAWLING PAWLING TIGERS WIN, 10-9
10 Sun 7/8 2:30 PM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Cureton, Buck NEWTOWN LIGHTNING WIN, 12-3
10 Sun 7/8 9:00 AM 10A WP HIT-N-RUN 10A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Peterson, Max MAHOPAC WINS, 12-10
10 Sun 7/8 10:00 AM 10A L/M WILDCATS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Norberto, Anthony NEW FAIRFIELD REBELS, 4-1
10 Sun 7/8 12:30 PM 10A L/M WILDCATS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD GAME POSTPONED noted 7/6
10 Sun 7/8 10:00 AM 10A BPR LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Palladino, Howie SOMERS RED STORM WIN, 12-1
10 Sun 7/8 12:00 PM 10A BPR LIGHTNING 10A SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Palladino, Howie SOMERS RED STORM WIN, 11-1
10 Sun 7/8 3:00 PM 10E PROSWING TPS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Allen, Michael PROSWING TPS WIN, 6-5
10 Sun 7/8 5:00 PM 10E PROSWING TPS 10A TYA TIGERS ORANGE LABRIOLA - EASTCHESTER Allen, Michael PRO SWING TPS WIN, 4-3
10 Sun 7/8 3:30 PM 10B OGRCC THUNDER WHITE 10B AYYA REBELS ANDRUS PARK - YONKERS Gonzales, Emilio AYYA WINS, 12-2
10 Sun 7/8 10:00 AM 10B OSSINING INDIANS 10B BHK BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Allen, Michael BHK, 10-9
10 Sun 7/8 10:00 AM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Naley,Lucas ROCKLAND ELITE RED, 17-8
10 Sun 7/8 12:00 PM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B CORTLANDT NATIONALS FOXY FIELD - VERPLANCK Naley,Lucas ROCKLAND ELLITE RED WIN, 10-0
10 Sun 7/8 1:00 PM 10B ARMONK 10B HARRISON HEAT BRENTWOOD - HARRISON Maliarakis, Peter ARMONK WINS, 14-0
10 Sun 7/8 3:00 PM 10B ARMONK 10B HARRISON HEAT BRENTWOOD - HARRISON Maliarakis, Peter ARMONK WINS, 28-4
10 Sun 7/8 3:00 PM 10B JOHN JAY / LEWISBORO 10B NEW MILFORD VIPERS GARICK - NEW MILFORD LaCour, Steve NEW MILFORD VIPERS WIN, 11-4
10 Sun 7/8 6:00 PM 10B BRYN MAWR BULLDOGS 10B RYE BROOK REBELS PINE RIDGE - RYE BROOK Miguel Saa RYE BROOK REBELS WIN, 13-4
10 Sun 7/8 2:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B SHRUB OAK WHITE LONDON WOODS - SOAC GAME POSTPONED noted 7/7
10 Sun 7/8 4:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Filmer, Dan MAHOPAC INDIANS WIN, 15-5
10 Sun 7/8 6:00 PM 10B MAHOPAC INDIANS 10B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Filmer, Dan SOMERS RED STORM WIN, 10-7
10 Sun 7/8 9:30 AM 10E NORWALK 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN Reynoso, Pedro Jr NORWALK WIN, 5-2
10 Sun 7/8 11:30 AM 10E NORWALK 10E YORKTOWN LIGHTNING APAR - YORKTOWN Reynoso, Pedro Jr TIE, 2-2
10 Sun 7/8 10:00 AM 10B WESTCHESTER CARDINALS 10A BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK - OSSINING Regueiro, Dan BRIARCLIFF BEARS WIN, 15-5
10 Sun 7/8 12:00 PM 10B PLEASANTVILLE PANTHERS 10A BRIARCLIFF BEARS RYDER PARK - OSSINING Regueiro, Dan BRIARCLIFF BEARS WIN, 11-0
10 Sun 7/8 12:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B BEEKMAN BOMBERS TOURNAMENT GAME DUTCHESS MAULERS WIN, 7-5
10 Sun 7/8 12:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B BEEKMAN BOMBERS TOURNAMENT GAME DUTCHESS MAULERS WIN, 9-7
11 Sun 7/8 1:00 PM 11A NEW FAIRFIELD REBELS 11A BHK KNIGHTHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Novick, Zachary Ramos, Julio NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 15-8
11 Sun 7/8 8:30 AM 11A HARRISON BOMBERS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK Mebane, Scott Rinaldi, Mark L/M WILDCATS (ORANGE) WIN, 7-6
11 Sun 7/8 10:30 AM 11A HARRISON BOMBERS 11A L/M WILDCATS (ORANGE) GOETZE - MAMARONECK Rinaldi, Mark Mebane, Scott HARRISON BOMBERS WIN, 14-13
11 Sun 7/8 10:00 AM 11A BPR LIGHTNING 11A NORTH ROCKLAND HAWKS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT Baird, Bob NORTH ROCKLAND HAWKS, 12-11
11 Sun 7/8 10:30 AM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Johnson, Bob Norberto, Larry SOMERS RED STORM WIN, 11-1
11 Sun 7/8 12:30 PM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11A SOMERS RED STORM VAN TASSELL - SOMERS Norberto, Larry Johnson, Bob SOMERS RED STORM WIN, 16-5
11 Sun 7/8 9:00 AM 11B AYYA REBELS 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Gentile, Phil Council, Jim AYYA REBELS WIN, 8-5
11 Sun 7/8 11:00 AM 11B AYYA REBELS 11B BRYN MAWR BULLDOGS WELTY - YONKERS Council, Jim Gentile, Phil AYYA REBELS WIN, 11-1
11 Sun 7/8 11:00 AM 11B CORTLANDT NATIONALS 11B L/M TIGERS (BLACK) FLINT - LARCHMONT Grimes, James Cox, Joe L/M TIGERS (BLACK) WIN, 15-10
11 Sun 7/8 12:00 PM 11B CORTLANDT NATIONALS 11B L/M TIGERS (BLACK) GOETZE - MAMARONECK GAME POSTPONED noted 6/26
11 Sun 7/8 10:00 AM 11B ARMONK 11B JOHN JAY/LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Christe, Phil Doherty, Mike JOHN JAY / LEWISBORO, 12-11
11 Sun 7/8 1:30 PM 11B WOODLEAN WARRIORS 11B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC MAHOPAC, 6-0
11 Sun 7/8 10:00 AM 11B CROTON TIGERS 11B MOUNT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Matalavage, Michael Guerrero, Jeremy CROTON TIGERS, 15-4
11 Sun 7/8 4:30 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B NY SILVERBACKS WEST NAVAJO - YORKTOWN Doherty, Mike Messerschmitt, Steve A NY SILVERBACKS EAST WIN, 13-4
11 Sun 7/8 6:30 PM 11B NY SILVERBACKS EAST 11B NY SILVERBACKS WEST NAVAJO - YORKTOWN NY SILVERBACKS EAST WIN, 9-2
11 Sun 7/8 6:30 PM 11B OGRCC THUNDER 11B NY SILVERBACKS EAST NAVAJO - YORKTOWN Messerschmitt, Steve A Doherty, Mike GAME POSTPONED
11 Sun 7/8 10:00 AM 11B LAGRANGE LUMBERJACKS 11B OSSINING NELSON - OSSINING Nowinski, John MacQuaid,Sean OSSINING WIN, 10-3
11 Sun 7/8 9:00 AM 11B SHRUB OAK STORM 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK Voelkel, Andrew Davis, Jovan SHRUB OAK STORM WIN, 15-2
11 Sun 7/8 11:00 AM 11B SHRUB OAK STORM 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK Davis, Jovan Voelkel, Andrew SHRUB OAK STORM WIN, 11-10
12 Sun 7/8 4:00 PM 12A NEWTOWN HAWKS 12A BHK BLACKHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Grimes, James Messerschmitt, Steve C NEWTOWN HAWKS WIN, 8-7
12 Sun 7/8 10:00 AM 12A L/M WILDCATS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Cureton, Buck Archacki, Bill CORTLANDT NATIONALS WIN, 13-8
12 Sun 7/8 12:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Archacki, Bill Cureton, Buck L/M WILDCATS WIN, 12-8
12 Sun 7/8 11:00 AM 12A MT. PLEASANT WILDCATS 12A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE - GREENWICH GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/30
12 Sun 7/8 10:00 AM 12A YORKTOWN A'S 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Heidanus, Randy Hoskins, Irwin YORKTOWN A'S WIN, 13-3
12 Sun 7/8 12:00 PM 12A WESTCHESTER ACES RED 12A TYA BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 7/2
12 Sun 7/8 4:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Spruck, Rich Silver, Rich WESTCHESTER ACADEMY WIN, 2-1
12 Sun 7/8 6:00 PM 12A NEW MILFORD BULLDOGS 12A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Silver, Rich Spruck, Rich NEW MILFORD BULLDOGS WIN, 13-6
12 Sun 7/8 1:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Spruck, Chuck Rinaldi, Mark ARMONK WINS, 11-6
12 Sun 7/8 3:00 PM 12B FC CAPTAINS 12B ARMONK BOBCATS CLARK - ARMONK Rinaldi, Mark Spruck, Chuck FC CAPTAINS WIN, 16-3
12 Sun 7/8 10:00 AM 12B PORT CHESTER PIRATES 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Rosen, Steve Pagan, John PORTCHESTER PIRATES WIN, 10-4
12 Sun 7/8 12:00 PM 12B PORT CHESTER PIRATES 12B CORTLANDT PANTHERS SPROUT BROOK - CORTLANDT Pagan, John Rosen, Steve PORTCHESTER PIRATES WIN, 8-7
12 Sun 7/8 10:00 AM 12B PATTERSON PIRATES 12B NEW MILFORD BULLDOGS CONWAY FIELD - ROXBURY, CT Cholko, Robert Fennelle, Pat PATTERSON PIRATES WIN, 11-0
12 Sun 7/8 1:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Male, Gary Elliot, Mike WP HIT N RUN WIN, 12-11
12 Sun 7/8 3:00 PM 12B YORKTOWN BANDITS 12B WP HIT-N-RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Elliot, Mike Male, Gary YORKTOWN BANDITS WIN, 19-6
12 Sun 7/8 2:00 PM 12E PACOY DRAGONS 12E TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 7/6
12 Sun 7/8 4:00 PM 12E PACOY DRAGONS 12E TYA TIGERS LABRIOLA - EASTCHESTER GAME POSTPONED noted 7/6
12 Sun 7/8 11:00 AM 12B NEW CANAAN RAMS 12B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE - BROOKFIELD GAME POSTPONED noted 7/7
13 Sun 7/8 9:30 AM 13A FC CAPTAINS 13A WESTCHESTER WARRIORS SUNY PURCHASE - HARRISON Caruso, Dave Deponto, Rich WESTCHESTER WARRIORS WIN, 14-4
13 Sun 7/8 2:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #46 Waldo, Stefan Malave, Anthony PDA WESTCHESER JR DUCKS WIN, 9-1
13 Sun 7/8 4:00 PM 13A PDA WESTCHESTER DUCKS 13A NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #46 Malave, Anthony Waldo, Stefan PDA WESTCHESTER JR DUCKS WIN, 12-3
13 Sun 7/8 1:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/28
13 Sun 7/8 3:00 PM 13A NEW MILFORD REGULATORS 13A WESTCHESTER JR. DUCKS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED/DISTRICT TOURNAMENT noted 6/28
13 Sun 7/8 3:00 PM 13A NY NIGHTHAWKS 13A CONNECTICUT RANGERS FAITH CHURCH - NEW MILFORD Marturano, Rob Paonessa, Phil CONNECTICUT RANGERS WIN, 6-4
13 Sun 7/8 5:00 PM 13B L/M TIGERS 13B HARRISON BASEBALL SILVER LAKE PK - W HARRISON Perri, Justin Kelly, Kevin HARRISON BASEBALL WIN, 17-7
13 Sun 7/8 9:00 AM 13B WESTCHESTER ACADEMY 13B L/M WILDCATS MAMARONECK HS GAME POSTPONED noted 7/7
13 Sun 7/8 1:00 PM 13B NY SILVERBACKS EAST 13B NEW MILFORD REVOLUTION VOLUNTEER - NEW MILFORD Cholko, Robert Avallone, Val NY SILVERBACKS EAST WIN, 13-6
13 Sun 7/8 10:00 AM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS WALNUT TREE - SANDY HOOK Doherty, Dan Todd, Gregg DARIEN BLUEHAWKS WIN, 11-6
13 Sun 7/8 12:00 PM 13B DARIEN BLUE HAWKS 13B NEWTOWN BLUE BOMBERS WALNUT TREE - SANDY HOOK Todd, Gregg Doherty, Dan DARIEN BLUEHAWKS WIN, 13-6
13 Sun 7/8 9:00 AM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 7/6
13 Sun 7/8 11:00 AM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13B EAST COAST MAVS NAVAJO - YORKTOWN GAME POSTPONED noted 7/6
13 Sun 7/8 2:00 PM 13B EASTON REDDING FALCONS 13A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Roman, Noah Miceli, Russ FC CAPTAINS WIN, 4-2
14 Sun 7/8 9:00 AM 14A PATTERSON PIRATES 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD GAME POSTPONED noted 7/5
14 Sun 7/8 11:00 AM 14A PATTERSON PIRATES 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD GAME POSTPONED noted 7/5
14 Sun 7/8 10:00 AM 14A NY KNIGHTHAWKS 14A MT PLEASANT WILDCATS CARROLL PARK - THORNWOOD Barresi, Tony Fox, Dennis MT PLEASANT WILDCATS, 8-2
14 Sun 7/8 9:30 AM 14E RYE GRAYS 14A TYA CRUSH DISBROW - RYE Ramirez, Dan Rodriquez, Raul TYA CRUSH WIN, 3-2
14 Sun 7/8 11:30 AM 14E RYE GRAYS 14A TYA CRUSH DISBROW - RYE Rodriquez, Raul Ramirez, Dan RYE GRAYS WIN, 10-4
14 Sun 7/8 2:00 PM 14A OC BOMBERS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Mauro, John Guererro, Nelson OC BOMBERS WIN, 10-9
14 Sun 7/8 4:00 PM 14A OC BOMBERS 14A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Guererro, Nelson Mauro, John WP HIT N RUN WIN, 8-1
14 Sun 7/8 10:00 AM 14B L/M LIONS 14B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Berry, Earl T. Rosen, Eric BRIARCLIFF BEARS WIN, 16-7
14 Sun 7/8 12:00 PM 14B L/M LIONS 14B BRIARCLIFF BEARS BRIARCLIFF HS Rosen, Eric Berry, Earl T. BRIARCLIFF BEARS WIN, 8-1
14 Sun 7/8 11:00 AM 14B YORKTOWN COYOTES 14B NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Ingram, Tyrell Johnson, Andrew NORTH SALEM TIGERS, 5-2
14 Sun 7/8 10:00 AM 14A PRO SWING (MK) 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #30 Hopkins, Don McDaniel, Jim NY BLUEBIRDS WIN, 8-5
14 Sun 7/8 12:00 PM 14A PRO SWING (MK) 14E NY BLUEBIRDS RANDALLS ISLAND #30 McDaniel, Jim Hopkins, Don PRO SWING (MK) WIN, 9-1
15 Sun 7/8 9:00 AM 15B NY SILVERBACKS 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 7/6
15 Sun 7/8 11:00 AM 15B NY SILVERBACKS 15A EASTCHESTER EAGLES SAGGESE - SCARSDALE GAME POSTPONED noted 7/6
15 Sun 7/8 12:00 PM 15A YORKTOWN THUNDER 15A FC CAPTAINS NEWTOWN HS Grant, David LaCour, Steve FC CAPTAINS, 10-9
15 Sun 7/8 11:00 AM 15A WESTCHESTER ACADEMY 15A STONY POINT PATRIOTS MEMORIAL VETERANS - STONY POINT STONY POINT PATRIOTS WIN, 13-5
15 Sun 7/8 9:00 AM 15B BHK HAWKS 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS Kelly, Kevin DeMarte, Vinnie BHK HAWKS WIN, 4-3
15 Sun 7/8 11:00 AM 15B BHK HAWKS 15A WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS DeMarte, Vinnie Kelly, Kevin BHK HAWKS WIN, 3-2
15 Sun 7/8 5:00 PM 15B PATTERSON PIRATES 15B CORTLANDT PANTHERS SUNSET - CORTLANDT Berry, Earl T. DeMarte, Vinnie CORLTANDT PANTHERS WIN, 12-3
15 Sun 7/8 10:00 AM 14A NY KNIGHTHAWKS 15B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN GAME POSTPONED noted 7/5
15 Sun 7/8 12:00 PM 14A NY KNIGHTHAWKS 15B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN GAME POSTPONED noted 7/5
15 Sun 7/8 7:30 PM 15B NY SILVERBACKS 15B HARRISON BASEBALL SILVER LAKE PK - W HARRISON Kelly, Kevin Perri, Justin HARRIOSN BASEBALL WIN, 10-5
15 Sun 7/8 9:00 AM 15A MAHOPAC INDIANS 15B PUTNAM VALLEY PRIDE UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Tatnel, Art Avallone, Val MAHOPAC INDIANS, 7-3
15 Sun 7/8 10:00 AM 15B EAST COAST MAVS 15B SOMERS RED STORM REIS - SOMERS Argiento, Ralph Gaudio, Lou EAST COAST MAVS, 7-5
15 Sun 7/8 12:00 PM 15A ROCKLAND DRILLERS 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Barone, Michael ROCKLAND DRILLERS WIN, 14-4
15 Sun 7/8 2:00 PM 15A ROCKLAND DRILLERS 16A EASTON REDDING FALCONS JOEL BARLOW HS - REDDING, CT Barone, Michael ROCKLAND DRILLERS WIN, 11-2
15 Sun 7/8 10:00 AM 15B NEWBURGH GOLDBACKS 15B DARIEN BLUE HAWKS HOLAHAN - DARIEN DARIENN BLUE HAWKS WIN, 6-2
16 Sun 7/8 1:00 PM 16A SKD ACES 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/30
16 Sun 7/8 4:00 PM 16A SKD ACES 16A SH HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS GAME POSTPONED noted 6/30
16 Sun 7/8 11:00 AM 16B L/M WILDCATS 16B COBRA ACADEMY COUNTRY DAY SCHOOL - GREENWICH Tucciarone, Gene Ryder, Steve COBRA ACADEMY WIN, 3-1
17 Sun 7/8 2:30 PM 18+ RYE GRAYS 17 COBRA BASEBALL ACADEMY DISBROW - RYE Cuccarullo, John Madey, Steve RYE GRAYS WIN, 6-3
17 Sun 7/8 12:00 PM 17U L/M WILDCATS 17U GREENWICH CARDINALS STRAZZA - GREENWICH Spruck, Rich GAME POSTPONED noted 7/6
18 Sun 7/8 4:30 AM 17 COBRA BASEBALL ACADEMY 18+ RYE GRAYS DISBROW - RYE GAME POSTPONED noted 7/5
18 Sun 7/8 6:00 PM 18+ OSSINING 18+ SLEEPY HOLLOW HORSEMEN SLEEPY HOLLOW HS Pompa, Don Covais, Mark SLEEP HOLLOW HORSEMEN WIN, 13-6
8 Mon 7/9 6:30 PM 8B EF PATRIOTS GREY 8A BEDFORD POUND RIDGE BVMP - BEDFORD Reinke, Ryan NEED SCORE
8 Mon 7/9 6:00 PM 8A L/M TIGERS 8A HARRISON BOMBERS PURCHASE ELEMENTARY SCHOOL Maliarakis, Peter L/M TIGERS WIN, 9-2
8 Mon 7/9 6:30 PM 8B OGRCC THUNDER BLUE 8B NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Mirque, Nick NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 6-5
8 Mon 7/9 6:00 PM 8B JOHN JAY / LEWISBORO 8B OC SMASH MONROE WOODBURY MIDDLE SCHOOL OC SMASH WIN, 13-7
9 Mon 7/9 6:00 PM 9B SHRUB OAK STORM 9B CORTLANDT PANTHERS ST COLUMBANUS - CORTLANDT Council, Krystal CORTLANDT PANTHERS WIN, 11-1
9 Mon 7/9 6:00 PM 9B TYA WHITE 9B HARRISON HITMEN BRENTWOOD - HARRISON Gonzales, Emilio HARRISON HITMEN WIN, 9-2
9 Mon 7/9 8:15 PM 9B EF PATRIOTS GRAY 9B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC GAME POSTPONED noted 7/6 noted 7/6
9 Mon 7/9 6:00 PM 9B WOODLEAN WARRIORS 9B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Fucci, Ryan WOODLEAN WARRIORS WIN, 11-9
9 Mon 7/9 6:00 PM 9B NEW CASTLE QUAKERS 9B WP HIT N RUN WHITE PLAINS HS - SOFTBALL Allen, Michael NEW CASTLE QUAKERS WIN, 10-7
10 Mon 7/9 6:30 PM 10A L/M WILDCATS 10A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Messerschmitt, Steve C L/M WILDCATS WIN, 18-15
10 Mon 7/9 6:00 PM 10B ROCKLAND ELITE RED 10B TUCKAHOE TIGERS BLUE LABRIOLA - EASTCHESTER Savarese, William TUCKAHOE TIGERS BLUE WIN, 7-6
10 Mon 7/9 6:00 PM 10A OGRCC THUNDER BLUE 10A WESTCHESTER CARDINALS IONA PREP - NEW ROCHELLE GAME POSTPONED noted 7/9
10 Mon 7/9 6:00 PM 10B LAGRANGE LUMBERJACKS 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION Horne Mathew EF PATRIOTS GREY WIN, 10-7
10 Mon 7/9 6:00 PM 10B DUTCHESS MAULERS 10B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 7/8
10 Mon 7/9 6:15 PM 10B WESTCHESTER CARDINALS 10B OGRCC THUNDER RED LOUGHLIN - GREENWICH keb kolb OGRCC THUNDER RED WIN, 7-3
10 Mon 7/9 6:00 PM 10B YORKTOWN HUSKERS 10B OSSINING INDIANS RYDER PARK - OSSINING Danisi, Dan YORKTOWN HUSKERS WIN, 21-3
10 Mon 7/9 6:00 PM 10B POUGHKEEPSIE VIKINGS 10B DC WOLVERINES MILAN REC - RED HOOK DC WOLVERINES WIN, 11-1
11 Mon 7/9 6:00 PM 12B NEW CANAAN RAMS 11A BHK KNIGHTHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Baez, David Santoiemma, Joey BHK NIGHTHAWKS WIN, 15-6
11 Mon 7/9 7:00 PM 11A BPR LIGHTNING 11A CLARKSTOWN STARS RED CHILDREN'S PARK - CHESTNUT RIDGE CLARKSTOWN STARS RED WIN, 14-1
11 Mon 7/9 6:00 PM 11B WESTCHESTER JR. DUCKS 11B PUTNAM VALLEY MINERS UNION FIELD - PUTNAM VALLEY Harris, Dontae Sabo, Jim PUTNUM VALLEY MINERS WIN, 11-7
11 Mon 7/9 6:00 PM 11B NEW CASTLE KNIGHTS 11B PUTNAM VALLEY MINERS UNION FIELD - PUTNAM VALLEY GAME POSTPONED noted 7/7
11 Mon 7/9 6:00 PM 11B JOHN JAY/LEWISBORO 11B RYE BROOK REBELS BLIND BROOK HS - RYE BROOK Dettmer, Fred Gentile, Phil JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 17-7
11 Mon 7/9 6:15 PM 11B L/M TIGERS (BLACK) 11B WOODLEAN WARRIORS HEALY FIELD - BRONX Malave, Anthony Heidanus, Randy WOODLEAN WARRIORS WIN, 2-1
11 Mon 7/9 6:00 PM 11A NEWTOWN BLUE ACES 11A NEW MILFORD CYCLONES TOURNAMENT GAME NEWTOWN BLUE ACES WIN, 12-5
12 Mon 7/9 7:00 PM 12A SOUND SHORE HAWKS 12A EASTCHESTER EAGLES HAINDL FIELD - SCARSDALE Zandfordino, Charles Muller, Matt SOUND SHORE HAWKS WIN, 14-6
12 Mon 7/9 6:00 PM 12B DC WOLVERINES 12B BRIARCLIFF RYDER PARK - OSSINING Dratch, Mike Nowinski, John BRIARCLIFF BEARS, 8-3
12 Mon 7/9 6:00 PM 12B BPR LIGHTNING 12B BROOKFIELD BEARCATS GRAYS BRIDGE - BROOKFIELD Shanahan, Brian Paonessa, Phil BROOKFIELD BEARCATS WIN, 6-2
12 Mon 7/9 6:00 PM 12B WESTCHESTER ACES 12B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Doherty, Mike Marturano, Rob JOHN JAY/LEWISBORO WIN, 12-2
12 Mon 7/9 6:00 PM 12B NY SILVERBACKS 12B OGRCC THUNDER RED BANKSVILLE - GREENWICH Rinaldi, Mark Kelly, Kevin NY SILVERBACKS WIN, 5-4
12 Mon 7/9 6:00 PM 12B VALHALLA VIPERS 12B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Motts,Mike Silver, Rich PORTCESTER PIRATES WIN, 19-1
13 Mon 7/9 5:30 PM 13A PRO SWING (MK) 13A SOMERS STAMPEDE REIS - SOMERS Messerschmitt, Steve A Nobile, Tom PRO SWING (MK,)7-6
13 Mon 7/9 6:00 PM 13B NEW ROCHELLE KNIGHTS 13A YORKTOWN REBELS YORKTOWN HS Rosen, Mike Kohel, Mike YORKTOWN REBELS WIN, 12-2
13 Mon 7/9 8:00 PM 13B PATTERSON PIRATES 13B BHK 39ERS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Bozak, Ron Berry, Earl T. PATTERSON PIRATES WIN, 12-1
13 Mon 7/9 6:00 PM 13B NY SILVERBACKS WEST 13B L/M TIGERS MAMARONECK HS Ramirez, Dan Waldo, Stefan NY SILVERBACKS WEST WIN, 10-4
13 Mon 7/9 6:00 PM 13B SH HORSEMEN 13B PLEASANTVILLE PANTHERS PARKWAY - PLEASANTVILLE Guerrero, Jeremy Matalavage, Michael TIE, 13-13
14 Mon 7/9 8:00 PM 14B NEW CANAAN RAMS 14B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Avallone, Val Saumell, Bob NEW CANAAN RAMS WIN, 3-2
14 Mon 7/9 6:30 PM 14A MT PLEASANT WILDCATS 14B PEEKSKILL MINUTEMAN PEEKSKILL STADIUM Guererro, Nelson Deponto, Rich MT PLEASANT WILDCATS, 7-3
14 Mon 7/9 5:30 PM 14B GREENWICH CARDINALS 14A FC CAPTAINS RBGC - REDDING Nolan, Dan Bartiromo, Pat FC CAPTAINS WIN, 16-0
15 Mon 7/9 5:45 PM 15B EAST COAST MAVS 15B CORTLANDT NATIONALS SUNSET - CORTLANDT Tatnel, Art Caruso, Dave CORTLANDT NATIONALS WIN, 3-1
15 Mon 7/9 6:00 PM 15B PUTNAM VALLEY PRIDE 15B NEWBURGH GOLDBACKS NEWBURGH LITTLE LEAGUE TIE, 9-9
15 Mon 7/9 6:00 PM 15A EASTCHESTER EAGLES 15B SILVER EAGLES SALESIAN HS - NEW RO Tucciarone, Gene Fountain, Bill EASTCHESTER EAGLES WIN, 17-7
16 Mon 7/9 6:00 PM 15A WESTCHESTER ACADEMY 16A WESTCHESTER ACADEMY REC PARK - PORT CHESTER Whiting, Michael Ferrari, Gary WESTCHESTER ACADEMY WIN, 16-2
16 Mon 7/9 5:45 PM 16A WESTCHESTER ACADEMY 18+ RYE GRAYS DISBROW - RYE McDaniel, Jim Rodriquez, Raul RYE GRAYS WIN, 8-0
16 Mon 7/9 7:00 PM 16B FURY 16B NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Mills, Eddie Madey, Steve NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 5-1
17 Mon 7/9 6:00 PM 17U WHITE PLAINS HIT-N-RUN 17U NORTH SALEM TIGERS VOLUNTEER PARK - NORTH SALEM Milanese, Frank DeMarte, Vinnie WHITE PLAINS HIT N RUN WIN, 14-8
18 Mon 7/9 6:00 PM 18+ RYE GRAYS 17U ARMONK BOBCATS IBM - ARMONK Gaudio, Lou Colorusso, Gary ARMONK WIN, 3-2
18 Mon 7/9 6:00 PM 18+ EAST COAST MAVS 18+ HARRISON HARRISON HS GAME POSTPONED noted 7/9
18 Mon 7/9 7:30 PM 18+ PUTNUM VALLEY TOUCANS 18+ SOMERS REIS - SOMERS Doherty, Dan Dixon Tom PUTNUM VALLEY TOUCANS WIN, 8-4
8 Tue 7/10 6:00 PM 8B SHRUB OAK STORM 8A EF PATRIOTS BLUE LEETOWN - STORMVILLE EF PATRIOTS BLUE WIN, 14-2
8 Tue 7/10 6:00 PM 8A BEDFORD POUND RIDGE 8A RYE BROOK REBELS BLUE PINE RIDGE - RYE BROOK Michaux, Earl RYE BROOK REBELS BLUE WIN, 15-1
8 Tue 7/10 6:00 PM 8B TYA TIGERS 8B OSSINING PRIDE VETERANS MEMORIAL - OSSINING Curry, Jim TYA TIGERS WIN, 18-7
8 Tue 7/10 6:15 PM 8B ARMONK 8B PORT CHESTER PIRATES LYON PARK - PORT CHESTER Knights, Peter PORTCHESTER PIRATES WIN, 5-3
8 Tue 7/10 6:00 PM 8A NEW CANAAN RAMS RED 8A DANBURY TOURNAMENT GAME DANBURY, 10-0
9 Tue 7/10 6:00 PM 9B NY SILVERBACKS 9A L/M TIGERS BLACK CENTRAL SCHOOL - LARCHMONT eric basso NY SILVERBACKS WIN, 13-10
9 Tue 7/10 6:00 PM 9A BEDFORD POUND RIDGE 9B NEW CANAAN BLACK MEAD PARK - NEW CANAAN Wagner, Jeff BEDFORD POUND RIDGE WIN, 13-4
9 Tue 7/10 6:00 PM 9A PROSWING TPS 9A NEW ROCHELLE KNIGHTS FLOWERS - NEW ROCHELLE Acosta, Ernie PROSWING TPS WIN, 9-7
9 Tue 7/10 6:00 PM 9B NEW MILFORD TIGERS 9A NEWTOWN WARRIORS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED noted 7/8
9 Tue 7/10 6:00 PM 9B MIDDLETOWN SANDLOTS 9B CORTLANDT NATIONALS BEECHER PARK - PEEKSKILL Bieber, Andrew MIDDLETOWN SANDLOTS WIN, 6-1
9 Tue 7/10 6:00 PM 9B PUTNAM VALLEY PRIDE 9B KENT WHITE SOX RYAN MEMORIAL - KENT Fucci, Ryan PUTNUM VALLEY PRIDE WIN, 7-3
9 Tue 7/10 6:00 PM 9B OGRCC THUNDER RED 9B MT KISCO CHIEFS LEONARD PARK - MOUNT KISCO Horne Mathew MT KISCO CHEIFS WIN, 11-4
9 Tue 7/10 6:00 PM 9A L/M TIGERS ORANGE 9A OGRCC THUNDER BLUE OLD GREENWICH ELEMENTARY Mayo, Sean L/M TIGERS ORANGE WIN, 11-4
10 Tue 7/10 6:00 PM 10B NEWTOWN THUNDER 10B SHEPAUG SPARTANS JOE MARTIN - SHEPAUG Filmer, Dan NEWTOWN THUNDER WIN, 4*2
10 Tue 7/10 6:00 PM 10A BRIARCLIFF BEARS 10A L/M WILDCATS LORENZEN - LARCHMONT Gonzales, Emilio BRIARCLIFF BEARS WIN, 5-3
10 Tue 7/10 6:00 PM 10A SOMERS RED STORM 10A MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Moccio, Gordon SOMERS RED STORM WIN, 18-10
10 Tue 7/10 6:00 PM 10A NEWTOWN LIGHTNING 10A NEW CANAAN RAMS MEAD PARK - NEW CANAAN Roman, Noah NEW CANAAN RAMS WIN, 7-3
10 Tue 7/10 6:30 PM 10A BETHEL BOMBERS 10A NEW FAIRFIELD REBELS TEGMIER - NEW FAIRFIELD Johnson, Jesse BETHEL BOMBERS WIN, 6-5
10 Tue 7/10 6:00 PM 10B MT. PLEASANT WILDCATS 10B CORTLANDT NATIONALS LETTERI FIELD - VERPLANCK Cureton, Buck MT PLEASANT WILDCATS WIN, 12-2
10 Tue 7/10 7:00 PM 10B AYYA REBELS 10B JOHN JAY / LEWISBORO LEWISBORO TOWN PARK - S SALEM Baez, David AYYA REBELS WIN, 11-3
10 Tue 7/10 8:15 PM 10B PAWLING TIGERS 10B MAHOPAC INDIANS CRANE - MAHOPAC Moccio, Gordon MAHOPAC INDIANS WIN, 10-8
10 Tue 7/10 6:00 PM 10B PORT CHESTER PIRATES 10B OGRCC THUNDER WHITE NORTH MIANUS SCHOOL - RIVERSIDE, CT Wellington, Mike OGRCC THUNDER WHITE WIN, 9-8
10 Tue 7/10 6:00 PM 10B SHRUB OAK WHITE 10B PLEASANTVILLE PANTHERS SOLDIERS PARK - PLEASANTVILLE Regueiro, Dan SHRUB OAK WHITE WIN, 9-0
10 Tue 7/10 7:00 PM 10B EF PATRIOTS BLUE 10B SHRUB OAK STORM BLUE LAKELAND HS GAME POSTPONED noted 7/10
10 Tue 7/10 5:45 PM 10B ARMONK 10B WESTCHESTER ACES RED VE MACY - ARDSLEY Allen, Michael ARMONK, 11-5
11 Tue 7/10 6:00 PM 11A SEYMOUR MUDCATS 11A NEW FAIRFIELD REBELS NEW FAIRFIELD HS Doherty, Mike Estony, Frank NEW FAIRFIELD REBELS WIN, 12-10
11 Tue 7/10 6:30 PM 11B NEW ROCHELLE KNIGHTS 11B ARMONK CLARK - ARMONK Grimes, James Novick, Mike NEW ROCHELLE KNIGHTS WIN, 13-2
11 Tue 7/10 7:00 PM 11B OSSINING 11B CARMEL CUBS RYAN MEMORIAL - KENT Palladino, Howie Voelkel, Andrew OSSINING WIN, 17-5
11 Tue 7/10 6:00 PM 11A PROSWING PRIDE (MK) 11B CROTON TIGERS MANES/FIREFIGHTERS - CROTON Guerrero, Jeremy Messerschmitt, Steve C PROSWING PRIDE (MK) WIN, 10-4
11 Tue 7/10 6:00 PM 11A LAGRANGE LUMBERJACKS 11B EF PATRIOTS GREY EF REC - HOPEWELL JUNCTION GAME POSTPONED noted 7/1
11 Tue 7/10 6:00 PM 11B PATTERSON PIRATES 11B LAGRANGE LUMBERJACKS LAGRANGE PARK - LAGRANGEVILLE PATTERSON PIRATES WIN, 13-1
12 Tue 7/10 8:00 PM 12A PROSWING PRIDE (MK) 12A BHK BLACKHAWKS BH MEMORIAL - BEDFORD HILLS Sangiamo Jim Novick, Zachary PROSWING (MK) WIN, 12-8
12 Tue 7/10 6:00 PM 12A YORKTOWN A'S 12A CORTLANDT NATIONALS SEABOLDT - CORTLANDT Nowinski, John Dratch, Mike CORTLANDT NATIONALS WIN, 12-11
12 Tue 7/10 6:00 PM 12B ARDSLEY PANTHERS 12B MP WILDCATS BLUE CARROLL PARK - THORNWOOD GAME POSTPONED noted 6/26
12 Tue 7/10 6:00 PM 12E SKD ACES 12A NEW MILFORD BULLDOGS GARICK - NEW MILFORD GAME POSTPONED PER EMAIL FROM TOM/ CALL FROM JV noted 7/10
12 Tue 7/10 6:00 PM 12A L/M WILDCATS 12A OGRCC THUNDER BLUE BANKSVILLE - GREENWICH Spruck,